Česko – USA 2:6 (kon.) | Švýcarsko – Česko 3:2 (po pr.)
USA
Sobota 10.02.2024, 01:00 • USA Hockey Arena • Turnaj pěti (U18)

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se brzy těšit u dalších hokejových přenosů.

Přeji hezký víkend. (03:33:18)

Češi uzavřou turnaj pěti zemí už dnes, od 21:30 vyzvou Švýcary. Národní tým se pokusí o něco vylepšit svou bilanci, zatím totiž hraje jako na houpačce, na kontě má jednu dominantní výhru a dvě výrazné prohry...
    Dnešní góly Adama Benáka

Střely na branku (celkem): 21 – 33

Střely ve 3. třetině: 4 – 14.

Třetí třetina byla ještě pořádně divoká, skóre se už ale výrazněji neměnilo. Sudí rozdali za jedinou periodu rovnou 14 trestných minut, Češi hned šestkrát hráli oslabení, včetně jednoho ve formátu 5 na 3. Američané už ale výrazněji skóre nenavýšili, trefil se "pouze" Cole Eiserman.

Český národní tým do 18 let tak držel s USA krok po většinu 1. třetiny, od té doby už ale nestačil a prohrává 2:6. Oba české góly vsítil mladíček Adam Benák, na druhé straně zazářil stejnou bilancí Cole Eiserman, ještě o něco výraznější byl se čtyřmi nahrávkami Max Plante.

Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ADAM BENÁK. Asistence: Martin Švec.

54:57
    Střely na branku ve 3. třetině: 3 – 12.

52:30
    Vyloučení v týmu USA:
    Teddy Stiga – 2 min., nedovolené bránění.

50:28
    Adam Benák – 2 min., sekání.

49:37
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Autorem branky je COLE EISERMAN. Asistence: Max Plante a James Hagens.

49:30
    Adam Král – 2 min., krosček.

46:45
    Střely na branku ve 3. třetině: 1 – 6.

46:36
    V této vylepšené, ani navazující přesilovce se USA nakonec neprosazují, stav zůstává nezměněn.

44:36
    Spojené státy čeká 41 vteřin přesilovky 5 na 3!

44:36
    Petr Sikora – 2 min., hrubost.

43:17
    Štěpán Hoch – 2 min., vražení na hrazení.

40:01

Střely na branku (celkem): 17 – 19
    Střely ve 2. třetině: 7 – 8

Druhá třetina nakonec tolik vzruchu jako ta první nepřinesla. Český tým si zahrál dvě přesilové hry, na branku soupeře vystřelil sedmkrát, jenže prosadit se bohužel nedokázal. Naopak USA vedení navýšily zásluhou Ziemera a do třetí třetiny jdou s pohodovým náskokem 5:1.

40:00

40:00
    John Whipple – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

37:44
    Cole Eiserman – 2 min., vysoká hůl.

30:11
    Střely na branku ve 2. třetině: 4 – 6.

23:15
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Matyáš Mařík, přichází Břetislav Vystrčil.

23:15
    Autorem branky je BRODIE ZIEMER. Asistence: Teddy Stiga.

20:55
    Brodie Ziemer – 2 min., hákování.

20:01

Střely na branku: 10 – 11

Zápas začal pro české barvy výborně. Už ve druhé minutě se sice naši mladíci museli bránit v oslabení, v tom nicméně unikl Adam Benák, jenž otevřel skóre zápasu – 1:0. Bohužel, vedení Čechům dlouho nevydrželo, už v páté minutě bylo vyrovnáno. USA nakonec otočily skóre, nicméně Češi zůstávali na dostřel až do 18. minuty, v té dvěma brankami za 22 vteřin soupeř odskočil a nyní vede už pohodlně 4:1.

Speciální kredit si za prvních dvacet minut zaslouží Max Plante (0+3), ten se bodem podílel na třech ze čtyř amerických gólů.

20:00

17:43
    Autorem branky je NOAH LAPOINTE. Asistence: Teddy Stiga a EJ Emery.

17:21
    Autorem branky je COLE HUTSON. Asistence: Max Plante a James Hagens.

10:56
    Autorem branky je JAMES HAGENS. Asistence: Max Plante a John Whipple.

09:29
    Současné vyloučení:
    Šimon Pohludka – 2 min., hrubost.

Will Skahan – 2 min., hrubost.

04:36
    Autorem branky je COLE EISERMAN. Asistence: Max Plante a Cole Hutson.

Střely na branku: 3 – 4.

03:28
    Autorem branky při vlastním oslabení je ADAM BENÁK.

01:14
    Danny Chludil – 2 min., vražení na hrazení.

Česko: Mařík (Vystrčil) – Matka, Skok, Švec, Průšek, Hlinský – Benák, Král, Chludil, Pohludka, Vaculík, Novotný, Hoch, Daníček, Poletín, Žemlička, Pekař, Sikora, Klimek, Lisler, Chaloupka

USA: Parsons (Kempf) – Ziemer, Pardue, Whipple, Emery, Rheaume-Mullen, Stiga, Baker, Hagens, Bednarik, Laurila, Epperson, Van Vilet, McMorrow, Lapointe, Hutson, Plantne, Skahan, Vansaghi, Eiserman.

00:01
    Paráda Adama Benáka proti Finsku

Výkony českých reprezentantů jsou na turnaj pěti zemí zatím nevyrovnané. Po výbuchu se Švédskem 4:9 přišlo výrazné zlepšení v utkání s Finskem, to naši mladíci zvládli vyhrát 5:0.

Česny čekají ještě dva zápasy, jeden s domácími Američany, druhý zítra od 21:30 se Švýcarskem.

Tabulka turnaje pěti zemí:

1. Švédsko – 7 bodů
    2. USA – 6 bodů
    3. Česko – 3 body
    4. Švýcarsko – 1 bod
    5. Finsko – 1 bod

Zdravím všechny fanoušky a příznivce mládežnického hokeje! Dnes se společně zaměříme na zápas české reprezentační osmnáctka s jejich vrstevníky z USA.

Utkání začíná v 1:00, budeme vám z něj přinášet důležité události.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 4. Benák, 57. Benák (Švec) – 5. Eiserman (Plante, Hutson), 11. Hagens (Plante, Whipple), 18. Hutson (Plante, Hagens), 18. Lapointe (Stiga, Emery), 24. Ziemer (Stiga), 50. Eiserman (Plante, Hagens)

Česko: Mařík (Vystrčil) – Mrtka, Skok, Švec, Průšek, Hlinský – Benák, Král, Chludil, Pohludka, Vaculík, Novotný, Hoch, Daníček, Poletín, Žemlička, Pekař, Sikora, Klimek, Lisler, Chaloupka