Egypt – DR Kongo 1:1 (7:8 po pen.) | Kapverdy – Mauritánie 1:0 (kon.) | Senegal – Pobř. slonoviny 1:1 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
Senegal
1:1 (1:0)
Pobřeží slonoviny
Pondělí 29.01.2024, 21:00 • Charles Konan Banny Stadium (Yamoussoukro) • Africký pohár národů • Osmifinále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 25:26. (00:08:30)

Franck Kessie nejprve proměnil penaltu v 86. minutě, poté také díky jeho penaltě v penaltovém rozstřelu postupuje domácí Pobřeží Slonoviny do čtvrtfinále Afrického poháru národů. Ač Senegal měl být favoritem zápasu, tak během hry se ukázalo, že Pobřeží Slonoviny rozhodně nebude pozadu, ba naopak drželo otěže zápasu ve svých rukou. Sice mělo gólové manko ze 4. minuty, kdy se prosadil Habib Diallo, ovšem jak už jsem několikrát zmiňoval, Franck Kessie v 86. minutě vyrovnal z penaltového puntíku a šlo se do prodloužení. V tom jsme viděli spoustu šancí na obou stranách, ale opět aktivnější byli hráči domácího celku. Gól jsme však neviděli a zápas došel až do penaltového rozstřelu. V tom uspěli všichni až na Niakhateho, který poslal míč do tyče. Obhájce titulu Senegal tak z turnaje vypadává v osmifinále a pořádající Pobřeží Slonoviny může naopak po hrůzné základní skupině dojít v tomto šampionátu daleko. Tato výhra je může velice nakopnout. Ve čtvrtfinále se utkají s lepším z dvojice Mali a Burkina Faso. Tohle bude ode mě vše a budu se na vás těšit již zítra, respektive dnes při komentování zápasu mezi Marokem a Jihoafrickou republikou. Mějte se hezky a na počtenou!

5. série
    4:5
    Kessie proměňuje střelou pod břevno a posílá Pobřeží Slonoviny do čtvrtfinále!

Kessie, který proměnil penaltu v základní hrací době si bere míč na poslední pátou penaltu Slonů.

5. série
    4:4
    Mané však prudkou střelou doprostřed prostřelil brankáře a srovnává sérii na 4:4.

A je tu možná rozhodující penalta! Jestli Sadio Mané nepromění, tak je konec.

4. série
    3:4
    Kapitán Aurier také proměňuje! Mendy si možná trochu šáhl na míč, ovšem jen ho dostal o trochu výš.

4. série
    3:3
    Střela po zemi k tyči a Diang nedal Fofanovi šanci.

3. série
    2:3
    Do šibenice poslal střelu Haller a Sloni tak vedou.

3. série
    2:2
    Niakhate trefuje jen levou tyč! Senegal poprvé nedal penaltu, jak na to odpoví Pobřeží Slonoviny?

2. série
    2:2
    Druhá penalta Pobřeží Slonoviny je také proměněna! Kouame poslal utaženou střelu po zemi k tyči a Mendy neměl šanci.

2. série
    2:1
    Pape Sarr krásnou střelou do šibenice posílá do vedení Senegal. Brankář šel opět na druhou stranu.

Dalším exekutorem je Sarr.

1. série
    1:1
    Nicolas Pepe penaltu také proměňuje! Mendy vystihl stranu, ale na utaženou střelu po zemi nedosáhl.

Dalším střelcem je Nicolas Pepe.

1. série
    1:0
    Koulibaly poslal brankáře Fofanu na druhou stranu a krásnou střelou posílá Senegal do vedení.

Senegal začíná a prvním střelcem bude kapitán Kalidou Koulibaly.

Střílení penalt začíná.

Již třetí los kapitánů v zápase, který rozhodně, kdo začne tuto penaltovou loterii.

Ani druhá část prodloužení nenabídla branku a můžeme se tak těšit na penaltový rozstřel! Viděli jsme krásný zápas, většinu času pod taktovkou pořádajícího Pobřeží Slonoviny, které dokázalo srovnat v 86. minutě po gólu Kessieho. Senegal vedl už ve 4. minutě po gólu Habiba Dialla. Teď už ale k penaltovému rozstřelu, který rozhodne, jestli do čtvrtfinále postoupí domácí Pobřeží Slonoviny nebo obhájci titulu ze Senegalu.

120+3
    Druhé prodloužení skončilo.

120+3
    Poslední šance Pepeho, který se protáhl po křídle. Po jeho centru byl však pískán útočný faul.

120+2
    Všechno nasvědčuje tomu, že uvidíme penaltový rozstřel.

120+2
    Nakonec se dostal k centru, ale ten zalepil Mendy.

120+1
    Dlouhý aut bude vhazovat Aurier.

120
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

120
    Faulován byl Kessie a hraje ještě Pobřeží Slonoviny.

120
    V poslední minutě je v útoku ještě Senegal.

118
    Střídání Senegalu. Ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Dieng.

117
    Centr Pepeho nenašel adresáta a od branky rozehrává Senegal.

116
    Po ošetřování jednoho ze Senegalců přichází střídání Pobřeží Slonoviny. ze hřiště odchází Kossounou a přichází Singo.

114
    Mané dostal míč pod sebe, Gueyovi odkopl míč Konan těsně před nastavenou nohou a poté už Gueye nedokázal vybojovat míč zpět.

113
    Skvělý zákrok Mendyho a dopředu letí Mané.

113
    Gana Gueye nedokázal přihrát správně a dopředu prochází hráči pořádající země.

112
    Průnikovka Koulibalyho nenašla spoluhráče a Fofana kope od branky.

109
    Kessie společně se spoluhráči prochází směrem k brance Senegalu, ovšem centr Pepeho končí v rukavicích Mendyho.

108
    Aut pro Senegalce.

108
    Ofsajd jednoho ze Slonů a k míči se dostává Senegal.

107
    Aurier se pokusil poslat centr do vápna, ovšem míč skončil hodně daleko za brankou.

106
    Do druhého poločasu začínají hráči domácího týmu.

106
    Začalo druhé prodloužení.

V první části prodloužení jsme viděli rovněž velké šance na obou stranách, ovšem zůstaly nevyužity.

Následuje rychlé občerstvení a bude se hrát dál.

105+2
    První poločas prodloužení skončil.

105+2
    Nádherný zákrok Fofany! Mané byl sám před brankářem Slonů po krásném centru Diatty, ovšem nedokázal ho prostřelit a bohužel pro Senegal neposílá svůj tým do vedení.

105
    Rychlá ztráta míče, Mané pronikal do vápna, ovšem míč nedokázal odcentrovat pod sebe, nýbrž jen mimo hřiště.

104
    Jackson fauloval Seriho a hrají Sloni.

103
    Nůžkami teď zkoušel zakončit Diallo, ovšem přestřelil.

101
    Probíhá ošetřování brankáře Fofany po nepříjemném střetu s tyčí.

100
    Pobřeží Slonoviny mělo možnost jít do brejku, ovšem Adingrovi se zamotal míč mezi nohama a do útoku jde Senegal.

99
    Pape Sarr byl faulován na vlastní polovině a Senegal se vrací k míči.

98
    Krásná skákavá střela Auriera z dálky končí jen těsně vedle branky a kapitán Slonů burcuje svůj tým k tlaku.

97
    Pobřeží Slonoviny teď postupuje dopředu.

96
    Střídání Senegalu, odchází Sarr, přichází Ndiyae.

96
    Serge Aurier vidí žlutou kartu po faulu na často faulovaného Maného.

94
    Dobrá střela Adingry ovšem končí nad a skóre zůstává stejné.

93
    Odkop od branky pro Senegal.

92
    U míče začali Senegalci, kteří se teď ženou do útoku, ovšem Sarr byl v ofsajdu.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Ještě probíhá los, na které straně bude který tým v první části prodloužení hrát a hráči můžou jít na to.

Zápas nezná po devadesáti minutách vítěze, protože v 86. minutě byla po faulu Mendyho odpískána penalta pro Pobřeží Slonoviny a Franck Kessie nekompromisně proměnil. Zápas tak bude pokračovat v prodloužením. Pobřeží Slonoviny si rozhodně zasloužilo srovnání a po devadesáti minutách je to zasloužená remíza 1:1.

90+7
    Druhý poločas skončil.

90+7
    Z rohu však nic není a už vypršel nastavený čas.

90+7
    Senegal se snaží rozhodnout utkání a Gana Gueye vyzkoušel střelu ze dvaceti metrů. Ta byla tečována a Senegal bude zahrávat rohový kop.

90+5
    Faul Auriera a u míče pokračují hosté ze Senegalu.

90+5

90+4
    Pepe přetáhl centr a hraje znova Senegal.

90+4
    Faul na Kessieho a je tu šance na skórování pro Pobřeží Slonoviny.

90+2
    Prodloužený centr hlavičkou Hallera končí jen u brankáře Mendyho.

90+1
    Senegalu se přímý kop nepovedl a hrají Sloni.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Faul Seriho, který byl oceněn žlutým kartónkem a Senegal bude zahrávat přímý kop.

89
    Krásný dotek Pepeho do vápna patičkou, Mendy však byl u míče dříve.

88
    Zápas se nám tak zamotává a rozhodně uvidíme ještě zajímavé poslední minuty.

87
    Senegal vystřídal. Na hřiště poslal trenér Cisse Gueye místo Camary.
    86. KESSIE - 1:1

86
    Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
    FRANCK KESSIE se nemýlil, když poslal míč na pravou stranu. Mendy sice vystihl stranu, na míč však nedosáhl.

85
    Penaltu bude zahrávat Franck Kessie.

85
    Žlutou kartu za faul na Pepeho vidí také brankář Mendy.

84
    A Pobřeží Slonoviny bude kopat penaltu!

82
    Kouame dostal žlutou kartu za protesty.

82
    Tohle musí být penalta pro Pobřeží Slonoviny! Haller poslal míč na Pepeho a ten byl jasně faulován brankářem Mendym. rozhodčí zatím však penaltu neodpískal. Jde se však podívat na videozáznam.

81
    Útočný faul Auriera na Maného, který se netradičně ocitl také ve vlastním vápně a pomohl svému týmu.

79
    Ze hřiště odchází nejlepší hráč prvního poločasu Seko Fofana, který za 80 minut předvedl skvělý výkon. Nahrazuje ho Kouame.

79
    Zápas se nám v posledních minutách pěkně rozjel a můžeme sledovat krásné šance na obou stranách.

79
    Teď musel po rohu zasahovat i brankář Fofana, nebezpečí pro Slony je však zažehnáno.

77
    Skvělý centr za obranu na Pepeho, který nedokázal střelu umístit podél Mendyho, který musel vytáhnout další skvělý zákrok. Rozhodně drží svůj tým. Největší šance Pobřeží Slonoviny.

77
    Hraje se dál, u míče jsou Sloni.

76
    Přestávka na občerstvení.

74
    Obrovská šance také pro Senegal. Mané měl volný prostor na hranici vápna, po přistrčení Sarra však nedokázal z první vměstnit střelu mezi tři tyče.

74
    Nebezpečná hlavička Kessieho! Hned po jeho příchodu musel Mendy vytáhnout skvělý zákrok!

73
    Střídání Slonů. Odchází Krasso a Sangaré, přichází Haller a Kessie.

72
    Po faulu vidí Camara žlutou kartu a zahrávat přímý kop budou Sloni.

72
    Druhá půle je zatím velice vyrovnaná, ale větší šance mělo Pobřeží Slonoviny.

71
    Faul Maného a rozehrávat budou domácí.

70
    Přízemní střela Camary však končí jen vedle branky.

69
    Dobrá kombinace Senegalu blízko od pokutového území Pobřeží Slonoviny.

68
    Aurier poslal dobrý centr do vápna a do souboje s brankářem Mendym šel Seko Fofana, ve vzduchu se srazili, ale Mendy drží míč.

67
    Střídání také na straně Senegalu. Hřiště opouští střelec první branky Habib Diallo a místo něj přichází útočník Chelsea Jackson.

66
    Zajímavá šance pro Senegalce, Jakobs však nedokázal trefit střelou z kraje šestnáctky branku.

65
    Dvojité střídání post za post na straně Pobřeží Slonoviny. Přichází Pepe a Adingra, hřiště opouští aktivní Niakate a také Gradel.

64
    Nepřesný centr Koulibalyho skončil v autu a hrají Sloni.

63
    Faul Kossounoua a míč zůstává v moci Senegalců.

63
    Dobrý presing Senegalců a ti se tak drží u míče.

62
    Po průniku Seriho bude hrát Mendy od branky a míč se vrací k Senegalcům.

61
    V tlaku pokračuje Pobřeží Slonoviny. Nadále hledají mezírky ve skvěle organizované obraně Senegalu.

59
    Habib Diallo vidí žlutou kartu po faulu, kdy rukou trefil do obličeje v souboji Sangarého.

59
    Fofana se snažil projít obranou ve vápně, ovšem u míče byl po předkopnutí míče Mendy a ten drží svůj tým.

58
    Další dobrý a nebezpečný centr Auriera, ovšem Mendy si pro něj došel.

58
    Penalta se kopat nebude a pokračuje se ve hře. U míče pokračují Sloni.

57
    Chvíli se teď nehraje, Sarr je ošetřován.

56
    Rychlý protiútok, po kterém Ismaila Sarr spadnul ve vápně, ovšem rozhodčí neodpískal penaltu. Situace se však rozhodně ještě bude přezkoumávat.

55
    Diakiteho další průnik a ostrý centr do vápna, ten však bohužel pro domácí nenašel žádného hráče v oranžovém a Senegal tak stále vede.

54
    Útočný faul Dialla a u míče je znova domácí tým.

53
    Diakite tentokrát pronikl do vápna, ovšem jeho centr pod sebe chytá Mendy.

52
    Sloni se opět natlačili na polovinu Senegalu a snaží se najít mezery v dobré obraně soupeře.

52
    Dobrá práce Kossounoua, který tělem pohlídal míč a ten tak došel do autu. Odkop od branky.

52
    Po špatné přihrávce se míč dostal k Senegalcům.

51
    Dobrý průnik Diakateho, který chtěl, aby byl odpískán faul na jeho osobu, toho se ovšem nedočkal.

50
    Koulibaly osvobozuje Senegal odkopem k brankáři Pobřeží Slonoviny.

49
    Dobrý centr z přímého kopu ovšem dokázali Senegalci odklidit, Sloni dokázali vybojovat alespoň aut.

47
    Teď ovšem velká šance Senegalu, krásná střela na přední tyč od Sarra, proti které musel zasahovat Yaya Fofana.

47
    Sloni začínají druhý poločas stejně tak, jak skončili ten první, jsou hned od začátku dost na míči.

46
    Do druhého poločasu začali hráči domácích.

46

Hned v úvodu první půle šel Senegal do vedení po krásném posunutí od Maného a ještě hezčím gólu Habiba Dialla. Skóre se poté už neměnilo, i když otěže zápasu převzali hráči pořádající země, tedy Pobřeží Slonoviny, kteří se skvěle chytli a s přibývajícími minutami stupňovali svůj tlak. Po pár dobrých šancích však branka nepadla a poločasové skóre je tak 1:0 pro Senegal. Dovoluji si vyzdvihnout výkon středopolaře Slonů, Seka Fofany, který je zatím asi nejlepším hráčem na hřišti. Skvěle tvoří hru a i sám dokázal několikrát obejít spoustu hráčů soupeře. Druhý poločas začne vzhruba v 22:08.

45+5

45+5
    Mané poslal hodně nepřesný centr, který končí v autu.

45+5
    Dobrý míč do vápna od Auriera, a hned poté další, ovšem oba byly odvráceny obránci Senegalu.

45+4
    Dopředu se ještě dostávají hráči Slonů v samotném závěru poločasu.

45+4
    Pape Sarr vyzkoušel z dálky, ovšem jeho střela končí vysoko nad.

45+3
    Po faulu Kossounoua budou u míče nadále pokračovat Senegalci.

45+2
    Senegalci mohou ještě v posledních dvou minutách zkusit ohrozit branku domácích.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

45
    Obrovská šance Senegalu! Mané dobře utekl po křídle a dával míč pod sebe Sarrovi, ten však nedokázal dopravit míč do branky po špatném prvním doteku.

45
    Senegalci dokázali odrazit tlak Slonů a na chvíli jsou u míče opět oni.

43
    Teď ovšem faul Krassa a znovu hrají Senegalci.

42
    Centr dopředu, který dokázal Diallo odhlavičkovat do autu, nadále tak Sloni pokračují v okupování branky Senegalu.

42
    Další roh pro Slony po dobré bojůvce od Seka Fofany.

41
    Senegalci odkopávají míč až k brankáři Yayovi Fofanovi.

41
    Krásný průnik Fofany po centru spoluhráče, když si Fofana zpracoval míč na prsou a vybojoval alespoň roh!

39
    Dobrý útok Slonů, Senegalci se však dokázali zformovat a zatáhnout pod míč, a tak budou muset hráči Pobřeží Slonoviny čekat na další příležitost.

37
    Senegal vybojoval aut a bude hrát na polovině Slonů.

36
    Aut pro Slony, kteří pokračují u míče a rozhodně převzali otěže zápasu.

35
    Nepřesný centr Mendyho, který se dostal k míči po obehrání hřiště a hrají Sloni.

34
    Dobrý presing hráčů Pobřeží Slonoviny nezabránil Senegalcům ve vyjetí a po faulu Seriho budou hrát hráči Senegalu.

33
    Hraje se dál.

31
    Následuje přestávka pro občerstvení hráčů.

31
    Přetažený centr Seriho končí jen za brankovou čarou a od branky bude rozehrávat Senegal.

30
    Diakite inkasoval rukou tvrdý úder a přímý kop budou zahrávat domácí hráči.

28
    Fofana teď měl šanci zakončit po krásném přiklepnutí od Krassa, ovšem dobrá obrana Senegalu a zabránili střele záložníka Slonů.

26
    Faul na Seka Fofanu, po kterém Pobřeží Slonoviny pokračuje na míči.

26
    Po nepřesném centru se k míči znovu dostali Sloni a dostávají se dopředu.

25
    Zajímavý centr do vápna od Gradela nenašel hráče v oranžovém dresu a hraje opět Senegal.

24
    Dlouhý centr na křídlo končí v autu.

24
    Špatně se hráno a míč má znovu v moci domácí tým.

23
    Po faulu na Sarra budou zahrávat Senegalci přímý kop.

23
    Senegal teď může kombinovat a postupným útokem se dostat dopředu.

22
    Ohrožení pro branku Senegalu! Centr z přímého kopu však končí jen v rukavicích Mendyho.

21
    Sangare, který se nakonec vrátil na hřiště i přes zranění, se snažil přenést míč na druhou stranu, ovšem netrefil žádného ze spoluhráčů.

20
    Dobrý průnik po křídle od hráčů Pobřeží Slonoviny, ovšem Senegalci skvěle zónově brání a nepouští soupeře do vápna.

18
    Po dobrém úvodu hráči Senegalu trochu zvolnili a více jsou na míči hráči pořádající země.

18
    Další centr už ovšem přesný nebyl a hrají Sloni.

17
    Po dobrém centru vybojovali hráči Senegalu aut na polovině soupeře.

15
    Dobře teď prošel okolo několika hráčů Senegalu Seko Fofana, ale po útočném faulu bude hrát Senegal.

14
    Sloni kombinují okolo půlící čáry mezi obránci.

13
    Další faul Senegalu a hraje nadále domácí Pobřeží Slonoviny.

11
    Rozhodně bude muset střídat, dokonce pro něj přišli zdravotníci, kteří ho budou muset odnést na nosítkách a Sangaré může být mimo zápasy na dlouhou dobu.

10
    Sangaré je také ošetřován a možná bude muset střídat.

9
    Po škaredém faulu skluzem vidí Sadio Mané také žlutou kartu.

9
    Po faulu Maného budou hrát hráči domácích.

8
    Nepřesný centr od Koulibalyho končí v autu a hrají Sloni.

8
    Dobrý centr byl odvrácen a Senegal bude vhazovat.

7
    Vybojovaný roh pro Senegal.

7
    Po faulu na Maného bude pokračovat Senegal.

6
    Přímý kop vybojovali Sloni, ovšem pro centr si došel jen brankář Mendy.
    4. H. DIALLO - 1:0

4
    Senegal právě vstřelil branku!
    Po krásném centru Maného z brankové čáry vypálil HABIB DIALLO z halfvoleje a brankář Fofana byl bez šance.

2
    Z rohu nic nebylo kvůli útočnému faulu a hrají domácí hráči.

1
    Sadio Mané hned vybojoval rohový kop.

1
    Zápas začíná a u míče začínají hráči Senegalu.

1

Senegal: Mendy E. — Niakhate, Diallo A., Koulibaly (C) — Diatta, Camara, Sarr P. M., Jakobs — Mané, Sarr I. — Diallo H.
    Náhradníci: Diaw, Gomis — Ballo-Toure, Ciss, Dieng, Gueye, Jackson, Kouyate, Mendy F., Mendy N., Ndiaye, Seck
    Trenér: Cisse A.

Pobřeží slonoviny: Fofana Y. — Aurier (C), Kossounou, Ndicka, Konan — Sangare I., Seri, Fofana S. — Diakite, Krasso, Gradel
    Náhradníci: Sangare B. A. — Adingra, Amani, Boga, Boly, Diallo I., Doumbia, Haller, Kessie, Kouame, Pepe, Singo
    Trenér: Fae E.

Rozhodčí: Atcho — Ditsoga, Fogo.

Aktéři utkání už jsou na trávníku, je i po hymnách a za chvíli zápas započne.

Zdravím všechny fanoušky mezinárodního fotbalu, konkrétně toho afrického! V rámci osmifinále Afrického poháru národů se utkají proto sobě Senegal a pořádající země Pobřeží Slonoviny. Senegal prošel základní skupinou hladce, když ve třech zápasech získal 9 bodů a se skóre 8:1 ovládl skupinu C, ve které se utkal s Kamerunem, Guineou a Gambií. Pobřeží Slonoviny se základní skupina nepovedla podle přestav a postoupilo až ze třetího místa. Ve skupině A porazili hráči ,,Slonů" v prvním zápase Guineu Bissau 2:0, ale poté prohráli 1:0 s Nigérií a v posledním zápase dostali nářez od překvapivého vítěze skupiny z Rovníkové Guiney 4:0. Se třemi body tak postoupili do osmifinále až díky dobrému umístění mezi třetími týmy ze skupin. Pokud hráči Pobřeží Slonoviny zaberou, tak zápas může být velice vyrovnaný a zajímavý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.