Poruba – Tábor 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
HC Tábor
Neděle 04.02.2024, 16:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Utkání bylo odloženo v návaznosti na čtvrteční tragickou událost na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Nový termín utkání byl stanoven na 4. února se začátkem v 16:00.

Hockey Club Tábor
    V sobotním utkání v Olomouci stáhli táborští Kohouti manko a nakonec vyhráli v prodloužení 4:3. Ke čtyřem dosavadním bodům si tak připsali další dva, čímž na osmé Kladno, které má odehráno o zápas víc, ztrácí jen bod.
    Táboru se povedlo vyhrát po šňůře pěti proher.

Kanadské bodování kabiny vede Adam Suchan s 11 body, když čtyři góly dal a na pět nahrál. Záda mu kryje Sebastian Pánek s dvěma góly a pěti asistencemi. Šest kanadských bodů (3+3) získal Jan Hlavín ovšem v šesti zápasech.
    Z obránců je bodově nejlepší Vojtěch Špaček, který nahrál na čtyři branky.
    A z defenzivních řad ještě brankářský post....
    Mezi tři tyče se nejčastěji staví Adam Mustafa s úspěšností 90,18%.

Obývá průběžnou sedmou příčku se ziskem 9 bodů za tři výhry ze šesti utkání. Navíc má kladné skóre 27:26. Nutno ale dodat, že má nejmíň odehraných zápasů.
    Naposled hrál RT TORAX dramatické utkání 20. ledna doma se Spartou, kdy výhru strhli na svou stranu třemi góly ve třetí třetině – 4:2.
    O den dříve v prvním domácím zápase v roce 2024 s Libercem prohráli 2:5. Ve třech zápasech venku se podařilo sebrat body jen na Kladně. Týmy Litvínova a Jihlavy nebyly Porubou pokořeny.

Týmové statistiky vede vítkovická posila Šimon Fasner (6+8), čímž je se 14 body ze všech hráčů skupiny O účast v play off na třetí pozici.
    Záda mu kryje týmový kolega z Ridery Jiří Douda s pěti góly a stejným počtem nahrávek. Porubský Tomáš Bobok odehrál o utkání méně a nasbíral devět bodů (3+6).
    Z defenzivních hráčů je v kanadském bodování nejlepší Semen Stasiuk s šesti asistencemi a mezi třemi tyčemi je nejčastěji reprezentační brankář, čerstvě stříbrný z Olympiády dětí a mládeže, Jan Láryš s úspěšností 89,21%.

Dnešní utkání se mělo odehrát před vánoci jako první kolo nadstavby, ale kvůli událostí na Filosofické fakultě v Praze se celé kolo odložilo a přichází na řadu v první únorovou neděli.
    Po návratu reprezentace U16 z Olympiády dětí a mládeže v Jižní Koreji, kde předvedl výbornou formu porubský brankář Jan Láryš.

Porubané se s Táborem potkali před sezónou na turnaji v Přerově a v systému turnaje dvakrát vyhráli 1:0 a jednou remizovali 1:1.

Dorostenci už od listopadu hrají domácí utkání v Porubě, ale až dnes mohou vjet na led zrekonstruované RT TORAX ARENY.

Utkání začíná v 16 hodin.

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Bernard) – Korbel, Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka, Michalík – Ostřížek, Vehovský (C), Skorochod (A) – Václavek, Bobok, Stryczek – Dietrich, Indrst (A), Ignatěnko – J. Žídek.
    Trenér: David Moravec

Hockey Club Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Slívko, Suchan – Hlavín, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slabý, Podzimek, Bartuška – Bušta, Šustík.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Rapák – Tvrdý, M. Voznička.

Pěkné nedělní odpoledne z RT TORAX ARENY, kde vůbec poprvé po otevření zrenovované haly odehrají porubští dorostenci domácí utkání.

00:01

00:34
    Moustafa zachytil pokus Skorochoda.

00:55
    Svoboda vybojoval kotouč ve středním pásmu a otáčí směr hry.

01:19
    5/5
    Tábor právě vstřelil branku!
    A narazil si kotouč v útočné třetině s Bačou a pohotovou střelou otevírá VÁCLAV SVOBODA skóre. Asistence: Antonín Bačo a Robin Šustík.
    Svoboda V., Pánek S., Šustík R., Mohyla Rob., Pufr A.
    Dragon D., Stasjuk S., Václavek O., Bobok T., Stryczek L.

02:58
    Porubané nastřelili tyč.

03:46
    Láryš zachytil pokus Slívka.

04:04
    5/5
    Kohouti opět vybojovali ve středním pásmu puk a tlačili se do brány. MATĚJ SLABÝ tísněn obráncem dokázal bekhendem protlačit kotouč pod ležícími betony kolem levé Láryšovy tyče. Asistence: Antonín Bačo a Jan Bartuška.
    Slabý M., Bačo A., Bartuška J., Špaček V., Strachota J.
    Planka M., Noga K., Dietrich V., Indrst J., Ignatěnko M.

05:20
    RT TORAX se držel v pásmu, ale soupeř jej tlačil na mantinel a tak domácí nedokázali bránu střelecky ohrozit.

05:58
    Střela Slabého končí u Láryše, který bleskově rozehrává.

06:31
    Bartuška se protáhl kolem trestné lavice, ale byl zablokován, takže ke střele na bránu nedošlo.

07:01
    Po vhazování ve středním pásmu se domácí dostávají do útočné třetiny a zkouší něco vyvést z nepříznivým stavem.

08:38
    Následně se domácí ubránili dalšímu nepříjemnému tlaku Kohoutů a po otočení hry na táborskou bránu se po střele Skorochoda Moustafa protáhl k levé tyči.

09:25
    Puk je mimo plochu. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího gólmana.

09:35
    Buly vyhrává Slivko , ale daleko se hráči v modrých dresech nedostali. Porubané začali důrazně hlídat přechod své obranné modré čáry.

10:30
    Ovšem ale Táborští jsou v defenzivě také důrazní a Moustafa nemusel zakročit proti žádné střele.

11:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    Karel Noga – 2 min., podrážení.

12:00
    Domácí odehráli oslabení výborně. Táborští sice stříleli, ale díky blokům se puk k Láryšovi dostával sporadicky.

12:40
    Z pásma vyhazuje kotouč Dragon.

13:07

14:05
    Slabý zablokoval hůl Bobokovi, který stál ve slotu a mohl otočkou Moustafu překvapit.

14:48
    Vehovský čekal před brankovištěm na nahrávku zpoza brány, ale Ostřížek byl blokován a tak puk končí na opačné straně.

15:33
    Další porubská snaha vsítit kontaktní branku. Tentokrát se nedostal k zakončení Indrst.

15:58
    Střela Bartušky končí v protějším rohu.

16:53
    Bobok zastavuje ve středním pásmu Bačovu rozehrávku.

17:35
    Další porubský pokus se v útočné třetině nesetkal s úspěchem. Navíc se musí Porubané rychle vracet do obrany.

17:50
    5/5
    Domácí neuhlídali rychlý průnik ONDŘEJE SLÍVKA, který před brankářem udělal kličku a bekhendem zasunul puk za klečícího Láryše. Asistence: Adam Suchan a Filip Podzimek.
    Slívko O., Suchan A., Podzimek F., Pufr A., Mohyla Rob.
    Korbel A., Majkowski M., Vehovský T., Skorochod D., Dietrich V.

18:15
    Podzimek měl na holi čtvrtý gól, ale jeho střelu z první Láryš zachytil do lapačky.

19:10
    Zakázané uvolnění Poruby.

19:40
    Třetina se už dohrává, když buly v obranném pásmu Porubané vyhráli.

20:00

Porubané odložili několik utkání, takže zápasové vytížení trochu ztratili. Vždyť naposledy hráli 20. ledna ještě v malé tréninkové hale. První utkání v RT TORAX ARENĚ nezačali dle představ. Rozehraný Tábor, který v pátek vyhrál v Olomouci, soupeře přehrával a do šatny šel třemi góly v plusu. Domácí ubránili oslabení a Moustafu prověřili několika střelami, ke gólu to ale nevedlo.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba:
    ze hřiště odchází Jan Láryš, přichází Petr Bernard.

20:10
    Ostřížek za brankou sklepnul vyhození a tak se ke střele dostal Skorochod. Brankář se puku zmocnil do lapačky.

20:50
    Bernard si poprvé sáhl na kotouč po střele Strachoty.

21:33
    Porubu zastavuje ofsajd.

21:55
    Puk je mimo plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:13
    Bojuje se ve středním pásmu o zisk kotouče. Vyhrává RT TORAX.

22:25
    Branka je po souboji s obránci a posunuta. Blízko gólu byla Bobokova formace.

22:53
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Václav Svoboda – 2 min., podrážení.

23:02
    Hosté se osvobodili z tlaku a následně neudržel pásmo Korbel.

23:42
    Znovu založení útoku zajistil majkowski a do pásma zajel s kotoučem na holi Václavek, který nakonec za brankou soupeře bojuje o možnost nahrát na kruhy.

24:40
    Střely od modré byly blokovány a končily na zadním mantinelu.

24:53

25:04
    4/5
    Porubané neudrželi puk v útočné třetině a zároveň si nepohlídali návrat VÁCLAVA SVOBODY na led, který se k volnému kotouči dostal bez námahy a sám proti Bernardovi uspěl střelou pod horní tyč. Asistence: Vít Mašek a Antonín Bačo.
    Svoboda V., Mašek V., Bačo A., Pánek S.
    Majkowski M., Planka M., Bobok T., Indrst J., Stryczek L.

26:20
    Porubané jsou vývojem utkání zaskočeni. Jsou v permanentní defenzívě, což bere síly. Změnit se nedaří ani úspěšné zakončení útočných akcí, kterých je ovšem pomálu.

27:25
    Po střele Ostřížka stál na dorážku Skorochod, ale Táborští získali kotouč na své hole a otáčí hru.

28:50
    Delší pasáž se drží domácí tým v pásmu a hledá cestu ke gólu.

28:58
    Puk je v ochranné síti.

29:11
    5/5
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je to konečně tu! RTTORAX svůj tlak zúročil v podobě průniku TOBIÁŠE VEHOVSKÉHO do brány a bekhendem zvedl puk pod horní tyč. Asistence: Jan Ostřížek a Dominik Dragon.
    Vehovský T., Ostřížek J., Dragon D., Skorochod D., Stasjuk S.
    Céza Š., Mašek V., Pánek S., Svoboda V., Šustík R.

30:37
    Vhazuje se po levé ruce Moustafy. Ostřížek jede za pukem za brankou, ale táboru se podařilo dostat hru do střední třetiny.

30:58
    Znovu nabití pásma hodlal využít Skorochod, ale obránce mu nedovolil sjet před bránu.

31:21
    Bernard zastavuje soupeřovu akci lapačkou.

31:52
    Sebastian Pánek – 2 min., hákování.

32:21
    Nahrávky kolem dokola končí u Skorochoda, který je podražen.

32:30
    Ondřej Slívko – 2 min., podrážení.

32:30
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

32:40
    Přes minutu mohou hrát domácí pět proti třem.

33:05
    Trojice bránících hráčů se ale přesouvá pozičně proti hráči s pukem a i přes dorážku se Porubanům nedaří protlačit kotouč za brankovou čáru.

33:52
    Tábor je ve čtyřech.

34:13
    Pořád má Poruba kotouč na holi a nahrává si pásmem kolem dokola.

34:30

34:35
    Slívka nastoupil do hry v době, kdy Poruba ztratila pásmo a puk se dostal navrátivci na led na hokejku. Majkowski ale dokázal soupeře vytěsnit a o kotouč jej na kruhu obrat.

35:35
    Stryczek uhájil pozici na puku a vybídl ke střele Václavka. Moustafa má puk ve výstroji.

36:27
    Domácí po ztrátě pásma se bleskově dostali zpět a střela Skorochoda končí u brankáře.

37:23
    Domácí zahráli nechtěně přes všechny čáry. Vhazování se chytá po Bernardově pravici.

37:52
    Leon Stryczek – 2 min., držení.

37:56
    Střela Svobody mohla skončit v levém horním rohu brány, ale Bernard nastavil lapačku včas a puk tak končí na mantinelu.

38:45
    Stasiuk vyhrál souboj za brankou a Planka posunul na Boboka, jenž dostává hru do středního pásma.

39:02
    Hosté se dostávají zpět do pásma.

39:28
    Střela Suchana je vytěsněna mimo bránu.

39:48
    5/4
    Čtyři vteřiny scházeli do návratu Stryczka na led, když puk vystřelený ŠIMONEM CÉZOU zaplul do brankové sítě. Asistence: Václav Svoboda a Adam Suchan.
    Céza Š., Svoboda V., Suchan A., Slívko O., Mohyla Rob.
    Majkowski M., Planka M., Bobok T., Indrst J.

40:00

Prostřední dějství, do kterého domácí vstoupili s brankářem Bernardem, bylo herně vyrovnanější partií. Gólově ale pořád vévodili hosté, když v šesté minutě přidali čtvrtou branku. RTTORAX snížil zásluhou Vehovského dravého a drzého průniku do brány, jenže dvanáct vteřin před koncem třetiny a čtyři před koncem oslabení si Tábor vzal čtyřgólové vedení zpět.

40:01

40:40
    Domácí jsou v útočné třetině a hledají cestu pro puk do brány. Rozhodčí pískají.

41:09
    Jan Ostřížek – 2 min., sekání.

41:40
    Vyhození zařídil Stryczek, ale hosté se rychle vrací do útoku.

42:01
    Střelu Strachoty Bernard vytěsnil pravým betonem.

43:09
    Domácí oslabení ustáli a již jsou v plném počtu.

44:23
    Indrst vystihl špatnou rozehrávku a z pravého kruhu vystřelil. Razance nebyla dost silná a Moustafa puk jen vyrazil na druhou stranu, kde stál Dietrich. Ovšem jeho už obrana blokovala.

44:52
    5/5
    Tlak se domácím vyplatil a slaví druhou branku. JAN OSTŘÍŽEK byl na konci akce, při které využil zmatků v obraně. Asistence: Daniil Skorochod a Tobiáš Vehovský.
    Ostřížek J., Skorochod D., Vehovský T., Korbel A., Majkowski M.
    Céza Š., Mašek V., Pánek S., Slívko O., Suchan A.

45:40
    Icing Tábora. Vhazuje se po pravé ruce gólmana.

46:21
    RT TORAX vykryl útočné výpady soupeře a nakonec jej při vlastním útočení donutil zahrát přes všechny čáry.

47:46
    Hosté nevyhodili puk a tak mohl střílet Bobok. Následně se puk dostává za modrou a píská se ofsajd.

47:53
    Adam Suchan – 2 min., podrážení.

48:32
    Stasiukova dělovka končí mimo bránu.

48:56
    Moustafa přerušuje hru po střele Ignatěnka.

49:15
    Dragon s Majkowskim drží pásmo a před brankou cloní brankáři Ostřížek. Střelecká produktivita domácího týmu se zvedá, jen zatím není pečetěna góly.

49:53

50:35
    Nahrávka přes mantinel nachází na útočné modré Václavka. Špaček jej ale stínuje a nedovolí mu střílet.

51:20
    Puk je pod lapačkou při dorážce Indrsta.

51:49
    Po delší době e ke střele na bránu dostává tábor. Bernard vychytává Slívka.

52:22
    Bojuje se ve středním pásmu. Domácí se dostali do třetiny, jenže nahrávka najíždějícímu Žídkovi prošla pod hokejkou. Jinak by střílel z první.

53:24
    Střela Skorochoda končí u gólmana.

53:55
    Planka střílí přes hráče a před brankou tečuje puk Vehovský. Pufr dokázal porubskému kapitánovi hokejku zablokovat.

54:50
    Po delší době se do útočné třetiny dostali hosté. Suchan dojel kotouč, takže se icing nepíská. Byl však dojet Korbelem, který mu nedovolil střílet.

55:59
    Následně se RT TORAX dostal do útočné třetiny, kde vybojoval vhazování po střele Ostřížka.

56:32
    Skorochodova jízda do brány a střela na druhou tyč prošla jen těsně kolem.

57:25
    Ondřej Slívko – 2 min., hákování.

57:32
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:02
    Bobokově formaci se nezdařilo pásmo udržet. Ale rychle se domácí dostávají zpět. Ovšem nestřílí.

58:55
    Což vede k nepřesnosti nahrávky a puk je ve středním pásmu.

59:18
    Suchan vyhazuje.

59:25

59:48
    Indrst dojel vyhozený puk do obranného pásma.

59:55
    Hosté už hlídají cennou výhru.

Ve třetím dějství domácí korigovali výsledek brankou Jana Ostřížka ale taky už nedovolili soupeři vedení navýšit. Táborští vyhráli na Moravě i druhé utkání a bodově se dotáhli právě na Porubu, která má ale lepší skóre a dvě utkání k dobru.

Příští kolo nadstavby Extraligy dorostu skupiny o účast v play off se odehraje v pátek 16. února. Poruba bude hostit Olomouc, Tábor jede na led Litvínova.

Z dnešního zápasu je to vše. Z krásné nové RT TORAX ARENY děkuji za pozornost a po reprezentační přestávce se těším opět na počtenou. (18:11:08)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 30. Vehovský (Ostřížek, Dragon), 45. Ostřížek (Skorochod, Vehovský) – 2. V. Svoboda (S. Pánek, Šustík), 5. Slabý (Bačo, Bartuška), 18. Slívko (Suchan, Podzimek), 26. V. Svoboda (V. Mašek, Bačo), 40. Céza (V. Svoboda, Suchan)

HC RT TORAX Poruba: Láryš (21. Bernard) – Korbel, Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka, Noga, Michalík – Ostřížek (C), Vehovský (A), Skorochod – Václavek, Bobok, Stryczek – Dietrich (A), Indrst, Ignatěnko – J. Žídek.

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Slívko, Suchan – Hlavín, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slabý, Podzimek, Bartuška – Bušta, Šustík.

Rozhodčí: Rapák – Tvrdý, M. Voznička