Vítkovice – Plzeň 1:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 4:5 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 3:4 (3:4 po s.n.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Mountfield HK
Pátek 23.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 48. kolo

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (20:53:59)

V těchto Východočeských derby vítězí počtvrté Dynamo, které vyhrálo 3:2.
    Nejlepší hráči zápasu:
    HC Dynamo Pardubice – Lukáš Sedlák
    Mountfield HK – Lukáš Pařík

61:42
    3/3
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Pardubice vítězí! Hyka zavezl puk do útočného pásma a nahrál ho na pravý kruh, kde byl připraven domácí kapitán LUKÁŠ SEDLÁK, který prostřelil Paříka.
    Sedlák L., Hyka T., Hájek L.
    Miškář P., Tamáši A., Pavelka T.

60:42
    Košťálek se prokličkoval až před Paříka, tam se ale ke střele nedostal.

60:20
    Blain získal kotouč a chtěl zaútočit, ale byl v ofsajdu a hra je přerušena.

60:01

Dynamo ve třetí třetině vstřelilo dvě branky, nejdříve se trefil Lukáš Sedlák a potom Richard Pánik. Na hradecké straně také padl jeden gól, a to zásluhou Olivera Okuliara. Stav je ale nerozhodný, proto bude následovat prodloužení a možná i nájezdy.

60:00

59:37
    Skvělý zákrok Košťálka, který zneškodnil hradeckou akci.

58:52
    Kousal ujížděl po levé straně, ale byl blokován, takže jeho střela byl nepřesná.

58:21
    Hyka přihrával opět k tyčce Pánikovi, tentokrát ale promáchl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Dynamo mohlo jít do vedení! Zohorna si sjel před Paříka a jeho pokus brankář na poslední chvíli zastavil.

56:35
    5/4
    Dynamo vyrovnává!! Neuvěřitelnou akci předvedla dvojice Paulovič s RICHARDEM PÁNIKEM, kdy první jmenovaný nahrával z levé strany ke vzdálenější tyči druhému, a ten vsítil puk do odkryté branky.
    Pánik R., Paulovič M., Kousal R., Košťálek J., Zohorna T.
    Pláněk M., Kalina P., Pilař R., Tamáši A.

56:14
    Říčka pálil z první, ale střela mu nesedla a k Paříkovi nesedla. Následně pálil Radil, ale jeho pokus hradecký brankář zastavil.

55:15
    Hradci se podařilo dostat se ke kotouči a vyhodit ho. Čerešňák tak musí pro něho k Willovi.

54:41
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jordann Perret – 2 min., krosček.

Zuzana Miřatská

Branky a nahrávky: 41. Sedlák, 57. Pánik (Paulovič), 62. Sedlák (Hyka, Hájek) – 9. Kev. Klíma (Jergl, Blain), 47. Okuliar

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack – Perret, Tamáši, Šťastný – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Pilař, Lalancette, Estephan – Jasper, Miškář, Eberle (C) – R. Pavlík.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Šimánek, Zíka

Diváci: 10194