Slavia – Č. Budějovice 11:3 (kon.)
HC Slavia Praha
11:3 (3:1, 3:0, 5:2)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 04.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off
    59:27 Max PŠENIČKA - 11:3

59:27
    6/4
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté nakonec dvojnásobnou početní výhodu využívají. Dělovkou pod horní tyč přidává už jedenáctý gól obránce MAX PŠENIČKA. Asistence: Filip Tittl a Artur Matějovský.
    Pšenička M., Poletín F., Tittl F., Matějovský A., Skyba D., Huk D.
    Jelínek V., Koníř D., Novotný J., Jaroš J.
    51:30 Vojtěch ŠVANCAR - 10:3

51:30
    6/5
    Také slávisté využívají početní výhodu a dávají svůj desátý gól. Šámal se stahovačkou vyhnul budějovickému hráči a našel mezi kruhy volného VOJTĚCHA ŠVANCARA. Asistence: Viktor Šámal a Tomáš Lorenz.
    Švancar V., Šámal V., Lorenz T., Poletín F., Tichý T., Kucharčík M.
    Jelínek V., Koníř D., Mařík N., Schmied M., Matějka D.
    48:41 Václav NEDOROST - 9:3

48:41
    5/5
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Už pátý gól za osm minut třetí třetiny, druhý budějovický a znovu v přesilovce. Nedorostovo nahození od modré čáry ještě tečoval DOMINIK KONÍŘ. Asistence: Václav Nedorost a Martin Hečko.
    Nedorost V., Koníř D., Hečko M., Mařík N., Hanzák J.
    Poletín F., Pšenička M., Labuzík P., Holejšovský J., Hörnig P.
    47:19 Filip TITTL - 9:2

47:19
    5/6
    Hned po vhazování ujel budějovické obraně FILIP TITTL a druhou slávistickou brankou v oslabení kompletuje hattrick. Asistence: Max Pšenička a David Huk.
    Tittl F., Poletín F., Pšenička M., Huk D., Labuzík P.
    Jelínek V., Koníř D., Mařík N., Hečko M., Nedorost V., Hanzák J.
    44:54 Martin HEČKO - 8:2

44:54
    6/5
    První využitá přesilovka v dnešním utkání. Nedorost nabil na střelu z první MARTINU HEČKOVI, který prostřelil clonící hráče i gólmana Poletína. Asistence: Václav Nedorost a Nikolas Mařík.
    Hečko M., Nedorost V., Mařík N., Jelínek V., Hanzák J., Koníř D.
    Poletín F., Labuzík P., Tittl F., Skyba D., Huk D.
    43:11 Matouš Jan Kucharčík - 8:1

43:11
    6/6
    Kombinace Viktor Šámal a MATOUŠ JAN KUCHARČÍK znovu končí gólem. Kucharčík si narazil puk se Šámalem, který mu ho vrátil přesně do brejku. V něm se slávistický centr nemýlil. Asistence: Viktor Šámal a Vojtěch Švancar.
    Kucharčík M., Šámal V., Švancar V., Poletín F., Skyba D., Lorenz T.
    Jelínek V., Trefil M., Novotný J., Hanzák J., Matějka D., Muška L.
    41:10 Matouš Jan Kucharčík - 7:1

41:10
    5/6
    Budějovice zaspaly v obraně a inkasují ve vlastním oslabení. Šámal našel před brankou nehlídaného MATOUŠE JANA KUCHARČÍKA, který bekhendovou střelou dává sedmý gól Slavie. Asistence: Viktor Šámal.
    Kucharčík M., Poletín F., Labuzík P., Šámal V., Lorenz T.
    27:44 Viktor ŠÁMAL - 6:1

27:44
    6/6
    Třetí gól během pěti minut a Slavia pomalu míří k debaklu. Kucharčík našel za obranou Motoru VIKTORA ŠÁMALA, který zavěsil pod horní tyč. Novák neměl nárok. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.
    Šámal V., Poletín F., Skyba D., Švancar V., Kucharčík M., Lorenz T.
    Novák Ji., Čečetka F., Přibyl T., Hřebejk T., Matějka D., Muška L.
    25:04 David HUK - 5:1

25:04
    6/6
    Už to vypadalo, že Filip Tittl završí dokonce čistý hattrick, jenže jeho svižnou střelu z vrcholu kruhů před brankou ještě – nedobrovolně – tečoval DAVID HUK. Ten se drží za levou ruku, kterou, nikoliv ale proti pravidlům, usměrnil puk za Nováka. Asistence: Filip Tittl a Petr Labuzík.
    Huk D., Tittl F., Labuzík P., Poletín F., Matějovský A., Skyba D.
    Novák Ji., Hečko M., Schmied M., Trefil M., Novotný J., Jaroš J.
    22:08 Filip TITTL - 4:1

22:08
    6/6
    Pražané na začátku druhé periody přidávají čtvrtou branku. Obrana Motoru úplně zapomněla na FILIPA TITTLA, který sám z pozice u pravé tyčky dnes podruhé prostřelil gólmana Nováka. Asistence: David Huk a Max Pšenička.
    Tittl F., Poletín F., Huk D., Pšenička M., Labuzík P., Matějovský A.
    Novák Ji., Koníř D., Mařík N., Hečko M., Nedorost V., Schmied M.
    11:25 Filip TITTL - 3:1

11:25
    6/6
    Brankostroj nekončí a sešívaní znovu odskakují. Poté, co hostující kapitán Hanzák promáchl poměrně dobrou šanci, přišel samostatný únik FILIPA TITTLA, který si tváří v tvář Novákovi poradil. Asistence: Petr Hörnig a Max Pšenička.
    Tittl F., Hörnig P., Poletín F., Labuzík P., Skyba D., Huk D.
    Novák Ji., Trefil M., Novotný J., Hanzák J., Jaroš J., Benák A.
    09:14 Marek TREFIL - 2:1

09:14
    6/6
    Motor se rychle oklepal a snižuje na dosah jedné branky. Hanzákova střela z levé strany vypadla Poletínovi k pravé tyčce, kam jako první dojel MAREK TREFIL a dorazil volný puk do sítě. Asistence: Jakub Hanzák a Aleš Benák.
    Trefil M., Hanzák J., Benák A., Novák Ji., Novotný J., Muška L.
    Poletín F., Matějovský A., Labuzík P., Tittl F., Skyba D., Huk D.
    07:56 Artur MATĚJOVSKÝ - 2:0

07:56
    6/6
    Naopak na druhé straně přichází další trefa Slavie. Domácí kapitán ARTUR MATĚJOVSKÝ dostal příliš moc prostoru ve středu útočného pásma a nekompromisní střelou vymetl pravý horní růžek Novákovy klece. Asistence: David Huk.
    Matějovský A., Huk D., Poletín F., Labuzík P., Tittl F., Skyba D.
    02:45 Petr HÖRNIG - 1:0

02:45
    6/6
    Slávisté po necelých třech minutách otevírají skóre! Z rychlého protiútoku se střelou z pravé strany prosazuje PETR HÖRNIG a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Petr Labuzík a Filip Tittl.
    Hörnig P., Labuzík P., Tittl F., Pšenička M., Tichý T., Poletín F.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 3. Hörnig (Labuzík, Tittl), 8. Matějovský (Huk), 12. Tittl (Hörnig, Pšenička), 23. Tittl (Huk, Pšenička), 26. Huk (Tittl, Labuzík), 28. Šámal (Kucharčík), 42. Kucharčík (Šámal), 44. Kucharčík (Šámal, Švancar), 48. Tittl (Pšenička, Huk), 52. Švancar (Šámal, Lorenz), 60. Pšenička (Tittl, Matějovský) – 10. Trefil (Hanzák, Al. Benák), 45. Hečko (Nedorost, N. Mařík), 49. Nedorost (Koníř, Hečko)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Vrzal, Skyba, D. Marek – Tittl, Huk, Matějovský (C) – Šámal, Kucharčík, Švancar – Hörnig, Tichý, J. Holejšovský.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (31. Jelínek) – M. Schmied, Nedorost, Benák, J. Jaroš, Muška, D. Matějka – Hečko (A), N. Mařík (A), Koníř – Hanzák (C), J. Novotný, Trefil – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Folk – Černohlávek, Boček