Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Nashville Predators
Pátek 26.01.2024, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

I když to před poslední částí nevypadalo zrovna nejlépe pro Nashville, tak Predators dokázali zápas otočit a nakonec ho vyhráli 3:2. Zapisují tak důležité body do tabulky, které jim můžou pomoct k postupu do play-off. (08:35:09)

59:55
    Poslední šance na srovnání pro Minnesotu, když se bude vhazovat před brankou Sarose.

59:15
    zakázané uvolnění Nashvillu a bude se vhazovat před brankářem Sarosem.

58:44
    Minnesota odvolává brankáře a hrají teď 6 na 5.

57:59
    Špatně vyřešená situace 3 na 1 pro Nashville, který mohl počtvrté v zápase skórovat, to jim však nevyšlo.

57:33
    Další ofsajd a vhazování se opakuje.

57:27
    Ofsajd Nyquista.

57:00
    Teď už však znovu aktivní Nashville, který drží útočné pásmo.
    56:09 Matthew BOLDY - 2:3

56:09
    5/4
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hned po bully se k puku dostal MATTHEW BOLDY po přihrávce Fabera a obstřelil brankáře Sarose. Asistence: Brock Faber a Kirill Kaprizov.
    Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Zuccarello M., Kaprizov K.
    Nyquist G., McDonagh R., Carrier A., O'Reilly R.

Oddechový čas pro tým Minnesota Wild.

56:01
    První minuta přesilovky nenabídla větší šance a Nashville se osvobodil vyhozením mimo pásmo.

54:52
    Po podrážení Lauzona bude hrát Minnesota 2 minuty přesilovku.

54:15
    Ofsajd a následuje komerční přestávka.

53:26
    Obrovská šance Evangelisty, který vyjel do protiútoku po chybě Minnesoty v rozehrávce, ale tentokrát zasáhl Gustavsson.

52:59
    Střela McDonagha končí v lapačce Gustavssona a situace se opakuje.

52:48
    Gustavsson má opět v moci puk a bude se vhazovat před brankou Minnesoty.
    51:34 Roman JOSI - 1:3

51:34
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku!
    Puk vyslaný od modré z hokejky ROMANA JOSIHO letěl jednomu z obránců do břicha a od něj se odrazil puk do branky. Asistence: Ryan O'Reilly a Gustav Nyquist.
    Lauzon J., Forsberg F., Nyquist G., Josi R., O'Reilly R.
    Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Brodin J., Kaprizov K.

51:25
    Dobrá šance Minnesoty, ovšem střela nedošla ke gólmanovi.

50:56
    O'Reilly teď v dobré šanci, ovšem netrefil branku.

49:08
    Lucchini teď ovšem byl poslán do dobré šance Kaprizovem, brankář Saros si však připisuje další zákrok.

48:40
    Asi už 5 minut se hraje bez přerušení ve vysokém tempu, ale bez výraznější šance.

47:13
    Oba týmy střídají a Minnesota je teď už nějakou chvíli na puku, ovšem Nashville dobře forčekuje.

46:08
    Gustavsson musel opět zakročit, tentokrát betonem.

44:29
    Ofsajd Minnesoty.

44:20
    Lauzon vystřelil, ovšem puk končí po teči v ochranné síti.

43:48
    Nashville je teď při chuti! Nadále tlačí na svého soupeře, který je teď jako opařený.
    42:19 Filip FORSBERG - 1:2

42:19
    5/5
    Josi vystřelil od modré a před brankou šikovně tečoval FILIP FORSBERG. Během minuty je tak zápas otočen. Asistence: Ryan O'Reilly a Roman Josi.
    Forsberg F., Nyquist G., Fabbro D., Josi R., O'Reilly R.
    Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Foligno M., Brodin J.
    41:44 Alexandre CARRIER - 1:1

41:44
    5/5
    ALEXANDRE CARRIER zůstal přímo před brankářem úplně sám a ranou pod víko srovnal na 1:1. Asistence: Jakov Trenin a Kiefer Sherwood.
    Lauzon J., Sissons C., Trenin J., Sherwood K., Carrier A.
    Middleton J., Mermis D., Rossi M., Zuccarello M., Kaprizov K.

41:09
    Dobrý zákrok betonem Gustavssona po střele Sissonse.

40:23

40:01

Ve druhé třetině byla Minnesota mnohem aktivnější a podařilo se jim vstřelit gól z přesilovky po nahození Kaprizova a teči Erikssona Eka. Minnesota tak po dvou třetinách vede 1:0

40:00

39:43
    Minnesota se dobře brání a Nashville nepustili k ničemu.

38:51
    Nashville drží pásmo, ovšem zatím se ke střele na branku nedostali.

38:22
    Za hákování si jde sednout kapitán Minnesoty a druhá třetina se bude dohrávat v rozložení sil 5 na 4 pro Nashville.

37:35
    Saros přikryl puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

35:37
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Zach Bogosian – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Cole Smith – 2 min., faul loktem.

35:37
    Nashville drží útočné pásmo a je tu další rvačka.

33:26
    Po rvačce si jdou oba aktéři na 5 minut sednout a trestnou lavici.

33:26
    A máme tu rvačku.

33:26
    Teď však dobrý tlak Nashvillu, ovšem bez jakékoliv střely.
    32:44 Joel Eriksson Ek - 1:0

32:44
    5/4
    Kaprizov vystřelil a JOEL ERIKSON EK parádně tečoval puk, což zmátlo brankáře Sarose, který už na puk nedosáhl. Přesilovka tak byla využita. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
    Kaprizov K., Rossi M., Eriksson Ek J., Zuccarello M., Faber B.
    Josi R., Fabbro D., O'Reilly R., Nyquist G.

32:40
    Hraje se už 5 na 4 a Nashville se zatím brání dobře.

31:58
    10 sekund si zahraje Minnesota přesilovku 5 na 3.

31:09
    Saros opět musel zakročit po dobré ostré střele Zuccarella.

30:08
    Carrier v pádu se sebou stahoval Rossiho a je tak po zásluze potrestán.

29:17
    Opět už se hraje.

29:09
    Novak pěkně objel branku, nahrál pod sebe, ovšem střela skončila mimo branku. Komerční přestávka.

27:50

27:37
    Krásný průnik Goligoskiho, ovšem Saros kryje puk.

27:05
    Teď se však Nashville osvobodil vyhozením ze třetiny.

26:18
    A dobře začíná přesilovka Wildu, dobrá střela z okraje levého kruhu a Saros drží puk.

25:50
    Glass podrazil hráče Minnesoty a jde si na 2 minuty sednout na trestnou lavici.

25:24
    Obrovská šance skórovat pro Nashville, ovšem skvěle Bogosian střelu zblokoval do ochranné sítě.

24:17
    Teď to trochu vypadalo, jakoby Minnesota hrála přesilovou hru, zavřeli do pásma hráče Nashvillu, ovšem gól z této akce nebyl.

22:43
    Ofsajd Minnesoty, bude se vhazovat.

22:15
    Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před brankou Nashvillu.

20:39
    Rossi nahodil do útočného pásma, aby mohli hráči Minnesoty vystřídat.

20:01

Nashville si připsal více střel, ale zápas je zatím poměrně vyrovnaný se šancemi na obou stranách, ovšem Gustavsson zatím drží svůj tým. Musel vytáhnout už pár skvělých zákroků.

20:00

19:50
    V této třetině už se nic nestane a třetina končí bezbrankovým výsledkem 0:0.

17:56
    Dobře drželi hráči Nashvillu pásmu, po nepřesné střele jsou však u puku opět hráči Wildu.

16:29
    Krásná střela od Kaprizova, skvělý zákrok Sarosa byl však proti.

16:06
    Pěkná ostrá střela Carriera, Gustavsson si však připisuje další zákrok.

15:48
    Přesilovka zůstává nevyužita.

14:45
    Není to dobrá přesilovka, za minutu se hráči Nashvillu sotva dostali do útočného pásma.

13:48
    Po hře vysokou holí jde na trestnou lavici Bogosian a Nashville bude hrát přesilovku.

13:19
    Dobrý zákrok Gustavssona, před kterým se objevil O'Reilly a dokázal zakončit, beton brankáře však zachránil Minnesotu.

11:25
    Puk se teď hodně střídá mezi Nashvillem a Minnesotou, Minnesota však měla větší šance.

09:56
    Další ofsajd Nashvillu.

08:48
    Krásný zákrok Sarose levým betonem, kterým drží svůj tým nad vodou.

08:20
    U puku je Minnesota, oba týmy střídají.

07:27
    Tečovaná křižná přihrávka končí v ochranné síti.

07:07
    Ofsajd Nashvillu.

06:53
    Dobré nahození Brodina bylo zachyceno Sarosem, který zatím nechytá vůbec špatně.

06:13
    Zakázané uvolnění Minnesoty, vhazovat se bude právě před jejich brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

05:24
    Ofsajd Josiho, vhazuje se ve středním pásmu.

04:55
    Tečovaná střela vyletěla do ochranné sítě, vhazuje se před brankou Sarose.

04:14
    Gustavsson si teď připsal další dva dobré zákroky po střelách hostujícího týmu.

02:50
    Díky aktivnímu napadání se Minnesota dostává k puku v útočném pásmu.

01:56
    Tečovaná střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před brankou Wildu.

01:10
    Neuznaný gól Nashvillu kvůli hře vysokou holí, kterou hrál McCarron.

00:52
    Střela od modré, Gustavsson přikryl puk lapačkou.

00:18
    Ofsajd Nashvillu hned na začátku zápasu.

00:01

Minnesota Wild: Gustavsson (Wallstedt) – Faber, Brodin, Middleton, Mermis, Bogosian, Goligoski – Zuccarello, Rossi, Kaprizov (C) – Eriksson Ek (A), M. Foligno (A), Boldy – Hartman, M. Johansson, Maroon – F. Gaudreau, Duhaime, Lucchini.
    Trenér: John Hynes

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – F. Forsberg, Nyquist, O'Reilly (A) – Evangelista, Glass, Novak – Gurjanov, Sissons, Trenin – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Hebert, Rank —MacPherson, Cormier.

Zdravím všechny fanoušky NHL! Už ve 2 hodiny ráno našeho času se odehraje utkání mezi týmy Minnesota Wild a Nashville Predators. Oba týmy jsou ze stejné konference a to z té západní. Nashvillu patří 8. místo s 51 body a Minnesotě 13. místo se 47 body. Minnesota je teď však ve formě! Vyhrála čtyři ze svých pěti posledních zápasů, zato Nashville z posledních pěti dokázal vyhrát pouze dva zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Josef Ján Horký

Branky a nahrávky: 33. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello), 57. Boldy (Faber, Kaprizov) – 42. A. Carrier (Trenin, Sherwood), 43. F. Forsberg (O'Reilly, Josi), 52. Josi (O'Reilly, Nyquist)

Rozhodčí: Hebert, Rank —MacPherson, Cormier

Diváci: 18 254