Skalica – Podbrezová 3:0 (kon.)
MFK Skalica
3:0 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Pátek 15.12.2023, 17:30 • Mestský futbalový štadión Skalica • Niké liga • 18. kolo

89
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Martin Nagy, prichádza Martin Černek,
    z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Róbert Matejov.

86
    Štadión na dve sekundy stíchol. Haša sa pokúsil o nožničky, žiaľ, nevyšli mu. Napriek tomu pekný futbalový moment.

83
    Vysoký nákop Nagya sa dostal k Rudzanovi, ktorý z uhla necháva vyniknúť Ludhu. Fantastický zákrok. Nagy sa presúva k druhej rohovej zástavke.

79
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
    z ihriska odchádza Peter Kováčik, prichádza Filip Mielke.

74
    Skalica dala gól! Žiadne pochybnosti o výhre domácich už byť nemôžu. ADAM MORONG využil obrovské zaváhanie Kováčika, ktorý protihráčovi loptu pristavil a vysunul ho do brejku. Krídelník MFK skúsene prestrelil Ludhu.

72
    z ihriska odchádza Davi Alves, prichádza Adam Gaži,
    z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Martin Mášik.

72
    Žltá karta aj pre Martina Talakova, pravdepodobne za zbytočné reči smerom k rozhodcovi.

70
    Nechýbalo veľa a už z hry mohol Martin Nagy zvnútra šestnástky zvýšiť na rozdiel triedy. Škoda horšieho prvého dotyku...

67
    A naozaj, Podbrezová bude dohrávať v deviatich mužoch! Matej Grešák je dodatočne vylúčený po súboji s Alexom Sobczykom. Bol posledný brániaci muž rovnako ako Matej Oravec v 15. minúte. Dvaja hráči predčasne pod sprchami.

65
    Je až neuveriteľné, že po dvoch minútach sa ide celá situácia skontrolovať po komunikácii s VAR-om. Sobczyk pomaly späť na nohách.

63
    Ani do tretice Sobczyk gól nedá! Samostatný únik nedotiahol do konca, bol zastavený Grešákom čistým spôsobom!

63
    z ihriska odchádza Sanusi Ridwan, prichádza Mark Osei Assinor.

62
    Už o niekoľko sekúnd sa Sobczyk dostal do šance, lenže cez obrancu vyslal slabú krížnu strelu. Ludha kryl.

60
    z ihriska odchádza Daniel Smékal, prichádza Alex Sobczyk.

59
    Haša padol po osobnom súboji v pokutovom území, chválime prienik Krčíka sprava. Rozhodca mlčí.

57
    Sanusi Ridwan sa obtrel o Ranka, ktorý pád prifilmoval svoj pád. Ivan Kružliak vyťahuje z vrecka pre útočníka Podbrezovej žltú kartu.

46
    z ihriska odchádza Patrik Blahút, prichádza Samuel Ďatko,
    z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Martin Talakov.

44
    Ondřej Rudzan takticky zastavil akciu Patrika Blahúta. Aj skalický obranca videl žltú kartu, čo automaticky znamená stopku do ďalšieho súboja – už v novom roku proti Dunajskej Strede.

43
    Zaslúžená žltá aj pre Mateja Grešáka za riskantný sklz. V poradí už tretia za ostatných päť minút.

41
    Kartový mariáš pokračuje, žltá karta sa blysla aj pred Patrikom Blahútom.

38
    Za faul a dohranie súboja zozadu je žltou kartou potrestaný Roland Galčík.

36
    Skalica dala gól! Záhoráci prečkali nepríjemnú štvrťhodinu, hoci hrali presilovku a udreli po dlhej lopte za obranu. Ludha bol príliš vysoko z brány, nedobehol dlhý pas a DANIEL SMÉKAL ho približne z 20 metrov dokázal prelobovať!

34
    Adam Krčík vzápätí vidí žltú kartu za zastavenie prieniku Sanusiho. Domácim by pomohla polčasová prestávka už v tomto momente.

29
    Marek Kristián Bartoš to skúsil priamo na bránu. A mieril slušne, presne k pravej žrdi, no Martin Junas bol na mieste včas!

25
    Rudzan sa ocitol pozične príliš vysoko, Kováčik zostal sám na pravom krídle. Prízemný center do stredu šestnástky, Galčík napriahol a Junas strelu nezachytil rukami, pomohli mu až dolné končatiny. Skaličanom určite odľahlo. Pokojne mohlo byť 1:1, Galčík zahodil veľkú šancu.

17
    Skalica dala gól! Nakoniec však DAVI ALVES v rovnakej minúte predsa len skóruje. Ludhova rozohrávka od brány nebola ideálna, Skaličania získali loptu a šli dopredu po pravej strane. Morong si v šestnástke zasekol Blahúta, dvihol hlavu a centroval na zadnú žrď. Tam vyhral hlavičkový súboj proti Kováčikovi Alves a otvoril skóre!

Asistencia: Adam Morong.

17
    Už sa zdalo, že lopta skončila v bráne, ale boli to centimetre, ktoré delili priamy kop Daniho Alvesa z približne 22 metrov od presného zásahu.

15
    Defenzíva Podbrezovej sa rozpadáva! Dlhá lopta za obranu, Haša by už išiel sám na Ludhu, ale to sa nakoniec neuskutočnilo. Zozadu ho fauloval Matej Oravec, ktorý bez najmenšieho zaváhania videl z ruky Ivana Kružliaka červenú kartu!

15
    Lopta spadla na malé vápno, Podhorin mohol páliť, ale trafil iba obrancu!

14
    Ondřej Rudzan a jeho volej z 13 metrov po centri Hašu sprava smeroval pod brvno, avšak Richard Ludha perfektne reagoval! Roh.