Pardubice – Olomouc 8:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 1:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 18.01.2024, 16:30 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

A to je k dnešnímu utkání Pardubic a Olomouci vše, děkuji za čtení a těším se při dalším online přenosu. (18:34:20)

A máme tu konec utkání! Pardubice k pěti gólům z prvních čtyřiceti minut přidaly v závěrečné periodě další tři branky, o které se postupně postarali Jiří Štěpánek, Martin Švec a Tadeáš Kalužík. Dynamo tak poráží Moru již po páté v sezóně a zapisuje již sedmou výhru po sobě a také tři body do tabulky.

59:16
    Smýkalovi sjel kotouč z hole, mohl přitom pálit z pravého kruhu z první.

58:48
    Olomouc se usazuje v pásmu a bude se snažit v závěru utkání alespoň snížit stav na kostce nad ledem.

58:31
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Štěpán Rájek – 2 min., podrážení.

57:18
    Z otočky to před Vilémem zkoušel Burkov, pardubický gól se nachytat nenechal.

56:45
    6/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice využívají již druhou početní výhodu utkání! A tenkrát je tomu tak zásluhou sólové akce TADEÁŠE KALUŽÍKA!
    Bez asistence
    Vilém L., Kalužík T., Hebek T., Švec M., Fiala A., Jaša T.
    Münch M., Růžička J., Compel M., Ruda S., Drábek K.

56:03
    Dynamo kombinuje v pásmu a Münch už musel proti první přesilovkové střele zasahovat.

55:47
    A Mora si ještě komplikuje závěr utkání oslabením, Pardubice zaujímají přesilovkové postavení.

55:40
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Adam Panáček – 2 min., krosček.

55:22
    Münch má za sebou sérii několika těžkých zákroků, mezi které patřil i zásah proti Gromadzkiho pokusu o dorážku.

54:42
    Olomouc vybojovala puk ve středním pásmu, ale k ráně se nedostala a naopak musel na druhé straně po chvíli zasahovat Münch.

53:22
    Domácí se ocitli v útoku, ale vzápětí se hra opět přelila na druhou stranu hřiště, celky se u držení kotouče nyní neustále střídají.

52:17
    Mora se drží v útočném pásmu, ale ne na dlouho, Dynamo hru stočilo k bráně hostí.

51:38
    Vilém nyní podržel puk po ráně jednoho z olomouckých mezi bruslí a brankovou konstrukci, další důležitý moment pro pardubického brankáře.

51:01
    Rájek vypálil tvrdou dělovku od modré, na tu byl ale Münch v bráně připravený.

50:37
    Vhazuje se po pravici olomouckého gólmana, hostující celek puk vyváží do útočné třetiny.

49:51
    Ke Gromadzkimu se dostal odražený kotouč a útočník ihned po zpracování puku pálil z levého kruhu, puk ale Münch vyrazil hřbetem vyrážečky.

49:35
    Vilém musel vytáhnout dva těžké a po sobě jdoucí zákroky a v obou případech byl úspěšný.

48:44
    Burda se dobře prokličkoval až k olomoucké kleci, ke střele se přes obranu už ale nedostal.

48:01
    Kubánek pohotově pálil od modré, Münch kotouč zastavil betony.

47:15
    Domácí nyní nepouští Moru do větších šancí.

46:06
    Bartoň poslal dobrou přihrávku jednomu ze svých spoluhráčů přímo před bránu, kdyby pas ještě nebylo potřeba zpracovat, rána mohla být gólová. Münch v bráně se ale stihl přesunout.

44:33
    Na osamoceného Kubánka si sám najel Šotkovský, obránce střelu olomouckého útočníka zblokoval.

43:45
    Sedláček vystihl rozehrávku Pardubic, udržel kotouč v útočném pásmu a dokázal vystřelit na Viléma, jeho rána ale klec minula.

43:07
    6/6
    A o sedmou branku domácího celku se právě postaral obránce MARTIN ŠVEC, který po individuální akci rozvlnil síť za Münchem.
    Asistence: Tomáš Hebek
    Vilém L., Švec M., Hebek T., Fiala A., Pilař V., Bartoň Š.
    Münch M., Panáček A., Růžička J., Belan J., Neoral V., Burkov M.

42:23
    Růžičkovo nahození se do pardubické brány nedostalo přes změť těl před ní.

41:40
    6/6
    Pardubice právě předvedly krásnou akci! Na jednoho obránce si zleva najížděl Gromadzki a naservíroval kotouč křižnou přihrávkou JIŘÍMU ŠTĚPÁNKOVI na pravý kruh, který bez problému nasměroval puk do odkryté části brány.
    Asistence: Adrian Gromadzki, Tomáš Jaša
    Vilém L., Štěpánek J., Gromadzki A., Jaša T., Kubánek A., Rájek Š.
    Münch M., Kalman A., Compel M., Šotkovský O., Turek A., Smýkal M.

40:57
    Novotný poslal kupředu Burdu, jehož rána ale o centimetry minula vzdálenější tyč olomoucké klece.

40:49
    Olomouci se po nevydařené přihrávce píská zakázané uvolnění.

40:03
    Hned první akci Olomouci v závěrečné periodě překazil ofsajd.

40:01

Ve druhé třetině zvládly Pardubice přidat i čtvrtý gól, který byl tentokrát z hole Jiřího Štěpánka. Olomouc následně dokázala vzdorovat prozatím jedinou brankou, o kterou se postaral Adam Havel. Na tuto změnu stavu ale Dynamo ještě našlo odpověď a pátý gól do olomoucké sítě přidal již dvougólový Dominik Pavlata.

40:00

39:42
    Mora tlačí v pásmu, ale nezbývá příliš času.

38:35
    Sedláčkovu ránu od modré zblokoval Helikar a mohl vyrazit kupředu, akce byla ale hosty vzápětí roztržena.

37:59
    Po skončení oslabení se domácí vrhli do útoku, Pavlata to zkoušel z mezikruží, ale Münch měl dobrý výhled a kotouč vyrazil betonem.

37:05
    Panáčkova dělovka od modré mezi třemi tyčemi neskončila.

36:26
    Dynamo se dokázalo na pár chvil osvobodit a Olomouc zahájila další akci.

35:57
    Mora má nyní možnost měnit skóre při početní výhodě, hraje se taky před Vilémem.

35:39
    Štěpán Rájek – 2 min., krosček.

35:16
    Jeden z olomouckých hráčů se dostal do úniku, stíhán dvěma domácími obránci, ale na Vilémovy betony nedokázal vyzrát.

34:06
    Hráči svedli další boj o kotouč u mantinelu a tentokrát se k němu dostali pardubičtí.

34:01
    Poté, co se hra konečně přesunula od mantinelu do prostoru, přerušil akci olomouckých chybný přechod do pásma.

33:34
    O puk se opět bojuje u mantinelu, žádnému z hráčů se nechce hnout z místa.

32:18
    Chabada právě zabránil možné dorážce jednoho z olomouckých hráčů.

31:10
    6/6
    A máme tu pátý gól Pardubic! Po prvotní střele Fialy se k odraženému kotouči před Münchem dostal TADEÁŠ KALUŽÍK a dorazil jej kolem levé brusle brankáře do olomoucké klece!
    Asistence: Adam Fiala, Dominik Pavlata
    Vilém L., Kalužík T., Fiala A., Pavlata D., Hebek T., Švec M.
    Münch M., Šabatka Š., Sedláček P., Koudelný J., Tomeček M., Burkov M.

30:29
    Od inkasovaného gólu tlačí domácí na hosty o poznání více, nyní kombinuje Dynamo v útočné třetině.

29:30
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté právě snížili stav utkání! Rychlou akci předvedl třetí útok Mory a po kombinaci s Rudou zakončoval ADAM HAVEL!
    Asistence: Stanislav Ruda
    Münch M., Havel A., Ruda S., Drábek K., Růžička J., Panáček A.
    Vilém L., Kubánek A., Rájek Š., Gromadzki A., Jaša T., Štěpánek J.

29:09
    Gól nebyl uznán, jelikož byl do brány tečován vysokou holí.

28:39
    Švec nyní poslal dělovku od modré, ale jeden z bránících hráčů ji zblokoval.

27:24
    Domácí se dokázali vyprostit z tlaku Mory, Švec nyní nestihl dorazit kotouč do brány Müncha.

26:48
    Rozehrávku Pardubic naopak vystihla Olomouc a tečovala kotouč pryč z hřiště.

26:21
    Do Tomečkovy rány vložil hůl Kubánek a přesměroval tak puk do ochranné sítě.

25:46
    Neoral získal kotouč ve středním pásmu a nabruslil si až na levý kruh, odkud to zkusil, Vilém ale zareagoval úspěšně vyrážečkou.

25:32
    Pardubickou akci přerušuje ofsajd.

24:42
    Domácí se opět dostávají do útočné třetiny, nyní se na mantinelu za Münchem bojuje o puk.

24:16
    Vhazuje se před Vilémem, šanci měl na holi Belan, ale nezpracoval si puk dobře.

23:40
    Tomečkovu ránu zblokoval jeden z domácích obránců.

22:53
    6/6
    Pardubice opět mění skóre a zvyšují na 4:0! Tentokrát dokázal olomouckou obranu prostřelit JIŘÍ ŠTĚPÁNEK!
    Asistence: Tomáš Jaša, Adrian Gromadzki
    Vilém L., Štěpánek J., Jaša T., Gromadzki A., Kubánek A., Rájek Š.
    Münch M., Kalman A., Compel M., Šotkovský O., Neoral V., Ungr P.

22:06
    Gromadzki získal kotouč za bránou Müncha, ale poté co si před něj vybruslil se brankář nenechal překonat.

21:16
    Na Burdu šla do mezikruží přihrávka z rohu od mantinelu od Helikara, jeden z bránících hráčů ale pas vystihl.

20:44
    Pavlatova rána nyní orazítkovala brankovou konstrukci olomoucké klece.

20:19
    Ihned po startu druhé třetiny se střídající brankář Olomouce musel zabývat střelou Kalužíka z pravého kruhu.

20:01
    Střídání v týmu HC Olomouc:
    ze hřiště odchází Dominik Frgál, přichází Marian Münch.

20:01

Po osmnácti minutách bez branky to již vypadalo, že si po první třetině půjdou hráči odpočinout za stavu 0:0, tomu ale domácí celek v posledních dvou minutách zabránil. Nejprve se v přesilové hře prosadil Tomáš Hebek, kterého vzápětí následovali již za vyrovnaných sil na ledě i Adam Fiala a Dominik Pavlata. Olomouc tak bude muset ve zbylých čtyřiceti minutách stahovat tříbrankové manko.

20:00

19:30
    6/6
    Pardubice se dostaly v závěru první třetiny do ráže! Již třetí gól v rámci minuty a půl! Tentokrát dokázal puk přes hostujícího gólmana propasovat DOMINIK PAVLATA!
    Asistence: Adam Fiala
    Vilém L., Pavlata D., Fiala A., Kalužík T., Koudelka J., Chabada O.
    Frgál D., Kalman A., Compel M., Koudelný J., Tomeček M., Burkov M.

19:04
    6/6
    Po minutě tu máme další domácí gól! Tentokrát se o něj postarala trojice Rájek – Bartoň a zakončující ADAM FIALA, který kotouč zametl k levé tyčce Frgálovy brány.
    Asistence: Šimon Bartoň, Štěpán Rájek
    Vilém L., Fiala A., Bartoň Š., Rájek Š., Pilař V., Kubánek A.
    Frgál D., Panáček A., Růžička J., Belan J., Turek A., Smýkal M.

18:01
    6/5
    Pardubice zvládly využít druhou přesilovou hru a jdou do vedení! Po střele Švece od modré se dostal kotouč přes Jašu až k TOMÁŠI HEBKOVI, který jej dokázal dostat za Frgálova záda – 1:0.
    Asistence: Tomáš Jaša, Martin Švec
    Vilém L., Hebek T., Jaša T., Švec M., Kalužík T., Helikar J.
    Frgál D., Kalman A., Compel M., Koudelný J., Tomeček M.

17:40
    Helikar přihrával před bránu Kalužíkovi, jemu ale střela nesedla.

17:11
    Z mezikruží to již zkoušel Fiala, Frgál měl na jeho ránu ale dobrý výhled.

16:39
    Pardubice se ihned usazují v pásmu, ale napadání hostů jim vyslání střely značně stěžuje.

16:18
    Adam Havel – 2 min., sekání.

16:18
    Těžký zákrok vytáhl po zmatcích před bránou i Frgál a následuje další vyloučení.

15:35
    I druhé oslabení domácí zvládli, i když po jeho konci přišla rána Turka, kterou Vilém je tak tak vyrazil vyrážečkou.

14:42
    Mora se na pár vteřin dostala do přesilovkového postavení, domácí ale opět zvládli vzdorovat a Olomouc musí zahájit novou akci.

14:05
    Chabada vyhazuje kotouč až na mantinel za Frgála a osvobozuje Pardubice.

13:33
    A znovu může Olomouc udeřit v přesilové hře, právě rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

13:32
    Adrian Gromadzki – 2 min., podrážení.

12:12
    Havel sebral puk ve středním pásmu a zavezl jej do útočné třetiny, kde Pardubice ale nenechaly hrát hosty dlouho. Následně musel na druhé straně zasahovat Frgál proti ráně Helikara.

11:51
    Koudelkovu ránu z levého kruhu Frgál zastavil sklapnutím betonů.

11:09
    O kotouč hráči nyní bojují v rohu mantinelu po Vilémově pravici.

10:11
    Dynamo tedy početní výhodu také nezužitkovalo, ale i po jejím konci nyní hráči Pardubic tlačí na hosty v jejich obranném pásmu.

09:19
    Nahozený kotouč se snažil dostihnout Jaša, ale jeho střela jednou rukou následně puk do brány nenasměrovala.

08:24
    I domácí mají teď příležitost zahrát si přesilovou hru, už také zaujali přesilovkové postavení a ihned poslal na bránu ránu z první Fiala.

08:10
    Jakub Belan – 2 min., hákování.

07:19
    Kubánek nyní dobře udržel pásmo, ale jinak se prozatím Pardubice při tomto pobytu v útočné třetině ke střele nedostaly.

06:36
    Vhazovalo se po levici Viléma, kdy kotouč získali olomoučtí a od mantinelu následně šla přihrávka přímo před bránu, kde byl na dorážku připraven Koudelný. Vilém se ale opět překonat nenechal.

06:13
    Nyní má na druhé straně napilno Frgál, Pardubice na něj vyslaly již několik po sobě jdoucích ran.

04:41
    Těžký zákrok nyní předvedl pardubický gólman! Poté, co úspěšně odrazil ránu z pravého kruhu vyrazil kotouč na levou stranu, kde byl připraven jeden z olomouckých hráčů a dorážel. Vilém se ale stihl bleskurychle přesunout a betonem dorážce zabránil.

04:03
    Až po konci přesilovky se Olomouc dostala do souvislejšího tlaku a Vilém musel čelit ráně jednoho z hráčů z levého kruhu. Se střelou si poradil zásahem betony.

03:19
    Domácí nepovolují Olomouci delší tlak, již poněkolikáté se dokázali osvobodit.

02:41
    Po chvílí tlaku se Pardubice osvobozují vyhozením kotouče.

02:15
    První početní výhoda utkání je tu, Olomouci se prozatím nedaří dostat se do útočného pásma.

01:50
    Alex Kubánek – 2 min., podrážení.

01:39
    Compelovo nahození od modré se k Vilémovi přes blok domácího hráče nedostalo.

01:09
    Švec předvedl před napadajícím hráčem pěknou kličku, po které poslal kotouč na Novotného, jenž poslal dopředu své spoluhráče. Akci Mora ale rozpustila ve středním pásmu.

00:31
    V útoku dnes začíná Olomouc, pardubická obrana ale hru rychle přesměrovala k bráně Frgála.

00:01

Dalším celkem, který se pokusí v roce 2024 přemoct pardubické Dynamo, bude ve čtvrtek odpoledne Olomouc. Tyto dva týmy se v sezóně střetly již čtyřikrát, přičemž bilance vítězných zápasů mluví ve prospěch zítřejšího domácího celku. Dynamo ovládlo hned čtyři první střety, zatímco Olomouci patří poslední dvě vzájemná odehraná utkání.

Pardubická juniorka nemohla vstoupit do roku 2024 lépe. Poté, co v loňském roce vyhrálo Dynamo poslední utkání, se totiž zdejší junioři dostali na vítěznou vlnu, na které se drží doposud. Na kontě už tak Pardubice mají šest výher v řadě. Naposledy si poradily ve venkovním utkání s Litvínovem (3:2) a následně v přímém souboji o první místo tabulky porazily vedoucí Plzeň (4:2). V tabulce se tedy nachází s Plzní shodně na prvním místě se ziskem jednatřiceti bodů. Vedoucím hráčem produktivity celku i nadále zůstává Dominik Pavlata (9+10), přičemž do první desítky tabulky střelců se v části poražených celků dostali se shodně osmi brankami a osmi asistencemi i Adam Fiala a Tadeáš Kalužík.

HC Olomouc
    Mora nebyla posledních pět utkání tak úspěšná, jako Pardubice. Z pěti utkání zapsala pouze jednu výhru a to nad Litvínovem (4:3). Od té doby Olomouc nestačila na domácím ledě na Přerov (4:6) a následně ani ve velmi těsném utkání na Hradec Králové, kde padla 1:2. Dosavadní výkony tudíž Moru dostaly na pátou příčku tabulky části poražených, která pro ně prozatím znamená účast ve Skupině o udržení v soutěži. Postupovou pozici má ale Olomouc na dosah, jelikož Litvínov i Přerov, které mají junioři o příčku nad sebou, mají totiž pouze o bod navíc. Souboj o účast v osmifinále play-off bude ještě zajímavý. Produktivitu celku v Olomouci stále vede Michal Tomeček se sedmi vstřelenými góly, ke kterým přidal osm asistencí. Záda mu kryjí Jakub Koudelný a Lukáš Bošek, oba se ziskem jedenácti bodů.

Přidá v zítřejším utkání Dynamo již pátou výhru v letošní sezóně, či Olomouc naváže na předchozí dva výkony a potřetí porazí Pardubice?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 19. Hebek (Jaša, Švec), 20. A. Fiala (Š. Bartoň, Rájek), 20. Pavlata (A. Fiala), 23. Štěpánek (Jaša, Gromadzki), 32. Kalužík (A. Fiala, Pavlata), 42. Štěpánek (Gromadzki, Jaša), 44. Švec (Hebek), 57. Kalužík – 30. Havel (Ruda)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Tuláček) – Koudelka (A), Chabada, Hebek (A), Švec, Kubánek, Rájek – Kalužík, A. Fiala, Pavlata – A. Novotný I, D. Burda (C), Helikar – Gromadzki, Jaša, Štěpánek – Pilař, Jevtěchov, Š. Bartoň.
    HC Olomouc: Frgál (21. Münch) – Šabatka, P. Sedláček (A), Panáček (C), Růžička, Kalman, Compel – Koudelný, Šotkovský, Tomeček – Belan, Turek, Smýkal – Ruda, K. Drábek, Havel – Neoral, Burkov, Ungr.