Buffalo – Toronto 9:3 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (po pr.) | Florida – St. Louis 1:4 (kon.)
Philadelphia – Nashville 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Vegas 5:4 (kon.)
New Jersey – Edmonton 3:6 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:3 (po pr.) | Minnesota – Montreal 4:3 (po pr.)
Colorado – Ottawa 6:4 (kon.) | Anaheim – Calgary 0:3 (kon.) | San Jose – Arizona 2:5 (kon.)
Dallas Stars
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 22.12.2023, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:59:55)

3. Dakota Joshua (VAN) 1+1

Dallas Stars tedy nakonec dovedli tento zápas do úspěšného konce, a lehce tak zlomili kletbu proti Vancouveru Canucks a jejich brankáři Demkovi. V prodloužení jsme velmi dlouho čekali na nějaký zajímavější moment a ty nakonec přišly až v poslední minutě.

Vancouver nejprve spálil únik dvou hráčů na brankáře Wedgewooda, který Petterssona vychytal, a tak deset vteřin před koncem o vítězství domácích nakonec rozhodl Duchene.

Dallas Stars tedy proti Vancouveru Canucks berou dva body po vítězství 4:3 v prodloužení.

64:50 Matt DUCHENE - 4:3

64:50
    4/4
    Dallas právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš tedy platí na druhé straně! Harley vyslal pas na útočnou modrou MATTU DUCHENOVI, který tak jel sám na Demka, jehož prostřelil střelou mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Thomas Harley, Wyatt Johnston.
    Duchene M., Harley T., Pavelski J., Wedgewood S.
    Miller J., Demko T., Hughes Q., Michejev I.
    64:23 Obrovská příležitost Vancouveru brankou neskončila!

64:23
    Hosté jeli ve dvou proti Wedgewoodovi, když nakonec Joshua nahrál Petterssonovi, jehož střela po ledě byla neúspěšná.

63:59
    Pettersson byl domácí obranou neutralizován a na puk se opět dostávají domácí hráči.

63:14
    Nicméně Canucks hodně zdržují držením kotouče za svou klecí, kam se hned dvakrát vrátili.

62:44
    Až nyní se na puk dostávají i hokejisté z Vancouveru.

62:22
    Duchene se trochu zamotal do svých zasekávaček a hostujícím hráčům se podařilo vypíchnout touš do středního pásma.

61:50
    Heiskanenova střela byla hostující obranou zblokována mimo hrací plochu.

61:37
    Domácí hráči zatím stále nepouští puk ze své kontroly.

61:03
    K zakončení z levého kruhu se nyní dokázal prodrat Robertson, jehož střelu Demko vyráží až do ochranné sítě.

60:20
    Domácí hokejisté začínají s pukem na svých hokejkách.

60:01

Dlouho to vypadalo, že se ve třetí třetině žádné branky nedočkáme, ale v 56. minutě Vancouver opět překlonil vedení v utkání na svou stranu, když se prosadil Garland.

Nicméně Dallasu se podařilo opět vyrovnat, jelikož se domácí prosadili hned po devadesáti vteřinách zásluhou obránce Harleyho. Dallas mohl ještě vstřelit jednu branku, ale Dadonov ve velké příležitosti selhal.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 11. Seguin (Duchene, Heiskanen), 28. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 57. Harley (J. Robertson, Heiskanen), 65. Duchene (Harley, W. Johnston) – 3. Joshua (Garland, Blueger), 33. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 56. Garland (Joshua, Blueger)

Dallas Stars: Wedgewood (M. Murray II) – Heiskanen, R. Suter, Lindell, Hakanpää, Hanley, Harley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Seguin, Duchene, Marchment – Benn, W. Johnston, Dadonov – Faksa, Steel, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson, P. Suter – Höglander, J. Miller, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Dunning, Nicholson – Smith, O´Quinn