Vrchlabí – Příbram 0:2 (kon.) | Letňany – Tábor 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 1:3 (kon.)
Děčín – Mostečtí Lvi 4:1 (kon.) | Kobra – Cheb 3:2 (2:0 po s.n.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 7:6 (po pr.)
Opava – Nový Jičín 7:2 (kon.) | Benátky n/J – Řisuty 5:2 (kon.) | Šumperk – Havířov 1:2 (1:3 po s.n.)
SHKM Hodonín – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 1:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Písek 5:3 (kon.)
Technika Brno – Vel. Meziříčí 2:3 (kon.)
HC Letci Letňany
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
HC Tábor
Středa 07.02.2024, 18:00 • Ice Arena, Praha-Letňany • 2. liga skupina Západ • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer všem hokejovým fanouškům při sledování online reportáže z nadstavby skupiny A druhé hokejové ligy mezi domácími Letci z Letňan a hostujícím klubem HC Tábor. Lépe jsou na tom v tabulce hosté, kterým patří v nadstavbové skupině druhé místo za vedoucím Chomutovem. Letňany jsou aktuálně na čtvrtém místě tabulky a oba týmy dělí propastných sedmnáct bodů.

HC Letci Letňany: J. Němeček (Nečas) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Pšenička, Korčák – Kysela, Arnošt (C), Poppel – Vacín, Labuzík, Š. Turek – Půlpán, Mácha, Theimer – Jobánek.
    Trenér: Ondřej Poul

Hockey Club Tábor: Gába (Žajdlík) – Suchánek (A), A. Čížek, Hajič, Jáchym, Říha, Hubata, Plášil – Krliš, Milfait, J. Duda – Zeman, Matušík (A), Zadražil – Šulek, Nevšímal, Severa – Huna, Zíb, Seidl (C) – Dančišin.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož.

Hokejisté obou týmů jsou na ledové ploše, zápas 7. kola nadstavby ve skupině A může za pár okamžiků začít.

00:01

01:01
    Po úvodním oťukávání se hráči Letňan nastěhovali do pásma soupeře, střelu Lukáše Chalupy schoval hostující gólman do výstroje.

01:55
    Hraje se rychle od pásma k pásmu, oba brankáři se musí mít na pozoru.

03:55
    Zakázané uvolnění hostů. Buly po pravé ruce brankáře Gáby.

04:56
    Teď byli hosté nastěhovaní v pásmu soupeře, k přímé střele na bránu Němečka se ale nedostali.

05:48
    Menší trest za podražení dostal Lukáš Chalupa.

06:26
    Domácí zatím oslabení zvládají velmi dobře. Hraje se ve středním pásmu.

06:46
    Miloslav Jáchym pálil od modré, bránu ale netrefil.

07:12
    Domácí nyní puk vyhodili až do pásma Tábora.

07:41
    Opět je puk až za bránou Gáby, domácí budou brzy v plném počtu.

07:48
    Hráči Letňan oslabení zvládli bez problémů. Hraje se v plném počtu.

08:06
    Zakázané uvolnění Tábora, buly se vrací před Gábu.

08:58
    Tomáš Hubata posílal před bránu Němečka od modré čáry zajímavou pobídku, nikdo ze spoluhráčů ale domácího gólmana nepřekonal. Ten pravým betonem udržel puk mimo brankový prostor.

09:59
    Domácí se jen velmi nesměle dostávají do pásma soupeře. K nebezpečnému zakončení se zatím nedostali.

10:33
    Teď poslali puk přes všechny čáry také domácí hokejisté. Buly před Němečkem.

11:01
    Tábor právě vstřelil branku!
    MILAN DANČIŠIN si teď od levého mantinelu dobře sjel do kruhu, kde přesnou střelou zakončil přihrávku od Zemana. Asistence: Adam Zeman a Jiří Říha.
    11:01 Milan DANČIŠIN - 0:1

12:01
    Hosté jsou nadále lepší a již jsou opět nastěhovaní v pásmu soupeře.

12:27
    Přečíslení tří proti dvěma hostům nyní nevyšlo. Sami se připravili o puk, který ale Táborští rychle získali zpět.

12:57
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Lukáš Vacín teď musel zahákovat zakončujícího protihráče. Je z toho menší trest.

14:03
    Domácí ale zatím zvládají oslabení velmi dobře a stejně jako v prvním oslabení se jim daří držet puk v pásmu Tábora.

14:27
    Rudolf Huna se snažil přihrávat od pravého mantinelu na levou stranu, jeho pas byl ale zblokovaný mimo hrací plochu. Buly v útočném pásmu Tábora.

14:57
    Domácí jsou v plném počtu.

15:10
    Zoran Fiala si hezky sjel na střed, odkud se snažil pálit z mezikruží. Gólman Gába jeho ránu vyrazil.

15:26
    Petr Zíb se pokoušel vypálit hned po přejetí modré čáry. Jeho rána byla ale defenzivou domácího celku zblokovaná.

16:32
    Hosté po rychlém protiútoku navyšují vedení. Tomáš Hajič se dostal podél levého mantinelu až do pásma soupeře a následně přihrál před bránu, kdy se do odkryté svatyně trefil RUDOLF HUNA. Asistence: Tomáš Hajič a Matěj Zadražil.
    16:32 Rudolf HUNA - 0:2

17:43
    Hosté jsou opět nastěhovaní v pásmu soupeře. Letci se musí opět jen bránit.

18:33
    Hraje se dlouho bez přerušení, aktivnější jsou nadále hosté.

19:01
    Hlasatel právě oznámil start poslední minuty první třetiny.

19:32
    Domácí hokejisté sice kontrolují puk, avšak jen ve vlastním vápnu, odkud nemohou být nebezpeční.

20:00

Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Letňany a Táborem. Hosté potvrzují roli favorita a po první části hry vedou zaslouženě 2:0, když se trefili Dančišin a Huna.

20:01

21:18
    Jakub Suchánek nahazoval puk od modré čáry, domácí gólman byl ale připravený.

22:08
    Tomáš Hubata zpoza brány přihrával do mezikruží, nikdo ze spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

22:55
    Domácí se teď ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.

22:58
    Hned po buly pálil Jiří Říha, gólman Němeček ale jeho ránu v poklidu vyrazil do rohu.

23:41
    Oto Theimer se pokoušel prosadit až do zakončení, v tísni ale neměl šanci vystřelit.

24:40
    Z levé strany teď pálil Adam Mácha. Gólman Gába si proti jeho střele ale dobře vyjel a zakročil.

24:55
    Zakázané uvolnění hostů, buly po levé ruce brankáře Gáby.

25:11
    Drtinovo nahození od modré čáry Gába vyrazil.

25:37
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí útočník PETR POPPEL dokázal dorazit puk za záda brankáře Gáby po velmi dobré práci Vojtěcha Kysely, který vnikl s pukem do brankoviště, kde rozhodil hostujícího brankáře. Asistence: Vojtěch Kysela.
    25:37 Petr POPPEL - 1:2

27:11
    Domácí po vstřelené brance ožili a tlačí se do útoku. Hosté ale svůj jednobrankový náskok kontrolují.

28:14
    Znovu se hraje delší čas bez přerušení. Teď se hlavně bojuje ve středním pásmu.

28:46
    Dvě minuty za seknutí protihráče u mantinelu teď dostal Matěj Zadražil.

29:28
    Hráči Letňan teď dobře zamkli soupeře v jeho pásmu, gólman Gába je ale zatím pozorný.

29:59
    Hosté dvakrát úspěšně vyhodili puk do pásma soupeře, domácí se ale rychle vracejí zpět do pásma Tábora.

30:15
    Petr Zíb teď doslova vysekl soupeři hokejku z rukou a dostává dvě minuty.

30:46
    Domácí krátkou přesilovku pěti proti třem nevyužili.

30:49
    Radek Seidl teď ale dostává 2+2 minuty za vysokou hůl. Bylo to s krvavým zraněním v obličeji, proto dvojnásobný trest.

30:49
    Domácí mohou hrát minutu a půl proti třem.

31:39
    Hosté jsou zamknutí ve vlastním pásmu. Navíc nemohou střídat a na trojce bránících hráčů jsou znát již velmi těžké nohy.

31:52
    Teď ale Gába puk lapil a podržel ho. Hosté mohou střídat.

32:15
    Hosté to nejhorší přežili a jsou ve čtyřech.

32:49
    Tábor zvládl první část hry čtyř proti pěti. Ještě dvě minuty.

33:52
    Domácí jsou v tlaku i během hry pěti proti pěti. Gólman Gába se teď musel hodně ohánět.

33:58
    Menší trest za hákování dostal Štěpán Turek.

34:28
    Od modré to švihem zkoušel Tomáš Hubata, brankář Němeček jeho ránu vyrazil betonem.

34:49
    Hosté jsou v plném počtu a čeká je krátká přesilovka.

35:58
    V plném počtu jsou již i domácí hokejisté.

36:51
    Opět se hraje dlouhé desítky vteřin bez jakéhokoliv přerušení. Nutno dodat, že ani brankáři teď nejsou v nějaké velké permanenci.

37:28
    Tak až nyní se hra přerušila po zakázaném uvolnění hostů. Buly po levé ruce brankáře Gáby.

38:12
    Pavel Mrňa se hezky uvolňoval a dostal se až do pásma soupeře, jenže zakončit nakonec nedokázal.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Po zakázaném uvolnění hráčů Tábora tady bude ještě buly před Gábou.

39:35
    Domácí mají v poslední minutě druhé části hry velký tlak, chybí tomu ale přesné zakončení.

40:00

Je tu konec druhé třetiny utkání nadstavby druholigové skupiny Západ mezi Letňany a Táborem. Domácí hokejisté potvrzují, že mají aktuálně velmi slušnou formu a Jihočechům ve druhé části hry slušně zatápěli. Plnohodnotně se Pražané do zápasu vrátili již ve 26. minutě, kdy se prosadil Petr Poppel. Stav zápasu je 1:2 a třetí třetina tak slibuje zajímavou podívanou.

40:01

40:15
    David Gába schytal tvrdou ránu pukem do nechráněného místa. Bude ale v pořádku.

40:31
    Domácí začali i druhou třetinu velmi aktivně a hosté se teď musí bránit.

41:12
    Jiří Drtina vypálil zpoza modré čáry, gólman Gába byl ale opět na svém místě.

42:01
    Pavel Mrňa se dostal do přečíslení. Chtěl přihrávat spoluhráči, což se mu nepovedlo, a tak zkusil na druhý pokus vystřelit, Gába byl ale opět na místě.

43:12
    Třetí třetina začala ve vysokém tempu a hraje se teď od brány k bráně.

44:02
    Stejně jako již několikrát dnes se hraje dlouho bez přerušení. Teď už to bude déle než tři minuty.

45:11
    Teď se ani jedno z mužstev nedostává do zakončení, hraje se hlavně ve středním pásmu.

45:47
    Hosté se teď z ničeho nic dostali do dvoubrankového vedení. ONDŘEJ ŠULEK se díky šťastnému odrazu ve středním pásmu dostal k puku a poté přes obránce nečekaně vystřelil. Puk z jeho hole skončil až za zády brankáře Němečka. Asistence: Petr Zíb a Jan Nevšímal.
    45:47 Ondřej ŠULEK - 1:3

46:21
    Jan Milfait hákoval a dostává dvě minuty.

47:43
    Domácím se ale vůbec nedaří dostat do pásma soupeře. Hosté v pohodě udržují dvoubrankový náskok.

48:21
    Hosté naprosto bez problémů oslabení odbránili a jsou v plném počtu.

48:48
    Josef Němeček nyní předvedl pěkný zákrok lapačkou, když efektivně semaforem lapil střelu z levé strany.

49:39
    Domácí se po třetím inkasovaném gólu přestalo úplně dařit a hosté teď dominují.

50:17
    Navíc nepříjemnost pro domácí. Dvě minuty za podrážení dostává obránce Dominik Němeček.

51:22
    Hosté se v přesilovce nikam neženou. Je vidět, že dvoubrankový náskok jim stačí ke spokojenosti.

52:17
    Domácí hokejisté jsou v plném počtu.

53:01
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů. Buly před Němečkem.

54:13
    Domácím se čas na srovnání rychle krátí. Je vidět, že hosté se teď soustředí hlavně na defenzivní činnost.

54:56
    Nahození od modré čáry v pohodě schoval do výstroje brankář Němeček.

55:46
    Domácím se nedaří usídlit se v pásmu soupeře. Konec zápasu se rychle blíží, Letňany to asi brzy zkusí v šesti.

57:35
    A je patrně definitivně rozhodnuto. Z ničeho nic se do zakončení dostal MILOSLAV JÁCHYM, který střílí čtvrtou branku hostů! Asistence: Jakub Matušík a Matěj Zadražil.
    57:35 Miloslav JÁCHYM - 1:4

57:55
    Hned o dvacet vteřin později pak MILAN DANČIŠIN svým druhým gólem v zápase zvyšuje již na 5:1 pro Tábor a je jasno, že hosté dokráčí k vysokému vítězství. Asistence: Adam Zeman a Václav Krliš.
    57:55 Milan DANČIŠIN - 1:5

58:48
    I nyní se hraje v pásmu Letňan. Domácí hokejisté zcela rezignovali na jakoukoliv snahu s výsledkem cokoliv udělat.

59:23
    Hráči Tábora mají puk na svých hokejkách za vlastní bránou a vyhlížejí konec zápasu.

Máme za sebou druholigové utkání ve skupině Západ mezi domácími Letňany a hostujícím Táborem. Po druhé třetině se zdálo, že je zaděláno na drama, když domácí dokázali snížit na 1:2, avšak ve třetí části hry dávali góly již pouze hosté. Podařilo se jim vstřelit celkem tři branky, a tak v zápase vyhrávají jednoznačně 5:1! (20:06:39)

Aleš Strouha

Branky a nahrávky: 26. Poppel (Kysela) – 12. Dančišin (Zeman, Říha), 17. Huna (Hajič, Zadražil), 46. Šulek (Zíb, Nevšímal), 58. Jáchym (Matušík, Zadražil), 58. Dančišin (Zeman, Krliš)

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Suchánek (A), A. Čížek, Hajič, Jáchym, Říha, Hubata, Plášil – Krliš, Milfait, J. Duda – Zeman, Matušík (A), Zadražil – Šulek, Nevšímal, Severa – Huna, Zíb, Seidl (C) – Dančišin.

Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož