Frýdek-M. – Kolín 6:1 (kon.) | Přerov – Litoměřice 2:1 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Slavia 5:3 (kon.)
Zlín – Třebíč 5:2 (kon.) | Pardubice B – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Znojmo – Prostějov 2:4 (kon.)
Sokolov – Vsetín 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
HC Slavia Praha
Středa 03.01.2024, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 34. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava i potřetí v sezoně porazila Slavii Praha, tentokrát 5:3 po obratu ve třetí třetině, kterou vyhrála 4:1, se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (06:20:28)

Jihlavští hokejisté ve třetí třetině úplně otočili dosavadní průběh zápasu. Hned ve 42. minutě srovnal Šimon Jelínek po tom, co si zpracoval dlouhý lob Havránka a zavěsil. O minutu a čtvrt později poslal Duklu do vedení úspěšnou dorážkou Richard Cachnín po zaváhání brankáře Slavie Voleveckého. Čtyři a půl minuty před koncem Šimon Jelínek definitivně uklidnil Duklu, když dostal přihrávku od Harkabuse zpoza branky a prosadil se bekhendem. Hosté pak při vlastní přesilovce odvolali brankáře, ovšem ke snížení to nevedlo, neboť Tomáš Havránek po Jelínkově výzvě trefil prázdnou klec. Půl minuty před koncem Slavia už jen kosmeticky upravila stav, když Václav Kremláček zapsal úspěšnou dorážku střely Žovince – 5:3.

60:00
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Tomáš Harkabus – 2 min., sekání.

59:44
    15,6 sekundy před koncem je ještě vyloučen Daniel Kolář za vystřelení puku mimo hrací plochu. Slavia ještě jednou hraje v šesti.
    59:30 Vladimír KREMLÁČEK - 5:3

59:30
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté ještě kosmeticky snižují stav, když jejich třetí branku dává VÁCLAV KREMLÁČEK. Tento úspěch ho asi příliš těšit nebude, neboť Slavia ve třetí třetině inkasovala čtyři branky a ztratila zápas. Průžek se hezky uvolnil na levém kruhu a našel před brankou najíždějícího Žovince. Jeho střelu ještě Adam Beran zneškodnil, ale na rychlou dorážku Kremláčka byl krátký. Asistence: Dušan Žovinec, Jiří Průžek.
    Kremláček V., Žovinec D., Průžek J., Strnad L., Polák V. II, Volevecký T.
    Beran A., Bartoš D., Bilčík V., Cachnín R., Štefančík M., Strejček J.

58:47
    Dukla nepřipouští vůbec žádné komplikace a drží se v útočném pásmu. Ovšem po přerušení směřují sudí hru před Adama Berana.

58:37
    Také Slavia hraje v pěti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Dukla hraje v plném počtu.
    57:41 Tomáš HAVRÁNEK - 5:2

57:41
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    Při první šanci ještě domácí volnou branku netrefili, ale vzápětí se prosazují. TOMÁŠ HAVRÁNEK převzal na levé straně puk od Jelínka, najel si na levý kruh a trefil volnou klec. Asistence: Šimon Jelínek.
    Havránek T., Jelínek Š., Ozols P., Koštoval M., Beran A.
    Holý J., Guman T., Knotek T., Průžek J., Brož J.

56:37
    Adam Beran vyrazil střelu od modré před sebe, kde se puku ujali Jihlavští. A protože se Matěj Beran dopustil faulu při snaze získat kotouč, je Dukla znovu blíže k vítězství.

56:01
    Tomáš Volevecký vyjíždí z branky a Slavia to zkusí v šesti bez gólmana.

55:47
    Lukáš Mareš – 2 min., nedovolené bránění.
    55:28 Šimon JELÍNEK - 4:2

55:28
    6/6
    ŠIMON JELÍNEK zřejmě definitivně rozhoduje dnešní zápas, když se po špatné rozehrávce Slavie dostal na pravém kruhu k puku, sjel si před branku a bekhendem nekompromisně zavěsil. Asistence: Tomáš Harkabus.
    Jelínek Š., Beran A., Ozols P., Mareš L., Havránek T., Harkabus T.
    Volevecký T., Žovinec D., Křepelka K., Guman T., Beran Matě., Knotek T.

54:36
    Dukla rozhodně nyní nemusí nikam spěchat, stačí jí soustředění na pozornou defenzívu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Cachnín (Dundáček, T. Havránek), 42. Jelínek (T. Havránek, Harkabus), 43. Cachnín (Koštoval, Pořízek), 56. Jelínek (Harkabus), 58. T. Havránek (Jelínek) – 11. Matě. Beran (Holý, Guman), 13. Knotek (Guman, Matě. Beran), 60. Kremláček (Žovinec, Průžek)

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Strejček, Bilčík, D. Kolář (A), Dundáček, Ozols, L. Mareš, Koštoval – Cachnín, Pořízek, Čachotský (C) – Jelínek, T. Havránek, Harkabus (A) – Burkov, Kuprijanov, Štefančík – V. Brož, D. Bartoš, Krajč.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Křepelka, Žovinec (A), Holý (A), Kremláček, Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Guman, Kulda, Matě. Beran – Průžek, Knotek (C), J. Půček – J. Brož, Slavík, Havrda – Strnad, V. Polák II, Všetečka.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Kotlík, Polák