Plzeň – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Sparta – Pardubice 1:2 (po pr.)
HC Olomouc
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 17.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 29. kolo

Olomouc tak potvrzuje svou úspěšnou domácí bilanci a zapisuje proti Karlovým Varům další 3 body. A to je z dnešního textového přenosu všechno, Petr Martínek se bude zase někdy těšit na počtenou. (20:19:28)

Máme hotovo a vítězem se stávají hráči Olomouce. V posledních 20 minutách skórovali jen domácí, jmenovitě Dalibor Řezníček, jenž po najetí do útočného pásma na nic nečekal a ve volném prostoru překonal Habala. Pukem se trefil do pravého rohu branky. Hosté to v závěru zkoušeli v šesti bez gólmana, ale zvrat ve skóre to nepřineslo.
    Nejlepší hráči utkání: Jan Bambula, Ondřej Beránek.

59:16
    Energie kombinuje, v pásmu se ji usadit nedaří.

58:39
    Vary hrají bez brankáře.

58:39
    U puku stále domácí, hosté nemají vůbec prostor se skóre něco dělat.

58:00
    Olomouc je ve svém pásmu a natahuje čas.

57:30
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:25
    Konrád raději podržel kotouč pod výstrojí, Vary by měly jinak velké příležitosti snížit.

57:05
    Karlovy Vary chtějí jet dopředu, jejich snahy zatím nejsou dle jejich představ.

56:27
    Boj za Konrádem, puk mají Hanáci.

56:00
    Olomouc se osvobozuje z karlovarského tlaku.

55:16
    U kotouče Energie, usazuje se v pásmu.

54:45
    Daleký pokus chytá Habal do lapačky a hned rozehrává.

54:05
    Na chvíli hosté vyhazují, Mora je rychle zpátky.

53:49
    Domácí kombinují před Habalem, ale zatím zaměstnán není.

53:16
    Mora má tlak, hosté hledají cestu ven zatím marně.

52:38
    Jakub Navrátil v pěkné pozici před Habalem, betony gólmana připraveny.

52:00
    S pukem kombinuje hostující tým, k tlaku to ale nevede.

4265 diváků sleduje utkání Olomouc vs. Karlovy Vary.

50:38
    Rychlý protiútok Varům nevyšel a Olomouc hned otáčí hru.

50:05
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti vedou o 2 branky a děkovat mohou DALIBORU ŘEZNÍČKOVI. Po najetí do útočného pásma na nic nečekal a ve volném prostoru překonává Habala. Pukem se trefil do pravého rohu branky. Asistence: Matouš Menšík a Rok Macuh.
    Klimek L., Řezníček D., Macuh R., Konrád B., Ondrušek J., Anděl L.
    Habal V., Kangasniemi I., Plutnar M., Hladonik J., Rachůnek T., Huttula J.

49:30
    Vary po krátkém pobytu v útoku dávají prostor Olomouci, Habal ale ničemu nečelí.

49:00
    Až teď mají Vary puk a jedou s ním ven, ne na dlouho.

48:00
    Olomouc mohla zaútočit v pásmu, puk posléze ztratila.

47:38
    Mora otáčí hru, Habal pod palbou olomouckých šancí.

47:16
    Hosté znovu v útoku, kombinují a snaží se vystřelit.

46:43
    Hra ve středu hřiště, na puku Vary a usídlují se v pásmu.

45:46
    Energie jede dopředu, Konrád musí být pozorný.

45:23
    Střela od modré od domácích mířila do plexiskla, Habal puk podržel a pozastavil možnost dorážek.

45:16
    Nepřesná nahrávka u hostů a vhazovat se bude opět před Habalem.

45:05
    Jakub Orsava po návratu Mory do útoku vypálil na Habala, střela mířila nad jeho svatyni.

44:45
    Vary jedou do útoku, u mantinelu bojují o kotouč s Hanáky.

44:27
    Za Konrádem připraven jeden z hostů, neměl ale komu nahrát.

43:49
    Tato kombinace nevyšla pro domácí ideálně a musí jet za pukem ke Konrádovi.

43:20

43:00
    Řezníček od modré zaměstnal Habala, ten puk vyrazil nad sebe.

42:27
    Mora rozehrává od Konráda.

42:00
    Orsava našel Káňu, ale puk posléze hosté vyhodili ven.

41:20
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Stříteský – 2 min., držení.

41:00
    Po mantinelu si nahráli domácí mířící dopředu.

40:27
    Bojuje se u mantinelu, puk vytěžila Olomouc.

40:01
    Vhazování pro Karlovy Vary.

40:01

Skončila druhá třetina a šťastnější jsou rozhodně domácí hráči, podařilo se jim otočit na 2:1. Nejprve v přesilové hře měl přesnou mušku JAN BAMBULA, postavený v dobré pozici před Habalem ho překonal ranou pod jeho betony. I druhá branka padla v početní výhodě, tentokrát se radoval JAN KÁŇA, obdobně jako Bambula se postaral o obrat ve skóre.

40:00

39:47
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Rok Macuh – 2 min., hrubost.

Tomáš Bartejs – 2 min., hrubost.

39:47
    Zimák už se radoval z potencionální branky od Macuha, ale branka hned nebyla uznána kvůli vysoké holi.

39:05
    6/4
    Domácí otáčí hru v dvojnásobné přesilovce. JAN KÁŇA se zapisuje do střelecké listiny, nastoupený před brankou vypálil z první a jeho dělovka zaplula k levé tyči za Habala. Asistence: Lukáš Nahodil a Jakub Navrátil.
    Káňa J., Nahodil L., Navrátil J., Konrád B., Macuh R., Orsava J.
    Habal V., Stříteský M., Beránek O., Černoch J.

38:20
    Střela vedle od Nahodila.

37:59
    Vít Jiskra – 2 min., vysoká hůl.

37:58
    Olomouc po vyhození puku veze puk zpátky do pásma.

37:34
    Adam Rulík – 2 min., podrážení.

37:16
    Vary bojují u mantinelu, na puku je Olomouc.

36:22
    U kotouče hosté, který jej zavezli do útočného pásma.

36:04
    Matouš Menšík po najetí do pásma hned vypálil bez přípravy na Habala, ten puk kryl lapačkou.

35:50

35:40
    Vít Jiskra pálil nad Konráda.

35:21
    Michal Plutnar to zkusil střelou od modré, Konrád byl ale připraven a puk lapil do lapačky.

34:44
    Hosté hned mají pásmo zpátky a vymýšlí, jak překonat Konráda.

34:05
    Hned na úvod oslabení Olomouc vyhazuje puk ven.

33:50
    Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.

33:27
    Konrád vyrazil vyrážečkou pokus po návratu Varů do útočné třetiny.

32:49
    Z boje u mantinelu vytěžili puk domácí.

32:26
    Konrád čelí pokusům hostů, tlak ustává a dopředu jde Olomouc.

31:43
    Přihrávka hostů adresáta nenalezla, po zakázaném uvolnění se vhazuje před Habalem.

31:34
    Vary pálí na Konráda, hra se hned rychle přesunuje na druhou stranu.

31:05
    Boj o puk u mantinelu vedle Konráda, kotouč mají hosté.

30:05
    Jan Bambula se ocitl před Habalem, ale na svou druhou trefu v utkání si bude muset počkat, hostující gólman dobře připravený na jeho pokus.

29:27
    Alex Rašner mohl do prázdného prostoru branky využít efektivní nahrávky, ale mířil vedle.

28:27
    Rok Macuh se nadvakrát nezvládl prosadit před dobře sestoupenou karlovarskou obranou.

28:05

27:05
    Vary jsou usazeny v pásmu, Olomouc ale záhy opět vyhazuje alespoň pár centimetrů za modrou.

26:10
    Olomouc hned na úvod početní nevýhody vyhazuje puk na druhou stranu ledu.

26:05
    Jan Knotek – 2 min., hákování.

26:00
    Domácí nabuzeni srovnávací trefou jsou v pásmu ve snaze vytvářet si další příležitosti.

24:53
    6/5
    Domácí srovnávají na 1:1 díky přesilovce. JAN BAMBULA dostal nahrávku od Nahodila a střelec branky postavený v dobré pozici před Habalem ho překonává ranou pod jeho betony. Asistence: Lukáš Nahodil a Jakub Orsava.
    Konrád B., Bambula J., Nahodil L., Orsava J., Káňa J., Ondrušek J.
    Habal V., Plutnar M., Černoch J., Bartejs T., Beránek O.

24:27
    Hostům se daří lépe vyhazovat kotouč, domácí se k ničemu nedostávají.

24:00
    Začátek přesilovky ve znamení jedné střely a vyhození hostů.

23:35
    David Kofroň – 2 min., vysoká hůl.

23:27
    V pásmu je nyní Energie, Konráda zatím ale nijak zvlášť neohrožuje.

23:00
    Knotek v dobré pozici mířil kotouč jen vedle Habala.

22:07
    Jan Švrček pálil do betonů Habala.

21:38
    Bambulovu nabídku zblokoval jeden z hostujících hráčů.

21:00
    Domácí se snaží usídlit v pásmu, to jim zatím moc nevychází.

20:27
    Vary jsou na puku, ale přichází o něj a Olomouc se vydává do útoku.

20:01
    Vhazování pro Olomouc.

20:01

Prvních 20 minut je za námi a Karlovy Vary vedou aktuálně 1:0. Jako první se prosadil Filip Koffer, který využil odrazu puku od mantinelu a překonal Konráda střelou do pravého růžku branky. Olomouc měla ještě příležitost z přesilové hry, ve které hrála většinu času před Habalem, ten se ale ještě nenechal překonat.

20:00

19:30
    Hosté se usazují v pásmu, domácí hru hned otáčí.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:31

18:05
    Nahodil mohl po Káňově nahrávce dorazit puk za čáru, ale kotouč se mu sklepl.

17:37
    Vary zatím neví, jak se osvobodit a stále jsou v obranném tlaku.

17:34
    Ondrušek po nápřahu pálil od modré jen vedle.

17:06
    Mora zahajuje početní výhodu tlakem, Habal byl málem překonán při skrumáži, která mu vznikla přímo před brankou.

16:31
    Michal Plutnar – 2 min., hákování.

16:27
    Vhazování před Konrádem vyhráli hosté, stejně ale útočí nyní domácí.

16:00
    Skákavý puk po vhazování odklidili domácí do bezpečí a vyjeli s ním dopředu.

14:44
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté jdou do vedení, střelcem se stal FILIP KOFFER, který využil odrazu puku od mantinelu a překonal Konráda střelou do pravého růžku branky. Asistence: Tomáš Redlich.
    Koffer F., Jiskra V., Habal V., Stříteský M., Redlich T., Mikyska D.
    Konrád B., Škůrek D., Navrátil J., Švrček J., Macuh R., Kunc M.

14:38
    Mora zakládá útok, zatím se dopředu ne a ne dostat.

13:38
    Naopak Olomouc chce jet dopředu, hosté puk mají ve své moci.

13:27
    U puku nyní hosté, snaží se najít cestu dopředu za Konrádem.

12:27
    Tato početní nevýhoda skončila pro Olomouc bez inkasované branky.

12:25

12:11
    Další osvobození Olomouce, která eliminuje tlak hostů.

11:05
    Rok Macuh se ocitl ve velké příležitosti udeřit z oslabení, Habal ho vychytal.

10:38
    Rachůnek chystal šanci pro své spoluhráče, přihrávka však utekla mimo pásmo.

10:25
    Jan Švrček – 2 min., nedovolené bránění.

10:25
    Vary nyní nebezpečné při pokusech jak dobýt branku Branislava Konráda.

09:50
    Nejprve zblokován pokus Mikysky, jeho spoluhráč poté pálil nad branku.

09:02
    Návrat hostů do útoku zbrzdil ofsajd.

08:38
    Pobyt Mory v pásmu neměl dlouhého trvání, hra se přesunuje na druhou stranu.

08:00
    Hosté se drží v pásmu, až nyní se domácí osvobozují.

07:05
    Střela hned z vhazování, ale Konrád pozorný.

07:00
    Konrád podržel pro jistotu kotouč a zabránil tak pokusům Energie.

06:38
    Anděl po najetí do pásma pálil jen vedle.

06:14
    Vhazuje se před Konrádem.

06:13
    Pokus na Konráda také z úhlu, i domácí gólman připraven.

05:38
    Hosté sevřeni v tlaku, ze kterého se dostávají až nyní.

05:00
    Černý pálil od modré, kde mohl tečovat Káňa, ale Habalovy betony byly připraveny.

04:27
    Kunc střílel postavený z úhlu u branky, Habal na tento pokus připraven.

03:40
    Bartejs střílel z první, ale jen do boční sítě.

03:27
    Navrátil vyzkoušel pozornost Habala, ale ten vyrážečkou zlikvidoval pokus domácího borce.

03:00
    Rychlý protiútok a Olomouc v pásmu to zkouší na Habala.

02:16
    Vary zachytily vyhození domácích a zůstávají v pásmu.

02:05
    Boj o kotouč u mantinelu a další rychlý průnik Energie dopředu.

01:45
    Při návratů hostů do útoku byl pískán ofsajd.

01:27
    Daniel Kružík neměl v holi razanci a jeho pokus zamířil vedle.

00:49
    Do pásma si najely Karlovy Vary, ale Konrád nemusel řešit nic závažného.

00:17
    David Škůrek měl na starosti první střelu z pravého mezikruží pro vhazování.

00:01

Oba týmy nastupují na led, Olomouc bude hrát v bílých dresech, Karlovy Vary v černé variantě dresu.

Vzájemná utkání v této sezoně:
    22.9.2023
    Olomouc – Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
    Branky a nahrávky 31. Navrátil (Klimek), 39. Navrátil (Macuh, Kucsera), 56. Řezníček (Kunc, Navrátil), 58. Knotek (Orsava, P. Musil) – 22. Gríger (Mikyska, Rachůnek), 53. Plutnar (Kružík, Hladonik), 54. Rachůnek (Stříteský)

1.11.2023
    Karlovy Vary – Olomouc 4:5 po samostatných nájezdech
    Branky a nahrávky 3. Zetterberg, 18. Havlín (Plutnar, Kangasniemi), 22. Gríger (Rachůnek, Kangasniemi), 30. O. Beránek – 13. Sirota (Orsava, Káňa), 26. Káňa (Ondrušek, Navrátil), 27. Řezníček (Plášek ml., Navrátil), 30. Macuh (Kusko, Řezníček), rozh. náj. Macuh

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek (C), Škůrek, Řezníček, Rašner, Švrček, Černý, Sirota – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil (A), Bambula – Kusko, Knotek (A), Orsava – Klimek, Anděl, Menšík.
    Trenér: Jan Tomajko

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Ebenstreit) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – O. Procházka, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Jiskra, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Koffer – Kofroň, R. Přikryl, Kružík.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Svoboda, Šimánek.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary jsou na desáté pozici se ziskem 45 bodů. Nový rok 2024 zahájili Západočeši vysokou výhrou 6:1 v derby s Litvínovem. Posléze v nájezdech zdolaly Vary 3:2 Hradec Králové a 2:1 v prodloužení vyhrály nad Litvínovem. Uplynulý víkend ale Energii nevyšel dle představ. Doma padly Karlovy Vary 0:3 s Třincem a stejným výsledkem skončilo i utkání na ledě Českých Budějovic.

Českobudějovičtí nedovolili západočeskému soupeři ani jednou skórovat a zvítězili 3:0. Klíčové kroky svěřenci Ladislava Čiháka udělali ve druhé třetiny, ve které odskočili díky trefám Jakuba Valského a Filipa Přikryla. Pojistku poté přidal osmnáct sekund před koncem do prázdné branky Dominik Simon.

HC OLOMOUC

Hanáci po 36 odehraných zápasech mají na kontě 46 bodů a za to jim patří 9. místo. V novém roce ze 5 odehraných utkání získala Olomouc 6 bodů z 15 možných. Nejprve utrpěla vysokou porážku 0:8 v Plzni, získala bod po porážce v prodloužení s Vítkovicemi 2:3. Plzni se pomstila v domácím prostředí výhrou 7:3, v moravském derby padla s Brnem 3:4 a naposledy doma s Hradcem Králové ovládla nájezdy po výsledku 3:2.

Proti Mountfieldu Mora od 8. minuty prohrávala po trefě Jaspera. Do přestávky kohouti srovnali po gólech Macuha a Káni. Další změna ve skóre nastala ve třetí části, po konzultaci sudích byl posléze uznán gól Janka. Zápas došel až do nájezdů, ve kterých hosté vyšli střelecky naprázdno, za olomoucké měl přesnou mušku Kusko.

Plzeň – Olomouc 8:0

Kompletní 29. kolo Tipsport extraligy bylo odloženo v návaznosti na čtvrteční tragickou událost na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Nový termín utkání byl stanoven na 17. ledna od 18:00.

HC OLOMOUC

Olomoučtí hokejisté se po první reprezentační pauze zvedli. Nejprve sice podlehli Spartě, poté ale vyhráli hned sedm z následujících osmi utkání. Nebodovali pouze v Hradci Králové a před druhým reprezentačním podnikem sezony zdolali 3:2 po prodloužení Kladno. Nicméně po týdenní pauze kohouti prohráli v Pardubicích vysoko 2:8 a následně nestačili 0:4 na České Budějovice. Velkým problémem pro Hanáky je, že v posledních dnech mají velmi početnou marodku, v minulém kole například scházeli Jan Káňa, Aron Chmielewski, Jakub Sirota, Jakub Orsava nebo Dalibor Řezníček. V extraligové tabulce je Olomouc nyní na deváté pozici, ve 29 zápasech získala 37 bodů. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Jakub Navrátil s dvaceti body, hned za ním je Slovinec Rok Macuh, jenž má bilanci osmi branek a deseti asistencí.

Karlovy Vary jsou na desáté pozici. Západočeský celek má letos za sebou 27 zápasů, ve kterých zapsal 35 bodů, na devátou Olomouc tedy ztrácí dva body. Svěřenci kouče Bruka dlouho čekají na výhru za tři body, naposledy se z ní mohli těšit 22. listopadu při domácím utkání s Českými Budějovicemi. Od té doby Energie čtyřikrát padla a dvakrát zvítězila po nastavené hrací době. Po reprezentační pauze se jí ve středu zadařilo, doma porazila po prodloužení brněnskou Kometu, když utkání rozhodl Vít Jiskra. Týmovou produktivitu táhne Slovák Dávid Gríger s 26 kanadskými body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 25. Bambula (Nahodil, Orsava), 40. Káňa (Nahodil, Navrátil), 51. Řezníček (Menšík, Macuh) – 15. Koffer (Redlich)

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Svoboda, Šimánek