Mladá Boleslav – Vítkovice 9:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:5 (3:2 po s.n.) | Přerov – Plzeň 4:3 (kon.)
Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Poruba – Olomouc 2:1 (kon.) | Liberec – Zlín 6:1 (kon.)
HC Litvínov – Tábor 5:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 8:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Berani Zlín
Pátek 16.02.2024, 17:00 • Svijanská aréna, Liberec • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Zdravím všechny fanoušky hokeje a toho mládežnického především! Páteční podvečer nabídne v Liberci další duel dorostenecké extraligy, konkrétně skupiny bojující o účast v play-off. Domácí Bílí Tygři vyzvou Berany Zlín, úvodní buly utkání hraného na ledě Svijanské arény padne v 17 hodin!

Svěřenci Milana Plodka se v nadstavbové části prezentují velmi solidními výkony a aktuálně zaujímají v tabulce se 17 body získanými v osmi zápasech čtvrtou příčku. Z minulých tří utkání mají bilanci dvou spolehlivých výher a jedné prohry, kdy si Severočeši poradili s Porubou poměrem 5:2 a poté s Olomoucí 8:2. Svůj poslední souboj sehráli Tygři doma proti pražské Spartě, na kterou nestačili výsledkem 2:6.

Nejproduktivnější hráči Liberce:
    Marek Šťástka (18+17)
    Dominik Krajdl (6+21)
    David Hrouda (7+19)

Berani Zlín
    Žlutomodří dorostenci hrají neméně dobře vyvedenou nadstavbu. Z dosavadních desíti odehraných střetnutí vytěžili 22 bodů, což jim zajišťuje průběžné druhé místo. Poslední tři duely navíc znamenaly pro Berany pokaždé plný bodový příděl. Minulý hrací víkend na domácím ledě nejprve přetlačili Litvínov 3:2 a další den vyzráli téměř bez ztráty kytičky nad Kladnem 5:1. V úterním zápase na ledě svého předchozího soupeře již Rytíře přehráli s čistým kontem 3:0.

Nejproduktivnější hráči Zlína:
    Dominik Kos (22+28)
    Luca Pečner (13+19)
    Matěj Holba (11+11)

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Hrášek) – Ehrenberger (A), Vaněček, Kachlíř, D. Hrouda, Seidl – Grebeníček, Bělohorský, Bajer – Šejc, Krajdl, Šťástka (C) – Rozsíval, Kinter, M. Kratochvíl I.
    Trenér: Milan Plodek

Berani Zlín: Šimšálek (Ševců) – Mi. Sedláček, Mořkovský, Frömel, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář (A), F. Sedláček – Kočica, Venený, Pluskal – Kos (C), Matula, Holba – Pečner, Nesrsta, Doležal – V. Pravda.
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Kurtin.

Oba celky si již razí svou cestu na ledovou plochu.

Kapitáni obou mužstev jsou v diskuzi s hlavním sudím Radkem Wagnerem, není však jasné, o co se jedná.

Nakonec to vypadá na problém u zlínské branky, který se snaží jeden z čárových rozhodčí vyřešit.

Klec Beranů je odvezena pryč z hřiště a na její místo je dopravena jiná, jež už bude vyhovovat předepsaným parametrům.

Drobná komplikace je již minulostí, a tak zahájení dnešního zápasu ve Svijanské aréně mnoho nebrání.

00:01

00:09
    A hned v úvodu se pokusil vyzrát na Sebastiana Charváta Dominik Kos, jenž se prohnal do liberecké třetiny po pravé straně, jeho bekhend ale domácí gólman spolehlivě lapil.

00:14
    Kotouč skončil na střídačce Tygrů, a tak se opakuje buly v pásmu šelem.

00:19
    Sebastian Charvát musel reflexivně vykopnout pravý beton poté, co to Berani zkusili záhy po vyhraném vhazování.

00:47
    Do hry nastoupivší Lukáš Kachlíř dobrým obranným zákrokem zastavil najíždějícího Dominika Kose.

01:20
    Tentýž liberecký borec zachránil útočné pásmo Tygrů, z čehož jeho spoluhráči těží.

01:55
    Liberecký tlak stále pokračuje a střelu domácí devatenáctky v obraně Radek Šimšálek vůbec neviděl!

02:06
    Hosté se osvobozují, ovšem pouze za cenu icingu, který hru vrací před jejich brankáře.

02:17
    Adamu Matulovi se podařilo kotouč vyvézt z vlastní třetiny a ihned se svojí pětkou utekl střídat.

02:39
    Rána Jakuba Seidla mířila jen nad horní tyč zlínské branky.

02:56
    Pokus ze slotu od Davida Hroudy Šimšálek spolehlivě zneškodnil a raději přerušil hru. Tygři mají na začátku periody ze zápasu rozhodně více.

03:06
    Další zakázané uvolnění ze strany Zlínských.

03:11
    Do nahození Šimona Šejce se pokusil hrábnout Marek Šťástka, u puku byl ale dříve gólman Beranů a připsal si další zásah.

03:44
    Vaněček teď naopak vybízel k teči Šejce, avšak ten nedokázal kotouč usměrnit dostatečně přesně mezi tři tyče.

04:37
    Krajdl do zlínského pásma projel jako nůž máslem, aktuálně ale o hrací předmět musí bojovat v jeho rohu.

05:00
    Po krátké přestávce jsou Tygři znovu na zlínském území.

05:18
    Svým icingem se však ale proviňují také domácí, kteří vyřešili zbrkle útočnou rozehrávku.

05:37
    Matyáš Kratochvíl mohl pálit z ostrého úhlu, proti jeho pokusu se ale na led položil Michal Sedláček, který zamezil velmi nebezpečné střele!

05:57
    Jakub Vaněček vyzkoušel Šimšálkovu pozornost nahozením od modré čáry a puk prolétl jen pár centimetrů vedle jeho levé tyčky!

06:20
    Střela Šimona Šejce nebyla vypálena ideálně, i tak s ní ale měl zlínský maskovaný muž problémy.

07:03
    Po delší odmlce se do útočné třetiny dostali Zlínští, které reprezentoval jejich kapitán Dominik Kos. Jeho pokus z mezikruží ale dobře vystihl jeho protějšek z Liberce Marek Šťástka.

07:47
    Jiří Venený uháněl dopředu společně se svým kolegou z útoku Vojtěchem Kočicou, trochu krkolomným zákrokem ale zlikvidoval zatím největší šanci hostů Charvát.

08:56
    Bajer protečoval nahození z vlastní třetiny, a tak může jeho celek z této výhody těžit v zlínském pásmu.

09:25
    Ostrý pokus Davida Rozsívala z pravé strany nadělal Šimšálkovi obrovské potíže, ten ale i tak dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

09:28
    Avšak domácí to nemusí zase tolik mrzet, jelikož si nyní zahrají přesilovku po faulu Tadeáša Schmieda, jenž se pokusil nedovoleně zastavit právě Rozsívala.

10:00
    Hostům se však zatím oslabení daří a již dvakrát se vyhozením kotouče přes všechny čáry osvobodili.

10:25
    Za střelou Šimona Bělohorského se mohl Radek Šimšálek pouze ohlédnout, čistý výhled na ni ale rozhodně neměl.

10:54
    Snahy Liberce o rychlé znovuzískání pásmo vyústily v ofsajd, následuje tak buly ve středním pásmu.

11:10
    Hra se odehrává v rohu třetiny Beranů, což vyhovuje právě jim, jelikož tak ubíhají cenné sekundy z jejich oslabení.

11:28
    Zlín hraje opět v plném počtu.

11:49
    Liberečtí se až po konci přesilovky natrvalo usadili v pásmu Beranů, kde jim činí značné potíže.

12:20
    Do zlínské třetiny se nyní dokázal vrátit vjezdem Matyáš Kratochvíl, o kotouč byl ale obrán v rohu.

12:47
    Z rychlého kontru dostal touš na ránu z jedničky předložený Jakub Seidl, jeho střelu si ale Radek Šimšálek vychutnal lapačkou.

13:10
    Není to gól! Po nahození Jakuba Seidla od modré se před zlínskou brankou strhl řádný zmatek a kotouč se povaloval nebezpečně okolo brankové čáry, nakonec ale Radek Šimšálek s přispěním svým i týmovým dokázal zamezit úvodní trefě zápasu.

14:00
    Liberečtí mají obrovský tlak v zlínské třetině. Berani jsou sevření ve svém pásmu již více jak minutu.

14:09
    Teď si ale Zlínští vydechnou, jelikož si zahrají první početní výhodu. Marek Šťástka se totiž provinil nedovoleným bránění, a tak míří na trestnou lavici.

14:20
    Dominik Kos velmi urputně dotíral na Sebastiana Charváta, nicméně stejně jako na protější straně tato nepřehledná situace skončila zamezením otevření skóre zápasu.

14:42
    Rána zlínského kapitána po teči jednoho z bránících hráčů skončila na boční síťce libereckého zařízení.

15:40
    Beranům se v přesilovce konečně daří zmáčknout Tygry na jejich území, ti se ale uvádí poměrně solidní hře v početní nevýhodě.

16:05
    Žlutomodří si teď nepohlídali, zda byl kotouč stále v pásmu Liberce, a tak se provinili ofsajdem. Následuje buly ve střední třetině.

16:09
    Liberečtí jsou opět kompletní.

16:25
    Domácí pětka se ihned vydala do zlínské třetiny, kde soupeři opět řádně zatápí.

16:32
    Tlak šelem ale přerušil puk mimo hřiště, který znamená buly po levici Radka Šimšálka.

16:42
    S Dominikem Kosem si poradil Jakub Vaněček dobrým obranným zákrokem.

17:18
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí na sklonku první části otevírají skóre. Rána Jakuba Vaněčka si cestu až do zlínské branky nenašla, ve slotu byl ale velmi dobře postavený forvard ŠIMON BĚLOHORSKÝ, který kotouč pohotově uklidil do hostující klece. Asistence: Jakub Vaněček, Marek Šťástka.
    Bělohorský Š., Vaněček J., Šťástka M., Rozsíval D., Ehrenberger L.
    Holba M., Kos D., Schmied T., Mořkovský J., Pečner L.
    17:18 Šimon BĚLOHORSKÝ - 1:0

18:19
    5/5
    Zdá se, že Tygři odšpuntovali svůj výkon až v závěru úvodního dějství, jelikož teď přidávají další trefu hned po minutě! ŚIMON BĚLOHORSKÝ dokázal z bezprostřední Šimšálkovy blízkosti hrací předmět poslat až do horního rohu jeho působiště. Asistence: Štěpán Grebeníček, Dominik Krajdl.
    Grebeníček Š., Bělohorský Š., Krajdl D., Hrouda D., Seidl J.
    Matula A., Venený J., Pluskal M., Sedláček F., Sedláček Mi.
    18:19 Šimon BĚLOHORSKÝ - 2:0

19:04
    Svou šanci si nyní připsali také hosté, za které svůj únik zakončoval Dalibor Doležal. Ten ale zamířil pouze doprostřed Charvátovy hrudi, a domácí gólman tak neměl se zákrokem problémy.

19:15
    Na druhé straně se rozjel do šance také Marek Šťástka, ovšem jeho pokus se otřel jen o boční síťku.

19:44
    Ještě jednu příležitost do konce první dvacetiminutovky zaznamenal David Hrouda, který stál na konci libereckého přečíslení. Proti jeho střele zasáhl Radek Šimšálek spíše reflexivně, ale přesto úspěšně.

20:00

Úvodní perioda patřila jednoznačně domácím, kteří předvedli dominantní a hladový výkon. S výjimkou pár zlínských šancí se jednalo o naprosto suverénní tygří třetinu. První branky jsme ale viděli až v jejím závěru, kdy skóroval nejprve Šimon Bělohorský a poté Štěpán Grebeníček. Oba těžili z dobrého postavení v předbrankovém prostoru.

Další třetina začne zhruba v 17:50.

20:01

20:10
    Dominik Kos chtěl vyjet dopředu, byl ale přišpendlen k mantinelu.

20:32
    Šimon Šejc zkusil puk procpat na druhou stranu na Davida Rozsívala, jenž měl přes sebou odkrytou klec, skvěle ale pas přerušil Matěj Holba!

21:15
    Zlínští se až nyní osvobodili a napadají libereckou rozehrávku.

21:44
    Adam Matula to zkusil na Charváta z pravé strany, ten si ale jeho projektil pečlivě vyhlédnul.

21:57
    Jakub Vaněček hledal nahozením od pravých prken hokejku některého ze svých spoluhráčů, nakonec ale mohli dopředu vystartovat hosté.

22:25
    Za ně vypálil z levé strany Jan Uřičář, avšak jeho střelu Charvát vyrážečkou poslal do rohu.

23:16
    Luca Pečner se proháčkoval až do šance ze slotu, na Charváta si ale vyšlápnout nedokázal.

23:30
    Matěj Bajer nahrával na Davida Hroudu na protější straně, v cestě pasu byl ale připravený Jáchym Mořkovský.

24:13
    Sledujeme velmi svižný hokej, kde se týmy střídají v rychlých kontrech.

24:38
    Jakub Vaněček to teď chtěl udělat velmi fikaně. Zajížděl s pukem na holi z levé strany za branku, na poslední chvíli ale zkusil kotouč zasunout k levé tyčce branky! Radek Šimšálek měl ale štěstí, Vaněček totiž svůj záměr nedokázal dotáhnout do zdárného konce.

Štěpán Grebeníček měl před sebou už položeného Radka Šimšálka, nedokázal ale puk převalit za jeho záda!

26:24
    Nepříjemnou střelu Lucy Pečnera hasil zákrokem Sebastian Charvát, který se musel natáhnout svou vyrážečkou.

26:55
    Téměř se nepřerušuje a Liberečtí startují do dalšího útoku.

26:59
    5/5
    Další liberecká trefa! Tentokrát je jejím autorem MATYÁŠ KRATOCHVÍL, který puk dopravil ze slotu o tyčku až za zlínského brankáře. Asistence: Jakub Seidl.
    Kratochvíl M. I, Seidl J., Kinter F., Bajer M., Kachlíř L.
    Kos D., Pečner L., Schmied T., Mořkovský J., Holba M.
    26:59 Matyáš KRATOCHVÍL - 3:0

27:21
    Hrouda se pokusil o nahrávku na Jakuba Seidla, který si projížděl do slotu, nahrávka ale neměla šanci na úspěch.

27:35
    Nyní ale dochází k současnému vyloučení, kdy se František Sedláček provinil sekáním a Matěj Bajer krosčekem. Sledovat ale budeme stále hru v pěti hráčích na obou stranách.

28:24
    Berani si ale nakonec přece jen zahrají přesilovku. Šimon Šejc si totiž pomohl hákování, a tak mají před sebou Zlínští další přesilovku.

28:34
    Luca Pečner si počínal v Charvátově blízkosti velmi nebezpečně, domácí gólman ale nenechal zlínskému borci prostor pro procedění kotouče za jeho záda.

28:52
    Rána z první od Matyáše Pluskala z pravého kruhu skončila jen v moci Sebastiana Charváta.

28:57
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

29:14
    Matyáš Pluskal přenechal kotouč Lucu Pečnerovi na pravé straně, ten ale nahrávku nezachytil.

29:28
    Obrovská šance pro Zlín! Jakub Vaněček totiž míří na trestnou lavici za krosček, a tak mají před sebou Berani 56 sekund početní výhody pět na tři. Není divu, že si hosté vyžádali před touto herní situací timeout.

29:46
    Dominika Kose hledal na protější straně Luca Pečner, hostující kapitán ale ránu do odkryté domácí branky promáchl!

30:24
    Tygři jsou na ledě opět alespoň ve čtyřech hráčích a krátce poté se osvobozují.

30:55
    Berani jsou znovu najetí v pásmu Liberce, kde svého soka tlačí.

31:11
    David Rozsíval dobře vystihl ránu Jáchyma Mořkovského, a tak mohl vystartovat kupředu a nashromáždit cenné sekundy z vlastního oslabení.

31:28
    Bílí Tygři jsou již opět kompletní.

32:08
    5/5
    To byla rána jako z učebnice! O spojnici teď kotouč uklidil do zlínské branky JAKUB SEIDL, který s pořádným zvukovým doprovodem tyčky přidal čtvrtou libereckou trefu. Asistence: Lukáš Ehrenberger, Dominik Krajdl.
    Seidl J., Ehrenberger L., Krajdl D., Bělohorský Š., Grebeníček Š.
    Schmied T., Sedláček F., Venený J., Uřičář J., Mořkovský J.
    32:08 Jakub SEIDL - 4:0

32:30
    Hra se opět odehrává ve zlínské třetině, kde se o kotouč svádí boje v jeho rohu.

33:00
    Luca Pečner nevyzrál s nahrávkou do slotu z rohu liberecké třetiny přes Seidla, který tomuto záměru vystavil svou hůl.

33:25
    Liberecký nápor pokračuje. Aktuálně se o něj stará jejich druhá letka.

33:36
    Hosté hasí další tlak Tygrů zakázaným uvolněním, hra se tak vrací před jejich branku.

33:47
    Po Ehrenbergově velmi špatném nahození bekhendem do útočného slotu dopředu vyjel Dominik Kos. Ten byl sice vytlačen na levou stranu a musel pálit z ostrého úhlu, nicméně i tak se jednalo o velmi nebezpečný pokus, se kterým měl Sebastian Charvát plná ramena práce!

34:34
    Šimon Bělohorský už překonal hostujícího brankáře, nicméně kotouč mu v poslední chvíli ujel! Zakončovat ještě mohl teoreticky Grebeníček, ten byl ale již za hranicí brankové čáry.

35:11
    Další krušné chvilky pro hostující barvy, které mají potíže s elitní formací domácích. Kotouč se ochomýtá nebezpečně blízko jejich svatyně.

35:26
    Domácí se ale nyní při rozehrávce a snaze o návrat do zlínské třetiny proviňují zakázaným uvolnění, které je vrací před jejich branku.

35:47
    Střelu Alexe Nesrsty ze slotu Sebastian Charvát pokryl včas sklapnutými betony.

36:07
    Dalibor Doležal to zkusil z otočky, zamířil ale jen podél Charvátovy branky.

36:25
    Ofsajd domácích barev hru přerušuje a přichází buly ve střední třetině.

36:32
    Střela Marka Šťástky sice Šimšálkovi vypadla, ihned se ale po kotouči vrhnul a opět přerušil tok hry.

36:37
    Šťástka se nyní pokoušel o tečování nahození Jakuba Seidla, puk ale nasměroval jen pár centimetrů vedle zlínského zařízení!

37:07
    Obrovská šance domácího kapitána Šťástky nekončí gólem! Ten pálil z bezprostřední blízkosti hostující svatyně, rána příklepem ale znamenala jen přestřelení branky.

37:50
    Šelmy se po krátké odmlce znovu drží v pásmu Zlína, jenž má s jejich vyhnáním obrovské problémy.

38:30
    Tygři jsou znovu ve vlastní třetině, odkud se rozhodují o dalším průběhu.

38:51
    Jakub Vaněček se vrátil s Matyášem Pluskalem včas, a tak mohl pohodlně zamezit jeho snaze o střelu z pravé strany.

39:10
    Matěj Bajer si najel do šance na hranici levého kruhu a slotu, jeho pokus ale byl po teči nalezen jen v ochranné síti. Následuje buly v pásmu Zlína.

39:34
    Filip Kinter překombinoval svůj průjezd do třetiny a následně o puk přišel.

39:48
    5/5
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští se nakonec přece jen dočkávají také své branky! Pro Tygry to vypadalo již poměrně dobře, jelikož se skvěl dobrými zákroky Sebastian Charvát. VIKTOR PRAVDA se ale najednou ocitl nedostatečně pokrytý před domácí kasou, odkud nekompromisně zakončil. Asistence: Dalibor Doležal, Alex Nesrsta.
    Pravda V., Venený J., Nesrsta A., Kubečka J., Uřičář J.
    Kachlíř L., Bajer M., Kinter F., Seidl J., Šejc Š.
    39:48 Viktor PRAVDA - 4:1

40:00

Také druhá třetina byla velmi bohatá na branky, stejně tak ale sledujeme převážně diktování hry domácími. Ti dokázali přidat další dvě branky, kdy se nejprve trefil Matyáš Kratochvíl a později Jakub Seidl, přičemž oba při svém gólu pálili o brankovou konstrukci. Čtrnáct sekund před koncem ale nakonec skórovali také Berani, za které stál na konci kombinace Viktor Pravda.

Další třetina začne zhruba v 18:36.

40:01

40:17
    David Hrouda se opřel do touše, který k němu do slotu připlul, trefil ale jen bránící hráče.

40:40
    Kachlířovo nahození od modré trefilo pouze jeho kolegu z útoku Grebeníčka.

41:13
    Grebeníčkovu střelu z pravé strany nyní naopak dobře zblokoval Jan Uřičář.

41:50
    Radek Šimšálek musel zakročit proti libereckému nahození z jejich pásma, protože se k němu nebezpečně rychle hnal Matyáš Kratochvíl.

42:20
    Jáchym Mořkovský hledal před brankou Dominika Kose, ten ale puk posléze nedokázala dostat více směrem na branku.

42:58
    Ránu Tadeáše Schmieda schytal do nohy Šimon Šejc, který rozhodně neskrýval bolestivé grimasy. Schmied to následně zkusil ještě jednou, to už ale puk poslal přímo na Charváta, který zakročil a přerušil hru. Zlínský tlak je tak alespoň na chvíli u konce.

43:25
    Zlepšenému hernímu projevu Beranů ale nyní hází klacky pod nohy faul Jiřího Veneného, který nedovoleně podrážel.

43:35
    Hosté zahajují další oslabení úspěšným vyhozením, pro které musí sjíždět domácí bek Kachlíř.

44:20
    Domácí jsou opět vyhnáni ze zlínské třetiny, tentokrát se již ale rozhodují pro vystřídání své přesilovkové formace.

44:49
    Obrovská šance Beranů! Za ty pálil dobře rozjetý Dominik Kos, který dostal puk naservírovaný do jízdy. Svou střelu ale poslal pouze na zadní mantinel.

45:25
    Hosté jsou opět kompletní.

45:44
    Jakub Seidl to zkusil na Radka Šimšálka z pravé strany, zlínský gólman byl ale připravený.

46:00
    Beranům se vydařilo vyhození kotouče ze své třetiny a následně se o touš svádí boje ve středním pásmu.

46:29
    Krátkou etapu Zlína v útoku ukončil výjezdem David Rozsíval. Ten ale byl u zlínské střídačky následně přišpendlen k mantinelu.

47:11
    Obrovská šance Šimona Bělohorského nekončí brankou! Radek Šimšálek se již nacházel na ledě, nicméně i tak dokázal vytyčit beton proti Bělohorského snaze o zasunutí kotouče do zlínské branky.

47:11
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Jáchym Kubečka – 2 min., podrážení.

47:31
    Kachlíř zkoušel touš poslat na pravou stranu na Krajdla, nicméně v cestě jeho přihrávky stály připravené hole hostů.

48:01
    5/4
    Tygři využívají přesilovku a vypadá to, že dnes už je v Liberci rozhodnuto. ŠTĚPÁN GREBENÍČEK dorážel touš do odkryté zlínské kasy a nikdo mu v tom již nedokázal zabránit. Asistence: Šimon Bělohorský, Lukáš Kachlíř.
    Grebeníček Š., Bělohorský Š., Kachlíř L., Vaněček J., Krajdl D.
    Sedláček F., Sedláček Mi., Pečner L., Kos D.
    48:01 Štěpán GREBENÍČEK - 5:1

48:40
    Domácí pokračují ve svém tlaku i přes značný náskok.

48:46
    Matyáš Kratochvíl to zkusil z pravé strany, ale Radek Šimšálek s touto střelou neměl sebemenší potíže.

48:54
    Nebezpečné nahození Lukáše Ehrenbergera musel Šimšálek hasit zákrokem levým ramenem!

49:36
    Průjezd Dominika Krajdla byl zakončen bekhendovým pokusem, který ale narazil pouze do připraveného zlínského gólmana.

50:30
    Zlínští dělají Tygrům problémy s rozehrávkou v jejich pásmu hlubokým forčekingem.

51:21
    Po delší době si zahrají početní výhodu znovu Berani. David Hrouda totiž míří na trestnou lavici pykat za sekání.

51:26
    Tygři ale po krátké době Zlínské vypuzují z vlastní třetiny.

52:00
    Domácí své soky moc k ničemu nepouštějí. Teď Beranům znovu nedovolili, aby se na delší dobu usadili v jejich třetině.

52:35
    A nepodařil ose to ani teď, kdy naopak přes všechny čáry vyhodil Vaněček.

53:15
    Matyáš Pluskal dostal kotouč od Viktora Pravdy a měl spoustu času na srovnání puku pro střelu. Tu poté musel vytěsnit Charvát vyrážečkou.

53:30
    Z trestné lavice se do šance vyřítil David Hrouda, jeho snahy o kličku ale ztroskotaly na Radku Šimšálkovi.

54:15
    Berani se až po konci přesilovky dokázali usadit v pásmu Liberce.

54:30
    Jejich pobyt zde ale ani nyní neměl zas tak dlouhého trvání a dopředu mohl na druhou stranu vyjet Šimon Šejc. Dostal se ale pouze k útočné modré, kde byl složen na led.

55:23
    Grebeníček nevyzrál na Jana Uřičáře ve slotu, a tak se nedostal až k zlínské brance.

56:13
    Nenápadná střela Matyáše Kratochvíla z levého kruhu se jen tak tak nepřevalila přes Šimšálkův beton!

56:37
    Další vyloučení na liberecké straně, Filip Kinter fauloval loktem.

56:51
    4/5
    Tak to byla paráda, domácí skórují také ve vlastním oslabení! MATĚJ BAJER obral o kotouč Matěje Holbu na modré čáře a následně vyjel vstříc Radku Šimšálkovi. Na něj to zkusil bekhendovým blafákem, který mazácky proměnil. Bez asistence.
    Bajer M., Kratochvíl M. I, Hrouda D., Seidl J.
    Nesrsta A., Venený J., Holba M., Uřičář J., Kubečka J.
    56:51 Matěj BAJER - 6:1

57:24
    Zlínští jsou sice již v pásmu Liberce, mnoho času jim již ale nezbývá.

57:40
    Alex Nesrsta se pokusil o korekci skóre dorážkou z bezprostřední Charvátovy blízkosti, nicméně neměl šanci na úspěch.

57:55
    Rána Alexe Nesrsty prolétla rovnoběžně s brankovou čárou, nicméně rovnou skrz liberecké brankoviště!

58:25
    Lukáš Ehrenberger úspěšně vyhazuje touš přes všechny čáry, to už vypadá pro Tygry nadmíru výtečně.

58:51
    Liberec je v plném počtu.

58:59
    Filip Kinter dorážel bekhendem z prostoru mezi pravým kruhem a brankovou čárou, Radek Šimšálek ale nastavil svou hruď a zasáhl.

59:02
    A Filip Kinter to teď zkusil golfovým úderem rovnou po buly a jedovatá střela řádně provětrala lapačku Radka Šimšálka.

59:38
    Sebastian Charvát má zákrok proti střele z rohu, a tak se nejspíše utkání dohraje v jeho třetině.

59:50
    Ještě jeden průjezd a šanci si na své konto připsal David Rozsíval, který to zkusil mezi ruku a tělo, nebyl však úspěšný.

59:50
    Zápas se dohraje s vzájemným vyloučením. Na libereckou trestnou lavici usedl Marek Šťástka, na zlínskou František Sedláček.

V Liberci máme dobojováno a jednalo se o jasnou záležitost pro domácí. Ti dokázali v závěrečném dějství přidat ještě dva góly, kdy využil přesilovku Štěpán Grebeníček a v oslabení na něj navázal Matěj Bajer. Na žádnou odpověď se již Berani nezmohli, a tak odjíždí z města pod Ještědem bez bodu.

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou! (19:29:44)

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 18. Bělohorský (Vaněček, Šťástka), 19. Bělohorský (Grebeníček, Krajdl), 27. M. Kratochvíl I (Seidl), 33. Seidl (Ehrenberger, Krajdl), 49. Grebeníček (Bělohorský, Kachlíř), 57. Bajer – 40. V. Pravda (Doležal, Nesrsta)

Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Kurtin