Č. Budějovice – Pardubice 1:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (3:0 po s.n.)
Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 12:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
HC Kometa Brno
Sobota 06.01.2024, 13:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Oceláři nakonec dokráčeli do vítězného konce a přerušují tak sérii čtyř porážek. Z Mini WERK ARENY je to pro dnešek vše. Přejeme hezký víkend. (15:11:24)

59:49
    6/6
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je vymalováno! Ze středního pásma trefuje prázdnou klec MATĚJ KOZLÍK.
    Asistence: Bartoš
    Kozlík M., Bartoš J., Král J., Volas P., Blaha D., Sikora P.
    Svoboda D., Ulbricht P., Otava R., Chludil D., Habermann J., Boltvan A.

59:39
    Třinečtí hrají s kotoučem daleko od své brány.

59:09
    Puk vypadl ze hřiště, vhazování ve středním pásmu.

59:01
    Oceláři se pokusili trefit přes celé hřiště prázdnou klec, ale je z toho icing.

58:55
    Další přechod Komety do útoku zastavuje ofsajd.

58:45
    A znovu Třinec vyhazuje. Rychle se snaží zároveň vystřídat.

58:21
    Puk je ve středním pásmu.

58:03
    Opět Kometa volí cestu ke gólu nahozeným kotoučem, ale opět ho bez problémů krotí třinecký brankář.

57:56
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:56
    Icing domácích, hosté berou čas na poradu.

57:49
    Ondráček už pokukuje po střídačce.

57:37
    Jurný nahrazuje puk na Krále, ale ten v pohodě přerušuje hru. Domácí jsou kompletní a mohou vystřídat.

57:12
    Ondráček doklepává poslední vteřiny trestu.

56:30
    Svoboda zkusil chytře nadhodit puk na branku od modré čáry, ale před Králem byl příliš malý provoz, takže na kotouč dobře viděl.

55:35
    Hosté nepouštějí soupeře z pásma. Puky létají z hokejky na hokejku, ale žádná pořádná střela.

55:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Dominik Buják – 2 min., vražení na hrazení.

54:57
    Druhou minutu ve čtyřech zvládli domácí taky, jenomže vzápětí půjdou znovu do čtyř.

54:03
    První minutu domácí ustáli. Teď vyhazují puk.

53:38
    Denis Bárta střílí od modré, ale Král opět na svém místě.

52:56
    Patrik Volas – 2 min., krosček.

51:45
    Hosté se tlačí dopředu, ale obrana domácích je teď pozorná.

50:39
    Kometa ví, že tohle manko už bude těžké dohnat. Po inkasovaném gólu hledá cestu do útočného pásma dost těžko.

49:44
    6/6
    Domácí odskakují do dvougólového vedení. Po úniku se dostal do luxusní pozice VOJTĚCH SPĚVÁČEK a svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 5:3.
    Asistence: Volas
    Spěváček V., Volas P., Král J., Holub D., Šutý P., Gerych R.
    Ondráček J., Čaňo M., Antony P., Chludil D., Halačka D., Habermann J.

48:54
    A teď mohou také v klidu dostřídat, neboť Král po snadnému zákroku přerušuje hru.

48:41
    Hostí už jsou kompetní.

47:53
    Ránu Lysaka od levého kruhu Ondráček vykopnul levým betonem a Kometa vyhazuje.

46:58
    Na ledě zůstal ležet jeden z třineckých hráčů. Bohužel nevidím číslo dresu ani jméno. Zvedl se z ledu a na střídačku zamířil po svých. Vypadá to nějaký zásah do obličeje.

46:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Robin Rakus – 2 min., držení.

46:17
    Domácí jsou ve výhodě, budou hrát přesilovku.

45:39
    Na druhé straně páli Rakus, Král jeho střelu vytěsnil lapačkou.

44:48
    Bartoš najížděl na Ondráčka z velkého úhlu, brněnský brankář ale nenechal u levě tyče žádnou mezeru.

43:38
    Velmi kvalitní pobyt v útočné třetině teď předvedli domácí. Vyprodukovali tak 4-5 střel, ale žádná z nich nešla na branku. Všechny vedle.

42:46
    Kozlík vystihnul kostrbatou rozehrávkou Komety a uháněl sám na branku. Volil střelu nad levý beton, ale Ondráček jeho pokus zlikvidoval.

42:23
    Situaci dva ne jednoho řešili hosté střelbou, ale Král vytáhnul pohodový semafor.

41:50
    Volas dostal krásně namazáno před branku, ale v rychlosti nezamířil přesně.

40:53
    Kometa sice ztrácí jednu branku, ale na začátku třetí části příliš aktivity nevydává. Dává s z rozehrávkou na čas.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:35.

Kometě se ale podařilo hned v úvodu druhé třetiny vyrovnat, když se v čase 21:16 prosadil Jan Ekrt. Následně dostali domácí výhodu dlouhé přesilovky pět na tři, během ní ale prakticky nic nevymysleli. Přesto se ale prosadili ve 27. minutě. Po nepřehledné situaci byl za autora gólu označen Jan Bartoš.

Výživná druhá třetina přinesla vzápětí další gól, to když Jan Ekrt v blízkosti Královy svatyně procedil puk za brankovou čáru. Ale domácí měli nachytanou ještě jednu odpověď. Z pravé stany si do střelecké pozice najel Patrk Šutý a vrátil Ocelářům vedení – 4:3.

40:00

39:50
    Ještě se Oceláři pokoušejí v závěru třetiny něco vymyslet.

39:05
    Okružní jízda útočným pásmem Kometě nic nepřinesla.

38:50
    Přechod Komety do útočného pásma zastavuje ofsajd.

38:29
    Hosté oslabení přečkali a jsou kompletní.

37:45
    Teď Holub nahazoval puk do ohně, ale minul.

37:35
    Petr Sikora střílel od modré čáry, Králová lapačka jeho pokus zkrotila.

37:05
    Už už to vypadalo, že Kometa půjde v oslabení do přečíslení, ale z toho nic nebylo.

36:28
    Kometa vyhrála vhazování a rychle vyhodila puk.

36:24
    Denis Svoboda – 2 min., faul loktem.

35:13
    Teď zase pro změnu domácí krouží v útočném pásmu, ale výsledný efekt je podobný, jako před malou chvíli na druhé straně.

33:48
    Kometa se snaží teď o odpověď. Z pobytu v útočné třetině ale není vůbec nic.

33:01
    6/6
    Oceláři jdou znovu do vedení. Z pravé strany si najel na hrot kruhu pro vhazování kapitán PATRIK ŠUTÝ a střelou k levé tyči zakončil přesně.
    Bez asistence.
    Šutý P., Král J., Volas P., Ošmera A., Gerych R., Spěváček V.
    Ondráček J., Svoboda D., Bůžek J., Chludil D., Habermann J., Zembol J.

32:36
    To byla velká šance domácích. Po nahozeném puku zůstal kotouč osamocený v brankovišti, ale hokejky obránců Komety byly rychlejší.

32:13
    Nahození Antonyho chytá Král pohodlně do lapačky.

31:09
    Současné vyloučení:
    David Lukas Holub – 2 min., hrubost.

Denis Svoboda – 2 min., hrubost.

30:16
    Třinečtí se snaží o rychlou odpověď, ale těžko se dostává ta brněnskou obranu.

28:25
    6/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno využívá přesilovku. Ani tentokrát nešlo o zcela standardní situaci. JAN EKRT se obtočil kolem brány, vystřelil a Královi se puk převalil přes beton až za brankovou čáru.
    Asistence: Moravec, Rakus
    Ekrt J., Moravec D., Rakus R., Ondráček J., Ulbricht P., Halačka D.
    Král J., Ošmera A., Blaha D., Sikora P., Bartoš J.

27:53
    Dominik Buják – 2 min., hákování.

26:54
    6/6
    Tak trochu překvapivý gól! Po nahozeném puku od modré čáry vznikla v brankovišti Ondráčka nepřehledná situace. Rozhodčí nakonec ukázal směrem do branky a puk opravu tak přešel za brankovou čáru. Autor branky byl označen JAN BARTOŠ.
    Asistence: Kozlík.
    Bartoš J., Kozlík M., Král J., Šutý P., Blaha D., Ošmera A.
    Ondráček J., Antony P., Čaňo M., Ekrt J., Rakus R., Moravec D.

26:17
    Na druhé straně musel zasahovat také Ondráček. Ale chytl kotouč a přerušil hru.

25:57
    Kometa teď drží útočné pásmo. Ale hledá cestu ke střele.

25:26
    Na druhé straně po dlouhé době zasahuje po Nesvatbově střele Král.

24:52
    A ted už je v pěti. Tahle přesilovka se Třinci teda moc nevyvedla. Nevytvořil si prakticky žádnou zajímavou situaci s gólovými parametry.

24:27
    Kometa už je večtyřech,

24:02
    Oceláři dlouho kombunují v útočném pásmu, ale chybí jim střelba.

23:05
    Kometa vyhazuje.

22:50
    Denis Svoboda – 2 min., krosček.

Svoboda v rohu kluziště fauloval a Oceláři budou hrát 5na3.

22:10
    Patrik Antony – 2 min., držení.

21:26
    6/6
    Kometa rychle na úvod třetiny srovnává krok. V blízkosti předbrankového prostoru se prosadil JAN EKRT.
    Asistence: Moravec
    Ekrt J., Moravec D., Ondráček J., Ulbricht P., Rakus R., Halačka D.
    Král J., Ošmera A., Blaha D., Lysak K., Pánek M., Mikula M.

20:16
    Oceláři se hned tlačili do první šance, ale neuspěli.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:43.

Začátek zápasu nabídnul rychlou, ale opatrnou hru. Střely na branku létaly spíš z větší vzdálenosti, na které brankáři dobře viděli. To se změnilo v 8. minutě zápasu, kdy domácí vykombinovali úvodní branku z hole Vojtěcha Spěváčka.

Pak se hrál spíš urputný hokej, obrany obou týmů fungovaly nepropustně. Klidnější pasáž přerušila až v 18. minutě střela Dannyho Chludila, jenž zapadla za třineckého brankáře. Oceláři si ale stihli před první sirénou ještě vzít vedení zpět. Po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Aleš Horváth a určil skóre první třetiny na 2:1 pro Třinec.

20:00

18:55
    6/6
    Tak to je odpověď! Oceláři vyhráli vhazování v útočném pásmu a rychlou střelou od modré čáry překvapil brněnského brankáře ALEX HORVÁTH!
    Asistence: Mikula, Pánek
    Horváth A., Mikula M., Pánek M., Král J., Lysak K., Buják D.
    Ondráček J., Čaňo M., Jurný J., Otava R., Boltvan A., Bárta De.

17:52
    6/6
    Ale přece jenom jsme se dočkali střely a to hned gólové! DANNY CHLUDIL překonává Krále střelou z mezi kruhy vyrovnává skóre.
    Asistence: Bůžek
    Chludil D., Bůžek J., Ondráček J., Zembol J., Habermann J., Svoboda D.
    Král J., Holub D., Volas P., Šutý P., Gerych R., Spěváček V.

17:30
    Stále to samé. Veškeré pokusy o útočnou snahu končí na modrých čarách.

16:05
    Kometa se snaží tvořit hru, jenomže třinecká obrana funguje zatím skvěle.

14:08
    Stále pokračuje spíš boj o střední pásmo. Když už se někdo vydá kupředu, většinou ho bránící hráč vytlačí mimo střeleckou pozici.

13:27
    Kometa vjela při přechodu do útočného pásma do ofsajdu.

12:50
    Holub střílel z levě strany, ale těsně minul branku.

11:57
    Icing Komety.

11:05
    Hra se teď trochu uklidnila, příliš šancí k vidění není. Lépe řečeno, spíš žádné.

10:09
    Gerych zakončil, pokusil se ještě o dvě dorážky, ale Ondráček se nenechal rozhodit.

09:27
    Třinečtí mají po vstřelené brance herně navrch.

08:34
    Další šance Ocelářů, ale brankář Komety zaklapl své betony včas.

07:38
    6/6
    Ale gól padá na druhé straně, Gerych udělal otočku a našel na druhé straně útočného pásma VOJTĚCHA SPĚVÁČKA, který překonal Ondráčka střelou nad vyrážečku.
    Asistence: Gerych, Ošmera
    Spěváček V., Gerych R., Ošmera A., Král J., Šutý P., Blaha D.
    Ondráček J., Svoboda D., Moravec D., Rakus R., Bůžek J., Ekrt J.

06:46
    Čaňo nahazoval puk od modré, Král ho vytěsnil pravým betonem do rohu. Kometa má teď herně navrch.

06:11
    Král krotí další kotouč ve své lapačce.

05:05
    A zase šance na druhé straně. Nejdříve střela, pak pokus o dorážku, ale útočník Komety si nesrovnal puk na hokejce.

04:45
    Teď Ošmera pálil z dobré pozic mezi kruhy. Tady už se musel Ondráček zapotit více, vyrážečku ale vytěsnil puk do rohu.

04:13
    Další střela letěla od modré čáry z hole Holuba, Ondráček opět pozorný a přerušuje hru.

03:18
    Teď se Mikula dostal na druhé straně ke střele, ale Ondráček s ní tolik práce neměl.

02:49
    Po vyhraném vhazování si připisuje další zákrok Jakub Král.

02:43
    Oceláři zahrávají puk na zakázané uvolnění.

02:16
    Kozlík zkoušel prokličkovat středem kluziště, ale obrana Komety si jej pohlídala.

01:29
    Třinecký brankář Král si připisuje první zákrok po lehkém nahození Zubíčka.

00:46
    Pokusy o první útoky obou týmů ztroskotali na připravených obranách.

00:01

Týmy už se připravují na úvodní vhazování.

HC Oceláři Třinec: J. Král (Skácel) – Buják (A), A. Horváth, Volas (A), D. Holub, Blaha, Ošmera – Kozlík, Sikora, Mikula – Gerych, Šutý (C), Spěváček – Lysak, Pánek, Bartoš.

HC Kometa Brno: Ondráček (V. Král) – Bůžek, D. Svoboda, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný, Antony, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Habermann, Zembol – Pavlík, Halačka, J. Nesvadba.

Rozhodčí: Hranoš, Kapitanov – Bartek, Klimek.

Sobotní brzké odpoledne bude patřit v třinecké Mini WERK ARENĚ juniorské extralize. Domácí Oceláři vyzvou Kometu Brno a rozhodně budou mít o co hrát.

Třinečtí mladíci totiž po sérii pěti vítězství v řadě zapsali pro změnu sérii čtyř porážek. Naposledy v pátek večer na domácím ledě prohráli s Jihlavou 2:3 v prodloužení. V tabulce patří Ocelářům průběžné páté místo.

Kometa sice v pátek také prohrála, když nestačila na Vítkovice 2:5, ale jinak v drtivé většině odchází z ledu s pocitem vítězství. I díky tomu se drží na čele tabulky se stejným počtem dvaceti bodů společně se Spartou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 13:00.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 8. Spěváček (Gerych, Ošmera), 19. A. Horváth (Mikula, Pánek), 27. Bartoš (Kozlík), 34. Šutý, 50. Spěváček (Volas), 60. Kozlík (Bartoš) – 18. Chludil (Bůžek), 22. Rakus (Ekrt, D. Moravec), 29. Ekrt (D. Moravec, Ulbricht)

Rozhodčí: Hranoš, Kapitanov – Bartek, Klimek