Jihlava – Zlín 2:7 (kon.) | Poruba – Sparta 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 3:6 (kon.) | Třinec – Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Přerov 4:3 (3:0 po s.n.)
Kladno – HC Litvínov 5:6 (0:1 po s.n.) | Tábor – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:8 (kon.)
Slavia – Pardubice 4:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 20.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u mládežnického hokeje na počtenou! (20:05:10)

Slávističtí dorostenci prodlužují neporazitelnost v novém roce už na pět utkání. Jejich druhá domácí výhra ve dvou dnech se přitom vůbec nerodila jednoduše. Sešívaní se sice dostali do vedení, Dynamo však třemi brankami skóre otočilo. Červenobílí ale v závěru druhé třetiny snížili a v 54. minutě díky Davidu Hukovi vyrovnali. V závěru pak Dynamo šokoval šest vteřin před sirénou Vojtěch Švancar a zajistil domácím výhru 4:3.

59:54 Vojtěch ŠVANCAR - 4:3

59:54
    5/5
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní šest vteřin před koncem šokují diváky v Edenu a zřejmě rozhodují o osudu dnešního utkání. Chybu v obraně Dynama trestají nahrávající Viktor Šámal a zakončující VOJTĚCH ŠVANCAR, kteří zůstali sami před bránou Pardubic. Asistence: Viktor Šámal a David Huk.
    Švancar V., Šámal V., Pšenička M., Lorenz T., Huk D.
    Jansa M., Křečan F., Macek V., Korec L., Lempach Š.

59:23
    Tittl si sám dorazil zblokovanou střelu, důležitý zákrok pro Veřmiřovského.

58:45
    Šámal už si myslel, že jeho teč Švancarova vyhození byla ještě před červenou čárou a rozhodčí proto odpískají icing, čárový ovšem kvůli další teči rozpažil.

57:33
    Macek dvakrát naznačil střelu a střílel do protipohybu Poletína, ten předvedl důležitý zákrok.

56:30
    Egart se snažil kličkou zbavit pardubického obránce, ten však slávistického forvarda nakonec fyzicky přetlačil.

55:52
    Pšenička hledal nahozením před bránu některého ze svých spoluhráčů, ti ale do něj hůl už dát nedokázali.

55:28
    Ani Pardubice ale nechtějí nic vzdát a prověřily Poletína prudkou střelou z levé strany.
    53:35 David HUK - 3:3

53:35
    5/4
    Tuto přesilovku už slávisté využívají a šest minut před sirénou začíná zápas od nuly. Na levém kruhu zůstal osamocen DAVID HUK, který po nahrávce z pravé strany trefil mezeru v postavení přesouvajícího se Veřmiřovského. Asistence: Max Pšenička a Viktor Šámal.
    Huk D., Pšenička M., Šámal V., Holejšovský J., Švancar V.
    Vápeník T., Křečan F., Krčál D., Korec L.

52:26
    Hra na ledě přiostřuje. Nejprve slávistický hráč na útočné modré tvrdě, ale čistě zastavil pardubického protihráče, v rohu si pak naopak nečistě počínal Michal Jansa (PCE).

52:19

52:15
    Sešívaní kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

51:38
    Slávisté hrají v pěti hráčích a budou hrát asi tři čtvrtě minuty přesilovou hru.

50:19
    Rodící se brejk sešívaných v oslabení, který začal dvojnásobný střelec Viktor Šámal, zastavil faulem Jiří Řehořek (PCE). Čeká ho za to pobyt na trestné lavici.

49:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Max Pšenička – 2 min., podrážení.

49:34
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

49:34
    Teď už Veřmiřovský zasahoval, když pokryl nahození z pravé strany. Dynamo si následně vyžádalo oddechový čas, trenéři chtějí své hráče uklidnit.

49:25
    Slávisté ostřelují branku Dynama, nikoliv však přesně.

48:45
    Marek si najel na levém křídle a chtěl centrovat před pardubickou bránu, to se mu však nepovedlo.

46:56
    Huk před brankou dorážel nahození spoluhráče, nebyl ale úspěšný.

44:57
    Markovo nahození od modré čáry Veřmiřovský raději schoval do lapačky, vhazuje se po jeho pravici.

44:51
    Úvodní minuty třetí třetiny zatím patří Slavii, která se snaží navázat na konec druhé třetiny.

42:10
    Veřmiřovský musel být ve střehu, po levé straně se totiž na něj hrnul slávistický útok.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

Ve druhé třetině padly v Edenu další tři branky. Pardubice na začátku prostřední části navázaly na dobrý výkon z té první a trefou Teodora Vápeníka po 24 vteřinách od úvodního buly a gólem Tobiáše Sekaniny z 23. minuty odskočily na rozdíl dvou branek. Od poloviny třetiny slávisté tempo srovnali a ve 34. minutě snížil druhým dnešním zásahem Viktor Šámal. Podaří se domácím v poslední periodě vyrovnat, nebo si Dynamo vedení pohlídá?

40:00

38:58
    Poletín vyrazil střelu z pravé strany nad sebe, k dorážce se ale hosté nedostali.

37:50
    Sešívaní jsou po vstřeleném gólu aktivnější, Veřmiřovský čelil dalšímu dobrému pokusu.

36:29
    Veřmiřovský musel zasahovat proti střele Huka, který pálil přes pardubické obránce.

36:14

35:33
    Znovu kombinace stejných hráčů, tentokrát se Matějovskému po nahrávce Tittla zlomila hůl.

34:44
    Tittl našel křižnou nahrávkou Matějovského, kterému ale střela z první z hranice brankové čáry nesedla.

34:14
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Filip Křečan – 2 min., krosček.
    33:19 Viktor ŠÁMAL - 2:3

33:19
    5/5
    Slávisté necelých sedm minut před druhou sirénou dávají kontaktní gól. Mezeře v pardubické obraně využil VIKTOR ŠÁMAL, který dává svoji dnešní druhou branku. Bez asistence.
    Šámal V., Pšenička M., Švancar V., Lorenz T., Huk D.
    Vápeník T., Ruml O., Krčál D., Rolinek T., Sekanina T.

32:44
    Macek se snažil před brankou z otočky dorazit vyraženou střelu spoluhráče, Poletín si připsal další zákrok.

31:48
    Tittl si z levé strany najel ke středu a mířil do horních pater pardubické brány, Veřmiřovský puk pokryl.

30:35
    Nahození z levé strany chtěla před Poletínem dorážet dvojice pardubických hráčů, puk ale pořádně netrefili.

29:47
    Slávističtí obránci ostřelují branku Pardubic, ani jeden z nich ale nemířil přesně. Dynamo se následně osvobozuje aspoň do středního pásma.

28:36
    Kellerovi se to nakonec podařilo, Veřmiřovský si ale potenciální mezeru u tyčky pohlídal.

28:17
    Po delší době i sešívaní tráví v útočném pásmu více než pár vteřin. Zatím se jim ale nedaří dostat puk do předbrankového prostoru.

26:24
    Kapitán Slavie Matějovský to sice s individuálními akcemi umí, teď už toho na něj ale bylo moc. Naopak Korec na nic nečekal a po vjetí do útočné třetiny hned prověřil pozornost brankáře.

24:38
    Huk našel i proti dvěma pardubickým hráčům na levé straně Švancaru, jeho střelu Veřmiřovský viděl a vyráží.

23:46
    Novákovo nahození nemělo potřebné gólové parametry, přesto Poletín hru přerušil.

23:14
    Tichý se pohyboval u pravé tyčky, na nahození Pšeničky od modré ale nedosáhl.
    22:34 Tobiáš SEKANINA - 1:3

22:34
    5/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice zužitkovávají momentum a odskakují na rozdíl dvou gólů. Opět za to může rychlý protiútok, zakončení TOBIÁŠE SEKANINY ale Poletínovi nešťastně propadlo až do sítě. Asistence: Tomáš Rolinek a Ondřej Ruml.
    Sekanina T., Rolinek T., Ruml O., Vápeník T., Krčál D.
    Matějovský A., Labuzík P., Lorenz T., Holejšovský J., Keller A.

21:55
    Poletín čelil dalšímu ataku Východočechů, střelu z pravé strany schoval do své náruče.

21:13
    Pardubičtí pokračují v tlaku a po střídání v obranném pásmu vyhodili sešívaní jen na icing.
    20:24 Teodor VÁPENÍK - 1:2

20:24
    5/5
    Pardubičtí dorostenci navazují na dobrý výkon z konce první třetiny a na začátku té druhé se dostávají do vedení. Rychlý brejk nakonec úspěšně zakončil TEODOR VÁPENÍK, který nejprve trefil jednoho z blokujících slávistů, druhou střelou už ale prostřelil Poletína. Asistence: Tomáš Rolinek.
    Vápeník T., Rolinek T., Ruml O., Krčál D., Sekanina T.
    Pšenička M., Tichý T., Matějovský A., Tittl F., Lorenz T.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

Vršovický Eden viděl v první třetině utkání mezi dorostenci Slavie a Pardubic dvě branky. V úvodu měli více navrch sešívaní, kteří se ve 12. minutě dostali díky sólu Viktora Šámala ve vlastním oslabení do vedení. Postupně ale začalo přebírat iniciativu Dynamo a v téže přesilovce v čase 12:45 díky Tomáši Rolinkovi snížilo. Několik šancí pak mělo ještě v závěru úvodní periody, na skóre 1:1 se už ale nic nezměnilo.

20:00

18:58
    Po střele jednoho z hostujících hráčů zazvonila horní tyčka, puk se ale rychle odrazil mimo nebezpečné prostory.

18:34
    Tlak Dynama pokračuje a Lempach se snažil najít mezeru u Poletínovy levé tyčky.

17:56
    Krčál chtěl využít zmatků ve slávistické obraně, tentokrát se mu ale střela přesně umístit nepodařila.

16:55
    Po nahrávkách Pšeničky s Matějovským střílel z levé strany Marek, jeho nahození však narazilo na blok Pardubických.

16:10

15:13
    Po nepřesném vyhození Pardubic přišla šance pro Šámala, jehož bekhendovou střelu ještě přímo před Veřimeřským doráželi Švancar s Hukem.

14:10
    Tomáš Novosad – 2 min., krosček.

13:39
    Další práce pro Poletína, který raději puk po ráně z levé strany přidržel.
    12:45 Tomáš ROLINEK - 1:1

12:45
    5/4
    Dvě vteřiny před návratem vyloučeného slávisty však přece jenom přichází trest Pardubic. Řehořkovu vyraženou střelu od modré si před brankou vzal TOMÁŠ ROLINEK a z bezprostřední blízkosti dorazil puk do sítě. Asistence: Tedor Vápeník a Jiří Řehořek.
    Rolinek T., Řehořek J., Krčál D., Sekanina T., Vápeník T.
    Marek D., Matějovský A., Labuzík P., Huk D.

12:23
    Pardubice se ještě chvíli v útočném pásmu udržely, nakonec však Pšenička puk do středního pásma dostal.

11:31
    Ruml zkusil nahodit puk do chumlu před Poletínem, ten si ale pro něj lapačkou šáhl.
    11:01 Viktor ŠÁMAL - 1:0

11:01
    4/5
    Čtrnáct vteřin po začátku pardubické přesilovky přichází gól slávistů, kteří se dostávají do vedení. Hostující obranu přebruslil a obral o puk VIKTOR ŠÁMAL a forhendovou kličkou vyzrál i na brankáře Veřmiřovského. Asistence: David Huk.
    Šámal V., Huk D., Marek D., Labuzík P.
    Vápeník T., Řehořek J., Krčál D., Rolinek T., Sekanina T.

10:47
    Filip Tittl – 2 min., vražení na hrazení.

10:03
    Slávisté mohou konečně vystřídat, pardubickou střelu po icingu totiž Poletín hned ukryl a přerušil hru.

09:06
    O chvíli později to vzal na sebe Viktor Šámal, zákrok pro brankáře Veřmiřovského.

08:48
    První Hukovu střelu zblokoval pardubický Korec, podruhé slávistický útočník nepřesně nahrával.

07:32
    Na ledě zůstal u střídačky hostů ležet jeden z pardubických hráčů, a i když ho to asi bolí, tak v doprovodu spoluhráčů odjel po vlastních na střídačku a snad bude v pořádku.

06:57
    Teď už gólman hostů zasahoval, když vyrazil prudký pokus Holejšovského, který ve středním pásmu zrychlil a střílel přes obránce.

06:10
    Huk nabral rychlost na levém křídle a mířil na bližší tyčku branky Veřmiřovského, přesně ovšem nemířil.

05:17
    Pardubický útok po levém křídle narazil na ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

03:33
    Korec se zjevil za slávistickou obranou a ujížděl sám na Poletína. Snažil se na něj vyzrát bekhendovou kličkou, puk ale skončil na betonu domácího brankáře.

03:10
    Tittl na levém křídle přetlačil pardubického obránce, Tichý ale na jeho nahrávku nedosáhl.

02:10
    Ryšavý na druhé straně narazil na obranu sešívaných, ani oni ale v následném brejku úspěšnou kombinaci neukázali.

01:03
    Huk se zjevil sám před brankářem Dynama, ten si s jeho rychlou střelou poradil.

00:40
    Matějovský se protlačil do útoku, neúspěšně se pak snažil střílet Tittl.

00:01

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Skyba, Oh, D. Marek – Tittl, Tichý, Matějovský (C) – Šámal, Huk, Švancar – Egart, J. Holejšovský, Keller.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Novosad, Řehořek – Krčál, Rolinek (C), Sekanina – V. Macek, Korec (A), Lempach – P. Tvrdík, Úlehla, M. Ryšavý – Mikeska, M. Novák.
    Trenér: Vojtěch Faltys

Rozhodčí: Vokoun – Bernard, Jurak.

HC DYNAMO PARDUBICE

Pardubickému dorostu se v nadstavbě zatím příliš nedaří. Ze šesti utkání vyhrál jen dvakrát a pohybuje se ve druhé polovině tabulky skupiny O pořadí v play-off. Dynamo v novém roce vyhrálo minulou sobotu s Vítkovicemi, předchozí tři střetnutí s Třincem, Plzní a Karlovými Vary prohrálo. A neuspělo ani v posledním pátečním zápase v Českých Budějovicích, které vyhrály jednoznačně 3:0. Naskočí na vítěznou vlnu proti sešívaným?

HC SLAVIA PRAHA

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Slávističtí dorostenci jsou v novém roce zatím bez porážky, což potvrdili i v pátečním utkání proti Přerovu. Ten se v Edenu dvakrát dostal do vedení, sešívaní ale v závěru třetí třetiny srovnali a na začátku prodloužení rozhodli o vítězství 3:2. Navázali tak na triumfy z předchozích dvou venkovních duelů i z vysoké domácí výhry proti Českým Budějovicím. Jak si červenobílí poradí v prvním letošním zápase s Pardubicemi?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 8. kola Extraligy dorostu, skupiny O pořadí v play-off mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Dynamo Pardubice. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 12. Šámal (Huk), 34. Šámal, 54. Huk (Pšenička, Šámal), 60. Švancar (Šámal, Huk) – 13. Rolinek (Vápeník, Řehořek), 21. Vápeník (Rolinek), 23. Sekanina (Rolinek, Ruml)

Rozhodčí: Vokoun – Bernard, Jurak