NY Islanders – NY Rangers 5:6 (po pr.) | Colorado – Arizona 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 1:2 (kon.)
Buffalo – Anaheim 3:4 (kon.) | St. Louis – Toronto 2:4 (kon.) | Boston – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Vancouver 10:7 (kon.) | Seattle – Detroit 3:4 (po pr.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:6 (kon.) | Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.)
San Jose Sharks
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Vegas Golden Knights
Pondělí 19.02.2024, 22:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Zdravím, společně budeme nahlížet na derby mezi San Jose a Las Vegas. Zápas startuje ve 22:07.

Preview zápasu

Jasným favoritem tohoto utkání budou Golden Knights, kteří se pomalu, ale jistě připravují na vyřazovací část. S 68 body okupují 5. příčku Západní konference. Obhájci Stanley Cupu mají sílu na všech postech, akorát se jim to musí sejít. Poslední dva domácí zápasy prohráli proti Wild a Hurricanes. Dnes si budou chtít zlepšit náladu. San Jose je předposlední celek Západní konference. Žraloci dávají málo branek, a také jich hodně dostávají (116:207). Řekl bych, že San Jose v poslední době hraje lépe venku, když porazilo například Calgary. Na Columbus to doma nestačilo. San Jose ale díky rivalitě hrají s Vegas vyrovnané zápasy. Těšit se můžeme na českého Filipa Zadinu. Sledovat se vyplatí určitě celou první pětku Rytířů, ve které hraje Barbashev, Roy a Marchessault.

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro (A), Emberson, Rutta, Thrun, M. Vlasic, Addison – Duclair, Granlund, Zetterlund – Hoffman, Eklund, Kunin – Zadina, Sturm, Labanc – MacDonald, Carpenter, Bailey.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Hague, Whitecloud – Howden, Stephenson, Stone (C) – Barbašev, N. Roy, Marchessault (A) – Cotter, W. Karlsson (A), Amadio – Froese, Kolesar, Morelli.

00:01

01:32
    Obrovské šance domácích, Marc-Édouard Vlasic nedokázal prostřelit ležícího brankáře Vegas.

01:45
    Ty Emberson pálil od modré čáry, ale trefil brankáře.

02:26
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení, z brejku se proti brankáři střelou mezi betony prosazuje MICHAEL AMADIO. Asistence: Zach Whitecloud.
    Pietrangelo A., Hague N., Amadio M., Cotter P., Howden B.
    Emberson T., Sturm N., Zadina F., Ferraro M., Labanc K.
    02:26 Michael AMADIO - 0:1

03:38
    William Karlsson dvakrát dobře vypálil, oba jeho pokusy kryje brankář.

04:25
    5/5
    Důraz před brankou se vyplatil, a tak hostující celek navyšuje své vedení, prosazuje se z hranice brankoviště WILLIAM KARLSSON. Asistence: Alec Martinez a Mark Stone.
    Whitecloud Z., Stephenson C., Martinez A., Stone M., Karlsson W.
    Duclair A., Zetterlund F., Addison C., Vlasic M., Granlund M.
    04:25 William KARLSSON - 0:2

05:12
    Hostující celek se z prvních sedmi střel dokázal prosadit dvakrát, a tak navyšuje své vedení.

05:42
    Alex Pietrangelo od modré čáry minul branku, jeho pokusu nechybělo moc.

06:00
    Filip Zadina se dostal do zakončení, trefil brankáře. Následně Logan Thompson vychytal jeho kolegu.

06:05
    Komerční přestávka. Domácí hrají lépe, ale vede Vegas.

06:16
    Mason Morelli nastupuje na led a je to jeho první zápas v NHL. Na tribuně je jeho rodina, která nechybí u tohoto důležitého momentu amerického hráče.

06:53
    Chandler Stephenson se dostal do šance, ale jeho pokus byl zblokovaný.

07:15
    Anthony Duclair se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale obrana Vegas si dokázala dobře poradit s akcí soupeře.

08:07
    Pokud o útočnou akci Vegas je zastavený pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:31
    Delší dobu čekáme na nějakou střelu na branku, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do příležitosti.

08:51
    Mackenzie Blackwood kryje pokus, který vyslal Jonathan Marchessault.

09:07
    Daniil Miromanov měl zajímavou šanci, ale jeho pokus kryje brankář San Jose. Vegas hraje nyní aktivně.

10:43
    Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale se střelou od modré čáry od obránce neměl brankář Vegas problém.

11:30
    Mikael Granlund pálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář Logan Thompson. Komerční přestávka.

12:48
    Souboje o kotouč se hrají především ve středním pásmu, více ze hry mají hokejisté Las Vegas.

13:19
    Ivan Barbašev hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale obrana si dokázala poradit. Směr hry se otáčí.

14:32
    Hosté se sice dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ hráče Vegas.

14:55
    Mason Morelli měl dobrou střeleckou pozici, ale brankáře neprostřelil. Mackenzie Blackwood kryje kotouč, komerční přestávka.

15:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Vegas se dostalo znovu do útočného pásma, kde ale o kotouč přišlo.

15:39
    Luke Kunin měl dvě velmi dobré střelecké pozice, ale první pokus byl zblokovaný, následně zasáhl brankář.

16:14
    Roy se sice pokoušel obkroužit okolo branky, ale na kotouč v rozhodující moment nedosáhl.

17:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, která zatím vychází více hostům.

17:30
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Jan Rutta – 2 min., podrážení.

17:40
    Ryan Carpenter se zmocnil kotouče u své branky a rychle jej vyhodil přes všechny čáry.

18:31
    Paul Cotter se sice dostal do útočného pásma, ale střelecký pokus mu následně nevyšel.

19:06
    Paul Cotter pálil do připraveného gólmana soupeře. To už začala poslední minuta hry ve třetině.

19:12
    5/4
    MASON MORELLI získává při svém prvním zápase v NHL první bod a zároveň první branku. Skvěle si sjel před branku a tečoval kotouč po přihrávce Pietrangela. Asistence: Alex Pietrangelo a Alec Martinez.
    Pietrangelo A., Morelli M., Howden B., Martinez A., Kolesar K.
    Thrun H., Carpenter R., Vlasic M., Granlund M.
    19:12 Mason MORELLI - 0:3

19:58
    Mackenzie Blackwood kryje další velkou šanci hostů.

20:00

Vegas přečkalo první velké šance soupeře, a pak se prosadilo hned třikrát. Vegas vede na ledě San Jose 3:0 po dvaceti minutách.

22:39
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

22:54
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale čekají na velkou šanci.

23:34
    Fabian Zetterlund pálil z dobré pozice, ale trefil jen brankáře, následně Calen Addison trefil střed branky.

24:00
    Sharks se usadili v útočném pásmu, Zadina se dostal do zakončení, ale jeho rána míří vedle branky.

24:12
    Vegas vyhazuje a toto oslabení už zvládne.

24:16

25:00
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, domácí celek neproměnil přesilovku.

25:12
    Justin Bailey – 2 min., sekání.

25:25
    Hostující celek má přesilovku, ale nemůže se propracovat do útočného pásma.

25:59
    Mackenzie Blackwood nadvakrát dokázal chytit puk, který vypálil Chandler Stephenson.

26:29
    Domácí brankář kryje další střelecký pokus, nyní zakončoval z dobré pozice kapitán Vegas. Mark Stone však puk netrefil tak, jak potřeboval.

27:12

27:45
    Mason Morelli se dostal znovu do šance, ale nyní trefil pouze brankáře.

28:00
    Fabian Zetterlund trefil z dobré pozice pouze brankáře, Logan Thompson si dokázal poradit.

28:23
    Domácí celek hraje nyní aktivněji, snadněji se dostává do zakončení. Zadinův pokus míří vedle.

28:44
    Komerční přestávka.

29:35
    Sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají hostující hráči, kteří se nyní dostali do ofsajdu. V něm byl Nicolas Roy.

30:01
    Marc-Édouard Vlasic rozehrává od své branky, dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Vegas vede o tři branky.

30:52
    Marc-Édouard Vlasic vypracoval pozici pro spoluhráče, Mike Hoffman nedokázal prostřelit brankáře. Komerční přestávka.

31:01
    Henry Thrun rozehrává od své branky, domácí hráči se dostali do problémů, ale hosté toho nedokázali využít.

31:58
    Vegas rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Nicolas Hague se vrací ke své brance, odkud rozehrává.

32:53
    Filip Zadina – 2 min., podrážení.

33:06
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, Jonathan Marchessault pálil, Rutta zblokoval jeho projektil.

33:36
    Hosté mají velké problémy s vypracováním trvalejšího tlaku v útočném pásmu.

34:25
    Ivan Barbašev neproměnil velkou šanci, branku trefit nedokázal. Následně Sharks vyhodili.

34:48
    Luke Kunin při vlastním oslabení zahrozil, jeho pokus nebyl špatný. Brankář však zasáhl.

35:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, oba kluby střídají. Vegas neproměnilo přesilovku.

35:58
    Keegan Kolesar sice vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale přihrávka na spoluhráče nebyla povedená.

36:21
    V rychlém tempu se dohrává druhá třetina.

37:18
    Logan Thompson vůbec nevěděl, kde má kotouč, ve spolupráci s obránci jej udržel před brankovou čárou.

37:30
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí se brání tlaku soupeře.

38:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

38:44
    5/5
    Rychlá kombinace Vegas přinesla další branku, střelou do odkryté části branky se po pěkném pasu Martineze prosazuje KEEGAN KOLESAR. Asistence: Alec Martinez a Mason Morelli.
    Pietrangelo A., Morelli M., Martinez A., Froese B., Kolesar K.
    Emberson T., Kunin L., Ferraro M., Hoffman M., Eklund W.
    38:44 Keegan KOLESAR - 0:4

39:18
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:00

Keegan Kolesar se prosadil ve druhé třetině, Logan Thompson má na svém kontě 23 zákroků a i díky těmto dvěma mužům vede Vegas ve žraločí nádrží 4:0.

40:01

40:12
    Utkání pokračuje třetí třetinou, Vegas vede o čtyři branky.

40:26
    Mark Stone se propracoval do šance, ale brankář si dokázal poradit.

41:18
    Ty Emberson rozehrává od své branky, následně se pokoušel rychle přenést hru, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

41:46
    Michael Amadio se individuálně dostal do střelecké pozice, ale neuspěl.

41:57
    Paul Cotter pálil z druhé strany, Mackenzie Blackwood byl připravený.

43:02
    Chandler Stephenson si vypracoval obrovskou šanci, předčil soupeře, ale jeho zakončení míří nad branku.

43:19
    Alec Martinez hledal spoluhráče před brankou, ale Stone byl obsazený.

43:36
    Hosté mají ponechanou výhodu.

43:46

44:20
    Roy hledal spoluhráče před brankou, ale domácí obrana si dokázala poradit.

44:40
    Daniil Miromanov dobře vypálil, jeho projektil kryje brankář Sharks. Bude se vhazovat.

45:25
    Přesilovka se Vegas nedaří podle představ, tým se nemůže dostat do výraznější šance.

45:48
    Ofsajd Vegas, přesilovku hosté nedokázali nic vymyslet.

46:19
    Nicolas Hague se z druhé vlny dostal ke střele, kterou dokázal zastavit brankář.

46:41
    Zach Whitecloud pálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus byl před brankou zblokovaný.

47:05
    Filip Zadina minul branku, jeho pokusu nechybělo moc. Následně Kevin Labanc trefil tyč.

48:00
    Jan Rutta pálil jako obránce od modré čáry, jeho projektil míří vysoko nad branku.

48:47
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, tento styl hry vyhovuje hostům.

48:58

49:08
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

49:34
    William Karlsson si vypracoval zajímavou šanci, ale jeho pokus míří mimo branku.

49:44
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Sharks.

50:48
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede o čtyři branky.

51:06
    Marc-Édouard Vlasic pálil, s jeho pokusem si poradil brankář. následně Logan Thompson přerušil hru, komerční přestávka.

51:42
    Zápas pokračuje dál a hostující celek míří za výhrou v tomto utkání. Domácí zatím neproměnili ani jednu z 26 střel.

52:51
    Chandler Stephenson to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale minul branku.

53:05
    Sledujeme rychlý hokej, hráči Vegas se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

53:48
    Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje před branku Golden Knights.

54:42

55:46
    V poklidném tempu se dohrává zápas.

56:00
    Justin Bailey se dostal k zakončení, ale jeho rána nebyla příliš povedená, kotouč míří vedle branky.

56:17
    Nicolas Roy napadal rozehrávku soupeře, ale ke kotouči se nyní hostující hráč dostat nedokázal.

57:14
    Ty Emberson pálil, Logan Thompson kryje jeho střelecký pokus. Buly před brankou Vegas.

57:48
    Fabian Zetterlund – 2 min., sekání.

57:48
    Zbytek zápasu mohou hosté dohrát v početní výhodě, na trestnou lavici jde Fabian Zetterlund.

58:19
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

58:48
    Paul Cotter mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, která nebyla přesná.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Amadio (Whitecloud), 5. W. Karlsson (Martinez, Stone), 20. Morelli (Pietrangelo, Martinez), 39. Kolesar (Martinez, Morelli)

Rozhodčí: Schrader, Hanson – Fournier, Hunt

Diváci: 13 673