Real Madrid – Atlético 5:3 (po pr.)
Real Madrid
5:3 (2:2)
Atlético Madrid
Středa 10.01.2024, 20:00 • Al Awal Park at King Saud University, Rijád • Španělský superpohár • Semifinále

Utkání je u konce a my sledovali opravdu parádní představení. Druhý poločas sice přinesl více taktickou podívanou, ale závěr stál za to. V 78. minutě si dal Antonio Rüdiger vlastence a vypadalo to, že by se Atlético mohlo podívat do finále. Jenže v 85. minutě zasprintoval Vinícius a přestože byl i s Bellinghamem při zakončení zablokován, tak se pak míč odrazil Danimu Carvajalovi a ten tvrdou ranou srovnal. Šlo se do prodloužení, kde už nechtěl nikdo chybovat a vše směřovalo k penaltovému rozstřelu. Jenže ten padl po 116. minutě, kdy sice Joselu nesklepl centr z křídla, ale bránící Stefan Savić svým zákrokem nešťastně překonal vlastního gólmana a Real vedl. Atlético pak hrálo vabank, do útoku se přihnal i Oblak, jenže při kontru neměl Brahim Díaz problém trefit odkrytou branku a upravil tak na konečných 5:3. Do nedělního finále tak postupuje REAL MADRID.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:51:28)

Utkání sledovalo 25 000 diváků.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 12:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:19.

120+3

120+3
    Brahim Díaz si na oslavu gólu svlékl dres a obdržel za to žlutou kartu.
    120+2. DÍAZ - 5:3

120+2
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Po dalším centru následoval odkop Realu, Oblak neměl při návratu takovou rychlost, nechal se přesprintovat BRAHIMEM DÍAZEM a ten zakončil do prázdné branky – 5:3!

120+1
    Atlético rozehrávalo roh, do vápna přiběhl i Oblak, společně se spoluhráči se ale k zakončení nedostali.

120
    Dáme si ještě dvě minuty.
    118. Griezmann mohl prakticky vzápětí srovnat

118
    Griezmann mohl srovnat, jeho střela z vápna ale prosvištěla jen decimetry vedle pravé Kepovy tyče!
    116. SAVIĆ - 4:3

116
    Neskutečné, Real jde do vedení! Po rychlém přechodu na útočnou polovinu přilétl do vápna centr z pravé strany, po kterém se natahoval a snad jen lehce jej lízl Joselu, za ním pak ale stál bránící STEFAN SAVIĆ a ten při své snaze míč odvrátit, jej nešťastně srazil přes Oblaka do sítě – 4:3!

114
    Pomaličku se nám blíží penaltový rozstřel, jelikož nám šance takřka vymizely, je toto zakončení zápasu velmi pravděpodobné.

112
    Střídání v týmu Real Madrid:
    ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Arda Güler.

111
    Tempo trochu pokleslo, je poznat, že hráči mají v nohách dlouhý zápas a nechtějí ani riskovat chybu.

109
    Tato standardka už pro Oblakovu branku nebezpečná nebyla, navíc se pískal útočný faul.

108
    Nakonec Kroos hledal centrem Rüdigera, Giménez odvracel hlavou na roh.

Aleš Pur

Branky: 20. Rüdiger, 29. Mendy, 85. Carvajal, 116. Savić (vla.), 120+2. Díaz – 7. Hermoso, 37. Griezmann, 78. Rüdiger (vla.)

Karty:   120+3. Díaz (REA)

Real Madrid: Kepa – Carvajal, Nacho (C), Rüdiger, Mendy (81. Camavinga) – Valverde (112. Güler), Tchouaméni (81. Díaz), Modrić (67. Kroos) – Bellingham – Rodrygo (106. Ceballos), Vinícius Júnior (106. Joselu).
    Náhradníci: Lunin – Martín, García, Tobias, Paz.

Trenér: Carlo Ancelotti

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Giménez, Hermoso – Llorente (106. Azpilicueta), De Paul (91. Witsel), Koke (C) (104. Galán), Saúl (67. Molina), Lino (67. Riquelme) – Morata (91. Correa), Griezmann.
    Náhradníci: Gomis, Grbić – Moreno, Söyüncü, Gismera.

Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino