Havířov – Kopřivnice 7:1 (kon.) | Chomutov – Tábor 0:2 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 3:4 (kon.)
Opava – Val. Meziříčí 6:2 (kon.) | Vyškov – SHKM Hodonín 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Vel. Meziříčí 2:3 (kon.)
Hronov – Kobra 2:4 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Letňany – Ústí n/L 5:6 (kon.)
Technika Brno – Havlíčkův Brod 4:5 (po pr.) | Řisuty – Písek 3:7 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Benátky n/J 0:3 (kon.)
Příbram – Mostečtí Lvi 8:3 (kon.)
HC Baník Příbram
8:3 (2:2, 3:1, 3:0)
Mostečtí Lvi
Středa 17.01.2024, 18:302. liga skupina Západ • Skupina A

Zápas plný gólů končí vítězstvím favorizované Příbrami. Domácí nakonec nasázeli Mostu osm branek, inkasovali jen tři. Příbram byla v zápase lepší celek a všechny body bere zaslouženě. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (20:48:56)

59:26
    Vyloučení v týmu Mostečtí Lvi:
    Martin Berčík – 2 min., nesportovní chování.

59:02
    A už běží poslední minuta. Hráči obou týmů se sympaticky ještě snaží o celkově dvanáctou branku. Nyní se musí mít na pozoru hostující Hosnedl.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty zápasu. Most už nemá prakticky šanci tohle dohnat.
    57:24 Filip PATZELT - 8:3

57:24
    Příbram právě vstřelila branku!
    Čistý průstřel od modré zaznamenává FILIP PATZELT. Domácí navyšují vedení na pět gólů. Asistence: Tomáš Rajgl a Richard Pětník.

56:47
    Mostu se přesilovka nepovedla a hraje se v plném počtu.

55:33
    Hostující kombinace byla nepřesná a je z toho zakázané uvolnění.

55:01
    Most musí začít až od svého brankáře.

54:47
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Lukáš Bednařík – 2 min., sekání. Za zbytečné seknutí protihráče do nechráněné části ruky oslabuje Bednařík svůj tým na dvě minuty.

54:21
    Stále se i přes vysoký brankový rozdíl hraje ve velkém tempu. Domácí diváci musí být spokojení.

53:16
    Příbram je kompletní.

52:38
    Domácí vyhazují a střídají.

52:00
    Po rychlém přechodu do útoku a střele z levé strany zazněla za domácím brankářem tyč!

51:41
    Mostu se zatím přesilovka nedaří, v útoku je naopak Příbram.

51:16
    David Zdeněk – 2 min., krosček.

51:01
    Řehoř je zpět na ledě a hosté jsou kompletní. Příbrami tahle přesilovka moc nevyšla. Nejlepší pasáž měli domácí až v samém závěru, kdy orazítkovali tyč!

50:52
    Další útok Příbrami zastavuje ofsajd.

49:15
    Most vyhazuje a připravuje se na další domácí ofenzivní nájezd.

49:01
    Ivan Řehoř – 2 min., hákování.
    47:31 Petr KAFKA - 7:3

47:31
    Při přesilovce střílí domácí sedmou branku. Po nahození a skrumáži prošel puk do branky pod betonem. Autor gólu je označen PETR KAFKA. Asistence: Lukáš Bednařík a Tadeáš Pinkas.

45:49
    Aleš Havlůj – 2 min., nesportovní chování. Tak nakonec dostal trest Havlůj, který šel celou situaci řešit s rozhodčími a pravděpodobně byl u toho až moc aktivní.

45:49
    Hra je v poslední půlminutě hodně kouskovaná. Nejdříve zůstal ležet u mantinelu jeden z domácích hráčů. Chvíli po rozehrání leží na ledě naopak jeden z hostí. Ani v jednom případě sudí nevylučují.
    45:32 Petr KAFKA - 6:3

45:32
    Pravděpodobně je o vítězi rozhodnuto! PETR KAFKA využil skrumáže před brankou a dokázal dostat puk za čáru. Asistence: Petr Josefus.

44:41
    Gengel je zpět na ledě a Příbram tak hraje v plném počtu.

43:19
    Přesilovka se zatím hostujícímu týmu příliš nedaří.

42:41
    Ladislav Gengel – 2 min., vysoká hůl.

41:29
    Hosté jsou kompletní a pokračuje se tak 5 na 5.

41:05
    Hosté vyhazují a prostřídávají.

40:38
    Domácí pokračují v přesilovce a už kombinují kolem hostující branky.

40:12
    Buly do třetí třetiny vyhráli hosté, kteří šli do prvního útoku. Ten ale nebyl úspěšný.

40:01

Hráči se vrací na led, za chvíli začne třetí třetina.

Končí druhá třetina, která byla stejně divoká, jako ta první. Opět diváci viděli čtyři branky, celkem tedy již 8. Tři ale v prostřední části dali domácí a tak vedou průběžně 5:3. Třetí třetina začne přibližně v 20:10.

40:00

39:31
    Hasman je zpět na ledě, začíná tedy přesilovka domácích.

39:29
    Ivan Řehoř – 2 min., podrážení.

38:56
    Most je kompletní, Böhm je zpět na ledě.
    38:05 Petr JOSEFUS - 5:3

38:05
    PETR JOSEFUS dostal při hře 4 na 4 puk do jízdy, u mantinelu se efektivně rychlou kličkou dostal přes obránce a poté vypálil na vzdálenější tyč! Krásná akce. Asistence: Daniel Krejčí.

37:31
    Josef Hasman – 2 min., podrážení. Jenže přesilovka domácích netrvala dlouho, proti pravidlům se provinil Hasman.

37:24
    Havlín je zpět na ledě a začíná tak zkrácená přesilovka Příbrami.

36:56
    Milan Böhm – 2 min., vysoká hůl.
    36:48 Tadeáš PINKAS - 4:3

36:48
    Domácí jdou počtvrté do vedení, navíc gólem ve vlastním oslabení! TADEÁŠ PINKAS se dokázal dostat po rychlém protiútoku ke střele, kterou poslal do protipohybu brankáře! Asistence: Tomáš Rajgl a Daniel Krejčí.

36:05
    Dobré nahození před branku tečoval jeden z hostujících hráčů a Šorf tak musel zasahovat!

35:59
    Hosté zatím nehrají přesilovku vůbec špatně, domácí Šorf musí být na pozoru.

35:24
    Ondřej Havlín – 2 min., hákování. Domácí hráč si u mantinelu pomohl proti pravidlům a oslabuje tak svůj tým.

34:24
    Rajgl je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

33:55
    Další vyhození od domácího celku.

33:01
    Domácí se dvakrát osvobodili, zatím hrají první oslabení v zápase dobře.

32:24
    Tomáš Rajgl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

32:01
    Duchan to zkusil z levé strany, Hosnedl byl pozorný a puk chytá do lapačky. Buly bude po jeho pravici.

31:21
    Příbram teď drží Most pod tlakem, ke střele se ale nemůže dostat.

30:01
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby.

29:37
    Teď jsou naopak v útoku hosté a proti střele od modré musel zasahovat Šorf.

27:59
    Dobrá akce domácích gólem nekončí. Melu před brankou nakonec hosté ustáli.
    26:30 Jan PAČAN - 3:3

26:30
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    JAN PAČAN využívá velkou chybu v obraně domácích. Böhm vybojoval puk na soupeři, a touš se posléze dostal až k Pačanovi, jenž s trochou štěstí procedil puk skrz betony Šorfa. Asistence: Martin Mical a Milan Böhm.

26:04
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se vrací před Hosnedla.

25:11
    Bednařík byl blízko domácí čtvrté brance. Dostal puk před branku, Hosnedl ale stačil zaklapnout betony včas.

24:07
    Hosté jsou kompletní, druhá část přesilovky se domácím už tolik nepovedla.

23:08
    Je pískáno postavení domácího hráče v brankovišti.

22:47
    Most vyhazuje a může prostřídat. Domácí rychle ale spěchají zpět do útoku.

22:07
    Milan Böhm – 2 min., podrážení. Výsledkem tlaku Příbrami je hostující vyloučení.

22:00
    Domácí celek pokračuje v tlaku a chtěl by se odpoutat na vícebrankový rozdíl.
    21:06 Petr JOSEFUS - 3:2

21:06
    Přečíslení domácích 4 na 2 končí třetím gólem v mostecké síti. Účinnou souhru zakončil zcela volný PETR JOSEFUS. Asistence: Ondřej Havlín a Josef Hasman.

20:01

Hráči se vrací na led, jdeme na druhou třetinu.

Máme za sebou úvodní část zápasu, po které je stav nerozhodný 2:2. Domácí Příbram sice byla v průběhu aktivnější a měla více šancí, Most ale dokázal dvakrát na nepříznivý stav zareagovat. Druhá třetina začne přibližně v 19:17.

20:00
    19:58 Ivan ŘEHOŘ - 2:2

19:58
    Hosté v závěru dokázali uniknout dva na brankáře a toho využívají! Po souhře se trefil IVAN ŘEHOŘ. Asistence: Pavel Písařík a Martin Berčík.

19:20
    Obrovská šance domácích gólem nekončí! Hosnedl se roztáhl na brankové čáře a betonem zachránil svůj tým!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:58
    Šorf musel zasahovat po nahození od mantinelu.

18:04
    Buly před domácí brankou. Most na to posílá čerstvé síly.

17:27
    Blížíme se ke konci první třetiny. Hraje se nyní ve středním pásmu.

15:58
    Teď měli zajímavé protiútoky i hosté, nic velkého z toho ale nakonec nebylo.

14:46
    A už se opět hraje před mosteckou brankou. Hosnedl musí být v pozoru.
    13:46 Josef HASMAN - 2:1

13:46
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni druhou brankou. JOSEF HASMAN měl ale velké štěstí, protože se přímo k němu odrazil nahozený puk a poté měl už lehkou úlohu. Asistence: Radek Jelínek a Lukáš Bednařík.

13:17
    Most se bez větších problémů ubránil.

12:19
    Další mostecké vyhození, domácí jdou střídat.

11:51
    Domácí ale zatím přesilovku nehrají dobře. Už dvakrát museli pro puk až do své třetiny.

11:17
    Tomáš Urban – 2 min., držení. Hosté byli opět pod mírným tlakem a při bránění si nakonec Urban pomohl proti pravidlům.

10:10
    Sledujeme stále podobný obraz hry, domácí drží podle předpokladů více puk.

08:21
    Domácí tým je stále více na puku a hraje se hodně před brankou Mostu.

07:54
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Hosnedla.

06:55
    A nyní Most vyhazuje puk a může prostřídat.

06:48
    Příbram má nyní velký tlak, hosté ale zatím odolávají.
    05:28 Pavel PÍSAŘÍK - 1:1

05:28
    Most ale bleskově vyrovnává! PAVEL PÍSAŘÍK se dostal na levý kruh, odkud ranou švihem na vzdálenější tyč prostřelil brankáře. Asistence: Aleš Havlůj a Ivan Řehoř.
    04:23 Lukáš BEDNAŘÍK - 1:0

04:23
    Krásná a rychlá domácí akce přináší první gól zápasu. Na konci povedené kombinaci byl LUKÁŠ BEDNAŘÍK, který neměl problém tečovat puk do odkryté branky. Asistence: Matěj Kolda a David Zdeněk.

03:03
    Böhm nahodil bekhendem puk na domácí branku. Šorf byl u tyče připraven.

02:07
    Domácí sice měli mírný optický tlak, nic z toho ale nevytěžili.

01:13
    Zatím se hraje hodně ve středním pásmu, na první šanci čekáme.

00:10
    Úvodní buly sice vyhráli hosté, do útoku se ale nedostali.

00:01

Domácí budou hrát v zelených dresech, hosté v bílém.

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Jelínek, Zdeněk, Havlín, Rajgl, Krejčí, Vinš, Patzelt – Dragoun, Furch, Pětník – Bečvář, Josefus (A), Mařík – Hasman, Pinkas, Kolda – Kafka (C), Gengel (A), L. Bednařík – Duchan.
    Trenér: Radek Bělohlav

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Havlůj (C), Urbánek, Havlík, Šoustek, T. Urban II, Hoffmann, Rykl – Řehoř, Písařík, Berčík – J. Procházka, Kýhos (A), Jindra – Pačan, Böhm (A), Mical – Buberl.
    Trenér: Vladimír Kýhos

Rozhodčí: Kosnar – Tvrdík, Brtník.

Přejeme pěkný den při sledování úvodního kola nadstavbové části třetí nejvyšší hokejové ligy. V jeho rámci na sebe narazí HC Baník Příbram a Mostečtí Lvi. Kdo bude favoritem duelu? Jednoznačně domácí Příbram, která je po základní části na třetím místě s 64 body. Hostující Most získal 44 bodů a je na průběžné sedmé pozici. V základní části vyhrála Příbram oba vzájemné zápasy – 2:1 a 6:3. Příbram se v případě vítězství může přiblížit druhému Táboru, který hraje na půdě lídra z Chomutova. Most má naopak velký náskok na osmé Ústí nad Labem a zároveň poměrně velký rozestup sedmi bodů na šesté Vrchlabí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 5. L. Bednařík (Kolda, Zdeněk), 14. Hasman (Jelínek, L. Bednařík), 22. Josefus (Havlín, Hasman), 37. Pinkas (Rajgl, Krejčí), 39. Josefus (Krejčí), 46. Kafka (Josefus), 48. Kafka (L. Bednařík, Pinkas), 58. Patzelt (Rajgl, Pětník) – 6. Písařík (Havlůj, Řehoř), 20. Řehoř (Písařík, Berčík), 27. Pačan (Mical, Böhm)

Rozhodčí: Kosnar – Tvrdík, Brtník