Mostečtí Lvi – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Šumperk – SHKM Hodonín 5:4 (po pr.) | Val. Meziříčí – Vel. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Havířov – Vyškov 4:5 (po pr.) | Kopřivnice – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Opava – Technika Brno 3:0 (kon.)
Písek – Kobra 4:3 (1:0 po s.n.) | Příbram – Děčín 8:5 (kon.) | Chomutov – Letňany 3:0 (kon.)
Nový Jičín – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Cheb – Hronov 6:5 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 3:1 (kon.)
Řisuty – Kralupy n. Vltavou 3:4 (po pr.)
HC Řisuty
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 20.01.2024, 18:30 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina B

Vyhrocené utkání skončilo výhrou hostujících Kralup 4:3 v prodloužení. Tenhle výsledek zase přiblížil Řisuty k play-down o záchranu.

Skóre zápasu otevřel už po 20 sekundách z trestného střílení domácí Zdeněk Petráš. Kralupy do přestávky vyrovnaly trefou Martina Kehara. Ve druhé části poslal hosty do vedení Tadeáš Pejchal, ovšem domácí rychle reagovali dorážkou Petra Patyka. Buldoci pak měli výborný vstup do třetí dvacetiminutovky, když ve 30. sekundě dával na 3:2 kapitán Vítězslav Bílek. Hosté srovnali v přesilovce zásluhou Jiřího Uhlíka. Právě Uhlík se o něco později popral s domácím Sýkorou a i poté se to hodně strkalo a diskutovalo. Rozhodnout nakonec muselo až prodloužení. 50 sekund před jeho koncem sevřel po závaru u domácího brankoviště puk v rukavici Daniel Čech a z nařízeného trestného střílení rozhodl o kralupské výhře Pavel Husarik. (20:58:40)

64:10 Pavel HUSARIK - 3:4

64:10
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Utkání rozhodl z trestného střílení PAVEL HUSARIK! Ten si najel před Zeithamla a skóroval střelou na jeho lapačku.

64:10
    Vyloučení v týmu HC Řisuty:
    Daniel Čech – TS, sevření puku rukou.

64:10
    Vojtěch Šilhavý s Martinem Keharem se snažili na několikrát procpat puk za záda řisutského brankáře, který odolal! Vypadá to ale, že hosté budou zahrávat trestné střílení!

63:39
    Pavel Husarik poslal v přečíslení 2 na 1 do nájezdu Adama Kellersteina, kterého vyčapal Zeithaml!

62:59
    Únik Petra Patyka skončil jen posunutou brankou Kralup. Odpískání nedovoleného zákroku si domácí žádají marně.

62:00
    Adolf Straka si sjížděl z druhé vlny do zakončení. Do střely mu vložil hokejku řisutský hráč.

61:22
    Slušnou rychlost nabral hostující Ondřej Hampl. Nakonec byl ale zablokován obráncem.

60:29
    První příležitost v prodloužení měli domácí. Bílek zavezl puk do pásma a našel Adama Zicha. Jeho střelu vyrazil Sajdl vyrážečkou mimo hřiště.

60:01

V tomto zápase se budou body dělit. Oba celky již mají jeden jistý. Otázkou je, kdo získá druhý. O tom rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:47
    Kralupy jsou už v pěti. Vypadá to na prodloužení.

59:02
    Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Hosté nedokázali odpálit puk z předbrankového prostoru a Sajdl musel nakonec reagovat na střelu Zdeňka Petráše, kterou ztlumil ve výstroji.

57:46
    Tadeáš Pejchal si u řisutské branky počkal na jednoho z protihráčů, kterého sestřelil. Pískáno nedovolené bránění a Řisuty tak mají k dispozici přesilovku.

56:43
    Zdeněk Petráš se zleva dobře natlačil před hostující branku. Sajdl si s jeho zakončením poradil.

55:47
    Rozhodčí to také moc nezvládají. Domácím byl odpískán nesmyslný icing, když kotouč nahazovali už po přejetí červené čáry. Nakonec došlo k opravě a vhazuje se ve středovém kruhu.

55:17
    Zápas je teď hodně nervózní. Rozhodčí zase museli hráče na obou stranách uklidňovat.

54:30
    Kralupy jsou kompletní.

54:05
    Oba týmy po delších prostojích trochu vypadly z tempa a to se potvrzuje také na kvalitě řisutské přesilovky.

52:58
    Oba hokejisté dostali pětiminutové tresty za rvačku. Pokračuje domácí přesilovka 5 na 4.

Naplno vytryskly emoce! Po závaru před hostující brankou se nám u brankoviště strhla nefalšovaná bitka! Pustili se do sebe kralupský Jiří Uhlík a na domácí straně to byl, tuším, Ondřej Sýkora!

52:40
    Ondřej Sýkora orazítkoval z levého kruhu horní tyčku branky Kralup!

52:29
    Daniel Čech se po naskočení z trestné lavice dostával do úniku! Sajdl proti němu vyjel a Čech se ho snažil obejít. Nakonec přepadl přes hůl brankáře, možná mu k pádu pomohl i obránce Kapoun. A právě Kryštof Kapoun je potrestán za podrážení, byť domácí by možná chtěli i trestné střílení.

52:22
    Domácí v plném počtu. Navíc se zlobili, že zůstal nepotrestán zákrok na Viktora procházku.

52:04
    Domácí přestáli nápor soupeře a vyvezli puk. Následně se ale vystavili do ofsajdu.

51:10
    Zatím dobré oslabení domácích. Byl tam i náznak protiútoku.

50:21
    Další trest pro domácí! Daniel Čech – sekání.

49:44
    Filip Štibran se dobře vytočil mezi kruhy a jeho krásnou přihrávku u tyčky neusměrnil do odkryté branky Jiří Uhlík! Tak to byla tutovka Kralup.

49:10

48:52
    Adam Kellerstein už nestihl zahrát puk v útočném pásmu a jeho spoluhráči ho tak musejí vyklidit.

48:25
    Z mezikruží střílel Vojtěch Šilhavý. Zeithaml zasáhl pravým betonem.

48:02
    Keharova střela byla těsně před brankou tečována. Puk nakonec přelétl horní tyčku a skončil v ochranné síťce.

47:21
    Zdeněk Petráš jel v oslabení sám na Sajdla. Zkusil hostujícího brankáře vymíchat, ale ten kličku do bekhendu přečetl a nenechal se překonat.

47:09
    Kryštof Pejchal dohrál protihráče po odehrání kotouče a posílá svůj tým opět do čtyř.
    46:17 Jiří UHLÍK - 3:3

46:17
    Využitá přesilovka Kralup a je vyrovnáno! Po ráně Davida Chládka z osy hřiště se puk odrazil na levý kruh k JIŘÍMU UHLÍKOVI, který ho poslal do odkryté klece – 3:3. Asistence: David Chládek a Josef Zajíc.

44:57
    Po nahození od modré čáry zůstal puk ležet u brankoviště. Ležící Zeithaml dokázal odolat dorážkám Ondřeje Hampla!

44:48
    Přesilovou hru si zahrají hosté. Daniel Čech so vysloužil trest za podrážení.

43:50
    Hosté jsou už v plném počtu. Řisuty si v početní výhodě nevytvořily nic velkého.

42:44
    Hosté vyhodili.

41:52
    Hostující Ondřej Hampl dostal trest za nesportovní chování. Přesilovka pro Řisuty.

41:37
    Kralupské nahození od modré čáry skončilo v lapačce Tadeáše Zeithamla.
    40:30 Vítězslav BÍLEK - 3:2

40:30
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácí strhávají po 30 sekundách třetí třetiny vedení na svou stranu! Zdeněk Petráš dobruslil puk dříve než kralupský obránce. Zpoza branky pak našel Petra Patyka, který ještě předložil kotouč na zlatém podnose VÍTĚZSLAVOVI BÍLKOVI a pro toho už nebyl problém překonat bezmocného Sajdla – 3:2. Asistence: Petr Patyk a Zdeněk Petráš.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:59.

Také ve druhé třetině vstřelily oba týmy po gólu a tak platí stav 2:2. Hosty poslal ve 33. minutě do vedení Tadeáš Pejchal, který ujel obraně Buldoků těsně po skončení dlouhého oslabení. Řisuty však poměrně rychle srovnaly díky dorážce Petra Patyka. Na slánském zimním stadionu je tak vše otevřené.

40:00

39:56
    Hosté v závěru periody tlačili! V posledních sekundách střílel ze slotu vedle Kryštof Kapoun.

39:08
    Vojtěch Šilhavý se tlačil z levé strany před branku a z úhlu nastřelil bližší tyčku! Poté se snažil prosadit ještě po objetí řisutské klece, v čemž mu zabránil brankář Zeithaml.

38:56
    Nahození Pejchala se snažil tečovat Jiří Uhlík. Puk ale nezasáhl a ten končí v náručí Zeithamla.

38:47
    Domácí oslabení přestáli. Janda už naskočil na led.

36:46
    Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Sebastian Janda. jednalo se právě o zákrok na Husarika.

36:46
    Před domácí brankou zůstal ležet kralupský útočník Pavel Husarik. Rozhodčí kvůli němu přerušil hru.

35:46
    Hostům odpískáno postavení mimo hru. Jelikož se Tadeáš Pejchal zapojil do hry v momentě, kdy to čárový signalizoval, bylo posouzeno jako úmyslné. Vhazuje se tedy v kralupské obranné třetině.
    34:59 Petr PATYK - 2:2

34:59
    Domácí vyrovnávají! Střelu Vítězslava Bílka vyrazil Sajdl k PETROVI PATYKOVI, který dorážel z ostrého úhlu, ale trefil se naprosto přesně. Gólman hostí se už natahoval ke své tyčce marně. Asistence: Vítězslav Bílek a Zdeněk Petráš.

34:12
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
    32:57 Tadeáš PEJCHAL - 1:2

32:57
    Další únik hostí už končí gólem! Adam Kellerstein do něj poslal TADEÁŠE PEJCHALA, který situaci vyřešil přesnou střelou. Bylo to těsně po vypršení dlouhé řisutské přesilovky – 1:2. Asistence: Adam Kellerstein a Adolf Straka.

31:50
    Domácím ujel Jiří Uhlík! Klíčové asi bylo, že za ním se vracející obránce ho stihl ještě trochu vyrušit a Uhlík se při forhendové kličce dostal do ostrého úhlu. Zeithaml proti němu stačil vytrčit pravý beton!

31:00
    Nacházíme se ve druhé polovině čtyřminutové řisutské přesilovky. Momentálně jsou domácí v útočném pásmu.

29:34
    Domácí se neudrželi v pásmu a Kralupy vyhodily.

28:56
    Přesilová hra pro domácí. Vyloučen je kapitán Kralup Vojtěch Šilhavý. Ten navíc chytal dvě minuty také za nesportovní chování!

28:31
    Hned po buly vystřelil Matěj Malovický. Puk je v Sajdlově lapačce.

28:27
    Na levém křídle byl rozjetý Bílek, jehož přihrávku ale nedokázal najíždějící spoluhráč zasáhnout. Pak přeci jen přišla střela, kterou pokryl Sajdl.

27:55
    Domácí jsou v plném počtu. Oslabení nakonec zvládli dobře.

27:08
    Domácí se znovu osvobodili.

26:47
    Hostům nyní selhala kombinace a Řisuty tak vyhodily.

26:32
    Rána Martina Kehara minula branku, ale hosté drží útočné pásmo.

25:53
    Hosté si zahrají přesilovku. Kapitán Vítězslav Bilek neudržel nervy na uzdě a dostal dvě minuty za nesportovní chování.

24:31
    Domácí namazali právě Bradáčkovi, který v tomto případě minul branku. Odražený puk od mantinelu pak poslal do Zeithamla Tomáš Soukup.

24:03
    Proti ráně Davida Bradáčka z levé strany povyjel Zeithaml, který podržel Řisuty dobrým zákrokem.

23:40
    Hostům se nepodařilo dohrát do zakončení přečíslení 3 na 1.

22:54
    Kryštof Hrala to zkusil svižným pokusem zápěstím, který prolétl vedle pravé tyčky z pohledu Zeithamla.

21:39
    Opět Sajdlova lapačka! Kryštof Pejchal našel pasem od levého mantinelu před branku najíždějícího Juju Okegawu, který kotouč dokázal tečovat. Přišla však rychlá reakce kralupského brankáře.

21:04
    Hosté si nerozuměli a do úniku se dostal Ondřej Sýkora. Jeho zakončení však pokryl Sajdl lapačkou!

20:13
    Pavel Husarik se dostal ke kotouči a vjel s ním do útočného pásma. Střelu švihem chytá domácí Zeithaml.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:12.

Po první třetině středočeského derby mezi Řisuty a Kralupami platí nerozhodný stav 1:1. Domácí do utkání skvěle vstoupili, když unikajícího Bílka fauloval už po 20 sekundách Chládek a nařízené trestné střílení proměnil Zdeněk Petráš. Hosté však celkově byli o něco aktivnější a v 15. minutě srovnali přesnou střelou Martina Kehara.

20:00

19:21
    Zdeněk Petráš se dostal k puku na modré čáře. Jeho chytré nahození tečoval Vítězslav Bílek, ale jen do hrudi brankáře Sajdla.

19:02
    Běží už poslední minuta první třetiny.

18:36
    Domácí Kryštof Pejchal směřoval na kralupskou branku z levé strany. Byl ale včas zakřižován a neohrozil brankáře Sajdla.

18:06
    Kryštof Kapoun si vybruslil s pukem do dobré střelecké pozice mezi kruhy. Zamířil ale vedle pravé tyčky řisutské branky.

16:30
    Velká šance domácích! Ti mohli těžit z chyby v kralupské rozehrávce. Ránu ze slotu však vyrazil Sajdl!

15:43
    Kralupy jsou teď aktivnější a opět se usadily s kotoučem v útočném pásmu.
    14:03 Martin KEHAR - 1:1

14:03
    Je vyrovnáno! Tadeáš Pejchal zamířil z levého křídla s pukem za branku. Následně ho odehrál do rohu na Adama Kellersteina, který nahrál MARTINOVI KEHAROVI a ex-kladenský obránce s extraligovými zkušenostmi zamířil z vrcholu pravého kruhu do vzdálenějšího horního růžku Zeithamlovy branky – 1:1. Asistence: Adam Kellerstein a Tadeáš Pejchal.

13:47
    Vítězslav Bílek cpal z levé strany puk před branku, kde se po něm natahoval Václav Kolářík. Sajdl zvládl zasáhnout.

13:00
    Střela Daniela Čecha z levé strany minula kralupskou branku.

12:40
    Domácí se ocitli pod poměrně velkým tlakem. Nakonec dokázali dostat puk z pásma tak, že to nebylo zakázané uvolnění a mohou střídat.

11:48

11:31
    Další vyhození domácích.

11:08
    Domácí se osvobodili a mohou pošetřit čas a vystřídat.

10:44
    David Chládek z pravé strany útočného pásma minul domácí branku.

09:47
    Druhé oslabení Řisut. Na trestnou lavici usedl za podrážení kapitán Vítězslav Bílek.

08:46
    Jeden z domácích hráčů nabral rychlost a vyrážel s pukem proti brance soupeře. Dal si ho ale daleko a situace využil kralupský gólman Tomáš Sajdl, který vyjel a hrací předmět odpálil.

07:49
    Z pravé strany nyní vystřelil Adam Stupka. Zeithaml svým zákrokem přerušil hru.

07:31
    Zeithaml pokryl v krátkém sledu dvě kralupská zakončení z levé strany hřiště. Hosté začínají zvyšovat aktivitu.

06:06
    David Bradáček byl chvíli sám před domácím gólmanem. Zeithaml se položil na led a útočník Kralup ho nedokázal přehodit!

05:51
    Teď už jsou Řisuty v plném počtu.

05:07
    Z levého kruhu střílel Vojtěch Šilhavý. Tadeáš Zeithaml schoval puk v lapačce.

04:47
    Domácí brankář Zeithaml čelil dvěma střelám od modré čáry. Tu druhou vyslal Martin Kehar a gólman Řisut kotouč odrazil mimo hřiště.

03:50
    Domácí Petr Janeček je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro Kralupy.

02:06
    Domácí odstartovali zápas dobře. Uvidíme, zda se vyvarují nějakých zbytečných výpadků, které je většinou provázejí.
    00:20 Zdeněk PETRÁŠ - 1:0

00:20
    K exekuci trestného střílení se rozjel ZDENĚK PETRÁŠ. Ten nic velkého nevymýšlel a střelou k levé tyčce z pohledu brankáře Sajdla poslal domácí do vedení!

00:20
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    David Chládek – TS, hákování.

00:20
    Hostující obraně ujel Vítězslav Bílek, který byl zastaven nedovoleným způsobem. Uvidíme trestní střílení Řisut!

00:01

Aktéři zápasu už nastoupili na ledovou plochu zimního stadionu ve Slaném, kde Řisuty působí jako domácí tým.

HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Kolářík (A), Malovický, Zich, Růžička, Strnad, Řepka, Janda – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Patyk, Janeček, Chamrád (A) – Okegawa, Čech, K. Pejchal – Pulda, V. Procházka, Výrut.
    Trenér: Roman Varga

HK Kralupy nad Vltavou: Sajdl (Sochůrek) – Chládek, Zajíc, J. Kučera, Kehar, Kapoun, A. Straka, Binko – Kellerstein, Husarik (A), T. Pejchal – Soukup, Šilhavý (C), Bradáček – Hampl, Hrala, Uhlík – Stupka, Broš, Štibran.
    Trenér: Martin Příhoda

Rozhodčí: Červenka – Hájková, Stacho.

HC Řisuty:
    Řisuty jsou v tabulce beznadějně poslední. Z 29 utkání zaznamenaly jen 14 bodů a z toho jen třikrát dokázaly vyhrát. Vedení klubu zkusilo i změnu na trenérském postu, když Pavla Křepelku nahradil Slovák Roman Varga. Ten zatím odkoučoval tři zápasy, v nichž jeho svěřenci nedokázali bodovat. Do nadstavby Buldoci vstoupili středeční domácí porážkou 3:7 s Pískem. Do tohoto duelu nastoupila staronová posila Ondřej Sýkora, jenž přišel z Děčína. Už dříve kádr posílili exklaldenští obránci David Růžička a Václav Kolářik. Ani zásahy do soupisky ale zatím nepomáhají. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je velezkušený útočník Vítězslav Bílek s 37 body (17+19).

HK Kralupy nad Vltavou:
    Kralupy jsou ve 2. lize nováčkem. Záchranu už mají v podstatě jasnou, nicméně při pohledu na slušný kádr bylo v jejich silách asi více než současné čtvrté místo v tabulce části poražených a s devítibodovým mankem na předkolo play-off. Do nadstavby mužstvo vstoupilo domácí porážkou 0:3 s Benátkami. Jasně nejproduktivnějším hráčem týmu je Václav Zídek se 40 body (22+18). Zajímavými jmény v kádru jsou kladenští odchovanci v obraně s extraligovými zkušenostmi Martin Kehar a Josef Zajíc ml.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! 2. liga skupiny Západ v sobotu pokračuje 2. kolem nadstavbové části. V rámci skupiny B, v níž najdeme horší sedmičku týmu po základní fázi, se utkají také Řisuty a Kralupy. Domácí celek jasně uzavírá tabulku a bude mít asi poslední šanci na to, aby vykřesal reálnější naději na vyhnutí se play-down o záchranu. Kralupy naopak ztrácejí devět bodů na pozice, které by znamenaly účast v předkolle play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Petráš (TS), 35. Patyk (Bílek, Petráš), 41. Bílek (Patyk, Petráš) – 15. Kehar (Kellerstein, T. Pejchal), 33. T. Pejchal (Kellerstein, A. Straka), 47. Uhlík (Chládek, Zajíc), 65. Husarik (TS)

Rozhodčí: Červenka – Hájková, Stacho