Č. Budějovice – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:4 (1:2 po s.n.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 24.02.2024, 13:00 • Mini Werk arena, Třinec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké sobotní odpoledne u sledování online přenosu z juniorské extraligy. V malé třinecké WERK Aréně se proti sobě postaví dva celky bojující o vítězství v základní části. Bude dnes lepší Třinec nebo Kometa? Utkáním vás provede Igor Mainka.

HC KOMETA BRNO
    3. místo, 24 zápasů (12-4-1-7), 33 bodů, skóre 92:79

Jihomoravští mladíci jsou na velmi dobré vlně. Z posledních šesti zápasů vyhráli pětkrát a ve skupině o přímý postup do čtvrtfinále se bodově dotáhli na druhou Spartu.

Kometa je od včerejšího dne na Moravskoslezském tripu. Včera v Ostravě zdolala poslední Vítkovice 3:1. Dvěma zásahy se zaskvěl David Moravec, syn bývalého reprezentanta.

Kometa v duelu postrádala tři juniory, kteří dostali šanci v extraligovém utkání na ledě Olomouce. Byli to brankář Jan Kavan, obránce Denis Svoboda a útočník Jan Ekrt.

Poslední zápas

Vítkovice – Kometa 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
    Branky a asistence: 13. Chlán (Čuba, Žídek) – 41. Otava (Boltvan, Pospíšil), 52. Moravec (Rakus, Horváth), 59. Moravec (Horváth). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Bartoň, Veselý. Vyloučení: 8:6, navíc Man – Jurný oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 57.

Kometa: Ondráček – Zubíček, Ulbricht, Pospíšil, Jurný, Čaňo, Bůžek – Chludil, Otava, Boltvan – Horváth, Rakus, Veselský – Habermann, Moravec, Nesvadba – Halačka, Pavlík.

1. místo, 24 zápasů (12-5-3-4), 49 bodů, skóre 101:64

Oceláři jsou na podobné vlně jako jejich dnešní soupeř. Z posledních dvanácti zápasů vyhráli desetkrát a dvěma výhrami nad Spartou se vyhoupli do čela tabulky, kde navíc Pražanům odskočili na rozdíl čtyř bodů.

Ve včerejším utkání si Slezané zastříleli do sítě Jihlavy, když svému soupeři nasypali do branky osm puků, přestože v sestavě absentovali marodící Petr Sikora a dvojice Vojtěch Spěváček, Radim Mrtka, která dostala šanci v extraligovém utkání v Karlových Varech. Chyběl také další hráč se zkušenostmi z nejvyšší soutěže Miroslav Holinka.

Třinec – Jihlava 8:4 (1:1, 5:1, 2:2)
    Branky a asistence: 3. Kozlík (Ošmera, Šilar), 23. Šilar (Bartoš, Kozlík), 24. Horváth (Mikula, Blaha), 37. Bartoš (Kozlík, Holub), 37. Gerych (Švančara, Volas), 39. Kurbaka (Bartoš, Šilar), 53. Šilar (Volas), 57. Holub (Šilar, Kurbaka) – 10. Jungwirth (Niederhafner, Coufal), 29. Niederhafner, Chlubna), 46. Báťa (Niederhafner), 52. Peš (Modl). Rozhodčí: Šutara, Kapitanov – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. Diváci: 65.

Třinec: Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth – Švančara, Šilar, Kozlík – Gerych, Rybnikár, Bartoš – Blaha, Pánek, Mikula.

85,95% Adam Černý (5)

HC Oceláři Třinec: Skácel (Heczko) – D. Holub, Ošmera, Kurbaka, Volas, Buják (C), A. Horváth – Kozlík, Šilar (A), Bartoš – Švančara, Rybnikár, Gerych (A) – Mikula, Pánek, Blaha.
    Trenér: Mucha.

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – Zubíček, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Jurný, Čaňo, Bůžek – Chludil, Otava (C), Boltvan (A) – K. Horváth, Rakus, D. Moravec – Habermann, Halačka, Veselský – J. Nesvadba, Pavlík.

Rozhodčí: Held, Rapák – Konvička, Kráľ.

Čtveřice rozhodčích jako první vyjela na led, po nich Oceláři a nakonec hráči brněnské Komety. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:29
    Bartoš si najel z pravé strany do útočného pásma a střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči, jenže minul branku.

00:46
    Na druhé straně si připsal první zásah gólman Skácel, který chytil do lapačky pokus Chludila.

02:20
    Brněnští se na chvíli usadili v pásmu, střelu z pravé strany vyslal Veselský, ale jeho pokus gólman vyrazil. Následně třinecký brankář chytil do lapačky střelu brněnského obránce od modré čáry.

02:43
    5/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Z levého kruhu si nabruslil před brankáře Skácela ROBIN RAKUS a bekhendovou střelou prostřelil třineckého gólmana. Asistence: Patrik Ulbricht, Martin Čaňo – 0:1.
    Rakus R., Ulbricht P., Pavlík M., Nesvadba J., Zubíček J.
    Ošmera A., Holub D., Šilar T., Kozlík M., Bartoš J.

04:05
    Nahození Bůžka od modré čáry zkoušel u třinecké branky tečovat Rakus, ale puk se od jeho těla odrazil vedle branky.

05:25
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ve Werk Areně je vyrovnáno! ROBIN GERYCH zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, popojel si mezi kruhy a střelou na lapačku překonal gólmana Ondráčka! Stav utkání 1:1.
    Gerych R., Volas P., Holub D., Švančara R., Rybnikár M.
    Zubíček J., Ulbricht P., Otava R., Habermann J., Pavlík M.

05:52
    5/5
    Brňané rychle odpověděli na první třineckou trefu. Stalo se tak po brejku, když při přečíslení tři na jednoho střelu Pavlíka dokázal vyrazit brankář Skácel vedle sebe, kde už číhal JÁCHYM NESVADBA, který puk pohotově dorazil do třinecké branky! Asistence: Matěj Pavlík, Roman Otava – 1:2.
    Nesvadba J., Pavlík M., Otava R., Jurný J., Pospíšil A.
    Kurbaka V., Volas P., Švančara R., Gerych R., Rybnikár M.

07:35
    Hráči nám nabízejí rychlý hokej nahoru, dolů, brankáři se musí držet na pozoru.

08:08
    Volasovo nahození od modré čáry neskončilo v brněnské brance.

09:22
    Menší drama před třineckou brankou, ale po přihrávce Boltvana nepřekonal gólmana Skácela střelou z pravé strany Chludil.

10:10
    Kometa zatlačila Oceláře v třinecké třetině, ti se vymaňují z tlaku pouze za cenu přerušení hry.

10:30
    Bůžek zkoušel vystřelit od modré čáry, to se mu povedlo, ale trefil jednoho z dvojice hráčů clonících u levého kruhu.

10:52
    Blaha dostal puk z pravého křídla do jízdy, najel si k Ondráčkovi, jenže prudkou střelou zápěstím na brněnského gólmana nevyzrál.

12:38
    Na jedné straně zkusil zahrozit střelou od modré Ošmera, na druhé se do úniku po levém křídle dostal Chludil, ale jeho zakončení postrádalo přesnost, střela zamířila vedle levé tyče Skácelovy branky.

14:25
    Kozlík hledal přihrávkou z levé strany před brankou Šilara, ten zkusil puk tečovat, ale usměrnil jej jen do gólmanovy výstroje.

15:54
    Oceláři jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, více zatápějí brněnskému soupeři.

16:23
    Holub se projel od levého mantinelu až k brněnské brance, kde zkoušel zasunout puk mezi Ondráčkovy betony, jenže gólman Jihomoravanů nájezdu třineckého obránce odolal a střelu vyrazil.

16:47
    Po vyhraném buly střílel od modré čáry Volas, brankář Ondráček byl připravený a střelu schoval do výstroje.

17:12
    Nepřesnou třineckou rozehrávku zachytil Čaňo, rozjel se k třinecké brance, ale střelou zápěstím trefil jednoho z domácích obránců.

17:50
    Nahození Šilara od levého mantinelu doklouzalo k brankáři Ondráčkovi, který jej raději před dojíždějícím soupeřem přikryl lapačkou.

18:30
    Šilar si po pravém mantinelu vybruslil zpět až k modré čáře, odkud puk nahodil na branku. Tam se žádný z jeho spoluhráčů nedostal, Ondráček střelu vyrazil.

18:55
    Horváth napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu, jenže skákavý kotouč netrefil ideálně a střela tak postrádala razanci i přesnost.

19:25
    Oceláři si zahrají první přesilovou hru, když na dvě minuty za hákování byl vyloučen brněnský Kevin Horváth.

19:58
    Brněnští první část přesilové hry přežijí bez inkasovaného gólu.

20:00

První třetinu máme za sebou. Úvodní dějství nabídlo divoký vstup a tři góly v prvních šesti minutách. Kometa byla v úvodních minutách o něco lepším celkem, jenže postupem času za to Oceláři vzali a v posledních minutách byli zase lepší oni. Výsledek ale hovoří lépe pro Kometu. Brněnský klub se jako první dostal do vedení po gólu Rakuse. V 6. minutě nejprve vyrovnal Gerych, aby vzápětí přečíslení tři na jednoho proměnil ve druhý gól brněnský Nesvadba.

Druhá třetina odstartuje ve 13:45.

20:01

20:17
    Hostům se v úvodu podařilo dostat puk k třinecké brance.

20:27
    Tak to je nepříjemné pro Oceláře. Nejenže se Kometa dostala k třinecké brance, ale také vybojovala faul. Tomáš Šilar si půjde sednout na dvě minuty za podrážení soupeře u levého mantinelu z jeho pohledu.

21:25
    Prudká střela obránce Komety od modré čáry v brance neskončila, odrazila se od zadního mantinelu zpět do hry. Hra ve čtyřech končí, Kometa hraje přesilovku.

22:13
    Otava nezavezl puk za modrou čáru při prvním pokusu, při druhém už ano, ale následně o něj přišel v souboji s Kozlíkem.

23:13
    Před brankou čekal na přihrávku zpoza klece Halačka, ale puk do střelecké pozice nedostal.

23:41
    A další vyloučení na třinecké straně. V levém kruhu zůstal ležet brněnský Chludil, kterého zasáhl vysokou holí Bartoš. Ten také usedl na trestnou lavici. Výše trestu: 2 minuty.

24:15
    S Oceláři to nevypadá dobře. Brněnskou přesilovku ještě znásobí vyloučení kapitána Bujáka na dvě minuty za podrážení.

24:56
    Ocelářům se povedlo vyhodit puk do útočného pásma.

25:16
    5/3
    Nakonec Kometa využila dvojnásobnou přesilovku. Po křížné přihrávce Rakuse pálil z vrcholu levého kruhu ADAM VESELSKÝ a jeho pumelice ukázkově vlétla do třinecké branky! Asistence: Robin Rakus, Jindřich Habermann – 1:3.
    Rakus R., Veselský A., Habermann J., Otava R., Boltvan A.
    Kurbaka V., Kozlík M., Gerych R.

26:31
    Jedno oslabení Ocelářů skončilo a hned je tady další. Dvouminutový trest inkasoval Šilar za zásah soupeře holí do hlavy.

27:39
    Kometa měla problém usadit se v útočném pásmu, na druhé straně se proto do střelecké pozice dostal Švančara, ale střelou z pravého kruhu trefil jen gólmana Ondráčka.

28:30
    Po přihrávce Pospíšila od modré čáry střílel z levého kruhu Boltvan, ale s jeho ránou si poradil třinecký gólman Skácel.

28:52
    Oceláři si zahrají přesilovou hru, když průnik soupeře zkoušel sekáním zastavit Chludil, což se mu trochu povedlo a Brno gól nedostalo. Chludil je vyloučen na dvě minuty.

29:30
    Volasovu střelu od modré čáry gólman Ondráček vyrazil zpět do hry.

29:55
    Další nahození Volase od modré čáry letělo těsně vedle branky, přesto tam Ondráček sáhl lapačkou a puk do ní schoval.

30:21
    Nepřesná rozehrávka Ocelářů po pravém mantinelu končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Skácela.

30:58
    Kozlík dostal krátkou přihrávku z mezikruží před branku, ale v pádu nezamířil přesně a trefil jen gólmana Ondráčka.

31:21
    Také Třinec si zahraje dvojnásobnou přesilovku, na dvě minuty za krosček byl vyloučen Boltvan.

31:48
    Švančara dostal rychlý pas k levému mantinelu, najel si do levého kruhu a zápěstím prudce vystřelil na branku, gólman Ondráček střelu vytěsnil vedle tyče.

33:47
    Brněnským se podařilo ubránit nejen dvojnásobné oslabení, ale i následnou hru čtyř proti pěti.

34:39
    5/5
    Ocelářům se podařilo vstřelit kontaktní branku. Pánek dostal puk od Šilara, objel si brněnskou branku a zpoza klece našel před Ondráčkem ALEXE HORVÁTHA, který z bezprostřední blízkosti překonal brněnského gólmana! Asistence: Martin Pánek, Marcel Mikula – 2:3.
    Horváth A., Pánek M., Mikula M., Švančara R., Buják D.
    Zubíček J., Ulbricht P., Boltvan A., Otava R., Chludil D.

35:31
    Šilar zkoušel objet po levém křídle brněnského hráče, ale ten jej poslal k zemi. Oceláře čeká další přesilová hra. Na dvě minuty byl vyloučen Martin Čaňo za podrážení.

36:25
    Oceláři uzamkli soupeře v útočném pásmu, Kurbakovu přihrávku do ohně obránci Komety v závaru nepustili do horkého prostoru. Střela Holuba trefila jen nohy bránícího hráče.

37:16
    Kometě se povedlo podruhé vyhodit puk k třinecké brance. Přesilvoka Slezanů pomalu končí.

37:32
    Pánek si najel z pravé strany před branku Komety, zkusil střelu, ale Ondráček byl nachystaný a puk vyrazil.

38:34
    Na druhé straně střílel z otočky Boltvan, ale střelu od pravého mantinelu zkrotil třinecký strážce svatyně.

39:01
    Zajímavá střela z otočky v podání Šilara, jeho pokus gólman Ondráček moc neviděl, přesto puk vyrazil.

39:44
    Dvě dobré šance Ocelářů, první měl střelou z levé strany Blaha, tu druhou pak Pánek průjezdem po pravém křídle, který zakončil až na vynikajícím Ondráčkovi.

40:00

Druhá třetina byla rovněž zajímavá jako ta první. Viděli jsme dvě branky, spoustu vyloučení a přesilovku pět na tři na každé straně. Tu brněnskou proměnil Veselský. Oceláři tu svou nevyužili, ale na aktuálních 2:3 upravil výsledek obránce Horváth. Čeká nás jistě zajímavá třetí třetina, která bude zahájena přibližně ve 14:30.

40:01

40:15
    Hned v úvodu třetí části pronikl po pravé straně do kruhu Habermann, ale jeho prudkou střelu na druhou tyč vyrazil gólman Skácel.

41:06
    Tlak u třinecké branky vyústil ve střelu Kevina Horvátha z mezikruží, kterou dokázal fantastickým zákrokem zneškodnit gólman Skácel.

42:33
    Brněnští v úvodních minutách zatlačili Oceláře ve vlastní třetině, vytvořili si střelecké možnosti, ale bez efektu.

43:17
    Holub vyvezl puk po pravém mantinelu do útočného pásma, ale tam jej získali hráči Komety.

44:21
    Obrovská šance jednoho z brněnských hráčů, který si najel sám před Skácela, zkusil mu udělat kličku na levou tyč, ale Skácel se nenechal a akci soupeře zneškodnil.

45:23
    Otava se protáhl po levém mantinelu do kruhu a pokusil se bekhendovou střelou ohrozit domácího gólmana, ten se nenechal, puk letěl vedle branky.

45:54
    Nahození Ošmery po vyhraném buly zamířilo před branku k dvojici clonících hráčů, brankář Ondráček roztáhl beton a koncem vyrazil puk vedle branky.

47:00
    Nahození od modré čáry zřejmě v podání Holuba zamířilo přímo do Ondráčkovy lapačky.

47:38
    Prudká střela Mikuly od pravého mantinelu, brankář Ondráček měl co dělat, aby nepustil puk do branky jak po střele, tak po následném závaru před jeho brankou.

48:31
    Průnik Šilara po ose hřiště zastavil hvizd rozhodčího a odpískaný ofsajd.

49:01
    Šilar si vybruslil z levé strany až mezi kruhy, odkud zkoušel vyzrát na Ondráčka, ale bekhendovým pokusem brněnského gólmana neobelstil.

50:17
    Střelu Gerycha z pravého kruhu gólman Ondráček vyrazil za levý kruh, kde se ke střeleckému pokusu dostal Holub, ale jeho rána nenašla ten správný cíl.

51:47
    Kevin Horváth zajel s pukem mezi kruhy, kde se otočil a přihrál dozadu volnému Nesvadbovi. Druhý brněnský hráč už se odhodlal ke střele, ale pokus z pravé strany gólman Skácel kryl.

53:20
    Nesvadba si najel před třineckou branku, ale v dobré pozici nezamířil přesně.

55:07
    Bůžek dostal přihrávku od Čaňa a vystřelil od modré čáry. Skácel jeho střelu vyrazil vedle sebe a následně si poradil i s dorážkou Veselského.

55:20
    Čaňo se chytá za hlavu, když viděl co jeho spoluhráči zahodili po jeho nahození. V dobré střelecké pozici byla dvojice Habermann Veselský, ale ani jeden nedostal puk za Skácelova záda.

57:00
    Kozlík přejel modrou čáru a rychlou střelou donutil k zásahu Ondráčka, který vyrazil puk nad branku.

57:21
    5/5
    Zápas je znovu nerozhodný! Gerych našel z pravého kruhu před brankou volného Kozlíka, ten ani nadvakrát nedostal puk za gólmana Ondráčka, přesto se od ležícího brněnského brankáře odrazil puk k volnému TOMÁŠI ŠILAROVI, který kotouč dorazil do odkryté branky! Asistence: Matěj Kozlík, Robin Gerych – 3:3.
    Šilar T., Kozlík M., Gerych R., Holub D., Ošmera A.
    Pospíšil A., Jurný J., Chludil D., Veselský A., Halačka D.

59:07
    Pánek si najel pravou stranou před brněnskou branku, ale po kličkované nevyzrál na gólmana Ondráčka.

59:07
    Tak to je závěr! Oceláři budou hrát přesilovou hru, poté co Pánka podrazil Otava.

59:07
    Třinečtí trenéři si vzali oddechový čas.

59:14
    Nepřesnou přihrávku od levého mantinelu zachytil jeden z hráčů Komety a vyhodil puk do třineckého pásma.

59:42
    Hostům se podařilo zachytit třineckou akci a vyvezli puk až k domácí brance.

59:58
    Ještě Gerych zkoušel uniknout po pravé straně, ale do zakončení se již nedostal.

60:00

Oceláři ve třetí třetině nejprve museli odolat tlaku soupeře, aby v závěru sami udeřili, vyrovnali a ještě se pokusili urvat vítězství za tři body. To se jim sice nepovedlo, ale na začátku prodloužení budou dohrávat přesilovou hru čtyři na tři.

60:01

60:50
    Šilarovo míchání s pukem přerušil máchnutím hokejky jeden z hráčů Komety, který tím získal puk a vyhodil puk do středního pásma.

61:30
    Pánek si najel z pravé strany až před branku, kam dostal vysoký puk, který si srazil rukavicí na led, položil si gólmana Ondráčka, ale následně jej nepřehodil.

63:01
    Holub přejel modrou čáru, následnou střelu vyrazil Ondráček pouze před sebe, kam si dojel Holub, ale bekhendovou dorážkou puk přes brněnského gólmana nedostal.

63:21
    Po brněnské akci a zásahu brankáře Skácela se bude vhazovat po pravici třineckého gólmana.

63:49
    Rakus ujel třineckým obráncům, najel si před Skácela a vyzkoušel bekhendovou kličkou, jenže puk zvedl přímo do Skácelovy lapačky.

64:11
    Šilar si najel po ose hřiště až do střelecké pozice, ale brankář Ondráček zůstal v prodloužení nepřekonaný, když střelu třineckého hráče vyrazil k zadnímu mantinelu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, majitele druhého bodu tak určí dovednostní soutěž – samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první jel Habermann, vsadil na střelu k pravé tyči a překonal brankářs Skácela.

1. série
    0:1
    Gerych vsadil na kličku do bekhendu, ale puk za beton Ondráčka nezasunul.

2. série
    0:1
    Rakus vykoupal brankáře Skácela, ale pak puk zasunul jen vedle branky.

2. série
    0:1
    Kurbaka zamíchal s pukem před Ondráčkem, ale brněnský gólman nenechal místo u levé tyče.

3. série
    0:1
    Neuspěl ani Moravec, který chtěl překvapit Skácela kličkou, ale ten se nedal.

3. série
    0:1
    Gól nedal ani Mikula, který vsadil na střelu, ale trefil jen hruď brněnského brankáře.

4. série
    0:2
    Boltvan si najel před branku z levé strany, prohodil si puk mezi nohami, položil Skácela a poté uklidil kotouč do branky.

4. série
    1:2
    Šilar také uspěl, když před Ondráčkem zamíchal s pukem a střelou pod horní tyč dostal puk do branky.

5. série
    1:2
    Kevin Horváth vsadil na bekhendovou kličku, ale ztroskotal na Skácelově holi.

5. série
    1:2
    Kozlík zkoušel při nájezdu zasunout puk mezi betony, brněnský brankář je sklapl včas a puk do branky nepustil.

Je rozhodnuto, Kozlík rozhodující nájezd neproměnil, Ondráček jej vychytal a Kometa bere ze zápasu dva body! Střelcem rozhodujícího nájezdu se stal ADAM BOLTVAN.

Oceláři si i přes prohru s brněnským týmem udrželi nad soupeřem jednozápasový náskok v podobě tří bodů a pomalu se blíží k zisku vítězství ve skupině před startem play-off. Kometa přísunem dvou bodů odskočila od Sparty na rozdíl dvou bodů, navíc pražský celek dnes nezískal ani bod.

Oceláře nyní čeká poslední domácí zápas s posledními Vítkovicemi a v závěru týdne souboje s pátým Libercem a sedmou Mladou Boleslaví na soupeřově ledu.

Kometu příští týden čeká pondělní zápas na ledě Jihlavy a na závěr dva domácí zápasy se Spartou a Karlovými Vary. (15:27:59)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 6. Gerych, 35. A. Horváth (Pánek, Mikula), 58. Šilar (Kozlík, Gerych) – 3. Rakus (Ulbricht, Pavlík), 6. J. Nesvadba (Pavlík, Otava), 26. Veselský (Rakus, Habermann), rozh. náj. Boltvan