Česko – USA 0:4 (kon.)
Česko
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
USA
Středa 31.01.2024, 12:00 • Gangwon (Jižní Korea) • Olympijské hry mládeže • Finále

To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (13:43:14)

Finálový zápas v daleké Jižní Koreji sledovalo na stadionu 4646 diváků!

Sportovní gratulace od českých reprezentantů nyní přijímají už i hráči USA.

Český tým stále sklesle sedí na ledě, zatímco se soupeř raduje. Trenéři českého týmu mezitím gratulují svým sokům na střídačce.

Americká radost na ledě! Vzduchem létají helmy, rukavice i hokejky! Finále mládežnických olympijských her zvládli lépe hráči USA, kteří porazili český tým 4:0 a oplatili mu porážku ze základní skupiny. Český tým je samozřejmě teď velmi smutný, ale stříbrné medaile jsou skvělý úspěch!

44:35
    Puk je za českou brankou a zápas se už jen dohrává.

44:01
    Začala poslední minuta zápasu. Hráči USA jsou na střídačce na nohou a už se těší na závěrečnou sirénu.

43:59
    Tomek se alespoň pokusil o čestný úspěch, Wendt ale jeho pokus chytá. Následuje buly po jeho pravici.
    43:25 TORRE - 0:4

43:25
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Bohužel pro český celek je definitivně hotovo! V přesilové hře dává čtvrtý gól amerického výběru ZANE TORRE. Asistence: Berchild a Hurlbert.

42:40
    Vyloučení v týmu Česko:
    Novák – 2 min., napadení. Sen o zlatu je pryč. Novák je vyloučen na minutu a půl a to znamená definitivní konec nadějí.

42:30
    Branka českého celku je prázdná a na ledě tak je šest hráčů v poli!

42:02
    Běží třiačtyřicátá minuta zápasu, Český celek je v útoku a kombinuje.

41:25
    Přes tři a půl minuty má česká reprezentace čas na tři góly. Hraje se ale nyní před Láryšem.

40:52
    Češi se samozřejmě nevzdávají a pokouší se ještě o zázrak.
    40:09 BERCHILD - 0:3

40:09
    Rozdíl je tříbrankový a s českým snem na zlaté medaile to nevypadá dobře! Rychlý útok zakončil po přihrávce Trottiera zpoza branky najetý MIKEY BERCHILD! Asistence: Trottier a Hurlbert.

39:44
    Vaněček našel v levém kruhu Tomka, který to zkusil rychle využít. Pálil na teploměr, Wendt ale puk dokázal udržet!

39:07
    Láryš raději po buly opět zastavuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

39:01
    Na druhé straně po rychlém protiútoku musel proti Garciovi zasahovat pozorný Láryš.

38:47
    Tomek vypálil dobře přes obránce a otřel puk o Franciska. Bohužel pro český celek ale mířil tečovaný puk vedle branky.

38:07
    Novák upadl u mantinelu, rychle se ale zvedl a zorientoval. Češi tak zůstávají v útočném pásmu.

37:46
    Češi se dostali do středního pásma a mohou poslat na led čerstvou sílu.

37:20
    Teď jsou to ale Američané, kdo se dostali do útoku a kombinují kolem branky soupeře.

36:56
    Další útok Česka zakládá Kachlíř ze své třetiny.

36:19
    Bělohorský to zkusil z levé strany přízemním pokusem, Wendt na puk viděl a v pohodě ho vykopl do rohu kluziště.

35:51
    Další útok českého týmu zastavuje ofsajd.

35:33
    Český tým kombinuje kolem branky soupeře. Kvůli dobré obraně ale nemá střelecké pozice.

35:03
    Velký boj je to nyní ve středním pásmu, kde se hráči přetahují o každý decimetr ledu.

34:40
    Puk drží český tým a začíná nový útok od své branky.

33:28
    Češi statečně bojují, proti výborně hrajícím Američanům to mají ale hodně těžké. Katolický teď připravil pozici pro Nováka, který těsně míjí! Možná v dráze letu puku byla i teč.

33:14
    Bumgarner ujel do úniku a proti Láryšovi zkusil rychlou střelu pod víko. Naštěstí pro Česko za brankářem zvoní jen horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

32:47
    Tomek výborně zavezl puk do útočné třetiny, poté ho ale nechal za brankou při kličce. Dopředu tak jde soupeř.

32:19
    Američané jen vyhazují puk na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Wendta.

32:06
    Aktivní Katolický měl další střelecký pokus, po zásahu obránce ale míří puk na tribunu.

31:45
    Hanyš neudržel puk za brankou, stále se ale hraje v obranném pásmu USA.

31:13
    Na pozoru se po rychlém protiútoku musel ale mít Láryš, který kryje pokus z pravé strany.

30:51
    Puk je nyní v obranném pásmu USA a Češi se snaží vytvořit si střeleckou pozici.

30:20
    Katolický dobře zavezl puk do útoku, poté Češi pálili od modré. Wendt byl ale připraven.

30:10
    Úvodní buly do poslední části základní hrací doby vyhráli hráči USA, následný přechod do útoku zastavuje ale ofsajd.

30:01

Na ledě jsou už i hráči, jdeme na třetí třetinu!

Rozhodčí jsou zpět na ledě, čeká se na hráče. Třetí třetina za chvíli začne!

I druhá třetina byla plná rychlého a náročného hokeje. Trend z první třetiny pokračoval, diváci se rozhodně musí hokejem bavit. Bohužel pro český celek ale padl jen jeden gól, a to do jeho branky. Hráči USA tak před třetí třetinou vedou 2:0. Znovu připomínám ale, že v základní skupině Češi s Američany prohrávali o tři góly a nakonec slavili vítězství. Nic není ztraceno! Třetí třetina začne přibližně v 13:15.

30:00

29:51
    Puk je ve středním pásmu a USA rychle střídají čerstvé síly.

29:23
    Běží poslední minuta druhé třetiny, Češi teď hrají kolem branky soupeře a Wendt se musí mít hodně na pozoru.

29:05
    Až s koncem trestu se Češi dostali do tlaku a pálil Bělohorský. Brankář USA ale dokázal puk vyrazit!

28:44
    Přesilovka se zatím českému celku moc nedaří, nemají souvislejší tlak.

28:31
    Puk je ve středním pásmu a USA mohou prostřídat.

28:16
    Kachlíř nahodil puk, který Wendt bez problémů stahuje. Následuje buly po jeho levici.

27:56
    Hráči USA vyhazují a Češi tak musí začít až od své branky.

27:51
    Katolický to zkusil trochu pod tlakem, je z toho jen zablokovaný pokus, který končí v ochranné síti.

27:35
    Vyloučení v týmu USA:
    Torre – 2 min., podrážení. Hráč USA trochu zbytečně podrazil soupeře a Češi tak dostávají výhodu přesilové hry!

27:10
    Garcia se dostal rychle do útočné třetiny, kde vypálil přes obránce. Láryš musel puk vyrážet, moc toho neviděl.

26:25
    Další útok USA zastavuje ofsajd. Hurlbert přejel modrou čáru příliš brzo.

26:06
    Hanyš při útoku obránce nepřetlačil a Wendt tak zasahovat nemusel.

25:28
    Češi mají nyní problém dostat se přes střední pásmo.

24:49
    Hraje se před českou brankou, hráči USA zvyšují svůj tlak.

23:30
    Američané jsou za současného stavu uvolněnější a lépe se dostávají do útočného pásma.

22:33
    Češi se pokouší o reakci a tlačí se přes střední pásmo. V prvním vzájemném zápase na turnaji Češi prohrávali o tři branky a nakonec duel vyhráli. Nic rozhodně není ztraceno!
    21:04 HURLBERT - 0:2

21:04
    JP HURLBERT dostal od české obrany prostor, vyjel si po přiťuknutí od Stuarta s pukem zpoza branky k mezikruží a následně propálil Láryše! Asistence: Stuart.

20:54
    Klaus při přečíslení 3 na 2 volil střelu přes obránce, kterou Wendt kryje.

20:04
    Hraje se s minimem přerušení a pět minut druhé třetiny už je pryč. Nyní to zkusil pravděpodobně Katolický zleva, branku ale minul.

19:27
    Češi to zkusili od modré, obrana USA puk srazila mimo.

18:06
    Obrovská šance USA druhým gólem nekončí! Elitní lajna Američanů Hurlbert – Berchild – Trottier pořádně zatopila před Láryšem. Ten musel řešit tři dorážky, byl už na zádech a vypadalo to, že puk soupeř došťourá do branky. Český celek ale odolal!

17:49
    V útoku jsou teď po delší době i hráči USA.

17:06
    Další náznak slibné české šance. Gólman USA ale vyráží.

16:13
    Wendt sice musel řešit několik nepříjemných situací, puk za jeho zády ale nekončí.

15:42
    Český tým do druhé třetiny vlétl a má zatím výrazný tlak.

15:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi rychlý, fyzicky náročný hokej. Hráči USA dokázali jednu svou šanci proměnit a vedou tak 1:0. Český celek inkasoval v oslabení, v závěru musel hrát ve čtyřech ještě jednou. To už ale vydržel a po poradě v šatně se pokusí se současným stavem něco udělat. Další třetina začne přibližně v 12:40.

15:00

14:55
    Nepříjemné nahození Francisca od modré dokázal Láryš přes klubko těl najít a přerušuje hru.

14:40
    Zakázané uvolnění zastavuje další útok USA.

14:29
    Berchild z pravé strany trefil přesouvajícího se Láryše.

14:08
    Běží poslední minuta první třetiny. USA stále hrají kolem české branky.

13:57
    Stuart se šikovně prosmýkl přes obránce až před branku, kde rychlou kličkou zakončoval na vzdálenější tyč. Láryš se ale roztáhl a udržel puk před brankovou čárou!

13:31
    Pokud přesilovku Američané nevyužijí, potrvá přesně do konce třetiny.

13:30
    Bělohorský – 2 min., vysoká hůl.

13:04
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny. USA drží puk a navíc budou hrát přesilovku. Už jsou v šesti hráčích na ledě.

12:31
    Novák se neproháčkoval přes obránce a puk tak získává soupeř.

12:05
    Novák se dostal ke střele přes obránce. Wendt ale s tímto pokusem doprostřed branky moc práce neměl. Následuje buly po jeho pravici.

11:38
    Teď už se to ale povedlo a hraje se ve středním pásmu.

11:22
    Český celek nedokázal dostat puk ze své třetiny a tlak USA sílí.

11:04
    Láryš raději přerušuje hru a dovolí spoluhráčům vystřídat.

10:44
    Tomek zkusil z otočky tečovat nahození od modré. To se mu sice povedlo, puk mířil ale hodně vedle.

10:01
    Deset minut první třetiny je za námi, puk stále drží český tým.

09:42
    Češi drží puk ve středním pásmu, nemohou se nyní lehce dostat přes útočnou modrou.

09:27
    Zakázané uvolnění amerického celku, hra se vrací před Wendta.
    08:39 BERCHILD - 0:1

08:39
    Američané využívají přesilovou hru! Rychlá přihrávka a střela MICKEYHO BERCHILDA na vzdálenější horní roh branky znamená vedení USA! Asistence: Francisko a Torre.

08:24
    První minuta přesilovky USA je pryč, hraje se ale stále kolem české branky.

07:35
    Reisnecker – 2 min., hákování. Český obránce si v souboji se zakončujícím Garciou počínal nedovoleně a sudí to viděl.

07:32
    Aktivní Gordon-Carrol připravil před brankou pozici pro Garciu. kterého skvěle vychytal Láryš!

07:04
    Sekanina nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu a je tak pískán ofsajd.

06:35
    Další útok USA vyřešila pozorná obrana Česka, které tak může zkusit jít dopředu.

06:01
    Huk za brankou soupeře nenašel spoluhráče, puk tak získává tým USA.

05:33
    Hráči USA měli teď menší tlak a Láryš musel řešit dvě nebezpečné situace.

04:46
    Máme za sebou úvodní pětiminutovku první třetiny, která nabídla velmi rychlý hokej a několik šancí. Skóre se ale zatím nezměnilo.

03:41
    Huk to zkusil z mezikruží zpoza obránce. Wendt ale touš chytá do lapačky.

02:41
    Na druhé straně měl velkou šanci při přečíslení 3 na 2 Katolický. Pálil dobře k tyči, brankář Wendt se ale roztáhl a i on dokázal puk vyrazit vedle branky!

01:52
    Gordon-Carrol se po chybě v české obraně dostal do úniku, který zakončil střelou pod horní tyč. Naštěstí Láryš dokázal puk vyrazit ramenem mimo!

00:59
    Velmi svižná první minuta je u konce, do útoku jdou hráči USA.

00:33
    Oba týmy už měly první střelecké pokusy. Puk ale ani jednou nešel do prostoru tří tyčí.

00:10
    První buly zápasu vyhrál český celek, při následném útoku mu je ale pískán ofsajd.

00:01

Český celek nastupuje v červených dresech, hráči USA budou hrát v modrobílé kombinaci.

Rozhodčí už jsou na ledě, čeká se na hráče.

Česko: Láryš (Poletín) – Kachlíř, Vaněček, Nedorost, Ruml (K), Reisnecker (A), Daněk – Novák (A), Tomek, Katolický – Hanyš, Huk, Bělohorský – Weiss, Sekanina, Klaus
    Trenér: Milan Razým

USA: Weeks (Wendt) – Francisko, Barnett, Marthaler, Lutner, Schairer, Martyniuk – Hurlbert, Berchild (A), Trottier (K) – Bumgarner, Thornborough, Stuart – Gordon-Carrol, Torre, Garcia (A)
    Trenér: Joe Bonnet

Rozhodčí: Ankersen (Dánsko), Boudreau – Gibbs (oba Kanada), Thuma (Česko).

Malinko odbočíme od finálového zápasu. Duel o 3. místo vyhráli po velké bitvě hráči Finska, kteří porazili Kanadu 5:4 po nájezdech, i když v zápase prohrávali 0:3.

Turnaj za účasti šesti týmů se hraje v daleké Jižní Koreji, konkrétně ve městě Gangwon. V zápase o třetí místo se utká Kanada a Finsko. Jaká byla cesta finalistů do posledního zápasu turnaje?

Česká republika vyhrála svou skupinu, ve které byli ještě hráči Slovenska a USA. Právě s celkem USA svedli Češi obrovskou bitvu, kterou rozhodly až samostatné nájezdy. Češi v tomto zápase prohrávali o tři góly, vytrvalou bojovností ale nakonec dokázali duel otočit. V semifinále pak Češi po dalším skvělém výkonu porazili Finsko 3:1.

USA odehrály jak bylo zmíněno základní skupinu spolu s Českem a budou mu chtít vrátit porážku z úvodu turnaje. V semifinále hráli hráči USA s Kanadou a byla to další velká hokejová bitva. Po divokém výsledku 5:5 musely o postupujícím rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých dal jediný gól JP Hurlbert.

Přejeme pěkný den při sledování hokejového svátku – v rámci Olympijských her mládeže nás čeká finále s českou účastí! Po semifinálových zápasech budeme sledovat souboj České republiky a USA!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 9. Berchild (Francisko, Torre), 22. Hurlbert (Stuart), 41. Berchild (Trottier, Hurlbert), 44. Torre (Berchild, Hurlbert)

USA: Wendt (Weeks) – Francisko, Barnett, Marthaler, Lutner, Schairer, Martyniuk – Hurlbert, Berchild (A), Trottier (K) – Bumgarner, Thornborough, Stuart – Gordon-Carrol, Torre, Garcia (A)

Rozhodčí: Ankersen (Dánsko), Boudreau – Gibbs (oba Kanada), Thuma (Česko)