Mladá Boleslav – Vítkovice 9:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:5 (3:2 po s.n.) | Přerov – Plzeň 4:3 (kon.)
Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Poruba – Olomouc 2:1 (kon.) | Liberec – Zlín 6:1 (kon.)
HC Litvínov – Tábor 5:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 8:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
8:0 (1:0, 7:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 16.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za čtení a těším se při dalším online přenosu! (20:01:38)

Pardubičtí dorostenci zvládli zápas s lídrem tabulky o pořadí v play-off na jedničku a po drtivé výhře, kdy sestřelili Karlovy Vary 8:0 berou zaslouženě tři body. Vše rozhodla druhá třetina, ve které nasázeli soupeři hned sedm branek a utkání tak rozhodli.

59:39
    Pardubice se v posledních vteřinách osvobozují vyhozením kotouče.

59:17
    Energie v pásmu tlačí, ale Veřmiřovský je dnes v bráně opravdu výborný.

58:29
    Po chvíli tlaku hostí míří kupředu Šurc s Drábkem, obrana Varů je na modré čáře zabrzdila.

58:22
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Filip Koudelka – 2 min., vysoká hůl.

57:33
    Utkání už je pravděpodobně rozhodnuto, Energie se ale nechce vzdát a další těžký zákrok musel Veřmiřovský vytahovat proti střele Dyka.

56:56
    Přes několik hráčů střílel Joska víceméně naslepo, ale dobrým směrem, jediná překážka v podobě Kašpara v bráně mu ale gól překazila.

56:28
    Kynclovu ránu přizvedl Jaroš do ochranné sítě.

55:57
    Hosté oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

55:12
    Novák poslal puk k bráně, ale přesilovka domácích je poněkud něučesaná.

54:15
    Z otočky to zkusil Korec, Kašpar ale tuto třetinu zůstává nepřekonaný.

53:44
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Staněk.

53:28
    I nadále pokračují Vary v tlaku, pardubický brankář předvedl několik těžkých zákroků po sobě.

52:30
    Kyncl si šikovně obhodil bránícího domácího hráče a dostal se až k Veřmiřosvkému, ten sklapl celou výstroj a zadržel puk.

51:59
    Po vhazování se dostal puk přímo na modrou na hokejku Křečana, jehož následnou ránu zblokoval jeden z hráčů Energie, odražený kotouč sebral a poslal svůj tým do útočné třetiny.

51:17
    Vápeník a Úlehla podporováni třetím najíždějícím si hráčem mířili na Kašpara, první jmenovaný nabil druhému, ale následující střela Úlehly zaduněla pouze o zadní mantinel.

50:32
    Jansovu dělovku od modré zkoušel jeden z jeho spoluhráčů sklepnout do sítě, akce se ale nevyvedla.

49:30
    I po přečíslení dva na jednoho, kdy proti hráčům Energie zbyl pouze Novosad, si drží domácí gólman čisté konto.

48:43
    Sedláček dostal kotouč na hůl po nepřesné rozehrávce domácích a nemarnil ani chvíli a rovnou pálil, Veřmiřovský opět prokázal skvělou formu a vytasil velmi rychlý zákrok lapačkou.

47:56
    Joska to zkusil z předbrankového prostoru, puk skončil po zásahu vyrážečkou za bránou.

47:19
    Další střelu Energie, tentokrát z hole Pelikána, musel nyní Veřmiřovský zastavovat.

46:45
    I v dalším střídání to na pardubického brankáře Habla zkoušel, jeho ránu z levého kruhu ukryl Veřmiřovský v lapačce.

45:37
    Ve vlastním oslabení měly Vary obrovskou šanci! U levého mantinelu sebral odražený kotouč Habla a protlačil se k ráně přes bránícího hráče. Veřmiřovský po střele vyrazil kotouč před sebe, kde se ale nacházel Staněk na dorážku, i tu a po ní i druhou ale pardubický gólman zastavil.

44:21
    Úlehla se prokličkoval až do útočné třetiny a poslal puk na modrou čáru na Vápeníka, přihrávka ale nebyla přesná a tak se domácí sami vyhnali z pásma.

43:38
    Pardubice zaujaly přesilovkové postavení a na Kašpara rovnou letěla tvrdá rána z pravého kruhu.

43:22
    Jakub Kyncl – 2 min., vysoká hůl.

42:57
    Další pardubickou akci přerušil ofsajd a Veřmiřovský je na střídačce, domácí čeká početní výhoda.

42:09
    Koudelkova rána z bezprostřední blízkosti za gólmanova záda nepropadla.

41:18
    Po chvíli tlaku se Pardubice samy vyhosťují z pásma, ale hned míří zpět.

40:46
    Veřmiřovský musel také vzápětí zasahovat, což se mu vydařilo.

40:09
    Karlovarští se vrhají do útočné třetiny, vypadá to, že chtějí bojovat.

40:01

Pardubice si v prostřední třetině otevřely v enteria aréně střelnici! Do karlovarské sítě nasázely hned sedm gólů a vedou tak nad lídry tabulky již 8:0! O branky se postaralo sedm různých střelců, prvním z nich byl David Krčál, kterého následoval Filip Křečán, Martin Mikeska, Matěj Novák, Dominik Drábek, Štěpán Lempach a Václav Joska. Šance hostů na vyrovnání je mizivá, ale uvidíme, co přinese závěrečná třetina.

40:00

39:40
    Přečíslení domácích nyní musel řešit Kašpar, těžkým zákrokem ale vše zvládl.

38:28
    5/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    I osmá branka utkání konči v karlovarské kleci! Z levé strany poslal Vápeník podél modré čáry puk na Jaroše, jenž si nabruslil na pravý kruh a jeho dělovku pak tečoval VÁCLAV JOSKA!
    Asistence: Dominik Jaroš, Teodor Vápeník
    Joska V., Jaroš D., Vápeník T., Novák M., Korec L.
    Staněk J., Habla J., Šilhan Š., Vrzal T., Pelikán M.

37:48
    Pardubice kontrolují stav utkání, i další ránu, tentokrát z hole Pelikána, zastavil Veřmiřovský těžkým zákrokem.

36:26
    Po konci početní výhody Energie stále kombinovala v pásmu, dokud domácí kotouč nezavezli ke Kašparovi. Do samostatného úniku se totiž dostal Korec, Kašpar ho ale vychytal.

34:48
    Pelikán našel v mezikruží Staňka, proti jehož ráně musel pardubický gólman zasáhnout vyrážečkou. Několik vteřin poté pálil další z hostujících hráčů, tentokrát puk ale zastavil blok Křečana.

34:28
    Domácí tým si utkání komplikuje mnoha prohřešky, ale oslavení zvládá na jedničku.

34:15
    Michal Jansa – 2 min., krosček.

33:31
    Po oslabení pokračují domácí v tlaku v útočné třetině, velmi pěknou střelu od modré vyslal Jansa.

32:50
    Pardubice oslabení zvládají bravurně, tlačí na hosty.

31:31
    Po sérii vyřazeních hrají domácí ve čtyřech a Energie v plném počtu, nyní bojují Pardubice v útočném pásmu a akce Krčála a Sekaniny zaváněla gólem v oslabení, ten ale nepřišel.

31:14
    Současné vyloučení:
    Šimon Řivnáč – 2 min., krosček.

Pavel Kůrka – 2 min., sevření puku rukou.

31:01
    Tomáš Novosad – 2 min., nedovolené bránění.

30:09
    5/5
    Pardubice přidávají i sedmou branku! Napodruhé se akce Krčálovi s Lempachem povedla a právě střela ŠTĚPÁNA LEMPACHA prosvištěla Kašparovi pod levým betonem přímo do brány!
    Asistence: David Krčál, Tobiáš Sekanina
    Lempach Š., Krčál D., Sekanina T., Jaroš D., Vápeník T.
    Vrzal T., Pelikán M., Sedláček D., Tomek P., Poizl D.

29:21
    Krčál našel před bránou Lempacha, kterému se puk dorazit do klece nepodařilo.

28:37
    Domácí zvládli další oslabení a i po jeho konci zamířili do akce, přihrávka do prostoru zpoza brány hostí ale adresáta nenašla a vyhostila Pardubice do středního pásma.

27:28
    Nepřesná rozehrávka Pardubic skončila na holi Sedláčka, který se nacházel osamocený přímo před Veřmiřovským. Ke zpracování kotouče si ale pomohl fotbalově a puk po tomto zákroku pardubický gólman schoval v lapačce.

26:46
    I ve vlastním oslabení zamířil jeden z domácích hráčů do útoku, tentokrát si ale obrana Energie akci pohlídala a nyní již škodí Dynamu.

26:34
    Matěj Novák – 2 min., hákování.

25:58
    5/5
    Pardubické řádění nemá konce! Po pouhých pár desítkách vteřin přidává šestý gól DOMINIK DRÁBEK!¨
    Bez asistence
    Drábek D., Mikeska M., Úlehla E., Koudelka F., Jansa M.
    Tomek P., Pelikán M., Vrzal T., Šilhan Š., Staněk J.

25:26
    5/5
    Vypadá to, že Pardubicím nyní vychází každá akce, co zkusí! Korec si nabruslil ke Kašparovi do velké blízkosti a poslal kotouč MATĚJI NOVÁKOVI na levý kruh a útočníkovi už nezbývalo nic jiného, než zakončit do odkryté klece!
    Asistence: Lukáš Korec, Tomáš Novosad
    Novák M., Korec L., Novosad T., Křečan F., Joska V.
    Čermák F., Dyk K., Kváš M., Kyncl J., Habla J.

24:43
    Vápeník mířil kupředu za pátým gólem, obrana hostí jej ale úspěšně odstavila.

24:06
    5/5
    O krásnou branku se právě postaraly opět Pardubice! Na pravý kruh si vybruslil MARTIN MIKESKA a přesnou ranou zápěstím poslal kotouč do horního růžku Kašparovy klece!
    Mikeska M., Drábek D., Úlehla E., Křečan F., Řivnáč Š.

22:46
    Kváš měl dobrou rychlost a mířil kupředu, dvojice bránících hráčů jej ale ’skřípla’ a připravila o puk.

22:02
    Energie se snaží vrátit domácím úder, dobrou šanci měl v mezikruží Blažek, Veřmiřovský ale úspěšně zasáhl pravým betonem.

21:17
    5/5
    Pardubice nepolevují a přidávají i třetí gól do karlovarské svatyně! Přímou čarou poslal puk za záda hostujícího gólmana FILIP KŘEČAN!
    Asistence: Matěj Novák, Lukáš Korec
    Křečan F., Novák M., Korec L., Joska V., Jaroš D.

20:33
    5/5
    A rychlá proti akce hned po konci oslabení zajišťuje Dynamu druhý gól! Tentokrát se o něj postaralo duo Sekanina – Krčál, kdy to byl právě DAVID KRČÁL, kdo překonal Kašpara!
    Asistence: Tobiáš Sekanina, Lukáš Korec
    Krčál D., Sekanina T., Korec L., Řivnáč Š., Vápeník T.
    Gombár J., Kůrka P., Poizl D., Sedláček D., Tomek P.

20:10
    Energie kombinuje v pásmu, ke střele se ale prozatím nedostala.

20:01

V první třetině utkání mezi domácím Dynamem a karlovarskou Energií byl o něco aktivnější domácí celek. Snaha Pardubic se pak vyplatila v 16. minutě, kdy šanci proměnil Lukáš Korec a zajistil tak domácím jednobrankový náskok. Karlovy Vary měly vzápětí šanci skóre opět vyrovnat ve dvou přesilových hrách, přičemž v té první se jim to nepovedlo a půl minuta z té druhé se dohraje v následující třetině.

20:00

19:39
    Po nepřesné přihrávce Vrzala dostal kotouč přímo na hůl jeden z domácích hráčů a poslal jen přes celé hřiště.

19:09
    Další akci hostí nyní přerušil ofsajd.

18:41
    Ihned po vhazování letěla na domácí svatyni prudká rána, která nakonec skončila jen na mantinelu za bránou.

18:26
    Lukáš Korec – 2 min., vysoká hůl.

18:03
    Staněk byl ve středním pásmu domácími obrán o kotouč a domácí se tak dostali do útočné třetiny.

17:29
    Habla našel na pravém kruhu Poizla, křižnou přihrávkou mu poslal kotouč a Poizl pak z první pálil, rána šla ale příliš nalevo.

16:42
    Střelu Poizla od modré skvěle zblokoval Novosad.

16:09
    Energie má vzápětí šanci vrátit nerozhodný stav v přesilové hře, také již nyní na domácí tlačí v útoční třetině.

15:51
    Martin Mikeska – 2 min., nedovolené bránění.

15:47
    5/5
    První branka v utkání je tu! Po kombinaci s Novákem dokázal poslat kotouč k pravé tyčce Kašparovy brány LUKÁŠ KOREC!
    Asistence: Matěj Novák, Štěpán Lempach
    Korec L., Novák M., Lempach Š., Křečan F., Jansa M.
    Gombár J., Kůrka P., Kváš M., Kyncl J., Habla J.

14:26
    Nepřesná přihrávka z rohu kluziště přerušila domácímu celku akci a dopředu tak opět míří Karlovy Vary.

13:36
    Přechod Kváši přes modrou čáru Korec nepovolil a opět osvobodil svůj tým vyhozením kotouče pryč z pásma.

12:45
    Kůrka na modré si hezky obkličkoval jednoho z bránících hráčů a pálil z mezikruží, bránu ale netrefil.

12:03
    První početní výhoda pro hosty, již od jejího začátku drží Dynamo v kleštích a Veřmiřovský musí likvidovat jednu střelu za druhou.

11:48
    Štěpán Lempach – 2 min., vysoká hůl.

10:41
    Po buly ve vlastním pásmu zamířil kupředu Sedláček a Poizl, střela prvního jmenovaného ale skončila na mantinelu.

10:11
    Do samostatného úniku se dostal Kváš, Veřmiřovský si na ránu počkal a úspěšně střelu vyrazil před sebe a ještě puk schoval pod lapačkou před dorážejícím hráčem.

09:24
    Po icingu se vhazuje po pravici Kašpara, bleskovou střelu po vyhraném buly vyslal od modré Křečan, zbývaly ale centimetry aby puk alespoň zacinkal o tyčku.

08:48
    Energie oslabení opět úspěšně zvládla a hráči ihned vyrazili do útoku. Velkou šanci měl na holi Tomek, bohužel pro něj ale jen promáchl.

07:43
    Po Jansově střele Kašpar vyrazil kotouč nad sebe a poté před sebe, nikdo z domácích se posléze k dorážce nedostal.

07:25
    Pardubice se usadily v přesilovkovém postavení a dělovkou od modré to zkusil Křečan, puk ale zaduněl pouze o zadní mantinel.

06:55
    Úlehla si nabruslil na ránu z pravé strany, puk mu ale sjel po holi a střela tak směřovala do rohu kluziště.

06:22
    Další početní výhoda pro domácí, hosté ale prozatím oslabení zvládají a Veřmiřovský musel dokonce zasahovat proti střele.

06:05
    Tomáš Vrzal – 2 min., sekání.

05:29
    Karlovarští se snažili dostat se do pásma a vymyslet nějakou akci, domácí ale hru rychle přesunuli zpět do středního pásma.

04:58
    Dynamo opět hrozí kolem Kašparovy klece.

04:03
    Energie zvládla oslabení a dopředu zamířila dvojice Blažek – Pelikán, k ráně se ale přes domácí obranu nedostali.

02:58
    Úlehla se dobře prokličkoval až ke střele, ani po druhém pokusu od jednoho z jeho spoluhráčů se puk do brány nedostal.

02:30
    Až nyní se hostům podařilo osvobodit se, domácí celek se ale bleskurychle dostává zpět do pásma.

02:15
    První přesilová hra utkání, Pardubice prozatím setrvávají v útočné třetině.

02:02
    Tomáš Vrzal – 2 min., hákování.

01:19
    Na Koudelku přišla na modrou čáru přesná přihrávka, po které si nabruslil do mezikruží a zkusil to, Kašpar zasáhl betony.

01:05
    Po icingu Energie se vhazuje po pravici Kašpara, Pardubice drží pásmo.

00:58
    Po úvodních buly zamířili dopředu Pardubičtí, Novák s Korcem kombinují a Kašpar již musel zasahovat hokejkou.

00:01

Pardubičtí dorostenci se v páteční podvečer porvou o další důležité tři body do boje o pořadí v play-off s Karlovými Vary. Poslední střet těchto celků se odehrál 5. ledna a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých braly druhý bod Karlovy Vary.

Bilance posledních tří zápasů Dynama jsou dvě výhry a jedna prohra. Dynamo si nejprve poradilo s rivalem z Hradce Králové (2:0), následně na domácím ledě nestačilo na Mladou Boleslav (3:4) a v posledním zápase před reprezentační přestávkou Pardubice ovládly utkání s Přerovem (3:1). Pardubičtí se v tabulce o pořadí v play-off nachází na sedmé příčce se ziskem čtrnácti bodů. Shodně bodů přitom mají i Vítkovice, které okupují pozici šestou. Produktivitu celku pak vede Vít Macek s nasbíranými patnácti góly a jednadvaceti asistencemi, přičemž v těsném závěsu za ním se v tabulce kanadského bodování nachází David Krčál s bilancí 16 + 17.

Karlovarští mají bilanci tří naposledy odehraných utkání na rozdíl od Pardubic dvě prohry a jedna výhra. Nejprve v domácím prostředí podlehli pražské Slavii (2:4), následně naopak dovedli do vítězného konce utkání s Hradcem Králové (4:2) a následně prohráli s Mladou Boleslaví. I přesto se ale Karlovy Vary drží na prvním místě tabulky s pětadvaceti body, mají ale také odehráno o utkání více než druhá Slavia (22 bodů) a dokonce o dvě než třetí Třinec (bodů). Nejproduktivnějším hráčem celku a i extraligy dorostu je Vlastimil Blažek se vstřelenými pětatřiceti góly, ke kterým přidal devětadvacet asistencí. Druhý v tabulce kanadského bodování je taktéž hráč Karlových Varů, je jím Petr Tomek, který dokázal soupeřům vstřelit gólů jednadvacet a asistovat na dalších čtyřicet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 16. Korec (M. Novák, Lempach), 21. Krčál (Sekanina, Korec), 22. Křečan (M. Novák, Korec), 25. Mikeska, 26. M. Novák (Korec, Novosad), 26. D. Drábek, 31. Lempach (Krčál, Sekanina), 39. Joska (D. Jaroš, Vápeník)

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (D. Valášek) – Koudelka, Křečan, Novosad, Vápeník, Jansa, Šurc, Řivnáč, D. Jaroš – Joska, D. Drábek, Sekanina – Krčál (C), Lempach, Korec – Úlehla, Mikeska, M. Novák.
    HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Kadoun) – F. Čermák, Dyk (A), Pelikán (C), Kůrka, Gombár, Vrzal – Kváš, Staněk, Š. Šilhan – Poizl, D. Sedláček, Kyncl – Habla, Tomek.