Mladá Boleslav – Plzeň 7:4 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 5:0 (kon.) | Vítkovice – Slavia 6:2 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 02.02.2024, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Tak to byla jízda. Na dnešní utkání byla opravdu radost se dívat. Oba týmy předvedly výborný výkon. Hráči Mountfieldu se do poslední chvíle hnali za srovnáním. Jejich naději zmařil gólem do prázdné branky Vlastimil Blažek. To je pro dnešek ode mě vše. Přeji vám krásný večer z Karlových Varů. (19:20:42)

59:34
    5/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! VLASTIMIL BLAŽEK trefuje prázdnou branku a kompletuje si tak hattrick. Asistence David Sedláček.
    Blažek V., Sedláček D., Poizl D., Kůrka P., Dyk K.
    Frolík F., Forejtek O., Páleník O., Vítek T., Studnický K., Hendrych P.

59:28
    Hradecká branka zůstává prázdná!

59:28
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

59:16
    Tobiáš Vítek cestou do pásma od mantinelu poslal puk na Patrika Hendrycha k druhému mantinelu, ale ten na něj nedosáhl.

58:44
    Tobiáš Vítek se u mantinelu dostal k puku a z úhlu prověřil Petra Kašpara.

58:11
    Kryštof Dyk svou střelou od modré narazil na zaklapnuté betony.

57:26
    Filip Klíma se hnal s pukem do pásma, ale až k brance se s ním nedostal.

56:50
    Tlak před brankou energetici ustáli a kotouč nakonec skončil za ní.

56:17
    Jiří Gombár nyní rozdává spoluhráčům přihrávky, ale ti se do pásma nedostali.

55:20
    David Šichan se dostal k puku, ale kvůli dvěma hráčům o nej přišel. Následně se u mantinelu srazil s jedním z domácích a o puk přišel.

54:57
    Zakázané uvolnění Hradce.

54:14
    Vlastimil Blažek se dostal k parádní střele, ale Marek Záruba mu jeho šanci zastavil.

53:27
    Tobiáš Vítek se rozmáchl kousek od modré, puk po jeho střele proletěl jen těsně kolem branky.

53:00
    Branka je tam, kde má být a tak dnešní duel může pokračovat.

53:00
    Do akce opět nastupuje ledař.

53:00
    Vlastimil Blažek se hnal k hradecké brance, ta však opět skončila mimo své postavení.

51:10
    Energetici se několikrát zvládli osvobodit.

50:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    David Sedláček – 2 min., hákování.

50:51
    David Šichan se hnal k brance. Před ní se dostal mezi tři energetiky a skončil na ledě.

49:41
    Tobiáš Vítek pálil z kruhu, ale Petr Kašpar puk zastavil.

48:24
    Jeden z energetiků nahrál před branku hostů, tam však byl pouze Patrik Hendrych, který se okamžitě vypravil do pásma a pálil z kruhu na odkrytou část branky. Do jeho střely vpadl jeden z domácích a puk tak pouze škrtl Kašparovy betony a skončil mimo branku.

47:09
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tobiáš Vítek – 2 min., podrážení.

46:56
    Viktor Wardas se před brankou dostal k puku, otočil se a chtěl pálit, jenomže byl obklíčen dvěma hráči a ke střele se nedostal.

Tobiáš Vítek se dostal k puku, a snažil se ho dostat z pásma.

45:04
    Tomáš Koklar se hnal k mantinelu vybojovat puk, ale domácí si ho uhájili.

44:48
    Karel Studnický zblokoval střelu jednoho z energetiků.

44:07
    Energetici si za svou brankou vybojovali puk a přesunuli se k brance hostů.

43:33
    Parádní akci předvedli Lukáš Slavík, Viktor Wardas a zakončující Jakub Kyncl. Puk však orazítkoval Zárubův beton.

42:24
    Jakub Hornych a Tomáš Koklar, se dostali k brance. V rozhodující chvíli druhému jmenovanému sjel puk.

42:06
    Po zákroku Marka Záruby oba týmy střídají.

41:38
    Jiří Gombár poslal puk do rohu, kde si ho vybojoval Pavel Kůrka.

41:22
    Vzápětí se hra otočila.

40:44
    K puku se za vlastní brankou dostal Kryštof Dyk, který ho předal Filipovi Čermákovi a energetici se vydali do pásma.

40:09
    Lukáše Slavíka zastavili hradečtí ve středním pásmu.

40:01

Ve druhé třetině padla na každé straně jedna branka. Nejprve navýšil vedení Energie Vlastimil Blažek, ale zhruba osmnáct sekund před koncem dostal svůj tým na dostřel jednoho gólu Ondřej Páleník. Uvidíme jaké rozuzlení přinese třetí část, která začne zhruba v 18:40.

40:00

39:52
    V posledních sekundách se k brance dostali Viktor Wardas a Lukáš Slavík. Jejich kombinace jim o kousek nevyšla.

39:42
    4/5
    Hradec právě vstřelil branku! Těsně po buly pálil ONDŘEJ PÁLENÍK. Asistence Tomáš Koklar a Oliver Forejtek.
    Páleník O., Koklar T., Forejtek O., Studnický K.
    Gombár J., Poizl D., Dyk K., Kůrka P., Blažek V.

39:37
    Petr Kašpar sklapl betony před střelou Jaroslava Vondrušky a přerušil hru.

39:18
    Energetici jdou zpoza své branky do akce.

38:29
    Filip Frolík se chtěl v pásmu dostat k puku, ale jeden z energetiků mu ho vyfoukl před nosem.

38:03
    Patrik Hendrych – 2 min., krosček.

37:49
    Oliver Forejtek pálil do vrchních pater branky, puk se nejspíš odrazil od břevna zpět do hry.

37:42
    Kryštof Dyk – 2 min., podrážení.

37:02
    Ujíždějící puk zastavil jeden z energetiků a karlovarští mladíci tak zkoušeli kombinovat před brankou.

36:08
    Ondřej Páleník měl na mušce branku, ale i jeho střelu jeden z energetiků zblokoval.

35:20
    Vlastimil Blažek měl dobře namířeno do rohu branky. Marek Záruba jeho střelu vyrazil ramenem.

33:53
    Tomáš Koklar se dostal k puku kousek od modré poslal střelu na branku. Jenomže do ní vletěl jeden z domácích.

32:55
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! VLASTIMIL BLAŽEK se jako vítr prohnal do pásma. Obešel jednoho z hráčů, který mu chtěl kleknout do střely a poslal parádní střelu pod víko. Asistence Pavel Kůrka.
    Blažek V., Kůrka P., Gombár J., Sedláček D., Poizl D.
    Hendrych P., Šichan D., Vítek T., Wališ J., Pavlík D.

31:50
    Viktor Wardas nedosáhl před brankou na přihrávku od spoluhráče, ale pásmo energetici udrželi.

31:04
    Filip Frolík se rozmáchl na hranici kruhu a jeho dělovka zaduněla na zadním mantinelu.

29:51
    Vlastimil Blažek zpoza branky přihrál na Davida Sedláčka před branku, jenomže tomu puk v rozhodující chvíli malinko sjel a tak střela neměla potřebnou razanci.

29:12
    Volného puku ve středním pásmu se ujali Tobiáš Vítek a Radek Vencl.

28:25
    Jakub Kyncl u tyčky narazil na připraveného Marka Zárubu.

26:38
    Josef Janeček pálil od modré. Puk sjel po Kašparových betonech přímo před jednoho z hostů na kterého zívala prázdná část branky, jenomže se mu puk na hůl nevešel.

25:37
    Hra se přenesla do pásma Energie, ale Petr Kašpar do akce nemusel.

25:10
    Branka je usazená a pokračujeme ve hře.

Hra je stále přerušena a hráči obou týmů krouží po ledové ploše.

25:10
    Tak to vypadá, že bude potřeba zásah ledaře.

25:10
    Po závaru před brankou Hradce došlo k jejímu posunutí. Hra je přerušena a rozhodčí ji upevňují.

24:20
    Filip Žalud zastavil u hradecké branky rozjezd jednoho z hostů.

23:20
    Vlastimil Blažek vybojoval za brankou Hradce puk. Jeho nahrávku dojel Pavel Kůrka a zabránil tak zakázanému uvolnění.

22:38
    Jakub Hornych se hnal k brance a nakonec zvolil nahození.

21:52
    Energetici kombinovali na modré. Daniel Postl se musel před dojíždějícím Jaroslavem Vondruškou stáhnout do svého pásma.

21:44

21:06
    Karel Studnický se přihnal k brance. Puk po jeho střele projel před Petrem Kašparem.

20:56
    Marek Záruba kryje puk lapačkou.

20:04
    Situace z první třetiny se téměř opakuje. Po vhazování se k puku dostal Tobiáš Vítek. Jenže tentokrát se až k brance nedostal.

20:01

Jako první se v dnešním utkání prosadili hradečtí mladíci díky střele Ondřeje Páleníka. Třicet sekund na to srovnal skóre Viktor Wardas. Vedení Energii v polovině třetiny vystřelil Vlastimil Blažek. Do konce třetiny se ke slovu dostali střelci obou týmů. Skóre však zůstalo nezměněno. Další část začne zhruba v čase 17:47.

20:00

18:44
    David Poizl v honbě za pukem předehnal jednoho z hostů. Puk doklouzal až k Petrovi Kašparovi, který ho vrátil do hry.

18:01
    Radek Vencl vyhodil a Hradec prostřídává.

17:23
    Josef Janeček pálil od modré čáry. Puk se odrazil od Kašparových betonů.

16:48
    Jakub Kyncl se hnal za pukem do svého pásma.

15:18
    Petr Kašpar zastavil puk po střele jednoho z hradeckých mladíků.

14:46
    Kvůli nepřesné přihrávce zakládají domácí akci od své branky.

14:03
    Energetici nyní zkoušeli využít závaru před brankou, ale puk nakonec do ní neprošel.

13:39
    Hradečtí mladíci se opět musejí bránit ve čtyřech.

13:05
    Filip Klíma – 2 min., podrážení.

12:14
    Karel Studnický se dostal k puku a hnal se k brance. V rychlosti nestihl zamířit a puk prošel kolem branky.

11:17
    Energetici se rozložili před brankou a zkouší vyzrát na hostujícího gólmana.

10:18
    Tobiáš Vítek – 2 min., hákování.
    10:10 Vlastimil BLAŽEK - 2:1

10:10
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je VLASTIMIL BLAŽEK. Asistence: David Sedláček a Jiří Gombár.
    Blažek V., Sedláček D., Gombár J., Kůrka P., Poizl D.
    Pánek J., Hornych J., Koklar T., Wališ J., Pavlík D.

09:06
    U modré se k puku dostal Vlastimil Blažek, ale zastavil ho Filip Klíma.

08:46
    Hraje se mezi oběma pásmy, ale žádný z týmů se nedokáže dostat k větší akci.

07:46
    Nepřesnou přihrávku Energie vystihl Radek Vencl a hra se opět otočila.

07:07
    Jan Pánek za karlovarskou brankou získal puk, ale přes bránící hráče se k ničemu nedostal.

06:29
    Filipovi Frolíkovi nesedla přihrávka a energetici jdou do akce.

05:55
    Oliver Forejtek pálil z mezikruží, ale puk se odrazil od gólmana. Energetici ho vymetli do bezpečí.
    04:54 Viktor WARDAS - 1:1

04:54
    5/5
    Autorem branky je VIKTOR WARDAS. Asistence: Lukáš Slavík.
    Wardas V., Slavík L., Dyk K., Kyncl J., Čermák F.
    04:24 Ondřej PÁLENÍK - 0:1

04:24
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku! Nad kruhy se nejprve rozmáchl Karel Studnický. Odražený kotouč kolem tyčky do branky dopravil ONDŘEJ PÁLENÍK. Asistence Karel Studnický.
    Páleník O., Studnický K., Frolík F., Klíma Fi., Forejtek O.
    Kůrka P., Michalov M., Žalud F., Bauer M., Šilhan Š.

03:35
    Pavel Kůrka nenašel prostor mezi bránícími hráči a tak puk předal na modrou odkud pálil David Sedláček.

02:54
    Viktor Wardas poslal puk od modré čáry na branku a energetici prostřídali.

02:07
    Kryštof Dyk s Lukášem Slavíkem přenesli hru do útočného pásma.

01:46
    Hra se stáhla ke karlovarské brance.

01:18
    David Poizl a Oliver Forejtek se hnali k mantinelu pro puk.

00:43
    Energetici se nedokázali proháčkovat přes střední pásmo.

00:08
    Tobiáš Vítek se dostal těsně ke karlovarskému gólmanovi, ale domácí obránci jeho akci nakonec překazili.

00:02
    Přesun ze středního pásma energetikům stopl ofsajd.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Kadoun) – Dyk (A), F. Čermák, Kůrka, Gombár, Bauer, D. Postl – Wardas (A), L. Slavík, Kyncl – Poizl (C), D. Sedláček, V. Blažek – Žalud, Š. Šilhan, Michalov.

Mountfield HK: M. Záruba (Růžička) – Janeček, Vencl, Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, Wališ – Hendrych (A), Šichan, T. Vítek (C) – Vondruška, Páleník, Fi. Klíma – Hornych, Koklar, J. Pánek – Frolík.

Mountfield HK:
    V tomto týdnu se hradečtí mladíci už s jedním západočeským celkem utkali. Na svém ledě přivítali dorost týmu Škody Plzeň, nad kterým už po první třetině vedli 3:0. Všechny tři góly padly během minuty a jedenácti sekund mezi čtrnáctou a patnáctou minutou. Na dostřel jedné branky se plzeňští mladíci dostali v padesáté první minutě. Jenomže do konce třetiny hráči Mountfieldu HK přidali další dva góly a tentokrát jim na to stačilo šedesát osm sekund. Díky tomu zůstaly všechny body v Hradci Králové.

Nejproduktivnější hráči:
    Ondřej Páleník 45 bodů (20+25)
    Patrik Hendrych 32 bodů (14+18)
    Filip Klíma 30 bodů (8+22)

HC Energie Karlovy Vary:
    Trenéři Energie v nadstavbové části dávají v sestavě prostor hráčům z karlovarské šestnáctky a rovněž i deváťákům. Tento tah se jim vyplácí a nováčci v týmu o sobě dávají vědět. V posledních deseti zápasech energetici nebodovali pouze dvakrát. Naposledy na domácím ledě nestačili na tým Slavia Praha. Pod oba góly Energie se podepsali obránce Matěj Bauer a útočník Filip Žalud, právě hráči šestnáctky Energie.

Vlastimil Blažek 59 bodů (31+28)
    Petr Tomek 58 bodů (20+38)
    Viktor Wardas 32 bodů (16+16)

Krásný podvečer, před námi je druhý nadstavbový duel mezi týmem Energie a Mountfieldu HK. Oba týmy se spolu potkaly hned v prvním utkání nadstavby a z výhry se radovali energetici poté, co hradecké střelce vynuloval Martin Psohlavec. Kdo se bude radovat z výhry tentokrát se brzy dozvíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 5. Wardas (L. Slavík), 11. V. Blažek (D. Sedláček, Gombár), 33. V. Blažek (Kůrka), 60. V. Blažek (D. Sedláček) – 5. Páleník (Studnický), 40. Páleník (Koklar, Forejtek)