Česko – Finsko cz 2:1 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 4:2 (kon.)
Švédsko
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Švýcarsko
Čtvrtek 14.12.2023, 19:45 • Swiss Life Arena, Curich • Švýcarské hokejové hry

Hokejisté Švédska dali dvě branky v první a ve třetí třetině. Díky tomu dokázali svého soupeře porazit. Poslední gól vstřelil Lucas Wallmark přes celé kluziště do prázdné branky. (22:03:01)

Švédsko právě vstřelilo branku!
    Přes celé kluziště poslal kotouč do prázdné branky švédský LUCAS WALLMARK.

58:16
    Švýcarsko hraje v šesti.

58:00
    Další minuta je pryč, zbývají už jen dvě.

57:35
    Jen těžko se hráči Švýcarska dostávají do útočného pásma, jejich soupeři hrají zodpovědně.

57:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

55:44
    Anton Lindholm od modré čáry trefil jen prostor, kde byl brankář.

55:36
    Švýcarsko hraje v plném počtu.

55:20
    Švýcarsko vyhodilo, puk byl tečovaný, buly před brankou.

54:47
    Švédsko hraje v přesilovce velmi dobře, tlačí se do zakončení, ale marně.

54:00
    Henrik Tömmernes pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky. Následně zasáhl brankář.

53:36
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Calvin Thürkauf – 2 min., vysoká hůl.

53:18
    Švédská formace hraje velmi dobře a domácí hráče nepustila do výraznější šance.

52:40
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, ženou hráče za vyrovnáním.

52:06
    Mnoho šancí k vidění není, hráči Švýcarska se nemohou dostat do výraznější šance.

51:39
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, Švýcarsko má možnost přesilovky.

51:22
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Leon Bristedt – 2 min., vysoká hůl.
    50:27 Andrea GLAUSER - 3:2

50:27
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Krásně sehraná přesilovka, a pak se po kombinaci dokázal prosadit dnes dobře hrající ANDREA GLAUSER. Asistence: Sven Andrighetto.

49:33
    Filip Berglund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

49:05
    Denis Malgin se sice dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

48:01
    Hokejisté ve žlutém rozehrávají od své branky, čekají na příchod nové formace.

46:17
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme velkou snahu Švýcarska, ale před malou chvílí inkasovalo.
    44:53 Malte STRÖMWALL - 3:1

44:53
    Švédsko navyšuje své vedení, první střelecký pokus byl zblokovaný. Odražený kotouč získal a poměrně snadno jej dorazil do odkryté části branky MALTE STRÖMWALL. Asistence: Pontus Andreasson.

44:34
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Švýcarsko stále prohrává o jednu branku.

44:08
    Christian Folin rozehrává od své branky, soupeři ale dokázali kotouč vybojovat. Mike Künzle vedl zajímavou akci.

43:23
    Vyloučený hráč se vrací do hry. Sledujeme nyní hru pět na pět.

43:05
    Švédsko hraje dobře přesilovku, usadilos e v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čeká.

41:32
    Přesilovou hru si v úvodu třetiny zahraje Švédsko.

41:19
    Mike Künzle – 2 min., držení hole.

41:13
    Fanoušci žádají vyloučení švédského hráče, ale sudí nechává hru plynout.

40:43
    Hokejisté Švýcarska se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Švédsko vede v jejím začátku těsně o jednu branku.

40:01

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:25
    Sven Andrighetto měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky.

38:08
    Lawrence Pilut vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, směr hry se rychle otočil.

37:00
    Dostáváme se do fnální fáze hry ve třetině, sledujeme klidnou pasáž hry.

36:06
    Švédský brankář dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Lars Johansson své spoluhráče nyní podržel.

35:16
    Ani tato přesilovka nebyla úspěšná, Švýcarsko se v pohodě ubránilo.

34:06
    Ken Jäger měl zajímavou střeleckou pozici, ale nedokázal překonat ležícího brankáře.

33:15
    Oskar Lang – 2 min., sekání.

Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme souboj pět na pět.

32:31
    Anton Lindholm sice dostal hru do útočného pásma, ale následně jeden z bránících hráčů vyhodil puk.

31:46
    Sledujeme nyní přesilovku Švédska, které se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

30:37
    Fabian Heldner – 2 min., držení.
    30:08 Sven ANDRIGHETTO - 2:1

30:08
    Tlak Švýcarska pokračoval i ve hře pět na pět. Z hranice brankoviště odražený kotouč dokázal do branky poslat zkušený SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Michael Fora.

30:01
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

29:30
    Dobrá rána švýcarského hráče od modré čáry byla zblokovaná před brankou.

29:00
    Romain Loeffel se dobře vrátil na modrou čáru, a tak udržel útočné pásmo pro spoluhráče.

28:27
    Přesilovku hraje Švýcarsko, které se zatím marně pokouší usadit se před brankou soupeře.

28:02
    Jacob de La Rose – 2 min., držení.

26:07
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, ve druhé třetině čekáme na výraznější šanci.

25:21
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

24:40
    Jacob de La Rose to vzal na sebe, vybruslil si před branku, ale nedokázal zakončit.

23:59
    Sven Andrighetto měl zajímavou střeleckou pozici, ale z mezikruží minul branku.

23:11
    Denis Malgin to zkoušel individuálně, obtočil se okolo obránce. Pokus o střelu mu nevyšel.

22:52
    Sledujeme rychlou hru, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se ale nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

22:00
    Lukas Frick pálil jako obránce od modré čáry, s jeho pokusem si následně poradila obrana.

21:11
    Vypadalo to, že se bude vylučovat na straně Švýcarska, ale Sven Andrighetto zůstane ve hře.

20:13
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou, hokejisté Švédska mají dvoubrankový náskok.

20:01

Hokejisté Švédska vedou zaslouženě po první třetině o dvě branky. Dokázali proměnit šance, které si vypracovali.

20:00

19:40
    Švédsko rozehrává od své branky, následně se píská ofsajd.

19:18
    Lucas Wallmark napadal rozehrávku soupeře, ale ke kotouči se v útočné třetině nedostal.

18:00
    Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do šance.
    16:34 Henrik TÖMMERNES - 2:0

16:34
    Švédsko navyšuje své vedení, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje díky dobré cloně spoluhráčů HENRIK TÖMMERNES. Asistence: Oskar Lang.
    15:37 Malte STRÖMWALL - 1:0

15:37
    Švédsko se dostává do vedení, po šikovné přihrávce Folina se dokázal prosadit z brejku střelou po ledě MALTE STRÖMWALL. Asistence: Christian Folin a Lawrence Pilut.

15:06
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, mnoho šancí nyní k vidění není.

14:44
    Henrik Tömmernes rozehrává od své branky, Jesper Olofsson protečoval do útočného pásma, takže se zakázané uvolnění nepíská.

14:20
    Švédsko pokračuje v dobré hře, obrana soupeře se musí především bránit tlaku soupeře.

13:27
    Lukas Bengtsson pálil od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář Švýcarska. Leonardo Genoni uspěl.

13:03
    Leonardo Genoni si dokázal poradit se zajímavou střeleckou pozicí, kterou měl jeden z hráčů Švédska.

12:16
    Švédsko se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí obrana je zatím pozorná.

11:34
    Jesper Olofsson se po individuální akci dostal do střelecké pozice, jeho blafák nebyl přesný.

11:04
    Fabrice Herzog se sice propracoval do útočného pásma, ale v souboji se soupeři nedokázal uspět.

10:11
    Sledujeme klidnou rychlou pasáž hry v polovině první třetiny, zatím čekáme na nějakou velkou šanci.

Leon Bristedt vybojoval kotouč za brankou v útočném pásmu, ale švédský hráč nedokázal vypálit.

08:37
    Švýcarsko se pokouší hrát aktivně, ale nyní špatně rozehrálo, a tak se píská zakázané uvolnění.

07:05
    Oba kluby střídají, Švýcarsko rozehrává od své branky. Následoval ofsajd.

06:30
    Denis Malgin měl velkou šanci, ale jeho ránu končí o malý kousek vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.

05:24
    Hokejisté v červeném se dostali pod tlak, Pontus Andreasson vybojoval kotouč, ale přihrávka před branku nebyla přesná.

05:03
    Lukas Frick hraje od své branky, jeho tým následně prodloužil před branku, ale k zakončení se Švýcarsko nedostalo.

04:37
    Švédsko rozehrává od své branky, Henrik Tömmernes hledal spoluhráče ve středním pásmu, ale přihrávka postrádala přesnost.

02:53
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí zatím k vidění není. Hraje se opatrně.

02:28
    Sven Andrighetto bojoval o kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

01:18
    Pravděpodobně se vylučovat nebude.

01:18
    Švýcarsko se dostalo do ofsajdu, následně se strhla menší potyčka.

00:21
    Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:01

Švédsko: Johansson (Marmenlind) – Lindholm, Bengtsson, Tömmernes, Berglund, Folin, Borgman – Sörensen, Wallmark, Olofsson – Andreasson, de La Rose, Strömwall – Bristedt, Oscarson, Sandin – Lang, Ehn, Hartmann.

Švýcarsko: Genoni (van Pottelberghe) – Marti, Loeffel, Geisser, Fora, Frick, Heldner – Andrighetto, Haas, Künzle – Thürkauf, Malgin, Bertschy – Scherwey, Corvi, Herzog – Biasca, Jäger, Riat.

Tento duel se hraje v Curychu v Swiss Life Areně.

Naopak hráči Švédska poslední dva zápasy vyhráli, porazili Švýcarsko 4:3 a Finsko v dramatickém duelu 4:2.

Hokejisté Švýcarska poslední dva zápasy v rámci evropské hokejové tour prohráli, nestačili na Švédsko 3:4 a na Česko 0:1

Dnes začíná prvními zápasy turnaj Švýcarských hokejových her a kromě Švédska a Švýcarska hraje turnaj také Finsko s Českem. Tyto dva týmy se utkají o něco dříve než začne tento duel.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského hokeje. V tomto zápase Švédských hokejových her nastoupí Švédsko a Švýcarsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Strömwall (Folin, Pilut), 17. Tömmernes (Lang), 45. Strömwall (Andreasson), 59. Wallmark – 31. Andrighetto (Fora), 51. Glauser (Andrighetto)

Švédsko: Johansson (Marmenlind) – Lindholm, Bengtsson, Tömmernes, Berglund, Folin, Borgman, Pilut – Sörensen, Wallmark, Olofsson – Andreasson, de La Rose, Strömwall – Bristedt, Oscarson, Sandin – Lang, Ehn, Hartmann.
    Švýcarsko: Genoni (van Pottelberghe) – Marti, Loeffel, Geisser, Fora, Frick, Heldner, Glauser – Andrighetto, Haas, Künzle – Thürkauf, Malgin, Bertschy – Scherwey, Corvi, Herzog – Biasca, Jäger, Riat.

Diváci: 5 013