Č. Budějovice – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:4 (1:2 po s.n.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 24.02.2024, 13:00 • Mini Werk arena, Třinec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Je rozhodnuto, Kozlík rozhodující nájezd neproměnil, Ondráček jej vychytal a Kometa bere ze zápasu dva body! Střelcem rozhodujícího nájezdu se stal ADAM BOLTVAN.

63:49
    Rakus ujel třineckým obráncům, najel si před Skácela a vyzkoušel bekhendovou kličkou, jenže puk zvedl přímo do Skácelovy lapačky.

63:01
    Holub přejel modrou čáru, následnou střelu vyrazil Ondráček pouze před sebe, kam si dojel Holub, ale bekhendovou dorážkou puk přes brněnského gólmana nedostal.

61:30
    Pánek si najel z pravé strany až před branku, kam dostal vysoký puk, který si srazil rukavicí na led, položil si gólmana Ondráčka, ale následně jej nepřehodil.

59:07
    Tak to je závěr! Oceláři budou hrát přesilovou hru, poté co Pánka podrazil Otava.

57:21
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zápas je znovu nerozhodný! Gerych našel z pravého kruhu před brankou volného Kozlíka, ten ani nadvakrát nedostal puk za gólmana Ondráčka, přesto se od ležícího brněnského brankáře odrazil puk k volnému TOMÁŠI ŠILAROVI, který kotouč dorazil do odkryté branky! Asistence: Matěj Kozlík, Robin Gerych – 3:3.
    Šilar T., Kozlík M., Gerych R., Holub D., Ošmera A.
    Pospíšil A., Jurný J., Chludil D., Veselský A., Halačka D.

44:21
    Obrovská šance jednoho z brněnských hráčů, který si najel sám před Skácela, zkusil mu udělat kličku na levou tyč, ale Skácel se nenechal a akci soupeře zneškodnil.

41:06
    Tlak u třinecké branky vyústil ve střelu Kevina Horvátha z mezikruží, kterou dokázal fantastickým zákrokem zneškodnit gólman Skácel.

39:44
    Dvě dobré šance Ocelářů, první měl střelou z levé strany Blaha, tu druhou pak Pánek průjezdem po pravém křídle, který zakončil až na vynikajícím Ondráčkovi.

35:31
    Šilar zkoušel objet po levém křídle brněnského hráče, ale ten jej poslal k zemi. Oceláře čeká další přesilová hra. Na dvě minuty byl vyloučen Martin Čaňo za podrážení.

34:39
    5/5
    Ocelářům se podařilo vstřelit kontaktní branku. Pánek dostal puk od Šilara, objel si brněnskou branku a zpoza klece našel před Ondráčkem ALEXE HORVÁTHA, který z bezprostřední blízkosti překonal brněnského gólmana! Asistence: Martin Pánek, Marcel Mikula – 2:3.
    Horváth A., Pánek M., Mikula M., Švančara R., Buják D.
    Zubíček J., Ulbricht P., Boltvan A., Otava R., Chludil D.

31:21
    Také Třinec si zahraje dvojnásobnou přesilovku, na dvě minuty za krosček byl vyloučen Boltvan.

30:58
    Kozlík dostal krátkou přihrávku z mezikruží před branku, ale v pádu nezamířil přesně a trefil jen gólmana Ondráčka.

28:52
    Oceláři si zahrají přesilovou hru, když průnik soupeře zkoušel sekáním zastavit Chludil, což se mu trochu povedlo a Brno gól nedostalo. Chludil je vyloučen na dvě minuty.

26:31
    Jedno oslabení Ocelářů skončilo a hned je tady další. Dvouminutový trest inkasoval Šilar za zásah soupeře holí do hlavy.

25:16
    5/3
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nakonec Kometa využila dvojnásobnou přesilovku. Po křížné přihrávce Rakuse pálil z vrcholu levého kruhu ADAM VESELSKÝ a jeho pumelice ukázkově vlétla do třinecké branky! Asistence: Robin Rakus, Jindřich Habermann – 1:3.
    Rakus R., Veselský A., Habermann J., Otava R., Boltvan A.
    Kurbaka V., Kozlík M., Gerych R.

24:15
    S Oceláři to nevypadá dobře. Brněnskou přesilovku ještě znásobí vyloučení kapitána Bujáka na dvě minuty za podrážení.

23:41
    A další vyloučení na třinecké straně. V levém kruhu zůstal ležet brněnský Chludil, kterého zasáhl vysokou holí Bartoš. Ten také usedl na trestnou lavici. Výše trestu: 2 minuty.

20:27
    Tak to je nepříjemné pro Oceláře. Nejenže se Kometa dostala k třinecké brance, ale také vybojovala faul. Tomáš Šilar si půjde sednout na dvě minuty za podrážení soupeře u levého mantinelu z jeho pohledu.

19:25
    Oceláři si zahrají první přesilovou hru, když na dvě minuty za hákování byl vyloučen brněnský Kevin Horváth.

16:23
    Holub se projel od levého mantinelu až k brněnské brance, kde zkoušel zasunout puk mezi Ondráčkovy betony, jenže gólman Jihomoravanů nájezdu třineckého obránce odolal a střelu vyrazil.

12:38
    Na jedné straně zkusil zahrozit střelou od modré Ošmera, na druhé se do úniku po levém křídle dostal Chludil, ale jeho zakončení postrádalo přesnost, střela zamířila vedle levé tyče Skácelovy branky.

10:52
    Blaha dostal puk z pravého křídla do jízdy, najel si k Ondráčkovi, jenže prudkou střelou zápěstím na brněnského gólmana nevyzrál.

05:52
    5/5
    Brňané rychle odpověděli na první třineckou trefu. Stalo se tak po brejku, když při přečíslení tři na jednoho střelu Pavlíka dokázal vyrazit brankář Skácel vedle sebe, kde už číhal JÁCHYM NESVADBA, který puk pohotově dorazil do třinecké branky! Asistence: Matěj Pavlík, Roman Otava – 1:2.
    Nesvadba J., Pavlík M., Otava R., Jurný J., Pospíšil A.
    Kurbaka V., Volas P., Švančara R., Gerych R., Rybnikár M.

05:25
    5/5
    Ve Werk Areně je vyrovnáno! ROBIN GERYCH zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, popojel si mezi kruhy a střelou na lapačku překonal gólmana Ondráčka! Stav utkání 1:1.
    Gerych R., Volas P., Holub D., Švančara R., Rybnikár M.
    Zubíček J., Ulbricht P., Otava R., Habermann J., Pavlík M.

02:43
    5/5
    Hosté se dostávají do vedení! Z levého kruhu si nabruslil před brankáře Skácela ROBIN RAKUS a bekhendovou střelou prostřelil třineckého gólmana. Asistence: Patrik Ulbricht, Martin Čaňo – 0:1.
    Rakus R., Ulbricht P., Pavlík M., Nesvadba J., Zubíček J.
    Ošmera A., Holub D., Šilar T., Kozlík M., Bartoš J.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 6. Gerych, 35. A. Horváth (Pánek, Mikula), 58. Šilar (Kozlík, Gerych) – 3. Rakus (Ulbricht, Pavlík), 6. J. Nesvadba (Pavlík, Otava), 26. Veselský (Rakus, Habermann), rozh. náj. Boltvan