Lille – Lorient 3:0 (kon.) | Brest – Montpellier 2:0 (kon.) | Méty – Toulouse 0:1 (kon.)
Nantes – Clermont Foot 1:2 (kon.) | Le Havre – Lyon 3:1 (kon.) | Lens – PSG 0:2 (kon.)
Racing Lens
0:2 (0:1)
Paris Saint-Germain
Neděle 14.01.2024, 20:45 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 18. kolo

Lens neproměnilo penaltu, což se ukázal jako klíčový moment. Navíc domácí hráč dostal červenou kartu. Hosté dali dva góly a vyhrávají tento duel 2:0. (22:42:00)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:8.

90+4

90+4
    Domácí rozehrávají rohový kop, centr se snesl před branku, ale Facundo Medina minul branku zakončením hlavou.

90+3
    Domácí se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.

90+2
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
    89. Kylian MBAPPÉ - 0:2

89
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    Ryché přenesení hry a přesné zakončení znamená hostující vedení o dva góly. Nyní se prosazuje střelou ke vzdálenější tyči KYLIAN MBAPPÉ. Asistence: Ousmane Dembélé.

87
    Bradley Barcola hraje dnes hodně aktivně, tlačí se do zakončení a hledá si možnost, odkud vystřelit.

86
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází Níl El Ajnawí, přichází Ayanda Sishuba.

86
    Hostující celek stále vede o jednu branku a je na dobré cestě získat další body do ligové tabulky.

84
    Brice Samba se vyznamenal proti střele soupeře, Kylian Mbappé mohl rozhodnout.

84
    Níl El Ajnawí se propracoval po individuální akci do zakončení, ale jeho rána míří vedle.

83
    Kylian Mbappé to zkoušel přízemní střelou, ale jeho pokus končí vedle braky. Brankář zasahovat nemusel.

81
    Marquinhos hledal spoluhráče, ale přihrávka se mu nepodařila podle představ.

80
    Deset minut hry je zbývá do konce zápasu, domácí celek se probojoval do zakončení, Angelo Fulgini netrefil branku z dobré pozice.

78
    Kylian Mbappé byl sice volný před brankou, ale hosté hrají hodně kombinačně, chtějí zakončovat do prázdné branky.

76
    Lens vybojovalo rohový kop, Gianluigi Donnarumma si organizuje spoluhráče tak, aby eliminovali šanci soupeře.

76
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí se brání. Vitinha kombinuje se spoluhráči před brankou, ale zatím čekají na výraznější šanci.

74
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Wesley Saïd.

74
    ze hřiště odchází David Costa, přichází Adrien Thomasson.

74
    ze hřiště odchází Andy Diouf, přichází Angelo Fulgini.

73
    Fotbalisté ve tmavých dresech pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

72
    Domácí to zkoušeli středem hrací plochy, ale Elye Wahi se dostal do ofsajdu. V akci pokračovat nemohl.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí se brání tlaku soupeře. Bradley Barcola hledal spoluhráče, Marquinhos neuspěl.

69
    Bradley Barcola hledal spoluhráče na druhé straně, ale pokus o střelu, který následoval, nebyl přesný.

68
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí fotbalisté se brání aktivní hře soupeře. Převahu mají PSG.

66
    Ousmane Dembélé vypálil, Kevin Danso na poslední chvíli odehrál míč do bezpečí. Následovat bude rohový kop.

65
    Lens rozehrává od své branky, následně balon získali hosté, kteří drží míč. Marquinhos získal balon.

64
    Hostující celek rozehrává od své branky, Gianluigi Donnarumma se také zapojil do kombinace od své brány.

63
    Fotbalisté PSG pokračují v dobré hře, nyní se ale musí bránit aktivní hře soupeře. Lens bojuje.

62
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Fabián Ruiz.

60
    Hodina hry je pryč, domácí neproměnili penaltu, následně se prosadili hosté.

59
    Vitinha pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí nad brankou.

57
    Níl El Ajnawí se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho rána byla hodně nepovedená.

55
    Florian Sotoca hledal spoluhráče, Elye Wahi následně pálil z otočky. Jeho pokus kryje brankář Gianluigi Donnarumma.

54
    Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do šance.

52
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Carlos Soler).

51
    Marquinhos se dostal do ofsajdu, míč tedy bude od své branky rozehrávat brankář Lens.

51
    Hosté vybojovali volný kop na útočné poloviniě, Lucas Hernández poslal centr před branku, ale obrana si poradila celkem snadno.

50
    PSG nikam nepospíchá, hraje aktivně, Ousmane Dembélé pokračoval v zajímavé kombinaci, ale neuspěl.

48
    Lens kombinuje na své polovině, hraje v rámci možností dobře, ale bude to mít dnes velmi těžké.

47
    Jedno jediné střídání jsme viděli během poločasové přestávky. Domácí trenér reagoval na vyloučení.

46
    ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Jhoanner Chávez.

46

45+6

45+5
    V poklidném tempu se nyní dohrává poločas, hosté kontrolují hru.

45+2
    Po konzultaci s VAR přichází červená karta po faulu před vápnem.
    45+2. Červená karta

45+2
    Červená karta pro tým Racing Club de Lens (Jonathan Gradit).

45+1
    Przemysław Frankowski posílal míč před branku, ale s jeho akcí si snadno dokázala poradit obrana soupeře.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45
    Dostali jsme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se nastaví.

44
    Lucas Hernández leží na hrací ploše po tvrdém souboji se soupeřem. Zdá se ale, že bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.

44
    Lens se nyní usadilo před brankou soupeře, ale do střelecké pozice se tým nepropracoval.

42
    Hosté vybojovali míč a rychle otočili směr hry. Bradley Barcola pokračoval v akci, následně nepřesně pálil Kylian Mbappé.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně, ale zatím čekají na další velkou šanci.

39
    Ousmane Dembélé byl sice volný, ale spoluhráč mu nedokázal poslat míč. Balon kryje brankář Lens.

39
    Jonathan Gradit hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

37
    Ousmane Dembélé hledal přihrávkou spoluhráče, ale Danso se výborně dokázal vrátit před branku a zastavil přihrávku.

36
    Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, hostující fotbalisté zaslouženě vedou o jednu branku.

34
    Hra je nyní přerušena, na hrací ploše je domácí Florian Sotoca, který inkasoval tvrdý souboj se soupeřem.

34
    Przemysław Frankowski to zkoušel individuálně, ale přes dobře hrající obranu soupeře se do zakončení nedostal.

32
    Obrázek hry pokračuje stejně, hosté jsou aktivnější, vyhrávají osobní souboje a tlačí se do zakončení.
    30. Bradley BARCOLA - 0:1

30
    Hostujcí celek se dostává do vedení, po rychlém přenesení hry se dokázal prosadit velmi dobře hrající BRADLEY BARCOLA. Asistence: Kylian Mbappé.

29
    Faitout Maouassa to vzal na sebe, ale jeho rána z první končí výrazně vedle branky.

28
    Gianluigi Donnarumma rozehrává od své branky, rychle přenechal míč spoluhráčům, kteří se pokouší přejít na útočnou polovinu.

27
    Domácí fotbalisté se brání aktivní hře soupeře, PSG je výrazně aktivnějším týmem, ale zatím na obrovskou šanci čekají.

24
    Níl El Ajnawí inkasoval po střele soupeře tvrdý zásah míčem. Je otřesený.

24
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

23
    Následně se centr snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Přesněji Kevin Danso vůbec netrefil branku.

23
    Elye Wahi se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu vytáhl hostujcí brankář na rohový kop.

21
    Stále platí bezbrankový stav, domácí neproměnili pokutový kop. Kvůli tomu jsou na skóre dvě nuly.

20
    Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, Lucas Hernández kombinoval se spoluhráči.

19
    Hosté se nastěhovali znovu před branku soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.

18
    Optickou převahu mají dál domácí fotbalisté, tlačí se do zakončení, ale obrana je pozorná.

17
    Danilo rozehrává od své branky, rychle přenesl hru na druhou stranu hrací plochy, ale jeho tým se do zakončení nedostal.

15
    Více ze hry mají nyní fotbalisté PSG, kteří jsou sice aktivnější, ale marně čekají na nějakou výraznější šanci.

13
    Kylian Mbappé se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho rána nebyla povedená. Míč končí mimo hrací plochu. Hostující hráč nezakončil.

10
    Deset minut hry je pryč, domácí celek měl možnost penalty, ale vyznamenal se brankář Gianluigi Donnarumma.

9
    Gianluigi Donnarumma je ošetřovaný na hrací ploše, zdá se, že bude moci pokračovat.
    6. Penalta

6
    Przemysław Frankowski (Racing Club de Lens) neproměňuje pokutový kop. Hodně laxně kopnutá penalta, hostující Gianluigi Donnarumma se stává hrdinou okamžiku.
    5. Penaltový zákrok.

5
    Pokutový kop pro domácí.

5
    Kylian Mbappé pálil z bezprostřední blízkosti, Brice Samba si poradil s jeho pokusem.

5
    Elye Wahi dostal míč před branku, ale nedokázal přesněji zakončit.

4
    Od první minuty vytvářejí fanoušci zápasu velmi dobrou atmosféru, fotbalisté hrají před parádní kulisou.

3
    Kylian Mbappé se propracoval po rychlé akci do zakončení, jeho rána končí na horní tyči. Případná branka by pravděpodobně pro ofsajd neplatila.

2
    Warren Zaïre-Emery se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho akcí dokázala poradit.

1
    Lucas Hernández se zapojil do kombinace svého celku, míč následně vracel ke svému brankáři.

1
    Domácí hrají ve světlých dresech, hosté mají tmavé.

1

Racing Club de Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Maouassa, El Ajnawí, A. Diouf, Frankowski – Sotoca, Wahi, D. Costa.
    Náhradníci: Leca – Fulgini, Saïd, Sishuba, F. Sylla, Thomasson.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hernández, Marquinhos, Danilo – Zaïre-Emery, Vitinha, Ugarte, Soler – O. Dembélé, K. Mbappé, Barcola.
    Náhradníci: Navas – Asensio, Beraldo, Kolo Muani, E. Mbappé, Mukiele, Ramos, Ruiz.

Lens má po 17 zápasech 26 bodů a hraje, fotbalově řečeno, klidný střed tabulky. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři, jednou remizoval. Naposledy nestačil na Nice 0:2.

Paris Saint-Germain má po 17 zápasech 40 bodů, bodoval v posledních pěti zápasech, čtyři z toho vyhrál, vede celou soutěž o pět bodů a je velkým favoritem v tomto duelu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Racing Club de Lens a Paris Saint-Germain.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jan Prošek

Branky: 30. Barcola (K. Mbappé), 89. K. Mbappé (O. Dembélé)

Karty:   52. Soler (PSG)   45+2. Gradit (LNS)

Neproměněná penalta: 6. Frankowski (LNS), brankář Donnarumma zneškodnil

Racing Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Maouassa (46. Chávez), El Ajnawí (86. Sishuba), A. Diouf (74. Fulgini), Frankowski – Sotoca, Wahi (74. Saïd), D. Costa (74. Thomasson).
    Náhradníci: Leca – F. Sylla, Mbala, Bermont.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hernández, Marquinhos, Danilo – Zaïre-Emery, Vitinha, Ugarte, Soler (62. Ruiz) – O. Dembélé, K. Mbappé, Barcola.
    Náhradníci: Navas – Asensio, Beraldo, Kolo Muani, E. Mbappé, Mukiele, Ramos, Mayulu.