Slovensko – Švýcarsko 3:0 (kon.) | Finsko – Německo 3:4 (kon.) | Norsko – Česko cz 1:8 (kon.)
Lotyšsko – Kanada 0:10 (kon.)
Finsko
3:4 (1:1, 2:3, 0:0)
Německo
Středa 27.12.2023, 14:30Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Finsko tak neuspělo ani při svém druhém vystoupení na šampionátu. Další vystoupení čeká Finy v pátek proti Lotyšsku, což bude pro Finsko klíčovým duelem ve skupině. Naopak Německo už zítra vyzve domácí Švédy. (17:07:29)

Obrovské překvapení je na světě! Německo si ve svém úvodním vystoupení na letošním šampionátu poradilo s Finskem výsledek 4:3! Největším německým hrdinou je brankář Dietl, který vytáhl hned 40 úspěšných zákroků! O svém triumfu Německo rozhodlo ve druhé třetině, ve které otočilo stav z 2:3 na 4:3. Ve třetí části pak mělo Finsko extrémní tlak, vyslalo na branku Německa hned sedmnáct střel, ale Dietl na brankovišti čaroval.

59:32
    Veit Oswald chtěl od červené čáry trefit prázdnou branku, ale trefil jen soupeře v modrém dresu.

58:48
    Finsko hraje bez brankáře v šesti proti čtyřem německým hokejistům!

58:11
    Krátce po vhazování musel Dietl vytáhnout vynikající zákrok proti ráně z pravého kruhu! Němci poté vyhodili puk do bezpečí.

58:02
    Finsko dostává šanci na vyrovnání. Dvě minuty za sekání dostává Julian Lutz.

57:40
    Bude se vylučovat také na německé straně. Finové teď v šesti svírají soupeře před jeho brankou.

56:35
    Německo drží kotouč i po skončení přesilové hry. Outsider je hodně blízko ke skalpu obrovského favorita dnešního utkání.

56:20
    Finsko hraje v plném počtu.

55:31
    Finský gólman si dal pozor na nahození od modré čáry a bez problémů kotouč vyrazil mimo branku. Němci přesilovku hrají velmi dobře.

55:10
    Němci se v přesilovce usadili v útočném pásmu, ale zatím se nedostávají do zakončení. Finové se ne a ne osvobodit.

54:20
    Finsko si komplikuje závěr duelu! Jesse Pulkkinen vyfasoval dvě minuty za držení hole.

54:05
    Další obrovská šance Finů! Tommi Männistö vystihl špatnou rozehrávku Německa, převzal si kotouč, jenže zápěstím těsně minul horní roh!

53:36
    Další zákrok vynikajícího Dietla! Německý gólman měl zakrytý výhled, ale nějakým způsobem kotouč dokázal vykopnout levým betonem.

53:15
    Finové vrhají všechny síly do útoku, jenže nyní si v útočném pásmu sami překáželi, díky čemuž Němci vyhodili puk do bezpečí.

52:24
    Německo se nyní z tlaku soupeře vymanilo jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

52:00
    Joona Väisänen na modré čáře uzmul odražený kotouč, postupoval sám na německou branku, jenže Dietl vytáhl další fantastický zákrok!

51:30
    Finskou soupeře prakticky nepouští ke kotouči, jenže hráči v modrém dnes mají obrovské problémy s Dietlem. Ten už má 33 úspěšných zákroků.

50:53
    K dorážce mezi kruhy se dostal Konsta Helenius, ale německý gólman Dietl jeho ránu skvělým reflexem betonem vykopl!

50:00
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Německo stále drží nad obrovským favoritem těsné vedení. Finům se čas rychle krátí.

49:25
    Samu Bau dojel kotouč v rohu útočného pásma, jenže jej nedokázal přihrát na někoho v modrém dresu. Němci mají v defenzivě dostatek sil.

49:05
    Němci vybojovali v obranném pásmu kotouč a dokázali jej po hrazení vyhodit za modrou čáru.

48:17
    Německo hraje v plném počtu.

48:00
    Obrovská šance Finska na vyrovnání! Po přihrávce z pravé strany dotíral na brankovišti Aleksanteri Kaskimäki, ale Dietl zasáhl betonem!

47:27
    Dietl se skvěle přemístil proti dělovce od modré čáry a vyrazil puk mimo tři tyče. Finsko navíc přišlo o útočné pásmo.

47:00
    Němci získali v obranném pásmu odražený kotouč a okamžitě jej vyhodili přes celé kluziště.

46:17
    Finsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si vysloužil Panocha.

46:10
    Finové se sice snaží hrát aktivně, jenže nemohou najít cestu do vyložené šance. Defenziva Německa ve vlastní třetině hraje nesmírně obětavě.

45:38
    Finský brankář si dal pozor na odražený kotouč a odehrál jej hokejkou k mantinelu.

45:14
    Emil Pieniniemi střílel od modré čáry. Dietl jeho ránu dobře viděl, nikdo z Finů před brankou neclonil. Vhazovat se bude po pravici německého gólmana.

44:28
    Kasper Kulonummi se vrhl do souboje s německým hráčem, od nějž se puk odrazil na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:06
    Němci se drali vpřed středem ledové plochy, jenže ve středovém kruhu hráči v bílém o kotouč přišli.

43:30
    Další snaha Finska o rychlý přechod vpřed skončila pobídkou na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před branku Finska.

43:15
    Tommi Männistö se snažil prosmýknout kolem obránce, jenže jeho rána skončila blokem prvního obránce v bílém dresu Německa.

42:32
    Další nahození od modré čáry zablokoval před německou brankou jeden z dobře postavených obránců. Stále se nepřerušovala hra.

42:06
    Samuel Schindler střílel z pravé strany útočného pásma, jenže ani jeho pokus nemohl finskou klec ohrozit. V úvodu třetí části se hraje ve vysokém tempu.

41:32
    Po levém křídle vlétl do útočného pásma Kasper Halttunen, jenže ve snaze zakončit zlomil svou hokejku.

41:10
    Německo se dostalo do útočného pásma, jenže nikdo v bílém se nedostal do zakončení.

40:26

40:10
    Německo uspělo na úvodním vhazování závěrečné periody. Finsko v jejím úvodu dohrává přesilovku po vyloučení Schindlera.

40:01

Střely na branku: 26 – 23

Druhá třetina končí! Po čtyřiceti minutách platí překvapivý stav 4:3 pro Německo. Finsko přitom hned v úvodu periody poslal do vedení Halttunen. O vyrovnání se postaral Niklas Hübner. Finsku vrátil vedení Samu Bau. Ve 34. minutě ale vyrovnal Kechter a po chybě finské obrany o minutu později vrátil Německu vedení Oswald.

40:00

39:35
    Němci vybojovali kotouč a vybruslili s ním až do útočného pásma. Němci navíc vybojovali vhazování před finskou brankou.

39:12
    Jani Nyman dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez přípravy zakončil příklepem, ale od německého brankáře se puk odrazil do ochranné sítě.

38:26
    Tak nakonec z tohoto po poradě rozhodčích trestné střílení nebude! Schindler dostává dvě minuty za zdržování hry.

38:26
    Trestné střílení pro Finsko! Samuel Schindler po zákroku německého brankáře zakryl rukou kotouč v brankovišti před dojíždějícím soupeřem!

38:10
    Němci mohli odskočit do vedení o dvě branky! Po nepovedeném zákroku finského brankáře střílel Jakob Weber, ale trefil jen boční oblouk!

37:35
    Finové se tlačí do útočného pásma, jenže Němci se skvěle pohybují v prostoru kolem své branky. Sledujeme parádní utkání.

37:06
    Lenni Hämeenaho dostal přihrávku do jízdy, prosmýkl se do útočného pásma, jenže střelou zápěstím těsně minul zadní tyč.

36:24
    Další ránu vyslal Tommi Männistö, ale Dietz se výborně přesunul a betonem puk vyrazil mimo branku. Finsko ale zůstává nastěhované v útočném pásmu.

36:06
    Dietz si musel dát pozor na ránu od modré čáry, kterou skvěle vyrazil mimo tři tyče. Finové se snaží stupňovat svůj tlak.

35:12
    Emil Pieniniemi upadl v souboji za finskou brankou. Němci situace využili k dalšímu zakončení, ale gólman tentokrát zasahovat nemusel.

35:00
    Finové se pokusili ohrozit německou branku z velké vzdálenosti. Dietz si nechtěl komplikovat život a raději přerušil hru.
    34:38 Veit OSWALD - 3:4

34:38
    Německo právě vstřelilo branku! Finsko si dnešní duel výrazně komplikuje! Po levé straně projel do útočného pásma VEIT OSWALD, který si vybruslil až těsně k brance a z těsné blízkosti poslal Německo do vedení! Asistence: Luca Hauf, Eric Hordler.

34:05
    Jesse Pulkkinen dostal přihrávku na levý kruh, odkud vypálil zápěstím, jenže těsně minul vzdálenější tyč německé klece.

33:50
    Finové se okamžitě tlačí vpřed se snahou o odpověď. Nahození od modré čáry dokázala německá defenziva odehrát do bezpečí.
    33:07 Roman KECHTER - 3:3

33:07
    Německo právě vstřelilo branku! Je znovu vyrovnáno! Finský brankář nejprve pouze vyrazil ránu Eliase. K volnému puku se opřed brankou dostal důrazný ROMAN KECHTER, který díky odrazu od betonu brankáře a od tyče dostal puk za čáru! Asistence: Moritz Elias.

32:22
    Dietl si dal pozor na nahození od modré čáry, které dobře viděl, a bez problémů puk schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

32:06
    Joona Väisänen napadal německou rozehrávku v jeho obranném pásmu. Finský hráč v souboji přitvrdil, nicméně kotouč pro svůj výběr nezískal.

31:29
    Sumpf projel po levém křídle do útočného pásma, jenže zpětnou přihrávkou našel jen hůl finského obránce.

31:01
    Po delší době se Německo dostalo do útočného pásma, ale rána od modré čáry skončila sražená v ochranné síti.

30:26
    Konsta Helenius se dostal do zakončení z pravého kruhu, jenže jeho pokus skončil na betonu připraveného německého brankáře.

30:00
    Je za námi polovina základní hrací doby a obraz hry se oproti úvodní periodě výrazně změnil. Finsko je častěji v útočném pásmu a už dorovnalo počet střeleckých pokusů.

29:28
    Emil Hemming napadal německou rozehrávku za jeho brankou, nicméně Finové zatím hrají velmi dobře a nedovolují soupeři vyjet do ofenzivy.

29:03
    Dietl drží Německo ve hře o body! Do odraženého kotouče se opřel Bau, ale německý brankář jeho ránu skvěle vyrazil nad horní tyč!

28:24
    Do dalšího zakončení se dostal Kalle Kangas, jenže jeho pokus skončil vedle vzdálenější tyčky. Němci jsou v posledních minutách pod velkým tlakem.

28:05
    Kasper Kulonummi se individuálním způsobem prosmýkl do útočného pásma, přehodil si kotouč na forhend, jenže minul německou klec.

27:35
    Jani Nyman se hnal za nahozením do útočného pásma, jenže tam neměl podporu spoluhráčů v modrých dresech. Němci se výborně vrátili.

27:10
    Němci se sice dostali do útočného pásma, jenže dlouho se u kotouče neohřáli. Finové v prostřední periodě přidali na důrazu.

26:47

26:35

25:40
    Finové se usadili v útočném pásmu, nicméně kombinace hráčů v modrém skončila nepřesnou střelou od modré čáry.

24:47
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Bicker.

24:35
    Německo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Lassila.

24:28
    Kasper Halttunen získal kotouč na pravé straně útočného pásma, skvěle se zbavil obránce, jenže nedokázal přehodit gólmanův beton.

24:10
    Emil Pieniniemi měl moře času a prostoru na zakončení, ale jeho pokus příklepem vyrazil německý gólman Dietl do rohu ledové plochy.

23:35
    Noa Vali se skvěle vrátil do obranného pásma, kde čistým způsobem odstavil od kotouče rozjetého soupeře v modrém dresu.
    23:05 Samu BAU - 3:2

23:05
    Finsko právě vstřelilo branku! Gólově bohatá pasáž dnešního souboje ještě nekončí! Finsko okamžitě odskakuje! Dietl první ránu vyrazil jen před sebe, kde se k puku dostal SAMU BAU a pohotovou dorážkou vrátil Finsku vedení! Asistence: Emil Hemming.
    22:12 Niklas HÜBNER - 2:2

22:12
    Německo právě vstřelilo branku! Německo bleskově odpovídá a máme znovu vyrovnáno! Bicker krásně posunul kotouč na NIKLASE HUBNERA, který měl dostatek prostoru a prostřelil brankáře! Asistence: Kevin Bicker, Julius Sumpf.

22:03
    Julius Sumpf se v útočném pásmu příklepem opřel do odraženého kotouče, ale jeho dělovka prosvištěla kolem zadní tyče.
    21:27 Kasper HALTTUNEN - 2:1

21:27
    Finsko právě vstřelilo branku! Finsko se však vzápětí dostává do vedení z naprosto nenápadné situace! Po vybruslení na levý kruh si KASPER HALTTUNEN pohrál s ležícím soupeřem a zápěstím překonal brankáře!

21:06
    Němci nadále ukazují, že mohou s Finskem hrát naprosto vyrovnané utkání. Další pokus o přechod vpřed skončil nepřesnou přihrávkou.

20:28
    Německo se podruhé v utkání mohlo dostat do vedení! Oswald projel po pravé straně do útočného pásma, ale jeho ránu Kokko vyrazil do horní tyče!

20:10
    Finsko uspělo na úvodním vhazování prostřední periody. Hráči v modrém se ihned vydali vpřed, ale nedostali se k zakončení.

20:01

Střely na branku: 7 – 13

První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali překvapivý průběh duelu. Němci totiž favorita přestříleli poměrem 13:7. Finové navíc sedm minut nedokázali vypálit na branku. V 6. minutě Německo poslal do vedení Oswald. V 9. minutě však z protiútoku vyrovnal Tommi Männistö. V závěru měli Finové další šance, ale Dietl drží akcie Německa nad vodou.

20:00

19:31
    Finové měli v posledních desítkách sekund tlak, jenže většinu střel zablokoval obětaví obránci v bílém.

19:06
    Jere Lassila zpoza německé branky přihrál na levou stranu útočného pásma, ale následné zakončení Pulkkinena zablokoval obránce.

18:25
    Aleksanteri Kaskimäki se hnal za přihrávkou na útočnou modrou čáru, jenže si nepotykal se zpracováním kotouče. Němci brání hodně důrazně.

18:12
    Arttu Kärki bekhendem přihrál do středního pásma, jenže tam si se zpracováním nepotykal nikdo v modrém dresu Finska.

17:13
    Zajímavá situace před německou klecí! Gólman Dietl totiž při přesunu k levé tyči přišel o nůž pravé brusle. Nyní musí dojít k úpravě jeho výstroje.

17:02
    Samu Bau krásně projel do útočného pásma, předložil kotouč před německou branku, jenže dojíždějící spoluhráč z výborné pozice branku minul!

16:25
    Kasper Kulonummi rozjel finskou akci z obranného pásma, projel na pravou stranu útočného pásma, ale jeho ránu obránce přizvedl do ochranné sítě.

16:00
    Německý gólman Dietl si tentokrát pohlídal Lassilovo nahození od modré čáry a bez problémů puk schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

15:15
    Další práce pro německou defenzivu. Před brankou Německa clonil Helenius, jenže Dietl výborným zákrokem pravým betonem puk vyrazil.

15:01
    Jani Nyman krásnou přihrávkou našel Lenni Hämeenaha, který před brankou šikovně kotouč přizvedl, jenže nakonec těsně minul horní tyč!

14:28

14:02
    Samu Bau skvěle vystoupil proti soupeři na modré čáře a špičkou čepele mu puk vypíchl do středního pásma. Kvarteto Finů spěchá na střídačku.

13:35
    Finové získali kotouč v obranném pásmu a jednoduše jej poslali za německou klec. Ani v úvodu druhé přesilovky se Němcům moc nedaří.

13:03
    Kokko si pohlídal další nahození od modré čáry a schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Němci potřebují lépe pracovat v prostoru těsně před brankou.

12:28
    Německo si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání si vysloužil Kasper Halttunen.

12:00
    Finsku se nyní vůbec nepovedl přechod do útočného pásma. Příliš prudká přihrávka skončila až na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.

11:32
    Jani Nyman dostal přihrávku na pravou stranu, pokusil se projít kolem obránce v bílém dresu, jenže trefil jeho brusle.

11:09
    Jakob Weber poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu Německa. Finové dokázali zpevnit defenzivu.

10:49

10:06
    Otto Salin vybojoval kotouč v rohu obranného pásma a odrazem o hrazení jej poslal do bezpečí. Němci se zatím v přesilovce nemohou udržet v útočném pásmu.

09:36
    Finové vybojovali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej poslali přes celé kluziště za německou branku.

09:05
    Veit Oswald si vybruslil na pravý kruh, odkud střílel na přední tyč, nicméně finský gólman si mezírku u brankové konstrukce výborně pohlídal.

08:49
    Německo si zahraje první přesilovku. Emil Hemming vyfasoval dvě minuty za podrážení.
    08:11 Tommi MÄNNISTÖ - 1:1

08:11
    Finsko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Finové se prosadili z druhé střely na BRANKU! Po vyhraném buly v obranném pásmu dostal přihrávku do brejku TOMMI MÄNNISTÖ, který se natlačil před branku a forhendem překonal bezmocného brankáře! Asistence: Samu Bau.

08:00
    Kokko si pohlídal prudký nástřel od mantinelu a raději kotouč ukryl v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

07:26
    Lutz od červené čáry bekhendem nahodil kotouč za branku soupeře, kde nebyl nikdo v bílém dresu. Unavení Němci raději mířili na střídačku.

07:00
    Finové už sedm minut čekají na svou úvodní střelu na branku. Helenius zbytečně hledal spoluhráče i v situaci, kdy měl volnou cestu.

06:15
    Německo se po vstřelení úvodní branky znovu dralo do útočného pásma. Nahození od pravého mantinelu však skončilo v moci Finů.
    05:58 Veit OSWALD - 0:1

05:58
    Německo právě vstřelilo branku! Německo se překvapivě už po šesti minutách hry dostává do vedení! Po špatné rozehrávce finského obránce se k puku v útočném pásmu dostal VEIT OSWALD, který prostřelil finského brankáře! Asistence: Eric Hördler.

05:27
    Jani Nyman se dostal do útočného pásma, jenže důrazný soupeř jej čistým hitem odstavil. Němci zatím brání hodně důrazným způsobem.

04:35
    Kalle Kangas vybojoval kotouč u levého mantinelu, nicméně pod tlakem puk nahodil jen za branku Německa, kde o kotouč přišel.

04:05
    Lutz si nepohlídal svou rychlost při přechodu do zajímavého protiútoku. Německý hokejista tak projel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:38
    Kasper Kulonummi výborně napadal rozehrávku Německa za brankou hostujícího celku. Finský hokejista puk sice získal, ale bleskově o něj znovu přišel.

03:02
    Samu Bau se znovu probil k volnému kotouči v útočném pásmu, jenže místo zakončení hledal spoluhráče mezi kruhy. Jeden z německých zadáků se stačil stáhnout.

02:29
    Samu Bau získal odražený kotouč v rohu ledové plochy, podél mantinelu si vybruslil do střelecké pozice, jenže jeho nahození skončilo mimo branku.

02:03
    Jani Nyman dostal přihrávku před německou branku, kde si kotouč skvěle přehodil na bekhend, jenže nedokázal puk přizvednout nad beton brankáře.

01:19
    Finský brankář se v úvodu utkání rozhodně nenudí. Kokko si tentokrát musel dát pozor na nahození od modré čáry a raději přerušil hru po zásahu lapačkou.

01:08
    Do prvního zakončení dnešního souboje se dostali Němci. Lutz projel do střelecké pozice, nicméně jeho pokus Kokko výborně zneškodnil!

00:36
    Finský brankář vyjel ven ze své klece, aby spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Německo ale od úvodních sekund napadá hodně vysoko.

00:10
    Německo uspělo na úvodním vhazování dnešního souboje. Hráči v bílém se ihned vydali vpřed, ale důrazný finský zadák puk získal.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě. Finové budou hrát v modrém, zatímco Německo oblékne bílou sadu.

Utkání tradičně začne o několik minut později oproti plánovanému začátku.

Finsko: Kokko (Vali) – Pulkkinen, Kulonummi, Pieniniemi, Salin, Kärki, Väisänen, Kangas – Naukkarinen, Helenius, Hämeenaho – Kaskimäki, Lassila, Halttunen – Kumpulainen, Keskinen, Nyman – Männistö, Bau, Hemming – Koskipirtti.

Německo: Dietl (Bittner) – Hübner, Schindler, Sinn, J. Weber, Panocha, Reich, Niehus – Oswald, Hauf, Hördler – Lutz, Kechter, Elias – Bicker, Sumpf, Rollinger – Assavolyuk, Schreiner, Brandl – Nieleck.

Německo

Německá dvacítka vstoupí do turnaje právě dnešním soubojem s Finskem. I letos se očekává, že Německo bude muset bojovat o udržení v elitní skupině. I proto bude pro Německo extrémně důležitý brankářský post. Ten by měl hájit Simon Wolf. Celkově má Německo tři draftované mladíky. V přípravě však Němci dvakrát prohráli se Švýcarskem, v prodloužení padli s Norskem i se Slovenskem. Přesto slibují duely Německa atraktivní gólovou podívanou. V posledních čtyřech duelech Němců padlo dohromady 31 branek.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa do 20 let mezi Finskem a Německem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 9. Männistö (Bau), 22. Halttunen, 24. Bau (Hemming) – 6. Oswald (Hördler), 23. Hübner (Bicker, Sumpf), 34. Kechter (Elias), 35. Oswald (Hauf, Hördler)