Egypt – DR Kongo 1:1 (7:8 po pen.) | Kapverdy – Mauritánie 1:0 (kon.) | Senegal – Pobř. slonoviny 1:1 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
Senegal
1:1 (1:0)
Pobřeží slonoviny
Pondělí 29.01.2024, 21:00 • Charles Konan Banny Stadium (Yamoussoukro) • Africký pohár národů • Osmifinále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 25:26. (00:08:30)

Franck Kessie nejprve proměnil penaltu v 86. minutě, poté také díky jeho penaltě v penaltovém rozstřelu postupuje domácí Pobřeží Slonoviny do čtvrtfinále Afrického poháru národů. Ač Senegal měl být favoritem zápasu, tak během hry se ukázalo, že Pobřeží Slonoviny rozhodně nebude pozadu, ba naopak drželo otěže zápasu ve svých rukou. Sice mělo gólové manko ze 4. minuty, kdy se prosadil Habib Diallo, ovšem jak už jsem několikrát zmiňoval, Franck Kessie v 86. minutě vyrovnal z penaltového puntíku a šlo se do prodloužení. V tom jsme viděli spoustu šancí na obou stranách, ale opět aktivnější byli hráči domácího celku. Gól jsme však neviděli a zápas došel až do penaltového rozstřelu. V tom uspěli všichni až na Niakhateho, který poslal míč do tyče. Obhájce titulu Senegal tak z turnaje vypadává v osmifinále a pořádající Pobřeží Slonoviny může naopak po hrůzné základní skupině dojít v tomto šampionátu daleko. Tato výhra je může velice nakopnout. Ve čtvrtfinále se utkají s lepším z dvojice Mali a Burkina Faso. Tohle bude ode mě vše a budu se na vás těšit již zítra, respektive dnes při komentování zápasu mezi Marokem a Jihoafrickou republikou. Mějte se hezky a na počtenou!

5. série
    4:5
    Kessie proměňuje střelou pod břevno a posílá Pobřeží Slonoviny do čtvrtfinále!

Kessie, který proměnil penaltu v základní hrací době si bere míč na poslední pátou penaltu Slonů.

5. série
    4:4
    Mané však prudkou střelou doprostřed prostřelil brankáře a srovnává sérii na 4:4.

A je tu možná rozhodující penalta! Jestli Sadio Mané nepromění, tak je konec.

4. série
    3:4
    Kapitán Aurier také proměňuje! Mendy si možná trochu šáhl na míč, ovšem jen ho dostal o trochu výš.

4. série
    3:3
    Střela po zemi k tyči a Diang nedal Fofanovi šanci.

3. série
    2:3
    Do šibenice poslal střelu Haller a Sloni tak vedou.

3. série
    2:2
    Niakhate trefuje jen levou tyč! Senegal poprvé nedal penaltu, jak na to odpoví Pobřeží Slonoviny?

2. série
    2:2
    Druhá penalta Pobřeží Slonoviny je také proměněna! Kouame poslal utaženou střelu po zemi k tyči a Mendy neměl šanci.

2. série
    2:1
    Pape Sarr krásnou střelou do šibenice posílá do vedení Senegal. Brankář šel opět na druhou stranu.

Dalším exekutorem je Sarr.

1. série
    1:1
    Nicolas Pepe penaltu také proměňuje! Mendy vystihl stranu, ale na utaženou střelu po zemi nedosáhl.

Dalším střelcem je Nicolas Pepe.

1. série
    1:0
    Koulibaly poslal brankáře Fofanu na druhou stranu a krásnou střelou posílá Senegal do vedení.

Senegal začíná a prvním střelcem bude kapitán Kalidou Koulibaly.