Č. Budějovice – Pardubice 1:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (3:0 po s.n.)
Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 12:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:7 (0:1, 1:5, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 06.01.2024, 13:00 • Ostravar Aréna • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Hokejové odpoledne v Ostravě nekončí, už v 16:30 totiž začíná zápas dorostenecké extraligy. Kdy domácí Vítkovice vyzvou hradecký Mountfield. Pokud vás tedy zajímá i mladší kategorie, můžete ji rovněž sledovat v živém textovém přenosu. Ode mě už je to ale pro dnešek vše. Mějte se krásně a já se budu těšit zase někdy příště. (15:13:16)

Dnešní utkání si Vítkovice za rámeček nedají. Stav po první třetině sice nevypadal nijak zle, nicméně po druhé dvacetiminutovce už domácí prohrávali 1:6. Jihlava byla všude rychleji, měla přesnější kombinace a jejich zakončení byla mnohem efektivnější. Naopak Vítkovice se na své šance hodně nadřely. V poslední třetině se jim sice na chvíli podařilo hru vyrovnat, jenže to už bylo pozdě. A tak dnes jasně vítězí Jihlava, která si na cestu na Vysočinu přibalí tři body.

59:46
    Štiak se stihl vrátit, takže Niederhafner vystřelit nemohl.

59:38
    Na ledě zůstala krev, tak teď musíme chvíli vyčkat, než dojde k jejímu odklizení.

59:38
    Vedle jihlavské brány zůstal ležet Vandas, ale rozhodčí hru nechal pokračovat. Pak se před Sigmundem strhla menší mela, ale teď už sudí celou situaci uklidnili.

59:05
    Burkov si nedokázal zpracovat prudkou přihrávka, i tak ale dukla zůstává v útočné třetině.

58:30
    Fojtík výborně odzbrojil Kuprijanova, jenže vpředu nemá nikoho, komu by mohl přihrát.

57:19
    Na pravé straně se nacházel volný Glos, nicméně střela mu vůbec nesedla, a tak hostující brankář zůstal bez práce.

56:45
    Slusarczykův pokus z pravé strany Sigmundovi vypadl, ale Hanákovi se dorážka nepodařila.

55:14
    6/6
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš. Dukla po vítkovické šanci bleskurychle otočila směr hry a po přihrávce Kudrny zamířil pod víko TOBIÁŠ NIEDERHAFNER. Asistence: Václav Kudrna a Hynek Peš.
    Niederhafner T., Kudrna V., Peš H., Löffler D., Topol A., Sigmund F.
    Chaloupka M., Bialy Š., Fojtík V., Muroň J., Tobola T., Vávra Š.

55:02
    Tobola se šikovně natáhl na kotouč, který zpoza brány posunul před ni. Tam si sjel Muroň, který si však neporadil s betonem Sigmunda.

54:25
    Kovalčík spěchal za pukem, ale nakonec ho bere Dukla. Ta začíná zpoza vlastní brány.

53:21
    Pokus Puchaly vypadal hodně nebezpečně, nakonec se ale od bránících hráčů odrazil mimo.

53:02
    Vehovský čekal, než se před ním uvolní místo, pak trefil zadní mantinel.

52:28

52:26
    Hostující gólman má další zákrok. Nepříjemné zakončení Kalandry drží mezi betony.

52:20
    Po dvou přihrávkách pálil od modré čáry Vehovský. Sigmundova lapačka byla i teď na svém místě.

52:15
    Chlán v levím kruhu na nic nečekal a trefil se přímo do připravené lapačky Sigmunda.

52:06
    Vítkovice byly úspěšnější a kombinují v pásmu.

51:41
    Chaloupkova střela proletěla kolem brány, v rohu kluziště teď oba celky svádí boj o puk.

51:10
    Jeletzovi se podařilo posunout puk do středního pásma.

50:46

50:42
    Jihlavští si neuvědomili, že se ještě hraje čtyři na čtyři a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

50:35
    Chaloupkovo ostré zakončení si Sigmund betonem srazil do lapačky. Hra přerušena.

50:28
    Hostující Nosek musí pykat za podrážení.

50:03
    Niederhafner pálil od modré čáry, ale puk letěl vysoko do ochranné sítě. Vhazování po pravici Vávry.

49:22
    Vítkovičtí vyhodili puk přes všechny čáry a Topol teď čeká za bránou, protože neví, kudy zpátky do pásma.

48:46
    Přesilovka pro Jihlavu. Za vysokou holí je vyloučen Man.

47:45
    Vávra nebyl na svém místě a několik jihlavských hráčů se pokoušelo dorážet, domácí obrana však skvěle zasáhla.

47:20
    Krejsa se rychle přesunul mezi kruhy, ale jihlavští obránci mu nedovolili zakončit a otočili směr hry.

46:23
    Štiakova rána proletěla vysoko nad bránou, Vítkovice se teď ale dostávají do dobrých pozic.

46:14
    Man to zkoušel od modré, ale Sigmund jeho pokus viděl a sklapl ho do lapačky. Vhazování po jeho pravé ruce.

45:04
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovický Hanák se teď docela nečekaně ocitl na levé straně, odkud svým přesným zakončením překonal Sigmunda. Asistence: Daniel Kalandra.
    Hanák M., Kalandra D., Man M., Vehovský M., Slusarczyk J., Vávra Š.
    Topol A., Vildomec M., Jungwirth Jo., Kuprijanov I., Burkov M., Sigmund F.

44:49
    Vylučuje se na obou stranách. Na domácí straně si trest za hrubost odsedí Krejsa, jihlavský Rauš bude pykat za hrubost. Hraje se pět na pět.

44:38
    Štiak posouval puk k bráně, ale Krejsa neměl dost prostoru na to, aby ho usměrnil do brány.

44:04
    Rauš se svým šikovným pohybem prodral až před bránu, avšak trefil jenom připraveného brankáře.

43:18
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale zakončení Modla nebezpečné nebylo. Puk jen proletěl kolem brány.

42:10
    Pešovi se nepovedl prosmýknout přes vítkovického obránce, o malou chvíli později už si ale Jihlava znovu přihrává v útočném pásmu.

41:31
    Hanák prošel přes za hostující bránu, jeho následná přihrávka mezi kruhy byla sražena do rohu kluziště.

40:35
    Vovsík obkroužil pásmo, pak mu ale kotouč přeskočil přes hokejku, takže se Dukla musela vrátit. Jinak by se pískal ofsajd.

40:01

Jihlava byla v prostřední dvacetiminutovce naprosto dominantní a většinu času se držela na puku v útočném pásmu. Vítkovičtí si s kombinacemi Dukly vůbec nevěděli rady, takže soupeř si mohl vytvořit skvělý náskok. Domácím se podařilo prosadit až na konci 39. minuty, a tak po dvou třetinách svítí na světelné tabuli skóre 1:6.

Další třetina začne přibližně v 14:31.

40:00

39:39
    Vovsík čeká za bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

39:16
    Kudrna vybojoval útočné pásmo pro Jihlavu.

38:40
    6/6
    Poprvé se ozývají také domácí. Domácí se přesunuli na druhou stranu, kde si Sigmund neporadil se zakončením MATĚJE ŠTIAKA, který pálil po dobré přihrávce Chlána. Asistence: Robert Chlán.
    Štiak M., Chlán R., Krejsa J., Glos Vi., Puchala D., Vávra Š.
    Topol A., Löffler D., Jungwirth Jo., Kuprijanov I., Burkov M., Sigmund F.

38:18
    6/6
    Je tady šestá branka utkání. MAXIM BURKOV se protáhl přes obránce a jeho následná střela mířená k tyči propadla pod Vávrou do brány. Asistence: Šimon Báťa.
    Burkov M., Báťa Š., Klapica A., Topol A., Jeletz D., Sigmund F.
    Kalandra D., Man M., Krejsa J., Fojtík V., Muroň J., Vávra Š.

37:12
    6/6
    Po krátké kombinaci Dukly je Vávra znovu překonán. Vildomec posunul puk před bránu na ADAMA RAUŠE, ten z těsné blízkosti propálil brankáře Vítkovic. Asistence: Matěj Vildomec a Jakub Modl.
    Rauš A., Vildomec M., Modl J., Vandas T., Váňa R., Sigmund F.
    Glos Vi., Puchala D., Žídek M., Fojtík V., Muroň J., Vávra Š.

36:12
    Niederhafner se nakonec i přes obránce dostal k zakončení, nebylo ale úplně ideální a proletělo kolem brány.

35:46
    Puchala to zkoušel od modré, puk ale jen zaduněl na zadním mantinelu. Vítkovice si teď ale po hodně dlouhé době vytvořily nějaký tlak.

35:03
    Vehovský se ocitl mezi kruhy a nebezpečnou ránou trefil připravené betony Sigmunda.

34:49
    Kalandra se rozhodl pro útočný výlet, jenže hned za modrou čárou byl zastaven.

33:51
    Chaloupka chtěl přihrát Štiakovi, který by mohl jet sám na brankáře. Avšak to Jihlava nedovolila a ve středním pásmu otočila směr hry.

32:51
    Nosek u modré schytal nepříjemnou ránu a s pomocí svých spoluhráčů odjíždí na střídačku.

32:27
    Glos obkroužil bránu a přihrál Puchalovi k modré čáře, ten se sice zbavil jednoho bránícího hráče, jenže přes další už neprošel.

31:50
    Vítkovické postavení mimo hru a vhazování ve středním pásmu.

31:34
    6/6
    Teď už se však Jihlava raduje. HYNEK PEŠ se po předchozí situaci znovu dostal k puku, vzal to na sebe a Vávrovi nedal šanci. Asistence: Denis Jeletz a Tobiáš Niederhafner.
    Peš H., Jeletz D., Niederhafner T., Kudrna V., Vovsík M., Sigmund F.
    Kalandra D., Man M., Bialy Š., Kovalčík I., Žídek M., Vávra Š.

31:30
    Peš vracel puk mezi kruhy, tam si ale nikdo z jeho spoluhráčů nestihl najet.

31:21

30:55
    Burkov docela dlouho dobu vyčkával u modré čáry, nakonec svou střelou trefil Hanáka.

29:46
    Vobsík před vítkovickou bránou jen promáchl, toho mohl využít Slusarczyk, který bleskurychle vyrazil na druhou stranu. Nicméně tam se k zakončení nedostal, protože na poslední chvíli ho zastavila jihlavská defenziva.

29:21
    Vítkovický Bialy znovu míří na trestnou lavici, tentokrát je potrestán za podrážení.

29:18
    Jeden z vítkovických hráčů fauloval, proto Sigmund spěchá na střídačku a hosté mají výhodu.

28:01
    Po přechodu přes modrou to zkoušel Fojtík, Sigmund si tak po delší době mohl sáhnout na kotouč.

27:48
    6/5
    Dukla po dvaceti vteřinách využívá přesilovou hru a vede už o tři góly. Z levé strany vystřelil MAXIM BURKOV a už to vypadalo, že Vávra kotouč zastaví, jenže ten mu nejspíš někde mezi betony propadl do brány. Asistence: Ilarion Kuprijanov a Jonáš Jungwirth.
    Burkov M., Kuprijanov I., Jungwirth Jo., Vovsík M., Jeletz D., Sigmund F.
    Glos Vi., Puchala D., Kovalčík I., Žídek M., Vávra Š.

27:33
    Pokus Jeletze od modré vyrazil Vávra se štěstím svou vyrážečkou.

27:26
    Hosté budou mít k dispozici přesilovou hru, protože za držení bude pykat Bialy.

26:19
    6/6
    Hosté zvyšují své vedení. Jihlavským se znovu podařilo zvítězit na vhazování před Vávrou a ANDREJ KLAPICA se po přihrávce Löfflera nemýlil a zamířil do brány. Asistence: Dominik Löffler a Šimon Báťa.
    Klapica A., Löffler D., Báťa Š., Topol A., Rauš A., Sigmund F.
    Kalandra D., Man M., Chlán R., Štiak M., Krejsa J., Vávra Š.

26:13
    Skrytou střelu Rauše od pravého kruhu drží Vávra ve své lapačce. Hra je proto znovu přerušena.

25:57
    Rauš se pokusil obhodit si vítkovického hráče, ale nepovedlo se mu to.

25:21
    Kuprijanov se přesunul z vlastního obranného pásma až na úroveň vítkovické brány, díky tomu je Jihlava znovu v pásmu a Vítkovice mají co dělat, aby si všechny hráče pohlídaly.

24:37
    Jenže teď už je to znovu Jihlava, která drží útočné pásmo a přemýšlí, jak by překonala brankáře.

24:08
    Vysoká rána skončila v klubku bránících hráčů před bránou, po delší době je puk na hokejkách domácích.

23:02
    Píská se úmyslný ofsajd domácího celku, proto se bude vhazovat po pravé ruce Vávry.

23:01
    Milata chtěl do samostatného úniku vyslat Tobolu, tento záměr však hostující obrana na poslední chvíli překazila.

22:33
    Kotouč se sice odrazil k Sigmundovi, ten ale své spoluhráče rychle posílá dopředu.

21:37

21:28
    Löffler posouval puk před bránu na Kuprijanova, ten se sice všemi silami snažil Vávru překonat, nicméně se mu to nepovedlo.

20:53
    Vandasovi přeskočil puk přes hokejku, proto Jihlava útočné pásmo neudržela.

20:35
    Domácí ve čtyřech.

20:08
    Jihlava vyhrála vhazování a už začíná kombinovat kolem vítkovické brány.

20:01

První třetina je minulostí. Hosté si v ní vytvořili těsný náskok, když se v přesilové hře prosadil obránce Topol. Jihlava měla mnohem více příležitosti, zatímco Vítkovice se do žádné větší šance nedostaly. Po prvních dvaceti minutách tak platí skóre 0:1. Navíc na začátku prostředního dějství budou hosté dohrávat dvojnásobnou přesilovou hru.

Další třetina začne přibližně v 13:45.

20:00

19:51
    Střelecký pokus Vovsíka od modré propadl za bránu, pak domácí vyhodili puk za hostující klec.

19:37
    Domácí jdou do tří, protože sekáním se provinil Krejsa.

18:45
    Vildomec pálil nepřesně od modré, Burkov se pak ještě natahoval na kotouč, který by usměrnil do brány. Jenže na něj nedosáhl.

18:35
    Za vyhození puku mimo hrací plochu je potrestán domácí Bialy.

17:59
    Vítkovickým se nedaří překazit hostující kombinaci. Dukla je stále v pásmu.

17:22
    Kovalčík jel na hostující bránu, nicméně Sigmund i tak dokázal v klidu rozehrát.

16:31
    Vandas si z levé strany najížděl k bráně, jenže přihrávka z druhé strany na něj přes vítkovického obránce neprošla.

15:58
    Jihlava je hodně vpředu a znepříjemňuje Vítkovicím rozehrávku.

15:41

15:20
    Vítkovičtí se znovu úspěšně osvobozují, kotouč je za hostující brankou.

14:44
    Teď se domácím podařilo odeslat puk přes všechny čáry, takže se Jihlava musí vrátit ke svému brankáři.

14:10
    Ránu Jeletze vyrazil Vávra za branku, kde se puku znovu zmocnila Dukla.

13:41
    Vítkovický Glos potrestán za držení hole.

13:17
    Burkov sice prošel přes několik vítkovických hráčů, nicméně poslední Puchala mu zakončení znemožnil.

12:18
    Vítkovice sice prošly do pásma, jenže tam kotouč na svých hokejkách neudržely. A tak Jihlava zakládá novou útočnou akci od vlastní branky.

11:43
    Vávra si teď nebyl úplně jistý tím, kam se odrazil kotouč. Ten je ale nakonec za bránou.

11:22

10:31
    Bialy se sice opřel do hodně tvrdé střely zpoza pravého kruhu, nicméně jihlavský brankář mohl zůstat v klidu, neboť puk letěl mimo.

10:17
    Proti zakončení Puchaly stihl Sigmund vyšvihnout svůj beton. Další střelu domácího kapitána drží hostující gólman mezi svými betony.

09:54
    Teď už jsou Vítkovice v pásmu a začínají kombinovat.

09:27
    Jenže Jihlava byla na vhazování před vlastním gólmanem úspěšnější a Topol mohl kotouč vyhodit přes všechny čáry.

09:22
    Domácí si zahrají přesilovou hru, jelikož hostující Vildomec bude pykat za držení.

08:57
    Přihrávka na Žídka byla moc prudká a skončila na hokejkách hostujících hráčů. Jenže ti neprošli přes střední pásmo a ve hře znovu pokračují domácí.

08:40
    Domácím se nepovedla rozehrávka. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravé ruce Vávry.

08:27
    Dukla nahodila kotouč do pásma, jenže nemohla pokračovat ve hře, protože by se pískal ofsajd.

08:11
    Vítkovické postavení mimo hru.

08:03
    Hanák vystihl rozehrávku Topola, proto mohl o malou chvíli později znovu pálit Glos, ale Sigmund byl na místě.

07:43
    Po střele Glose od modré dorážel u brány Chlán, nicméně rozhodčí s docela velkým zpožděním zapískal ofsajd.

06:18
    6/5
    Hosté využívají přesilovou hru. Dukla se usadila v pásmu a po několika přihrávkách se do střely od modré opřel ADAM TOPOL. Kotouč zaplul pod horní tyč brány. Asistence: Tobiáš Niederhafner a Hynek Peš.
    Topol A., Niederhafner T., Peš H., Löffler D., Kudrna V., Sigmund F.
    Chaloupka M., Bialy Š., Milata M., Kovalčík I., Vávra Š.

06:13
    Topol na poslední chvíli udržel pásmo, takže domácí musí znovu pozorně bránit.

05:52
    Hosté vyhráli i další vhazování před Vávrou, proto si opět mohou přihrávat.

05:41
    Dukla dlouho kombinovala v pásmu, od modré pak zakončoval Vildomec. Vávra byl ve střehu a kotouč vyráží do rohu kluziště.

05:04
    Jihlavská kombinace skončila nepřesnou přihrávkou, díky které mohly Vítkovice vyhodit puk alespoň do středního pásma.

04:34
    Po zákroku Kalandry zůstal u mantinelu ležet Kuprijanov. Teď už se ale pomalu zvedá a vítkovický obránce usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.

04:04
    Krejsa si najížděl do pásma, ale puk skončil u hráčů Jihlavy. Ti však neprošli přes střední třetinu.

03:17
    Chlán se po vhazování chystal vystřelit, jenže jen promáchl. I tak domácí zůstávají v útočné třetině.

03:12
    Jihlava vyhodila puk na zakázané uvolnění, hra se proto vrací před Sigmunda. Vhazuje se po jeho levé ruce.

02:56
    Kotouč se hodně nebezpečně odrážel k domácí brance, Vávra však byl ve střehu a zastavil ho. Díky tomu pak mohly Vítkovice vystartovat na druhou stranu.

02:27
    Peš se nacházel před bránou, jenže přihrávka na něj nebyla přesná, a tak se hostující útočník k zakončení nedostal. Ve hře pokračují domácí.

01:58
    Jihlava se znovu přesouvá do pásma.

01:01
    Vandas objel bránu a pokusil se puk zasunout do brány, nicméně se mu to nepovedlo. Navíc u brány se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů, který by mohl dorážet z druhé strany.

01:00
    Vovsík odzbrojil Krejsu a odeslal puk do středního pásma, kam se Vítkovice musí vrátit.

00:06
    Hned po úvodním vhazování se puk odrazil k Sigmundovi, ten přerušuje hru a následuje buly po jeho pravé ruce.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Vávra (Smolka) – Chaloupka, Bialy (A), Vi. Glos, Puchala (C), Kalandra, Man – Chlán, Štiak (A), Krejsa – Vehovský (A), M. Hanák, Slusarczyk – Milata, Kovalčík, Žídek – Tobola, Muroň, Fojtík – Saxa.
    Trenér: Darek Stránský

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Cinka) – Jeletz, Vovsík (C), Vildomec, Vandas, Topol, Löffler – Klapica, Báťa (A), Rauš – Burkov, Kuprijanov, Jo. Jungwirth – Nosek, Modl, R. Váňa – Peš, Kudrna, Niederhafner.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Held, Vrba – Hanzlík, Smetková.

Jihlavští mladící se včera představili na ledě třineckých Ocelářů. V první periodě se dostali do vedení, které drželi až do 35. minuty, kdy domácí srovnali. Oceláři pak na začátku třetí části vsítili další branku a vedli 2:1. Avšak Jihlava stihla odpovědět necelých pět minut před závěrečnou sirénou, a tak se pokračovalo do prodloužení. Už to vypadalo, že zápas dospěje až do samostatných nájezdů, v čase 64:57 ale Dukla po vyhraném vhazování rozhodla o tom, že si připíše dva body.

Poslední Vítkovice včera na domácím ledě hostily druhou Kometu, jasným favoritem utkání tak byl celek z Brna. V zápase to ale vůbec nebylo poznat, neboť svěřenci Darka Stránského do utkání vstoupili velice akčně a po pěti minutách vedli o dvě branky. Kometa hru sice postupně srovnávala a po první třetině byl stav 3:2. V dalším průběhu mělo Brno několik šancí, avšak všechny skončily na připraveném brankáři a obraně. To domácí ještě přidali dvě trefy, díky kterým se mohli radovat z výhry 5:2.

Hezké odpoledne z Ostravy. V Ostravar Aréně nás dneska čeká další zápas DHL Extraligy juniorů. Proti domácím Vítkovicím se od 13:00 postaví jihlavská Dukla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 39. Štiak (Chlán), 46. M. Hanák (Kalandra) – 7. Topol (Niederhafner, Peš), 27. Klapica (Löffler, Báťa), 28. Burkov (Kuprijanov, Jo. Jungwirth), 32. Peš (Jeletz, Niederhafner), 38. Rauš (Vildomec, Modl), 39. Burkov (Báťa), 56. Niederhafner (Kudrna, Peš)

Rozhodčí: Held, Vrba – Hanzlík, Smetková