Nizozemsko – Gruzie 34:29 (kon.) | Portugalsko – Řecko 31:24 (kon.) | Slovinsko – Faerské ostrovy 32:29 (kon.)
Norsko – Polsko 32:21 (kon.) | Švédsko – Bosna a Hercegovina 29:20 (kon.) | Dánsko – Česko cz 23:14 (kon.)
Dánsko
23:14 (9:9)
Česko
Čtvrtek 11.01.2024, 20:30Mistrovství Evropy mužů • Skupina F

Český tým čeká v sobotu utkání s Portugalskem. V pondělí pak narazí na Řecko. Oba duely startují v 18 hodin a my Vám z nich přineseme textový přenos. (21:58:45)

Dánsko – Česko 23:14 (9:9)
    Nejvíce branek: M. Hansen 5/4, M. Landin 4, Pytlick 4 – V. Patzel 4/1, Kašpárek 3, Piroch 2. Rozhodčí: K. Gasmi, R. Gasmi. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Je dobojováno! Dánsko nakonec potvrdilo roli favorita a poráží český tým 23:14. Dnes se v Mnichově odehrál duel dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Češi drželi s Dánskem krok a do kabin se odcházelo za stavu 9:9. Ve druhém poločase ale Češi přidali jen pět branek. V závěru první půle se do dánské branky postavil Nielsen, který dnes nedal českým střelcům příliš šancí. Naopak Dánové po přestávce útočili s obrovskou lehkostí, vycházelo jim přenášení hry na křídla a zaslouženě si došli pro vítězství.

Konec zápasu. (23:14)

60
    V závěru utkání ještě Nielsen vyčaroval další parádní zákrok. Na opačné straně se blýskl i Tomáš Mrkva. (23:14)
    59
    Lauge Schmidt využil mezírku v české obraně a překonal Tomáše Mrkvu. (23:14)

59
    Další český útok zakončil Kašpárek, jenže neměl seřízená mířidla. (22:14)
    58
    Do zakončení vlétl ve vysoké rychlosti Damgaard, který míč uklidil k tyči. (22:14)
    58
    Češi se prosadili hned v úvodu přesilovky. Faul na Jonáše Patzela potrestal Vojtěch Patzel. (21:14)

57
    Magnus Landin Jacobsen fauloval Jonáše Patzela a dostává dvě minuty. (21:13)

57
    Po delší době nevyšel útok ani soupeři. Střela o zem se odrazila vysoko nad českou branku. (21:13)

56
    Kašpárek znovu střílel z těžké pozice, ale dánský brankář byl připraven. (21:13)

56
    Oddechový čas pro tým Česko. (21:13)
    55
    Z další těžké pozice sehráli Dánové míč na pivota Jorgensen střelou o zem rozvlnil síť. (21:13)

54
    Jakub Hrstka měl prostor na levém křídle, jenže dánský brankář Nielsen působí skutečně jako zeď. (20:13)
    53
    Do branky se postavil Hrdlička, ale Hansen proměnil i čtvrtou sedmičku v utkání. (20:13)

53
    Dánové se dlouho probíjeli do zakončení, ale získali výhodu sedmimetrového hodu. Dvě minuty navíc dostává Stanislav Kašpárek. (19:13)