Banská Bystrica – Michalovce 4:2 (kon.) | Humenné – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.)
HC Slovan – Košice 4:5 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | Nitra – Spišská N. Ves 1:3 (kon.)
HK Poprad
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 23.02.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Liptovský Mikuláš napokon poráža Poprad na jeho domácom ľade 2:1. keďže v tretej tretine nepadol ani jeden gól.
    11-zápasová víťazná séria Popradčanov sa tak končí, no napriek tomu sú zatiaľ pomerne bezpečne prvý v tabuľke. Liptovský Mikuláš si vďaka výhre upevnil 10. miesto. (20:13:12)

59:47
    Po Svenbergovom nahodení sa píska zakázané uvoľnenie a Vay sa tak bude musieť vrátiť do brány.

59:25
    Coulter sa ocitol v obrovskej šanci, ale nakoniec sa mu nepodarilo trafiť odkrytú časť brány.

59:05
    Popradčania sú už dlho v útočnom pásme, ale Liptáci zatiaľ odolávajú.

58:30
    Svenbergova strela už bola o čosi nebezpečnejšia, ale Krasikov ju dokázal pokryť.

58:15
    Dmowski dostal dobrú prihrávku, ale svoje zakončenie namieril len do bočnej siete.

57:50
    Vay už odkorčuľoval na striedačku a Poprad tak skúsi vyrovnať v šestici.

57:13
    Aurel Nauš sa ocitol s pukom prakticky sám pred bránou, no v rozhodujúcej chvíli bránu minul.

55:35
    Popradčanom sa nedarí usadiť na dlhší čas v útočnom pásme a na vyrovnanie už majú menej ako 5 minút.

54:20
    Dmowskeho strela skončila len na Krasikovovom betóne.

52:05
    Liptáci momentálne šikovne držia súpera ďaleko od svojej brány a svoje povinnosti v defenzíve zvládajú zatiaľ perfektne.

50:18
    Svenberg pokazil rozohrávku v útočnom pásme ale hosťom sa nepodarilo dostať do protiútoku.

49:43
    Nastrelenia Ullmana od modrej čiary končí v lapačke domáceho brankára Vaya.

48:25
    Popradu sa v tretej tretine zatiaľ vôbec nedarí v koncovke a čas na vyrovnanie sa im už postupne kráti.

47:02
    Nespala skúsil strelecké šťastie z väčšieho uhla, ale druhý gól sa mu dnes pridať nepodarilo.

45:50
    Brejčákova strela skončila len na brankárovi Krasikovovi.

45:25
    Hráči si momentálne prehadzujú puk z jednej strany na druhú a ani jednému z tímov sa nedarí vypracovať si nejakú šancu.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 35. Jendek (Betker, Šotek) – 10. Egle (Thompson), 22. Nespala

HK Poprad: Vay (Belányi) – Betker, Svedberg, Dmowski, Coulter, Svitana – Kotvan, Brincko, Záborský, Bjalončík, Calof – Brejčák, Turan, Jendek, Bates, Kukuča – Česánek, Suchý, Kundrik, Mlynarovič, Šotek
    Trenér: T. Bjorkstrand

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Žilka, Ullman, Avtsin, Quince, Réway – Thompson, Mezovský, A. Nauš, Egle, Berry – Hraško, Fekiač, T. Nauš, Kriška, Sukeľ – Vojtech, Tkáč, Vankúš, Nespala
    Trenér: J. Faith