Jihlava – Kolín 2:4 (kon.) | Zlín – Znojmo 5:4 (2:1 po s.n.) | Litoměřice – Vsetín 2:5 (kon.)
Přerov – Slavia 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 0:1 (kon.) | Pardubice B – Frýdek-M. 2:3 (po pr.)
Sokolov – Prostějov 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 24.01.2024, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • Chance liga • 42. kolo

Třebíč si po špatné formě připisuje výhru, když dokázala udržet vedení 1:0 s Porubou, které vystřelil na začátku páté minuty Štebih. Třetí třetina bya prakticky jen o Ostravanech, kteří tlačili na bránu Třebíče, avšak Mičán a obrana před ním dokázali skvěle uzamknout svou klec a za svá záda nepropustili ani jeden kotouč. (20:20:07)

59:52
    Zakázané uvolnění Třebíče ještě může znamenat šanci pro Porubu, která by ráda alespoň srovnala dnešní utkání.

58:36
    Velký tlak Poruba zatím nedokázala proměnit v gól a čas se jí krátí.

57:34
    Daniel Dolejš zůstává na střídačce a Ostravané zkouší hru v šesti.

Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011.

57:34
    Domácí se po tlačenici dostali do velké šance, když střílel Lemcke. Puk v bráně však neskončil a skóre je tak stále stejné.

56:35
    Hráči hostů jsou unavení a minimálně teď nemohou vystřídat, jelikož je odpískán jejich icing.

56:15
    Porubě už moc času nezbývá, navíc Kučera teď skvěle vyhodil kotouč z pásma.

55:20
    Na ledě zůstal ležet Vít Christov, který nejspíš utrpěl ránu do obličeje, když ho trefila jeho vlastní hokejka.

53:57
    Vachovec je frustrovaný z dnešního zápasu a zapojil se do menší strkanice s Furchem. Oba hračí si odpykají dvě minuty za hrubost.

53:32
    Gutwaldovi se nepovedla přihrávka a Psota se tak dostal do útočného pásma, kde si podržel puk docela dlouho.

52:41

52:17
    Štebih vyhrál souboj s Berishou a následně ze středního pásma vyhodil kotouč za bránu Dolejše.

51:46
    Skvělá hostující obrana dokázala dvakrát vyklidit své pásmo vyhozením kotouče přes modrou čáru.

51:29
    Domácím se nedaří vytvoři si tlak i v přesilovce. Kotouč teď skončil na střídačce a vhazovat se bude po pravici Mičána.

51:01

50:41
    Furch dává příležitost Porubě, která si za 20 sekund zahraje přesilovku. Hostující bek si odpyká dvouminutový trest za hákování.

49:51
    Dočekal střílel na Dolejše hned dvakrát. Domácí gólman nejproduktivnějšího hráče hostů vychytal.

49:18
    Vachovec se ve vlastním oslabení dostal ke střele, kterou však Mičán dokázal chytit a přerušil hru.

49:01
    Zbytečný faul Honejska teď může Porubě přerušit tlak, který domácí drží prakticky od začátku třetiny. Porubský forvard si odpyká dvě minuty za držení.

48:30
    Do šance se řítil Vodný, který však byl včas zablokován a naštěstí pro domácí nedokázal skórovat, což se následně nepodařilo ani Poizlovi.

48:15
    Kotouč opět skončil v ochranné síti za Mičánem. Vhazovat se tak bude po pravici hostujícího gólmana.

47:50
    Douderovo nahození dojeli pouze hosté, kteří se tak mohli osvobodit a vystřídat.

47:32
    Hosté se dokázali osvobodit a kotouč z obranné třetiny vyhodili ven. Následně se pískala přihrávka rukou domácích.

47:06
    Doudera vyslal bombu na Mičána, který se svou připravenou lapačkou nemýlil.

46:57
    Berisha vybruslil zpoza brány a následně se z otočky odhodlal ke střele. Jeho pokus špičkou betonu vytěsnil Mičán mimo bránu.

46:31
    Mičán teď musel přikrýt kotouč, poněvadž Střondala se svou formací jej ohrožovali svým tlakem.

45:51
    Nepovedená přihrávka domácích vedla k držení kotouče hostů v útočném pásmu. Psota si jej dokázal udržet, objet pásmo a vystřelit. Dolejš opět vychytal.

45:05
    Jakub Malý opět prověřil Dolejše, který však vychytal i jeho nebezpečnou ránu.

44:36
    Svoboda neměl dostatek sil a po získání kotouče jej pouze nahodil do útočné třetiny a zamířil na střídačku.

44:13
    Hlaváčovi nevyšla přihrávka na Berishu a tak mohli hrát hosté.

44:02
    Třebíč se již dokázala seřadit do středního pásma a domácí tak mají opět těžký průchod. Tentokrát se po nahození pískal icing.

43:10
    Domácí zavřeli Třebíč v útočném pásmu a Voráček opět prověřil Mičána. Brankář hostů opět vyrazil kotouč do rohu.

42:33
    Mrázkova přihrávka zpoza brány bohužel pro domácí nenašla nikoho z Ostravanů.

42:08
    Přibyl si z hráčů Třebíče udělal kuželky a projel až do mezikruží, kde mu kotouč sjel z hokejky a Mičán jej raději podržel.

41:37
    Teď už se Třebíč na chvíli usídlila v útočné třetině, avšak domácí dokázali červené hráče vyhodit zpět do třetiny střední.

41:14
    Poruba zatím Třebíč prakticky k ničemu nepustila a na kotouči hrála převážně ona.

40:12
    Odražený kotouč nedokázal zpracovat Baláž a mírně překvapil Mičána, který kotouč raději přikryl.

Sokolov 1:2 Prostějov

Na další třetinu se můžete těšit v 19:42.

Po druhé třetině se nám stav zápasu nijak nezměnil a mohli jsme vidět neatraktivní hokej plný chyb a opatrnosti. Domácím se nedaří pronikat do útočného pásma, poněvadž je ve středním pásmu vždy svou pastí zastaví hráči v červeném. Hosté jsou na tom s přechodem do pásma lépe, což také potvrdil třeba Dočekal s Psotou, který tečoval nahození nejproduktivnějšího hráče ligy a ohrozil tak domácí bránu.

40:00

39:40
    Stehlíkovu ránu dokázal Mičán vyrazit a následně se blokem činil Ferda, když skočil do rány Stehlíkovi.

39:32
    Mičán ukryl protečovaný kotouč Vachovce a přerušil tak kotouč.

39:04
    Berisa byl při útoku zahákován, avšak rozhočí si faulu hostů nevšimli a pokračuje se tak v pěti na obou stranách.

38:01
    Klimek se skvěle prodral až do útočného pásma, kde následně nahazoval kotouč na Mičána. Před brankářem Třebíče ještě stál Brodek, avšak Mičán vyrazil kotouč do rohu kluziště.

37:12
    Mičán opět raději přerušil hru, když mu do lapačky spadlo zblokované nahození Lemckeho.

37:06
    Mičán raději podržel kotouč, který se k němu odrazil od zadního hrazení.

36:20
    Stehlík nezachytil kotouč a ten tak dojel až k Dolejšovi, jenž si opět zahrál hokejkou.

35:33
    Gřeš se nedokázal prosadit anii po obkroužení brány, neboť Mičán si skvěle pohlídal tyč.

34:14
    Voráčkovi se nepovedla střela a hostům se podařilo vyhodit kotouč tak, aby neskončil na icingu.

33:40
    Douderovi se i po pěkném udělání prostoru vůbec nepovedlo nahození. Kotouč, který letěl od modré čáry se odrazil od zadního mantinelu do rohu kluziště.

32:57
    Po přesunu Dolejše se opět branka dostala mimo pozici a na led se znovu dostal ledař s vrtačkou.

32:53
    Krásná teč Psoty, který si najel na nahození Dočekala. Hostující útočník svou tečí však Dolejše nepřekonal.

32:13
    Ostravanům to dnes moc nejde. Frömel výborně napadal Voráčka, který udělal chybu na modré čáře. Následně se však domácímu bekovi podařilo kotouč zblokovat na střídačku hostů.

31:50
    Vodička pálil od modré čáry, avšak Dolejše se mu překonat nepodařilo.

31:39

31:14
    Ferdova přihrávka nenašla nikoho z hostů a kotouč tak skončil až v rohu obranného pásma Třebíče.

30:30
    Třebíčským se nedaří přihrávky v pásmu, což znamená, že se domácím podařilo opět vyhodit kotouč.

29:50
    Gřeš se dostal do útočného pásma, kde ale nedokázal protlačit pas na Vachovce a nijak neohrozil Mičána.

29:39
    Další přesilovka pro Třebíč. Skvělým pohybe a rychlostí si Ferda vybojoval faul na svou osobu a Michal Gutwald si tak odpyká dvě minuty za hákování.

29:24
    Ostravanům se nepodařila rozehrávka a před Brodkem se tak odpískal icing.

29:00
    Hlaváčova rána od modré čáry skončila opět mimo bránu a skóre je stále stejné.

28:42
    Domácí se chvíli drželi v útočné třetině, kde se však nstabilně nedrželi kotouče a to vyústilo v opuštění pásma.

28:17
    Jakub Malý se dostal skvělým prokličkováním před Dolejše, kterého sice protáhl, avšak nepřekonal.

27:27
    Kučera se dostal až do útočného pásma, kde také vystřelil. Jeho pokus však skončil vedle a Dolejše tak vůbec neohrozil.

26:41
    Klimek se ze čtvrté formace také dostal ke střele. Opět však domácí potrápila koncovka a kotouč skončil mimo bránu.

26:10
    Vodička zblokoval kotouč, který tak skončil v ochranné síti a vhazovat se bude opět po pravici Mičána.

25:46
    Doudera mohl srovnat skóre, když se dostal ke střele. Puk po jeho pokusu ale zamířil nad bránu.

25:36
    Malý po chybě Gutwalda získal kotouč na modré čáře a pod tlakem nahodil na Dolejše. Ostravský gólman si s nahozením poradil.

24:37
    Kučera jej však vyhrál znovu a Třebíč tak mohla opustit obranné pásmo.

24:37
    Kučera sice vyhrál buly, avšak rozhodčímu se nelíbil jeho postup a vhazování se tak opakovalo.

24:34
    Voráčkovo nahození od modré čáry pokryl svou lapačkou Mičán. Opět se tak bude vhazovat po jeho pravici.

23:59
    Domácí se těžko dostávají přes střední pásmo a protečovaný puk navíc většinou ztratí.

23:20
    Psota ještě udržel pásmo, když dokázal sebrat kotouč Brodkovi.

22:03
    Mičán vyrazil vyrážečkou nahození Vachovce a kotouč tak skončil v ochranné síti.

21:44
    Po střele Svobody kotouč kvůli bloku skončil mimo hřiště.

20:42
    Lemcke nahodil kotouč od modré čáry na Mičána, který si však s pukem poradil a vyrazil jej pro spoluhráče.

20:01
    Střondala vyhrál buly i na začátku druhé třetiny a domácí tak opět začínají třetinu s pukem

20:01

Po první třetině jsou šťastnější hosté z Třebíče, kteří již na začátku páté minuty dokázali skórovat, když se trefil Štebih. Po celý zbytek třetiny hosté pokračovali ve své aktivní hře a dokázali i nadále skvěle napadat, což vyústilo ve vícero šancí. Třebíč si zahrála také první přesilovku, když byl za sevření kotouče vyloučen Lukáš Doudera. Uvidíme, kdo vlétne lépe do druhého dějství a popřípadě kdo se stane jeho vítězem. Buďte připraveni na značkách již v 18:51.

20:00

19:55
    Na závěr třetiny se už nic nestalo a na obou stranách se kotouč pouze nahazoval do pásma.

18:04
    Špatná rozehrávka domácích, díky které se do útoku dostal Psota. Hostující forvard ale nedokázal kotouč zpracovat úplně nejlépe a přejel tak až za bránu, kde následně puk ztratil.

17:10
    Lemcke posílal před bránu zajímavou nabídku na teč Střondalovi. Domácí rychlonohý forvard na to však nebyl úplně připraven, a tak kotouč netrefil nejlépe.

16:26
    Klimkovi se nepovedl přejezd do útočného pásma a následně tak ztratil kotouč.

15:30
    Frömel se skvěle natlačil před obránce a následně prozkoušel domácího gólmana. Odchovanec Havlíčkova Brodu si však poradil i s tímto kotoučem.

15:08

14:10
    Christov se ocitl v šanci na druhé straně, když mu kotouč přihrával Střondala. První jmenovaný ale zamířil kotouč vedle.

13:10
    Bittner dostal skvělou přihrávku od Dočekala. Kapitán hostů však DOlejše nepřekonal.

13:08
    Třebíč si zahraje první přesilovku utkání. Lukáš Doudera si vyskočil pro kotouč, který následně sevřel do rukavice a položil si jej na zem. Toto je však podle pravidel samozřejmě přestupek.

12:30
    Kotouč se po několika odrazech nakonec dostal od Berishy k Honejskovi. Útočník Poruby však Mičána nepřekonal, neboť byl už příliš blízko.

12:11
    Kučera nedokázal obhodit Gutwalda, který tak mohl rozjet akci na druhou stranu.

11:22
    Chritov byl sice obrán o kotouč, avšak Mrázkovi se Střondalou se nakonec podařilo pásmo udržet.

10:50
    Tlak Poruby skončil špatnou přihrávkou Voráčka, který kotouč poslal do rohu, kde však nikoho nenašel.

10:20
    Vodička posílal dlouhý pas do středního pásma. Jeho spoluhráč však kotouč nezpracoval a pískal se tak icing.

09:54
    Střelu Doudery na modré čáře zblokoval jeden z hostí a Ostravané tak přišli o útočné pásmo.

09:30
    Jan Kučera se protáhl kolem dvou domácích hráčů a následně prověřil Dolejše. DOmácí brankář puk dokázal zastavit a následně přerušil hru.

08:22
    Třebíč si vytvořila šanci, kterou zakončoval ránou od modré čáry Michal Furch. Jeho pokus ale skončil někde u domácího beka, který střelu zblokoval.

08:07
    Christov zblokoval nahození hostů a kotouč skončil opět mimo hřiště, tentokrát na střídačce domácích.

07:54
    Přibyl si obhodil hostujícího hráče a dostával se do útoku. Na modré čáře ho zastavil Štebih a následně kotouč skončil mimo hřiště.

07:30
    Po střele Vachovce a následném přesunu Mičána se opět dostala brána mimo pozici a rozhodčí se tak musel domluvit s kapitány, co budou dělat dále.

07:08
    Malý se dostal do šance, když najížděl na Dolejše skoro sám. Na poslední chvíli mu do střely sáhl Hlaváč, který tak kotouč zblokoval mimo.

06:40
    Mičán pokryl další nahození Lemckeho, díky kterého Poruba získala vhazování v útočné třetině.

06:26
    Lemcke nahodil na Mičána kotouč až z poloviny hřiště. Málem do šance dostal jednoho ze svých spoluhráčů.

05:40
    Gutwaldova rána skončila po bloku jednoho z hostů v ochranné síti za Mičánem.

05:12
    Voráček pod tlakem nahazoval do útočného pásma. Nakonec se pískal icing, který však rozhodčí po konzultaci zrušili.
    04:03 Miha ŠTEBIH - 0:1

04:03
    5/5
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení, když využili svoje skvěle napadání a aktivitu a otevřeli tak skóre. Po přihrávce Vodného se od modré čáry prosadil MIHA ŠTEBIH. Asistence: Michal Vodný, Matyáš Svoboda.
    Štebih M., Vodný M., Svoboda Maty., Ferda R., Vodička P.
    Razgals F., Honejsek A., Berisha A., Hlaváč F., Gutwald M.

03:34
    Christov se dostal do zakončení, ale Mičán vychytal i jeho a opět posunul bránu.

03:07
    Skvělý forčeking hostující první formace. Psota se dostal ke kotouči, avšak následně jej nedostal na žádného ze svých spoluhráčů a mohla tak hrát Poruba.

02:12
    Třebíč si dokázala vytvořit tlak před bránou Dolejše. Od modré čáry střílel Baláž, ani on však Dolejše nepřekonal.

01:21
    Hlaváčovo nahození do útočné třetiny bylo zblokováno do rohu, kde kotouč získali hostující hráči.

01:04
    Na led se tedy dostane také domácí ledař, který navrtá do ledu nové díry, aby branky držely pevněji.

01:04
    Gutwald projel celé hřiště a následně poslal střelu na Mičána. Jeho pokus letěl sice z nestřeleckého úhlu, avšak brankář Třebíče musel dávat pozor. Mičán navíc při svém zákroku posunul bránu.

00:32
    Dočekal se dostal ke střele, kterou Dolejš vyrazil před sebe. Následně se útočník hostí dostal k dorážce, kterou však opět Dolejš zneškodnil.

00:01
    Střondala na úvodním buly porazil Bittnera a domácí jsou tak jako první na kotouči.

00:01

Hráči obou celků se již připravili na modré čáry a utkání tak může být každou chvílí zahájeno.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Doudera, J. Stehlík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – P. Mrázek, Střondala (A), Christov (C) – Razgals, Honejsek, Berisha – Vehovský, Vachovec (A), Gřeš – Přibyl, Klímek, Brodek.
    Trenér: Jiří Režnar

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl, Kříž – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Vodný, Maty. Svoboda – Ondráček, Kučera, Frömel – Michalčuk, Malý, Matě. Svoboda.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Zavřel, Maršálek – Jindra, Hanzlík.

Lídr tabulky už rozhodně nemá co ztratit, což je pro něj vzhledem k rozsáhlejším absencím přívětivé. Ostravané vedou soutěž již o 19 bodů, před Vsetínem, který jich v tabulce má pouze 77. Poruba letos překonává své vlastní rekordy, z nichž je jeden taky v počtu bodů, jelikož přesáhli hranici 92 bodů, což bylo jejich maximum. Nejproduktivnější Ostravan je stále stejný, Vojtěch Střondala se 40 body. Druhý v produktivitě je však nově Petr Mrázek, který se i díky gólu v minulém utkání posunul před Ondreje Šedivého, jenž Porubě bude ještě nějakou dobu chybět kvůli zlomené ruce.

Hosté na tom v posledních zápasech nejsou nejlépe, když prohráli 4 z posledních 5 utkání a klesli až na 6.místo, kde se nachází se 64 body. I přes aktuální nelichotivé výsledky Třebíče, můžeme předpokládat, že tento tým z Vysočiny dokáže Ostravany potrápit. Hráči Horácké Slavie to totiž dokázali již třikrát, když obrali Porubu dohromady o tři body. V čele Třebíče budou při honbě za vítězstvím a přerušením špatné formy stát hlavně zkušení Jiří Ondráček s Martinem Dočekalem. Právě druhý jmenovaný je nejen nejproduktivnějším hráčem Třebíče, ale také celé soutěže, když nasbíral již 54 bodů a před ostravským Střondalou je tak o 14 bodů.

Šlágr 42.kola Chance ligy nám nabídne duel mezi Porubou a Třebíči. Tyto dva celky, z každé strany uzavírající TOP 6 si to spolu rozdají již naposledy v základní části letošní sezóny. Ani jeden z předchozích tří zápasů nebyl rozhodnut po 60 minutách a tak si pokaždé vítěz odnesl ,,jen" dva body. Ve všech třech duelech však zvítězil dnes domácí tým, který vyhrál nejprve 3:4 a 2:1 po prodloužení a nakonec 2:3 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.