Chomutov – Řisuty 8:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:3 (kon.) | Šumperk – Val. Meziříčí 3:2 (1:0 po s.n.)
SHKM Hodonín – Technika Brno 1:4 (kon.) | Vel. Meziříčí – Vyškov 2:7 (kon.) | Děčín – Hronov 7:3 (kon.)
Cheb – Písek 2:3 (po pr.) | Kobra – Mostečtí Lvi 5:6 (kon.) | Příbram – Tábor 3:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 03.01.2024, 18:00 • Šumperk, Škoda aréna • 2. liga skupina Východ • 26. kolo

DRACI PARS ŠUMPERK doma vyhráli ve 26. kole s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 po samostatných nájezdech. Petr Antoníček vybojoval domácím prodloužení v 53. minutě. V samotném prodloužení měli domácí dvě slušné příležitosti, ale netrefili zařízení. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil Petr Kubíček. (20:21:14)

Petr KUBÍČEK - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým DRACI PARS ŠUMPERK.

1:0
    Petr KUBÍČEK překonal gólmana hostů ostrou střelou forhendem.

Samostatné nájezdy začínají.

DRACI PARS ŠUMPERK doma hrají s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí po prodloužení 2:2. Petr Antoníček vybojoval domácím prodloužení v 53. minutě. V samotném prodloužení měli domácí dvě slušné příležitosti, ale netrefili zařízení. O vítězi tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Alex Nilsson sice přihrál dozadu, ale domácí pak ztratili pásmo.

64:23
    Šumperk je na puku a jde zlobit.

64:03
    Hosté drží pásmo, ale je to bez zakončení.

63:38
    Denis Irgl si pohlídal střelu z pravého kruhu.

63:23
    Jakub Horký dobře napadá před brankou hostů.

63:09
    Adam Scheuter dostal nabídku na osu, ale jeho forhend nebyl přesný.

62:42
    Ludvík Rutar je s kotoučem ve středním pásmu a nikam nespěchá.

62:20
    Ondřej Šišolák si z pravé strany najel před gólmana hostů, ale k zakončení se už nedostal.

61:53
    Marek Melenovský si objel branku Irgla, ale ke střele se nedostal.

61:18
    Draci přišli o pásmo a musí se rychle vracet.

60:53
    Lukáš Finsterle dostal přihrávku na zadní tyčku, ale trefil jenom beton mladého gólmana Draků Irgla.

60:29
    Bobři vyhráli buly na vlastní modré a jdou zlobit.

60:26
    Ofsajd zastavil pokus domácích o rychlý brejk.

60:01

Třetí perioda je minulostí. DRACI PARS ŠUMPERK doma hrají s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí po šedesáti minutách hry 2:2. Petr Antoníček vybojoval domácím prodloužení v 53. minutě. Nyní bude následovat ve třech bruslařích na obou stranách.

60:00

59:43
    Michal Romančík si dojel vlastní nahození, ale jeho pokus z dorážky pak byl nepřesný.

59:13
    Draci drží pásmo, ale je to bez zakončení.

58:53
    Petr Kubíček si najel na levý kruh, ale jeho forhend nebyl přesný.

58:33
    Draci se sice dostali do pásma, ale pak přišla z levého kruhu jen přesná střela.

58:18
    Ofsajd zastavil útočné snažení Bobrů.

57:46
    David Kozubík nemusel spěchat, puk nebyl v icingu. Jenže hosté šli střídat.

57:32
    Petr Antoníček z pravé strany nedokázal poslal černou gumu na osu. Bobři jdou zlobit.

57:06
    Daniel Vachutka dostal přihrávku na osu a nyní tahá čas.

56:33
    Denis Irgl vyrobil špatnou přihrávku, ale toho hosté nedokázali v útoku využít.

56:03
    Hosté nahodili touš za branku Irgla a jeli střídat.

55:43
    Draci jsou sice v pásmu hostů dvacet vteřin, ale je to bez zakončení.

55:27
    Daniel Vachutka dobře napadá za brankou ValMezu.

55:13
    Denis Irgl dostal puk do své lapačky a hosté mají alespoň buly po jeho levici.

54:53
    Jozef Danielčák na ose nedostal puk pod svou kontrolu a domácí se musí vracet.

54:43
    Jakub Horký na kruhu přibrzdil akci domácích a domácí střídají.

54:05
    David Kozubík poslal sice přihrávku na osu, ale jeho kolega dostal přihrávku jen do špeku.

53:33
    Oba týmy si sice vyměnily touš, ale bylo to bez zakončení.

53:12
    David Kozubík se nedostal na ose k dorážce. Bobři jsou ale stále na puku.

52:56

52:43
    David Cekr to zkusil od modré, ale gólman hostů Ševců měl dobrý výhled.
    52:29 Petr ANTONÍČEK - 2:2

52:29
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí srovnali stav v polovině třetí periody.
    Nilsson poslal střelu na branku hostů a Kryštof Ševců ji pustil pod svými betony směrem do branky, ale ještě před brankovou čarou poslal touš forhendem do sítě PETR ANTONÍČEK, 2:2. Asistence: Alex Nilsson a Tomáš Minařík.

52:13
    Ludvík Rutar dobře na mantinelu získal puk a Draci zlobí.

51:43
    Matěj Sviták od modré minul branku Draků a hosté se musí rychle vracet.

51:32
    Denis Irgl přerušil hru, následuje buly po jeho levici.

51:16
    Roman Vaňo ujel na ose do rychlého brejku, ale bekhendem trefil jenom beton gólmana Draků Irgla.

51:02
    Hosté při pokusu o rychlý brejk zahráli jenom na icing.

50:53
    Kryštof Ševců byl nucen přerušit hru, bude se vhazovat po jeho levici.

50:43
    Je tady poslední komerční přestávka.

50:13
    Jakub Horký sice ztratil na pravé straně touš, ale pak se dostal ke střele z úhlu. Trefil ale jenom beton gólmana.

49:55

49:36
    Draci dostali touš do pásma a roztahují přesilovkový deštník.

49:08
    Ani na počtvrté se Draci neudrželi na puku.

48:51
    Toto není dobrá přesilovka, Draci opět ztratili pásmo.

48:17
    Domácí ztratili pásmo a jdou v přesilovce střídat.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
    Ondřej Martiník – 2 min., podrážení.

47:53
    Štěpán Dudycha byl dohrán na zadním mantinelu a hosté budou vyloučeni.

47:32
    Jozef Danielčák byl sice volný na zadní tyčce, ale puk se k němu nedostal.

47:13
    Jan Hamřík sice na modré trefil jenom noho jednoho z domácích, ale hosté stále drží útočné pásmo.

46:41

46:03
    Daniel Vachutka ujel sice ve vlastním oslabení, ale nedokázal provést bekhendový blafák do úspěšného konce. Trefil jenom beton gólmana hostů.

45:40
    Tadeáš Jaroš tahá čas před brankou hostů ve vlastním oslabení.

45:23
    Václav Kočí neudržel pásmo a hosté se musí rychle vracet.

44:53
    Draci poslali touš přes všechny čáry ve vlastním oslabení.

44:41
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    Petr Antoníček – 2 min., podrážení.

43:59
    Petr Antoníček čekal na ose, ale přihrávka z levé strany k němu nedošla.

43:33
    Až nyní se Bobři osvobozují a jedou střídat.

43:09
    Draci už jsou půl minuty v pásmu hostů, ale je to bez pořádné střely.

42:46
    Jozef Danielčák si sice objel branku Bobrů, ale k přihrávce se nedostal.

42:26
    Marco Lukačka na levé straně nepřihrál přesně a Draci se osvobozují.

42:13

41:49
    Ondřej Šišolák se dostal ke střele a dorážce, ale pokaždé trefil jenom beton gólmana Bobrů.

41:20
    Tadeáš Jaroš vybojoval touš na modré hostů a dobře tahá čas.

40:53
    Domácí se opět svobodili ve vlastním oslabení.

40:36
    Draci se osvobodili a hosté musí začínat až zpoza vlastní branky.

40:16
    Bobři jsou v pásmu domácích a pokračují v přesilovce.

40:01

Druhá perioda je minulostí. DRACI PARS ŠUMPERK po ní doma prohrávají s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí 1:2. Roman Vaňo a po něm David Kozubík dali Bobrům dvoubrankové vedení, ale za domácí snížil Daniel Vachutka necelé čtyři minuty před koncem první sirény. Druhá třetina sice nabídla šance, ale oba gólmani v ní zůstali nepřekonaní. Hosté budou začínat poslední dvacetiminutovku v početní výhodě po faulu Horkého. Ta začne už v 19:33.

40:00

39:53
    Draci se ale v závěru osvobozují.

39:46
    Hosté vyhráli deštník a aktivují přesilovkový deštník.

39:42
    Jakub Horký – 2 min., sekání.

39:26
    Bobři v závěru tahají čas ve třetině Draků.

38:59
    David Kozubík ujel po levé straně a natlačil se před Irgla, jenomže útočník hostů nedokázal poslal touš v tísni nad beton mladíka v brankovišti Draků.

38:39
    Kryštof Ševců byl nucen při brejku domácích dostat touš do své lapačky. Draci získali alespoň buly v útočné periodě.

38:16
    Michael Vavřík na pravé straně vyrobil minelu a hosté se musí rychle vracet.

37:53
    Petr Kubíček se dobře vrátil a dostal bekhendem touš mimo ohrožený prostor. Draci jdou zlobit.

37:29
    Draci sice drží pásmo, ale je to pomalé a bez střelby.

37:12
    Pavel Skopal (Šumperk) ujel po levé straně a zkusil to z pravého kruhu švihem. Jenže na přední tyčce už nebylo volné místo.

36:43
    Kryštof Ševců ukázal za vlastní brankou dobrou práci s holí.

36:16
    Jenže hosté se v pásmu neudrželi, na touši jsou Draci a ti střídají.

35:59
    Michael Vavřík srdnatě bojuje o kotouč na krátkém mantinelu za brankou Irgla.

35:42
    Jozef Danielčák se na levé straně již ve vyrovnaném stavu nedostal k dorážce. Pak se dostal kotouč na osu, ale tam měl k němu nejblíže tygřím skokem Kryštof Ševců.

35:17
    Jozef Danielčák se na pravé straně nedostal k dorážce a hosté se osvobozují.

35:06
    Jakub Horký na levé straně diriguje hru.

34:44
    Draci špatnou přihrávkou zase ztratili útočné pásmo.

34:23
    Hosté už stihli vystřídat dva hráče.

34:09
    Draci trefili od modré jenom brusli útočníka hostů.

33:42
    Draci jsou po buly na puku a staví přesilovkový deštník.

33:32
    Michal Romančík – 2 min., sekání.

33:06
    Jozef Danielčák vystartoval směr sever, ale dva hráči ValMezu se stihli vrátit s ním.

32:53
    David Kozubík dobře tahá čas v pásmu Draků.

32:19
    Kryštof Ševců dobře viděl na pokus Draků z osy a pak přerušil svou lapačkou hru.

32:03
    Tomáš Minařík po buly trefil z levé strany jenom beton obránce Draků.

31:56
    Icing zastavil pokus hostů o rychlý brejk.

31:43
    Ondřej Šišolák na pravé straně tečoval touš jenom do gólmana hostů.

31:27
    Přihrávka rukou, Draci musí rychle vyklidit útočné pásmo.

31:19
    Jakub Müller nestihl tečovat nahození z dálky.

31:02
    Jan Hamřík se snažil dojet vyražený puk, ale ten rychle dostal Irgl do svého držení. Následuje komerční přestávka.

30:23
    Jan Hamřík číhal na ose, ale přihrávka se k němu kvůli brusli domácího beka nedostala.

29:56
    Roman Vaňo na pravé straně se sice dostal do útočného pásma Draků, ale jenom tahal čas, aby mohli hosté střídat.

29:16
    Pavel Skopal na levé straně ještě udržel pásmo pro domácí, ti ale šli střídat.

28:53
    Draci sice udrželi puk v pásmu Bobrů přes dvacet vteřin, ale bylo to bez zakončení.

28:33
    Michal Romančík dobře napadá za domácí brankou.

27:58
    Jakub Horký ujel na levé straně do rychlého brejku, ale přihrávku na zadní tyči, kde se nacházel, stihl tečovat hokejkou obránce Bobrů.

27:36
    Tlak Draků pokračuje. Kryštof Ševců byl nyní nucen podržet černou gumu ve své lapačce.

26:59
    Roman Vaňo špatně nahrál na vlastní modré, ale Štěpán Dudycha od modré netrefil zařízení.

26:32
    Oba celky si v krátkém čase vyměnily držení touše, ale bylo to bez střely na branku.

25:53
    Jozef Danielčák si z pravé strany nabruslil před branku hostů, ale blafák do bekhendu se mu nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce.

25:26
    Hosté v tísni zahráli jenom na icing a nemohou střídat.

25:16
    Draci sice drželi touš v pásmu domácích skoro půl minutu, ale bylo to bez zakončení.

24:46
    Ondřej Šišolák může hrát v pásmu hostů, touš lehce tečoval.

24:23
    Jakub Horký dostal nabídku na osu, ale trefil forhendem jenom beton gólmana hostů.

23:33
    Pavel Skopal posílal z pravé strany střílený pokus na zadní tyčku, ale tam nebyl včas žádný Drak.

23:03
    Jozef Danielčák byl volný na ose, ale k dorážce se urostlý Slovák nedostal.

22:46
    David Kozubík trefil na modré při pokusu o rychlý brejk jenom brusli obránce Draků. Domácí pak jeli do kontru, ale ten zastavil Kryštof Ševců

22:19
    Hosté trefili z dálky, jenom ochrannou síť nad Irglem. Puk byl ale tečován.

21:44
    Draci trefili od modré jenom obránce Bobrů a musí se rychle vracet.

21:26
    Je tady další buly pro hosty v útočné periodě.

21:04
    Denis Irgl přikryl na pravé straně touš, hosté mají alespoň buly v útočné periodě.

20:46
    Daniel Vachutka je velmi aktivní, ale nyní se na levé straně neprokousal do pásma hostů.

20:36
    Václav Kočí na levé straně nemusel hrát, Draci poslali kotouč na icing.

20:23
    Draci se dostali po buly do třetiny hostů, ale pak ztratili pásmo.

20:01

První třetina je minulostí. DRACI PARS ŠUMPERK po ní prohrávají doma s týmem HC Bobři Valašské Meziříčí poměrem 1:2. Roman Vaňo a po něm David Kozubík dali Bobrům dvoubrankové vedení, ale za domácí snížil Daniel Vachutka necelé čtyři minuty před koncem první sirény. Druhá perioda začne v 18:46.

20:00

19:46
    Jan Hamřík nahodil puk do pásma domácích a hosté nikam nespěchají.

19:26
    Hosté nahodili puk za branku Irgla a to jim v tuto chvíli stačí.

19:03
    Daniel Vachutka na pravé straně nahodil puk do pásma Bobrů a Draci mohou jít střídat.

18:26
    Bobři drží touš v pásmu Draků už půl minutu.

18:03
    Jakub Velikovský z levé strany objel branku Irgla, ale ke střele se nedostal.

17:46
    Daniel Vachutka byl sám na ose, ale k zakončení forhendem se nedostal.

17:23
    Draci se po pravé straně nedostali přes obránce do pásma Bobrů a musí se rychle vracet.

17:02
    Denis Irgl ukázal dobrou prací s hokejkou za vlastní brankou.
    16:13 Daniel VACHUTKA - 1:2

16:13
    Jenže domácí snižují po necelé minutě na rozdíl jediné branky.
    Antoníček poslal puk na na levou stranu. Tam byl sice obtěžován obráncem DANIEL VACHUTKA, ale ten i v tísni stihl poslat černou gumu k tyčce, 1:2. Asistence: Petr Antoníček a Tadeáš Jaroš.
    15:47 David KOZUBÍK - 0:2

15:47
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Jenže hosté jdou v závěru první periody do dvoubrankového náskoku. Irgl vyrazil obtížnou střelu. K puku se dostal Vávra, který objel branku a pak zleva poslal touš před branku. Tam byl volný DAVID KOZUBÍK, který poslal černou gumu do odkryté části klece Draků, 0:2. Asistence Tomáš Vávra a Roman Vaňo.

15:06
    Petr Antoníček od modré trefil jenom nohu obránce hostů. Draci jsou stále na touši v útočném pásmu.

14:43
    Domácí fanoušci volají: "My chceme gól". Jenže Draci jsou toho času daleko od branky Bobrů.

14:16
    Tomáš Vávra se srazil na hranici brankoviště s Irglem, ale hra pokračuje.

13:49
    Draci dobře napadají rozehrávku Bobrů.

13:16
    Jozef Danielčák ztratil touš na modré hostů, ale dobře za něj zaskočil obránce Draků.

12:53
    Domácí ztratili pásmo a Jakub Horký musí rychle opustit získanou pozici.

12:32
    Hosté se dostali z vlastní třetiny a jeli střídat.

12:09
    Kryštof Ševců na levé straně už v rovnovažném stavu lapil brejk Draků.

11:43
    Lukáš Finsterle ujel po levé straně v oslabení, ale trefil při střele na zadní tyčce jenom beton Irgla.

11:26
    Kryštof Ševců dostal po závaru touš do své lapačky po tlaku Bobrů.

10:36
    Jozef Danielčák se snažil dostat touš do branky hostů z dorážky, ale puk už měl gólman Bobrů.

10:06
    Draci při přechodu do útočné periody byli chyceni v ofsajdu.

10:04
    Hosté se dokázali rychle osvobodit v oslabení.

09:51
    David Kozubík – 2 min., podrážení.

09:12
    Daniel Vachutka dostal na levé straně touš do pásma, ale to Draci po 15 vteřinách ztratili vlastní vinou.

08:47
    Domácí se provinili icingem, hra se vrací před Irgla.

08:36
    Domácí se předvedli rychlým sólem, ale Ševců zůstal nepřekonán. Poté následuje komerční přestávka.

08:15
    Draci pobyli v pásmu hostů dvacet vteřin, ale bylo to bez zakončení.

07:45
    Daniel Vachutka dostal po pravé straně touš do pásma hostů. Draci se dostali sice ke střele, ale touš dostal do své lapačky Ševců.

07:16
    Ofsajd zastavil útočné snažení Valašského Meziříčí.

06:42
    Bobři při pokusu o rychlý brejk zahráli na icing.
    06:41 Roman VAŇO - 0:1

06:41
    Hosté jdou do vedení v úvodu po pěkné individuální akci.
    Martiník poslal touš na rozjetého kolegu. Tím byl ROMAN VAŇO, který si vyjel před levý kruh a pak zápěstím propálil ostrým pokusem Irgla, 0:1. Asistence: Ondřej Martiník a Jan Hamřík.

06:13
    Petr Antoníček bojuje o touš na delším mantinelu v pásmu Bobrů.

05:55
    Oba týmy střídají.

05:32
    Marco Lukačka si sjel za branku Irgla, ale pak nedokázal přesně přihrát dozadu. Hosté ztratili pásmo.

05:06
    Václav Kočí ujel po levé straně, ale pak ve třetině domácích vyrobil jenom špatnou přihrávku.

04:45
    Draci se dostali sice ke střele z pravého kruhu, ale pak po minutě ztratili pásmo.

04:23
    Daniel Vachutka si dvakrát objel branku hostů, ale bylo to bez střely na branku ValMezu.

03:53
    Jakub Velikovský se nedostal na přihrávku a hosté se museli rychle vracet. Draci se ale ke střele zatím nedostali.

03:23
    Daniel Vachutka vybojoval puk za brankou hostů, ale poté domácí vyrobili minelu na rozehrávce a ztratili pásmo.

02:54
    Marco Lukačka byl na levé straně načapán v ofsajdu. Hra se vrací na modrou Draků.

02:42
    Ofsajd zastavil útočné snažení domácích.

02:03
    Pokus hostů o překvapivou rozehrávku tentokrát na icingu neskončil. Draci jsou na puku, ale jdou do plných.

01:40
    Pokus hostů o rychlý brejk skončil jenom na zakázaném uvolnění.

01:12
    Jakub Horký si objel brankou Valachů, ale k zakončení se domácí šikula nedostal.

00:43
    Ludvík Rutar sebral touš hostů za brankou Irgla a Draci jdou zlobit.

00:23
    Hosté se dostali po buly na touš, ale vyrobili jenom nepřesnou přihrávku.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Irgl (Ryšavý) – Dudycha, Cekr, Minařík, Rutar (A), P. Hohl, P. Kubíček – Antoníček, Jaroš (C), Vachutka (A) – J. Horký, Šišolák, Scheuter – Skopal, Nilsson, Danielčák – Tomeš, Müller, Polách.
    Trenér: Tomáš Sedlák

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Velikovský, Sviták, Kočí, Holiš, Hamřík, Baroš – Melenovský, Vávra (A), Kozubík – Lukačka, Romančík, Finsterle (C) – Vaňo, Martiník, Vavřík (A) – M. Urban.
    Trenér: Lukáš Plšek

Rozhodčí: Michael Hranoš – Pavel Rychlý, Vladimír Hladík.

Šumperští hokejisté se po krátké přestávce vrací do zápasového tempa. V prvním novoročním utkání, které se odehraje ve středu 3. ledna, přivítají v prostorách šumperské ŠKODA arény aktuálně poslední tým východní skupiny Valašské Meziříčí. Oběma celkům navíc půjde v tomto souboji o hodně. Zatímco Draci se mohou probojovat do elitní osmičky zajišťující postup do play off, Bobři by se mohli odlepit ze dna. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Letošní ročník druhé ligy je ve východní skupině extrémně vyrovnaný, přesto by však málokdo čekal, že po polovině základní části bude na posledním místě s 25 body figurovat tradiční účastník třetí nejvyšší hokejové soutěže z Valašského Meziříčí. Svěřenci Lukáše Plška mají po pětadvaceti kolech na svém kontě pouhých pět vítězství a celkem čtrnáct porážek v základní hrací době. Sedm střetů pak muselo rozhodnout prodloužení či samostatné nájezdy, ve prospěch Bobrů to však skončilo pouze ve třech případech. Rok 2023 ovšem zakončili důležitou výhrou nad žďárskými Plameny, díky čemuž se přiblížili předposlednímu Velkému Meziříčí na rozdíl jednoho bodu.

Už v dalším kole by se tak Valašské Meziříčí mohlo ze dna odlepit. K tomu je však třeba porazit rozjetý výběr Šumperka. Pro družinu Lukáše Plška to zajisté nebude vůbec jednoduchý úkol, na druhou stranu to ale není ani nereálné. Už v první vzájemné bitvě totiž dokázali Bobři Draky zdolat po samostatných nájezdech, a to dokonce na jejich domácím ledě. Jenomže svěřenci Tomáše Sedláka následně Valašskému Meziříčí porážku oplatili téměř stejnou mincí. Chybělo opravdu málo aby si Šumperk z venkovního prostředí odvezl plný bodový zisk, nakonec se ale musel spokojit alespoň se dvěma za výhru v prodloužení. Podaří se Bobrům znovu vyloupit dračí tvrz nebo si to tentokrát parta kolem kapitána Jaroše pohlídá?

Bobři v dosavadním průběhu soutěže dokázali do soupeřovy brány dopravit pouhých dvaašedesát střel. Koncovka je tak pravděpodobně největším problémem valašskomeziříčského kádru. Nejproduktivnějším hráčem Bobrů je momentálně velezkušený útočník Lukáše Finsterle (5+9). Třiatřicetiletý rodák ze Zlína ale neprožívá zrovna povedený ročník. Vzhledem k tomu, že v uplynulých sezónách dokázal sbírat více jak bod na zápas, je dosavadních 14 bodů relativně málo. Tento borec, který se krátce objevil i v šumperském dresu, má rozhodně navíc. A to samé platí i o Michalu Romančíkovi (7+6). Třicetiletý centr je se sedmi trefami nejlepším střelcem týmu. Na ledě bývá hodně vidět a zápasy umí rozhodovat, přesto se i od něj vyžaduje daleko více, než zatím předvádí. V defenzívě se pak nejvíce daří Vojtěchu Barošovi (3+4) a Ondřeji Holomkovi (1+6).

O pozici gólmanské jedničky mají ve Valašském Meziříčí jasno. Celkem dvacet utkání odchytal dvaadvacetiletý mladík Kryštof Ševců. Šest zápasů dotáhl se svým týmem do vítězného konce, v dalších čtrnácti už ale musel zkousnout porážku. Do osobních statistik už stihl zapsat i asistenci a dva menší tresty. Pět startů v dresu Bobrů pak zaznamenal vsetínský junior Adam Pavlíček, jenž se rovněž podílel na vstřelení branky. A do dvou zápasů zasáhl i nejzkušenější z party, čtyřiatřicetiletý Jiří Slovák.

Sestavy z minulého utkání
    Šumperk: Irgl – Jarmara, Dudycha, Minařík, Rutar, P. Hohl, P. Kubíček, Cekr – Antoníček, Jaroš, Vachutka – J. Horký, Šišolák, Scheuter – Skopal, Polách, Danielčak – Tomeš, Müller, Lichner.

Valašské Meziříčí: Ševců – Sviták, Holomek, Kočí, Holiš, Hamřík, Liss, Velikovský – Kozubík, Vávra, Melenovský – Lukačka, Romančík, Finsterle – Stodůlka, Vavřík, Vaňo – M. Urban, Martiník, Kuchařík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 17. Vachutka (Antoníček, Jaroš), 53. Antoníček (Nilsson, Minařík), rozh. náj. P. Kubíček – 7. Vaňo (Martiník, Hamřík), 16. Kozubík (Vávra, Vaňo)