SK Slavia Praha
Středa 31.01.2024, 18:45 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Liga mistryň

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 3:7. (20:57:01)
    Fotbalový zázrak v Lyonu.

Slávistky tak zakončují skupinu B jako třetí tým tabulky s pěti body. Čtyři z nich uhrály s rakouským St. Pöltenem, který v domácím utkání zdolaly 1:0. Poslední přidaly dnes na hřišti historicky nejúspěšnějšího týmu Ligy mistryň.

Závěrečné utkání slávistických fotbalistek v letošním ročníku Ligy mistryň skončilo senzační remízou 2:2 na půdě Lyonu. Samozřejmě to bylo i s velkým štěstím a také díky skvělému výkonu brankářky Olivie Lukášové, ale na to se historie ptát nebude.

Domácí hráčky šly do vedení už v 5. minutě, kdy přestály rohový kop, vyrazily do rychlého kontru a ten zakončila Amel Majriová. Další roh už však vyšel slávistkám mnohem lépe, když v 9. minutě dopravila míč do brány Franny Černá. Pak se hrálo v podstatě na jednu bránu, ale francouzský gigant dlouho nemohl odemknout obranu soupeřek, případně najít recept na výborně chytající Lukášovou. To se povedlo až v 74. minutě, kdy po standardní situaci dotlačila míč za brankovou čáru Vicki Bèchová. Na začátku nastavení však přišel protiútok Slavie, do kterého se na pravém křídle zapojila střídající Kristína Košíková a balón po teči bránící Vanessy Gillesové zapadl k bližší tyči. Remízu 2:2 už pak slávistky ve zbývajících minutách ubránily.
    Radost slávistek z fantastické remízy na půdě Lyonu.

Záběry ze hřiště bezprostředně po závěrečném hvizdu jednoznačně dokumentují, co remíza na hřišti Olympique Lyon pro slávistky znamená! Podle radosti sešívaných fotbalistek to totiž vypadá, že oslavují minimálně postup ze skupiny!

90+9

90+9
    Domácí hráčky si špatně nahrály a slávistky vhazují. Už by měl přijít konec. Také Karel Piták si ťuká na hodinky.

90+8
    Domácí hráčky chtějí moc vyhrát. Po míči rozhodčí balón nevrátily. Marozsánová centrovala, míč ale končí v rukavicích Lukášové.

90+7
    Veselou přistrčila Horanová a slávistická hráčka narazila snad hlavou do tyče. Tak to muselo být nepříjemné. Veselá je už naštěstí na nohou a asi se ještě bude hlásit o návrat do hry.

90+6
    Roh Slávistky přestály. Přetažený centr z pravé strany pak vyboxovala Lukášová. Hra je přerušena, protože u brány Slavie zůstaly ležet dvě domácí hráčky a také Denisa Veselá. Právě ta je na tom nejhůře a bude muset být ošetřena.

90+5
    Slávistky dělí desítky sekund od senzačního výsledku. Lyon se ale ještě snaží rozhodnout. Nyní vybojovala Selma Bachaová roh.

90+3
    Lindsey Horanová z pravé strany možná spíše centrovala. Balón ale padal ke vzdálenější tyči a Lukášová ho musela vyrážet! Poměrně těžký zákrok zvládla.
    90+1. Vanessa GILLESOVÁ - 2:2

90+1
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je senzace! Slávistky již v nastavení vyrovnávají! Nepozornosti domácí defenzivy využila na pravé straně Kristína Košíková. Ta doběhla do pokutového území a s přispěním vracející se VANESSY GILLESOVÉ skóruje. Kanaďanka totiž tečovala balón k bližší tyči brány, kterou v tomto případě neuhájila Laura Benkarthová. Gól je připsán jako vlastní – 2:2.