Boston – Pittsburgh 5:6 (kon.) | Montreal – Buffalo 1:6 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:1 (kon.)
Philadelphia – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:5 (po pr.) | Minnesota – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – Calgary 3:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:5 (kon.)
Seattle – Ottawa 4:1 (kon.) | Vegas – Florida 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.)
San Jose – Winnipeg 1:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Los Angeles Kings
3:4 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 05.01.2024, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Los Angeles přivítá v noci na pátek na svém ledě Detroit a pokusí se o přerušení šňůry tří porážek. Kings měli na přelomu roku dost těžký program a hráli s Vegas, Edmontonem a Torontem. Ve všech duelech prohráli, přičemž poslední dva zápasy hráli doma. Kvůli této šňůře se Los Angeles propadlo tabulkou Západní konference na šesté místo, ale má oproti konkurentům před sebou dva až čtyři zápasy k dobru, tudíž velmi rychle mohou tabulkou zase začít stoupat.

Mnohem horší situace panuje v Michiganu. Detroit se propadl na dvanácté místo Východní konference a svou menší krizi přerušil v posledním utkání na ledě San Jose. Red Wings tam zvítězili 5:3, díky čemuž aktuálně ztrácí jen dva body na elitní osmičku. Jelikož se ale blíží polovina sezony, není to zrovna příznivá situace. Detroit měl totiž velmi dobrá období v průběhu ročníku, kvůli čemuž byl angažován i po zranění se vracející Patrick Kane. Týmu se ale nedaří tak, jak se vedení představovalo.

Bude se jednat o první vzájemný zápas těchto soupeřů v sezoně. V minulém ročníku se povedlo oba vzájemné zápasy vyhrát Králům z LA.

Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Moore – Laferriere, Dubois, Kempe – Fiala, Danault, Grundström – Anderson-Dolan, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Todd McLellan

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot, Petry, Määttä, Gostisbehere – Perron, Larkin, Raymond – DeBrincat, Compher, P. Kane – Fabbri, Copp, Rasmussen – Fischer, Veleno, Sprong.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Luxmore, Sandlak – Suchánek, Murray.

00:01

01:50
    6/6
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Výborný vstup Los Angeles do utkání! Laferriere našel z pravého kruhu svou přihrávkou před brankovištěm ADRIANA KEMPEHO, jenž protečoval puk pod natažený beton Alexe Lyona. Asistence: Alex Laferriere, Pierre-Luc Dubois.
    Englund A., Kempe A., Spence J., Rittich D., Laferriere A., Dubois P.
    Määttä O., Holl J., Sprong D., Rasmussen M., Lyon A., Veleno J.
    01:50 Adrian KEMPE - 1:0

02:17
    Kempe, jenž zůstal na ledě, se znovu natlačil do útočného pásma, tentokrát byla jeho střela zblokována.

03:19
    Lewis nahodil puk od modré čáry na brankáře Detroitu. Lyon přerušuje hru.

03:27
    Icing Detroitu, vhazovat se bude opět před Lyonem.

03:48
    Gavrikov protečoval střelu od modré čáry vedle branky. Odražený puk schovává posléze Lyon pod lapačku.

04:18
    6/6
    Domácí velmi rychle navyšují své vedení. Protiútok z vlastního pásma se pokusil zakončit Kopitar. Jeho zakončení Lyon vyrazil před sebe, kam si sjel MATT ROY, jenž dorazil puk do branky a dává svůj první gól v sezoně. Asistence: Anže Kopitar, Quinton Byfield.
    Roy M., Kopitar A., Moore T., Rittich D., Byfield Q., Gavrikov V.
    Lyon A., Compher J., Seider M., Kane P., DeBrincat A., Walman J.
    04:18 Matt ROY - 2:0

04:45
    David Rittich zapisuje úspěšný zákrok po dalekonosné střele Holla. Pálil ještě ze středního pásma.

06:15
    To Perronova střela z pravé strany brankoviště byla mnohem nebezpečnější, stejně jako následný pokus od modré čáry. Chiarotovu jedovku vytěsnil Rittich ramenem.

06:38
    Grundström se v protiútoku dostal do levého kruhu, odkud nutí Lyona k přerušení hry. Komerční brejk.

07:10
    Lyon čelil už sedmé střele, Mooreův bekhendový pokus odvrací mimo brankoviště.

07:32
    Larkin se odhodlal ke střele od modré čáry. Rittich přerušuje dění na hřišti svým zákrokem.

07:39
    Krátce po buly střílel Daniel Sprong. Rittichovu branku ale minul, když netrefil levou tyč.

08:48
    Kings předvedli další z rychlých přechodů středního pásma. Lizotte z levého kruhu trefil připravený Lyonův beton, od něhož se puk odráží za branku.

09:08
    Spenceho ránu z nápřahu vyrazil Lyon před sebe a Englund se protlačil k dorážce. I tu Lyon vyrazil. Je to ale už potřetí, co se Kings dostali relativně snadno k dorážce, přičemž předchozí dvě dorážky skončily v brance.

09:24
    Icing Los Angeles, kterému se nepovedla přihrávka do brejku.

09:59
    Šestý úspěšný zákrok pro Davida Ritticha. Povedlo se mu zastavit nebezpečný průnik DeBrincata mezi kruhy.

10:20
    Kotouč v pásmu Kings vyletěl do hlediště. Komerční brejk.

10:28
    Rychlý útok Los Angeles, který byl založen v jejich pásmu. Moore se dostal přes obránce ke střele z levého kruhu. Lyon vytěsnil mimo tyče.

11:17
    Útok Detroitu byl zastaven kvůli postavení mimo hru.

11:30
    Icing Králů.

12:02
    Kempe se snažil protečovat puk do útočného pásma, puk ale vyletěl pouze do hlediště.

12:26
    Do dělovky Gostisbehera od modré čáry se obětavě postavil Lewis. A povedlo se mu letící projektil před brankovištěm zastavit.

13:04
    Red Wings nyní nepříjemně dotírali na branku Ritticha. Tomu se podařilo nepříjemné okamžiky ustát. Jeho spoluhráči pak vytěsňují hru ze svého pásma.

13:32
    Danault se objevil ve vyložené pozici mezi kruhy! Svou střelu dobře přizvedl, Lyon ovšem zasáhl lapačkou.

13:58
    Domácím utekl puk do středního pásma. Dopustili se kvůli tomu ofsajdu.

15:28
    Domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Dubois hledal na pravé straně Kempeho, který však ránu z voleje promáchl!

16:09
    A další promarněná příležitost domácích! Tentokrát Lizotte netrefil v levém kruhu přihrávku Kaliyeva.

16:45
    Hra se přesunula do pásma domácích. Rasmussen minul levou tyč Rittichovy brány. Los Angeles vede na střely 16-7.

17:31
    Osmý zákrok pro Ritticha! Kane si najel před brankoviště, dostal přihrávku, ale bekhendem se netrefil mezi betony domácího gólmana. Komerční pauza.

17:57
    DeBrincat zkoušel ohrozit Ritticha z levého kruhu, trefil ovšem pouze bránícího Roye.

19:01
    Zatímco oba týmy střídají rychlé útoky se ztrátami puku, začala poslední minuta první třetiny.

19:39
    Ještě jedno přerušení hry. Lyon má kotouč po nahození od modré čáry v lapačce.

20:00

Los Angeles má za sebou velmi vydařenou první třetinu. Soupeře přestřílelo 18-7 a především dokázalo vsítit dvě branky. Ve druhé minutě se prosadil Adrian Kempe a v páté minutě vstřelil gól z dorážky Matt Roy.

Další třetina začne přibližně v 05:34.

20:01

20:15
    Red Wings vletěli do druhé třetiny po hlavě. Larkin se natlačil ke dvěma střelám, z nichž jednu vyrazil Rittich do bezpečí a druhá skončila na zadním mantinelu.

21:00
    Walman zkoušel štěstí zpoza kruhů, Byfield jeho ránu nepropustil až k brance.

21:57
    Hosté se ubránili útoku soupeře, pak ale kazí rozehrávku. Zakázané uvolnění.

22:13
    Lyon zastavuje střelecký pokus Kaliyeva z levé strany útočného pásma. Přerušuje hru.

23:00
    Další icing Detroitu.

24:10
    Walman nyní zachránil situaci, když zastavil útočný výpad Moora. Lyon už ležel v brankovišti na zádech a nebyl v pozici, kdy by mohl zasahovat.

24:48
    Sprong před brankovištěm protečoval Gostisbeherovu střelu, Rittich ovšem nadále drží čisté konto.

25:24
    Útočnou akci domácích zastavilo postavení mimo hru.

26:08
    Poprvé v utkání se vylučuje. Dvě minuty dostává hostující Petry za nedovolené bránění. Komerční pauza.

26:55
    Kempe se opřel do rány z voleje z levého kruhu. Lyon byl včas na ledě a betonem kotouč odvrátil.

27:15
    Další pokus Kempeho, tentokrát jen do zadního mantinelu. Kings nadále drží útočné pásmo.

27:33
    Ani Doughtyho střelecký pokus zpoza kruhů se nedostal za záda hostujícího brankáře.

27:45
    Hosté vytěsnili puk do středního pásma a ustáli díky tomu velký tlak Los Angeles.

28:08

28:21
    Kaliyev se dostal ke střele z okraje pravého kruhu. Lyon jeho ránu zastavil a přerušil dění na hřišti.

28:46
    Detroit velmi dobře bránil svou modrou čáru, kvůli čemuž se Kings dostali do ofsajdu.

29:59
    6/6
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté vsítili kontaktní gól, který by se dal zařadit do kategorie velmi šťastných a pro Davida Ritticha naopak velmi smolných. Před brankovištěm se nepovedlo Andersonovi odpálit puk a po jeho souboji s ROBBYM FABBRIM proskákal puk k levé tyči domácí klece. Asistence: Olli Määttä, Daniel Sprong.
    Määttä O., Fabbri R., Sprong D., Lyon A., Fischer C., Gostisbehere S.
    Doughty D., Rittich D., Anderson M., Lizotte B., Lewis T., Grundström C.
    29:59 Robby FABBRI - 2:1

31:18
    Zakázané uvolnění Los Angeles, k čemuž došlo po nepřesné rozehrávce z jejich pásma.

31:45
    Grundstrom nadělal obraně Detroitu velké obtíže, ke střele se však ani přes výtečný forčeking nakonec nedostal.

32:13
    Po několika desítkách sekund už byl Grundstrom v pravém kruhu úspěšnější. Lyon však zasahuje a přerušuje hru. Komerční pauza.

32:23
    Detroit kazí přihrávku a dopouští se icingu.

32:50
    Dubois s Kempem zkoušeli v útočném pásmu své střelecké štěstí, Lyon oba pokusy vyrazil mimo brankoviště.

33:16
    Kotouč ve středním pásmu skončil na střídačce Kings. Bude se vhazovat v neutrální zóně.

34:00
    DeBrincat je dnes velmi střelecky aktivní, ale už jeho čtvrtá střela byla pouze zblokována. Nemá dnes prozatím štěstí v koncovce svých útoků.

34:22
    Další střela DeBrincata už prošla na Ritticha, který puk vyráží do bezpečí.

35:03
    Kings pronikli do útočného pásma, kde je hra přerušena. Útočný faul domácích, Grundstrom se provinil nedovoleným bráněním. Komerční pauza.

35:03

35:35
    Kings prozatím nepouští soupeře ke střelbě a úspěšně vyhazují puk ze svého pásma.

36:15
    Detroit má problém s tím, aby se usadil v útočném pásmu.

36:52
    Red Wings se přeci jen povedlo vytvořit velký tlak na obranu domácích. Rittich musel řešit tři střely soupeře, všechny pokusy vyráží.

37:03

37:21
    6/6
    Ale přeci jen hosté vyrovnávají! Dělová rána JEFFA PETRYHO od modré čáry propadla Rittichovi za záda. Domácí brankář toho moc neviděl, měl před sebou clonícího protihráče i bránícího spoluhráče. Asistence: Dylan Larkin, Joe Veleno.
    Chiarot B., Lyon A., Petry J., Perron D., Larkin D., Veleno J.
    Doughty D., Rittich D., Anderson M., Byfield Q., Dubois P., Grundström C.
    37:21 Jeff PETRY - 2:2

38:10
    Red Wings jsou vysoce aktivní. Pokud nejsou u puku, napadají rozehrávku soupeře. Kings mají problém s přechodem středního pásma.

38:35
    Po prostřídání se přeci jen domácím povedlo projít do útočného pásma. Zatím ale beze střely na branku.

39:10
    Hra se nyní přelévala ze strany na stranu. Kaliyev využil trochu prostoru před kruhy a přinutil Lyona k přerušení hry.

40:00
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Moritz Seider – 2 min., sekání.

40:00

Detroitu se povedlo ve druhé třetině dvěma góly vyrovnat skóre na 2:2 a utkání je díky tomu zcela otevřené. Ve 30. minutě se prosadil Robby Fabbri a necelé tři minuty před koncem vyrovnal Jeff Petry.

Po závěrečné siréně došlo ke konfliktu, v němž byl zapleten Seider. Kolem něho se rázem objevilo snad deset hráčů Los Angeles, načež se do skrumáže vrhli také hosté. Je dost pravděpodobné, že se bude ještě dodatečně vylučovat.

Další třetina začne přibližně v 06:28.

Je to tak, Moritz Seider dostává dvě minuty za sekání, Los Angeles vstoupí do třetí třetiny v přesilovce.

40:01

40:40
    Hosté vyhodili puk až do pásma soupeře. Formují se k další obraně.

42:00
    Přesilovka domácích skončila, aniž by došlo ke střele na branku.

42:11
    Lyon zachytil nahození Moora, ale nestihl rozehrát. Hra je proto přerušena.

42:40
    Los Angeles znovu nahodilo puk směrem na branku. Lyon opět přerušuje lapačkou.

42:57
    Ofsajd Detroitu znovu přerušuje dění na hřišti.

43:23
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Adrian Kempe – 2 min., vysoká hůl.

43:31
    Prudkou střelu Perrona dokázal David Rittich udržet na svých betonech a přerušit hru.

44:05
    Lizotte zblokoval Raymondovu střelu zpoza pravého kruhu a ještě se mu povedlo vyhodit přes všechny čáry.

44:28
    Další vyhození Kings.

44:55
    Domácí vyrazili v oslabení do útoku. Danault zakončil útočný výlet od modré čáry a vybojoval tím vhazování v pásmu Detroitu.

45:17
    Kane protečoval puk před brankovištěm Ritticha, jenž odvrátil puk svým nataženým betonem.

45:24
    6/6
    Sotva přesilovka Detroitu skončila, povedlo se ROBBYMU FABBRIMU dorazit za Rittichova záda předchozí střelu Spronga z pravého kruhu! Dokonalý obrat Red Wings, kteří se dostávají do vedení 3:2. Asistence: Daniel Sprong, Patrick Kane.
    Fabbri R., Sprong D., Lyon A., Seider M., Kane P., DeBrincat A.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Rittich D., Anderson M., Grundström C.
    45:24 Robby FABBRI - 2:3

46:38
    Domácí se marně snažili zpoza branky dostat puk do střelecké pozice před brankovištěm. Hosté se zmocnili puku.

47:20
    Hra se nyní přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu. Andersonova rána od modré čáry byla zblokována DeBrincatem.

47:54
    Domácí vytvořili tlak na obranu Red Wings, kterým dělalo velké problémy dostat puk do středního pásma. Nakonec ale kotouč skutečně překročil na krátký okamžik modrou čáru a Kings jsou zastaveni kvůli postavení mimo hru. Komerční pauza.

48:45
    Duboisova střela z mezikruží byla sražena Chiarotem do ochranné sítě.

49:30
    Pohyb domácích je hodně energický. Detroit je naopak zatažen do defenzivy.

50:02
    Red Wings nakonec vyhodili puk tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění, a rychle prostřídávají.

50:55
    Obrázek hry se nemění. Detroit se usilovně brání, Los Angeles je aktivnější v pohybu.

51:20
    Přišel ovšem protiútok hostujícího týmu ve třech proti dvěma. Otevřené obrany Kings se však Perronovi nepovedlo využít.

52:10
    Englund nahazoval od modré čáry do ohně před brankovištěm, Lyon ale šikovně odvrátil puk k zadnímu mantinelu, kde ho sebrala hostující obrana.

53:21
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Detroit úspěšně odvrací útočné výpady soupeře.

53:45
    Laferriere dostal střelu z pravého kruhu na Lyona, který puk vyrazil jen před sebe. Nikdo z domácích se ale neprocpal k dorážce.

54:05
    Moore vypálil od modré čáry, Lyon vyráží i jeho střelecký pokus.

54:38
    Byfiled pronikl po pravé straně vedle branky a hledal mezi kruhy Kopitara, který v tu chvíli ale ležel na ledě a nemohl hrát.

54:44
    Zakázané uvolnění Detroitu.

55:43
    6/6
    Aktivita se domácím vyplácí! Na 3:3 vyrovnal ADRIAN KEMPE střelou z pravého kruhu, kde jej uvolnil Dubois. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Alex Laferriere.
    Doughty D., Kempe A., Spence J., Rittich D., Laferriere A., Dubois P.
    Määttä O., Holl J., Raymond L., Lyon A., Perron D., Larkin D.
    55:43 Adrian KEMPE - 3:3

56:49

57:40
    Velká šance domácích! Po střele od modré čáry se k dorážce tlačil Laferriere, ale netrefil odražený puk. Lyon si může oddechnout.

57:54
    Kotouč v pásmu Red Wings vyletěl do hlediště, byl tečován o plexisklo. Další reklamní pauza.

57:58
    Hned po buly vypálil obránce Anderson, který ale branku Detroitu přestřelil.

58:25
    Kings nechtějí jít do prodloužení a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Detroit je ale vyhání mimo své pásmo.

58:47
    Doughty kazí přihrávku a dopouští se zakázaného uvolnění.

59:01
    Začala poslední minuta základní hrací doby.

59:10
    Fialova střela byla vyražena brankářem hostů až do ochranné sítě. Vhazovat se bude v levém kruhu.

60:00

60:01

60:50
    Průnik Larkina k brankovišti odvrátil svým obranným zákrokem Doughty.

61:07
    DeBrincat dostal přihrávku za obranu a řítil se směrem na Ritticha, jenže z mezikruží přestřelil.

61:29
    Spence pronikl do pásma Detroitu po levém křídle, z levého kruhu napálil jen brankáře Lyona.

61:56
    Spence uvolnil před brankou Red Wings Kempeho, který se z otočky neprosadil. Trefil jen beton Lyona.

62:26
    Zaútočili si také hosté. Larkin chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou do levého kruhu, ale nebyl přesný.

62:46
    Fiala zaútočil po pravém křídle, Lyon jeho zakončení mířené mezi betony vyrazil.

63:04
    DeBrincat šel zcela sám na Ritticha, ale znovu při svém zakončení – tentokrát po kličce do forhendu – míjí branku.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

64:19
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu. Kane si objel celou délku modré čáry, dostal se do levého kruhu a minul.

64:35
    Stejně tak minul branku Detroitu na druhé straně Kempe.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Trevor Moore zahájil nájezdy, mezi betony Lyona se netrefil.
    Trevor MOORE

1. série
    0:1
    Lucas Raymond na druhé straně naopak dokázal zamíchat pukem a trefit se k pravé tyči.
    Lucas RAYMOND

2. série
    0:1
    Kempe byl při průjezdu k brankovišti nepřesný, těsně minul levou tyč.
    Adrian KEMPE

2. série
    0:2
    Patrick Kane rozhoduje o vítězství Detroitu! Před brankou Los Angeles takřka zastavil, pečlivě zamířil a prostřelil Ritticha, jemuž zamířil mezi betony.
    Patrick KANE

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je PATRICK KANE.

Los Angeles se nepovedlo využít vedení 2:0 z první třetiny. Detroitu se totiž povedlo otočit skóre na 3:2 a pomalu mířil za vítězstvím. Přesto Kings neodchází ze zápasu s prázdnou, na 3:3 totiž vyrovnal Adrian Kempe a utkání skončilo remízou v základní hrací době. O vítězi nakonec musely rozhodnout nájezdy, v nichž Red Wings proměnili obě trestná střílení, zatímco Kings se neprosadili ani jednou.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Kempe (Laferriere, Dubois), 5. M. Roy (Kopitar, Byfield), 56. Kempe (Dubois, Laferriere) – 30. Fabbri (Määttä, Sprong), 38. Petry (Larkin, Veleno), 46. Fabbri (Sprong, P. Kane), rozh. náj. P. Kane