Slavia – Č. Budějovice 11:3 (kon.)
HC Slavia Praha
11:3 (3:1, 3:0, 5:2)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 04.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 4. kola Extraligy dorostu, skupiny O pořadí v play-off mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Motor České Budějovice. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Dorostenci Slavie a Českých Budějovic sice ve čtvrtek večer odehrají čtvrté kolo nadstavby, oba týmy za sebou ještě tři utkání nemají. Sešívaní dokonce zatím odehráli v nadstavbě pouze jedno, když před dvěma týdny 21. prosince v Edenu prohráli s Třincem 3:4. Proti Ocelářúm se přitom už po 50 vteřinách dostali do vedení, hosté ale v prostřední části srovnali a v 58. minutě rozhodli. Nyní je počtvrté v sezóně čekají Budějovice, s nimiž ve dvou ze tří vzájemných zápasů prohráli. Jak si povedou tentokrát?

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Motor a právě zmíněný Třinec jako jediné týmy odehrály dvě střetnutí. Ta byla diametrálně odlišná, i když skončila rozdílem jediného gólu. Jihočeši nejprve v přestřelce nestačili na Oceláře – po první třetině nad nimi vedli 4:2, po druhé třetině prohrávali 4:7 a nakonec prohráli 7:8 po nájezdech. S porážkou odešly České Budějovice i z dalšího duelu proti Vítkovicím, které urvaly fotbalovou výhru 1:0. Proti Slavii jim do karet hraje už zmíněná bilance včetně posledního vítězství v Edenu na konci listopadu.

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Vrzal, Skyba, D. Marek – Tittl, Huk, Matějovský (C) – Šámal, Kucharčík, Švancar – Hörnig, Tichý, J. Holejšovský.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – M. Schmied, Nedorost, Benák, J. Jaroš, Muška, D. Matějka – Hečko (A), N. Mařík (A), Koníř – Hanzák (C), J. Novotný, Trefil – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Folk – Černohlávek, Boček.

00:01

00:27
    Mařík s první akcí neuspěl, podobně dopadl na druhé straně i domácí kapitán Matějovský.

01:26
    První zákrok pro Nováka, který likvidoval dalekonosnou střelu Švancara. Těsně před brankovištěm ještě dorážel Kucharčík, puk se mu ale pořádne trefit nepodařilo.

01:57
    O chvíli později už Kucharčík střílel, z dobré pozice na levém kruhu nastřelil jednoho z budějovických beků.

02:45
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté po necelých třech minutách otevírají skóre! Z rychlého protiútoku se střelou z pravé strany prosazuje PETR HÖRNIG a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Petr Labuzík a Filip Tittl.
    Hörnig P., Labuzík P., Tittl F., Pšenička M., Tichý T., Poletín F.
    Novák Ji., Čečetka F., Přibyl T., Hřebejk T., Matějka D., Muška L.
    02:45 Petr HÖRNIG - 1:0

04:44
    Holejšovský málem našel před brankou znovu střelce první branky Hörniga, hostující bek ho ovšem o puk obral.

05:18
    Novák byl v pozoru i teď, když raději schoval nahození Pšeničky od modré čáry.

06:08
    Tittl se fotbalovým způsobem snažil bruslemi posunout puk na Huka, tahle kombinace ale nakonec byla nad síly sešívaných.

07:20
    Po delší době náznak šance Motoru, Maříkova střela ale přesná nebyla.

07:56
    6/6
    Naopak na druhé straně přichází další trefa Slavie. Domácí kapitán ARTUR MATĚJOVSKÝ dostal příliš moc prostoru ve středu útočného pásma a nekompromisní střelou vymetl pravý horní růžek Novákovy klece. Asistence: David Huk.
    Matějovský A., Huk D., Poletín F., Labuzík P., Tittl F., Skyba D.
    Novák Ji., Koníř D., Mařík N., Hečko M., Nedorost V., Schmied M.
    07:56 Artur MATĚJOVSKÝ - 2:0

08:05
    Českobudějovický obránce Novotný fauloval unikajícího slávistu a domácí dostávají trestné střílení. Pojede ho Viktor Šámal.

08:05
    Šámal několikrát rychle zamíchal pukem a zkusil střelu na vyrážečku, kterou Novák pohlídal.

09:14
    6/6
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor se rychle oklepal a snižuje na dosah jedné branky. Hanzákova střela z levé strany vypadla Poletínovi k pravé tyčce, kam jako první dojel MAREK TREFIL a dorazil volný puk do sítě. Asistence: Jakub Hanzák a Aleš Benák.
    Trefil M., Hanzák J., Benák A., Novák Ji., Novotný J., Muška L.
    Poletín F., Matějovský A., Labuzík P., Tittl F., Skyba D., Huk D.
    09:14 Marek TREFIL - 2:1

11:25
    6/6
    Brankostroj nekončí a sešívaní znovu odskakují. Poté, co hostující kapitán Hanzák promáchl poměrně dobrou šanci, přišel samostatný únik FILIPA TITTLA, který si tváří v tvář Novákovi poradil. Asistence: Petr Hörnig a Max Pšenička.
    Tittl F., Hörnig P., Poletín F., Labuzík P., Skyba D., Huk D.
    Novák Ji., Trefil M., Novotný J., Hanzák J., Jaroš J., Benák A.
    11:25 Filip TITTL - 3:1

12:55
    Kucharčík se z pravé strany natlačil k brance a hledal skulinku u bližší tyče.

13:26
    Chybné rozehrávky Pražanů chtěl zase využít Trefil, druhou trefu ale nepřidal.

14:19
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Martin Hečko – 2 min., napadení.

14:31
    Nahrávka z levé strany svého adresáta nenašla a Motor může poprvé vyhodit.

15:03
    Šámal dorazil do útočného pásma přímo ze střídačky a kvůli rychlosti puk pořádně nezpracoval. Hanzák tak vrací puk do slávistického obranného pásma.

15:33
    Po další chybě sešívaných je tu dokonce brejk Nikolase Maříka, střelou do betonů však Poletína nepřekonal.

16:19

17:20
    Viktor Šámal dvakrát v rychlém sledu obral o puk viditelně unavené budějovické hráče. Podruhé se mu dokonce otevřela dálnice ve středu útočného pásma, bekhendový blafák ale poslal nad bránu.

17:53
    Důležitý zákrok Nováka, který Labuzíkovo nahození z levé strany pokryl a nedovolil dorážku clonících slávistů.

19:09
    Jáchym Jaroš – 2 min., podrážení.

19:46
    Nedorost výletem do útočného pásma ušetřil cenné vteřiny, Poletín pak musel dokonce zasahovat proti spíše demonstrativní střele Maříka.

20:00

Dorostenci Slavie odcházejí do šaten po první třetině spokojenější a především s vedením 3:1. Motor sice na góly Petra Hörniga z třetí minuty a Artura Matějovského z osmé minuty odpověděl zásahem Marka Trefila, konečné slovo však měl Filip Tittl. Hostující gólman musel likvidovat i trestné střílení, brejk a další šance, sešívaní tak zatím mají navrch.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:31
    Na ledě nejspíš zůstala ještě nějaká voda, protože Pšeničkovi se teď dokonce čtyřikrát během několika vteřin zaseknul puk. Vyvolal tím pobavení v hledišti.

21:00
    Kucharčík si vylepšil pozici na středu a nebezpečně střílel nad bránu.

21:09

22:08
    6/6
    Pražané na začátku druhé periody přidávají čtvrtou branku. Obrana Motoru úplně zapomněla na FILIPA TITTLA, který sám z pozice u pravé tyčky dnes podruhé prostřelil gólmana Nováka. Asistence: David Huk a Max Pšenička.
    Tittl F., Poletín F., Huk D., Pšenička M., Labuzík P., Matějovský A.
    22:08 Filip TITTL - 4:1

23:27
    Holejšovský zachytil rozehrávku Budějovic, jeho střelu ovšem výborně zblokoval Muška.

23:27

25:04
    6/6
    Už to vypadalo, že Filip Tittl završí dokonce čistý hattrick, jenže jeho svižnou střelu z vrcholu kruhů před brankou ještě – nedobrovolně – tečoval DAVID HUK. Ten se drží za levou ruku, kterou, nikoliv ale proti pravidlům, usměrnil puk za Nováka. Asistence: Filip Tittl a Petr Labuzík.
    Huk D., Tittl F., Labuzík P., Poletín F., Matějovský A., Skyba D.
    Novák Ji., Hečko M., Schmied M., Trefil M., Novotný J., Jaroš J.
    25:04 David HUK - 5:1

26:22
    Holejšovský přenechal puk Hörnigovi, který ale trefil jen blokujícího beka Motoru.

26:54
    Pšeničkovo citlivé nahození tečoval Huk do betonu Nováka, puk se pak ještě, neúspěšně, snažil dorážet Tittl.

27:44
    6/6
    Třetí gól během pěti minut a Slavia pomalu míří k debaklu. Kucharčík našel za obranou Motoru VIKTORA ŠÁMALA, který zavěsil pod horní tyč. Novák neměl nárok. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.
    Šámal V., Poletín F., Skyba D., Švancar V., Kucharčík M., Lorenz T.
    27:44 Viktor ŠÁMAL - 6:1

28:40
    Marek Trefil – 2 min., podrážení.

29:07
    Chirurgicky přesnou kombinaci Huka s Pšeničkou zakončoval z mezikruží Skyba, Budějovičtí ale jeho bekhendovou střelu přizvedli.

29:45
    Kucharčík se vymotal na střed kluziště, z levé strany pak dorážel Šámal.

30:15
    Zatímco slávisté kombinují v útočném pásmu, tak se na střídačce Motoru rozcvičuje brankář Jelínek. Brzy zřejmě půjde do brány.

30:40

30:46
    Střídání v týmu HC Motor České Budějovice:
    ze hřiště odchází Jiří Novák, přichází Vojtěch Jelínek.

30:46
    Tobby Hřebejk – 2 min., vražení na hrazení.

31:28
    Matějovskému sjela nahrávka z hole a hosté můžou vyhodit.

31:56
    Kucharčík hledal na vzdálenější tyči hokejku Švancara, puk ale prosvištěl mimo a do středního pásma.

32:35
    Jelínek poprvé v akci proti dorážce Tichého, který nebezpečně dorážel Kucharčíkovu zblokovanou střelu.

32:46

33:30
    Kucharčík i Matějovský se snažili oba o rychlé průniky, zastavila je pozorná obrana.

33:51
    To Hörnig se s ničím nemazal a po vjetí do útočného pásma prověřil Jelínka střelou přes obránce.

34:10
    Na druhé straně po delší době práce pro Poletína, jenž si poradil s pokusem Trefila.

35:15
    Švancar přímo na hranici brankoviště dorážel nahození zpoza brány, znovu připravený Jelínek.

36:40
    Po několika minutách plynulé hry první přerušení, slávisté už byli v ofsajdu.

37:46
    Fantastický zákrok Jelínka, který lapil obrovskou šanci Matějovského! Ten zůstal sám u pravé tyče a po jeho střele to vypadalo, že puk směřuje do sítě.

38:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Tomáš Lorenz – 2 min., podrážení.

39:22
    Slávisté dobře zapracovali a Motor musí začínat zpoza vlastní branky.

39:46
    Trefil se nakonec vydal sám vstříc slávistické obraně, byl ale zastaven.

39:58
    Daniel Skyba – 2 min., podrážení.

40:00

Slávisté v prostřední třetině navýšili náskok a vedou už 6:1. Po dvou minutách přidal svůj druhý gól FIlip Tittl, který pak hrál zásadní roli i u další trefy o tři minuty později. Jeho střelu však ještě před brankou rukavicí tečoval David Huk. Zatím poslední branku pak ve 28. minutě z brejku přidal Viktor Šámal. Slavia drží utkání pevně ve svých rukou. Motor téměř žádné šance ve druhé části neměl, příležitost snížit ale bude mít na začátku té třetí, v níž bude hrát půl minuty přesilovku 5 na 3.

Třetí třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:33
    Slávisté už jsou ve čtyřech, Motor tak bude asi minutu a půl pokračovat v klasické početní výhodě.

41:10
    5/6
    Budějovice zaspaly v obraně a inkasují ve vlastním oslabení. Šámal našel před brankou nehlídaného MATOUŠE JANA KUCHARČÍKA, který bekhendovou střelou dává sedmý gól Slavie. Asistence: Viktor Šámal.
    Kucharčík M., Poletín F., Labuzík P., Šámal V., Lorenz T.
    Jelínek V., Koníř D., Mařík N., Hečko M., Nedorost V., Hanzák J.
    41:10 Matouš Jan Kucharčík - 7:1

41:58

43:11
    6/6
    Kombinace Viktor Šámal a MATOUŠ JAN KUCHARČÍK znovu končí gólem. Kucharčík si narazil puk se Šámalem, který mu ho vrátil přesně do brejku. V něm se slávistický centr nemýlil. Asistence: Viktor Šámal a Vojtěch Švancar.
    Kucharčík M., Šámal V., Švancar V., Poletín F., Skyba D., Lorenz T.
    Jelínek V., Trefil M., Novotný J., Hanzák J., Matějka D., Muška L.
    43:11 Matouš Jan Kucharčík - 8:1

44:00
    Tobiáš Tichý – 2 min., nedovolené bránění.

44:54
    6/5
    První využitá přesilovka v dnešním utkání. Nedorost nabil na střelu z první MARTINU HEČKOVI, který prostřelil clonící hráče i gólmana Poletína. Asistence: Václav Nedorost a Nikolas Mařík.
    Hečko M., Nedorost V., Mařík N., Jelínek V., Hanzák J., Koníř D.
    Poletín F., Labuzík P., Tittl F., Skyba D., Huk D.
    44:54 Martin HEČKO - 8:2

47:00
    Marek se vydal na útočný výlet, střelou přes obránce ale minul.

47:09
    David Marek – 2 min., držení.

47:19
    5/6
    Hned po vhazování ujel budějovické obraně FILIP TITTL a druhou slávistickou brankou v oslabení kompletuje hattrick. Asistence: Max Pšenička a David Huk.
    Tittl F., Poletín F., Pšenička M., Huk D., Labuzík P.
    47:19 Filip TITTL - 9:2

48:41
    5/5
    Už pátý gól za osm minut třetí třetiny, druhý budějovický a znovu v přesilovce. Nedorostovo nahození od modré čáry ještě tečoval DOMINIK KONÍŘ. Asistence: Václav Nedorost a Martin Hečko.
    Nedorost V., Koníř D., Hečko M., Mařík N., Hanzák J.
    Poletín F., Pšenička M., Labuzík P., Holejšovský J., Hörnig P.
    48:41 Václav NEDOROST - 9:3

50:37
    Martin Hečko – 2 min., nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 72 diváků.

51:30
    6/5
    Také slávisté využívají početní výhodu a dávají svůj desátý gól. Šámal se stahovačkou vyhnul budějovickému hráči a našel mezi kruhy volného VOJTĚCHA ŠVANCARA. Asistence: Viktor Šámal a Tomáš Lorenz.
    Švancar V., Šámal V., Lorenz T., Poletín F., Tichý T., Kucharčík M.
    Jelínek V., Koníř D., Mařík N., Schmied M., Matějka D.
    51:30 Vojtěch ŠVANCAR - 10:3

52:01
    Tobby Hřebejk – 2 min., hákování.

54:01

54:28
    Viktor Šámal – 2 min., sevření puku rukou.

55:54
    Střelu slávistů Novák kryl, pak se v rohu strhla rvačka, rozhodčí budou vylučovat.

55:54
    Současné vyloučení:
    Petr Labuzík – 2 min., hrubost.

Marek Trefil – 2 min., napadení + 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

56:29
    Slávisté hrají v pěti a čeká je více než tříminutová přesilovka 5 na 4.

57:15
    Střela Huka končí po teči v ochranné síti, vhazovat se bude před Jelínkem.

57:39
    Po dorážkách kolem brankoviště dorážel sám před prázdnou klecí Marek, gólu ale na poslední chvíli skokem zabránil budějovický obránce.

57:57
    Václav Nedorost – 2 min., nedovolené bránění.

57:57
    Slavia může až dvě minuty hrát přesilovku 5 na 3!

58:11
    Jelínek na střelu Šámala viděl a zastavil ji.

59:17
    Slávisté doráží na brankovišti, Jelínek kryje.

59:27
    6/4
    Slávisté nakonec dvojnásobnou početní výhodu využívají. Dělovkou pod horní tyč přidává už jedenáctý gól obránce MAX PŠENIČKA. Asistence: Filip Tittl a Artur Matějovský.
    Pšenička M., Poletín F., Tittl F., Matějovský A., Skyba D., Huk D.
    Jelínek V., Koníř D., Novotný J., Jaroš J.
    59:27 Max PŠENIČKA - 11:3

59:58

Slávističtí dorostenci v prvním utkání roku 2024 deklasovali Motor 11:3. Náskok si vytvořili už v první třetině a postupně ho navyšovali. Nejvíce gólů – šest – padlo v divoké třetí třetině, sešívaní nakonec vstřelili i desátou branku. Hattrick zkompletoval Filip Tittl, dva zásahy si ve třetí periodě připsal Matouš Jan Kucharčík. České Budějovice dvěma brankami snížily, s osudem zápasu už ale nic udělat nemohly.

Já vám děkuji za počtenou a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:11:07)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 3. Hörnig (Labuzík, Tittl), 8. Matějovský (Huk), 12. Tittl (Hörnig, Pšenička), 23. Tittl (Huk, Pšenička), 26. Huk (Tittl, Labuzík), 28. Šámal (Kucharčík), 42. Kucharčík (Šámal), 44. Kucharčík (Šámal, Švancar), 48. Tittl (Pšenička, Huk), 52. Švancar (Šámal, Lorenz), 60. Pšenička (Tittl, Matějovský) – 10. Trefil (Hanzák, Al. Benák), 45. Hečko (Nedorost, N. Mařík), 49. Nedorost (Koníř, Hečko)

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (31. Jelínek) – M. Schmied, Nedorost, Benák, J. Jaroš, Muška, D. Matějka – Hečko (A), N. Mařík (A), Koníř – Hanzák (C), J. Novotný, Trefil – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk.

Rozhodčí: Folk – Černohlávek, Boček