K. Vary – Motor ČB 0:3 (kon.) | Kladno – Třinec 5:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:8 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 25.02.2024, 16:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 49. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Rytíři se nachází na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy se 33 body, kde už do konce základní části zůstanou.
    Už zbývá odehrát pouze 4 zápasy.

Vše se rozhodlo v posledním zápase s Mladou Boleslaví, který Kladenští nezvládli a prohráli 0:5. Bruslaři šli už v první třetině do vedení 3:0 a po zbytek zápasu žádné drama nedovolili.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (11+30), kterého doplňuje Jakub Klepiš (6+31) a Eduards Tralmaks (21+8). Ticháček je stále nejproduktivnějším obráncem celé extraligy.
    Do zápasu proti Boleslavi naskočil mezi tři tyče Landon Bow, který měl pouze 5 zásahů a inkasoval 3 góly, proto ho vystřídal Mareks Mitens. Celková úspěšnost Bowa je 86,87 %. Mareks Mitens má úspěšnost 87,84 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 11. místo 18,68 %
    Úspěšnost ubránění oslabení: 14. místo 73,04 %

Třinec se nachází na 3. místě v tabulce Tipsport extraligy s 96 body. Čtvrtá Kometa už Třinec dohnat nemůže, ale Oceláři naopak ještě mají šanci se posunout před Spartu na 2. místo.

Oceláři jsou na vítězné vlně a za sebou mají 7 vyhraných zápasů v řadě. Naposledy zavítali na led Karlových Varů, kde po první třetině vedli 4:2, ale Energie v prostředním dějství srovnala a rozhodnout musela až poslední dvacetiminutovka. Jakub Jeřábek v 58. minutě rozhodl o třineckém vítězství 5:4.

Nejproduktivnějším Ocelářem je Martin Růžička (23+37), kterého doplňuje Daniel Voženílek (21+27) a Andrej Nestrašil (16+31). Marek Mazanec si proti Karlovým Varům připsal 28 zákroků a 87,50 %. Celkově má úspěšnost 92,14 %. Úspěšnost Ondřeje Kacetla je 92,40 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 3. místo 24,22 %
    Úspěšnost ubránění oslabení: 2. místo 83,44 %

Rytíři Kladno: Mitens (Zavoral) – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Trojna, Ticháček – Smoleňák (C), Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Strnad (A), Melka (A), M. Procházka – Bláha, Jarůšek, Frolík.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Nedomlel, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Spěváček.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Cabák – Svoboda, Dědek.

00:01

00:19
    První zákrok si připsal Kacetl, který raději ukryl kotouč pod lapačkou před najíždějícím Tralmaksem.

00:29
    A další zákrok třineckého gólmana po střele od modré.

01:09
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Krásná přihrávka od Strnada znamená první kladenský gól. Strnad si udržel kotouč na hokejce za brankou, vybruslil na pravý kruh a přihrál TADEÁŠI HEJDOVI, kterému se otevřela úplně prázdná klec. Asistence: Jakub Strnad, Martin Procházka.
    Hejda T., Strnad J., Melka A., Veber V., Procházka M.
    Daňo M., Kurovský D., Nedomlel R., Hudáček L., Kundrátek T.

02:26
    Mitensovi vypadl kotouč po střele z lapačky, ale ze závaru před brankou Třinečtí nic nevymysleli.

04:13
    Pytlíkovu střelu raději Kacetl drží v lapačce.

05:02
    Třinec pojede po faulu Vebera na Čacha trestné střílení.

05:02
    Trestné střílení jel Martin Růžička, který si Mitense v brance roztáhl, ale trefil pouze levou tyčku!

06:28
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Smith – 2 min., faul kolenem na Martina Procházku.

06:30
    Třinec se hned po vyhraném vhazování osvobozuje.

07:05
    Ticháčkovu střelu od modré zblokovali hráči před brankou.

07:35
    5/4
    Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři využívají přesilovou hru a jdou do vedení 2:0. Tralmaks přihrál na modrou čáru JIŘÍMU TICHÁČKOVI, který si od modré vybruslil dopředu a vyslal nechytatelnou střelu do růžku. Asistence: Eduards Tralmaks, Radek Smoleňák.
    Ticháček J., Tralmaks E., Smoleňák R., Klepiš J., Pytlík J.
    Nedomlel R., Daňo M., Nestrašil A., Polášek A.

08:44
    Mitens vyjel pryč za branku a nechal tak na pár sekund volnou klec. Střelu hostů ale zblokovali Kladenští.

09:39
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! A další branka Kladna. Martin Nemčík vystřelil od levého kruhu na branku, kde stál příhodně JAKUB KLEPIŠ, který dorážkou prostřelil kotouč za Kacetla. Asistence: Martin Nemčík.
    Smoleňák R., Slováček O., Nemčík M., Klepiš J., Tralmaks E.
    Mrtka R., Daňo M., Kurovský D., Polášek A., Hudáček L.

11:29
    Na puku jsou hosté, ale střelu od modré Kladenští zblokovali.

11:43
    Voženílek trefil Klepiše do hlavy, ten zůstal ležet nehnutě na ledě.

11:43
    Jakub Klepiš je v předklonu na nohou, rozhodčí se radí u videa o trestu.

11:43
    Daniel Voženílek – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Vojtěch Spěváček.

11:43
    Hosté sice vyhráli vhazování, ale Kladenští ještě pásmo udrželi. Ne na dlouho a u puku je v pásmu Kladna Daňo, který objel branku a zkoušel zasunout kotouč ke vzdálenější tyčce.

12:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Eduards Tralmaks – 2 min., držení.

12:30
    Třinec udržel pásmo a Nestrašil byl příhodně úplně sám u levé tyčky. Jeho střela do odkryté klece ale letěla mimo.

13:10
    Slováčkovu střelu od modré vyrazil betonem na poslední chvíli Kacetl.

14:46
    Tralmaks zavezl kotouč do útočného pásma, ale hned o něj Kladenští přišli. Následnou akci ale Tralmaks už zvládl, ale střela z pravého kruhu mu nesedla.

15:40
    Minutu a tři vteřiny před koncem dlouhé přesilové hry se vhazuje před Mitensem.

15:42
    Vhazování vyhráli hosté, kteří se dál drží v pásmu.

15:55
    Na puku jsou ale domácí, kteří si nerozuměli a ztratili pásmo. Hned jsou ale zpět.

16:23
    5/4
    Kladno právě vstřelilo branku! MARTIN PROCHÁZKA si zamíchal s pukem a z levého kruhu se přes Nedomlela trefil k bližší tyčce. Asistence: Ondřej Slováček, Tadeáš Hejda.
    Procházka M., Slováček O., Kusý D., Jarůšek R., Frolík M.
    Polášek A., Hrehorčák P., Roman M., Nedomlel R.

16:23
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec:
    ze hřiště odchází Ondřej Kacetl, přichází Marek Mazanec.

16:59
    Daniel Kurovský – 2 min., nedovolené bránění.

17:14
    Daňo se šikovně prodral až do útočného pásma, obhodil si kladenského hráče, ale Mitens jeho střelu vyrazil.

17:47
    4/5
    Třinec právě vstřelil branku! Mitens jel rozehrávat po vyhození Jeřábka přes celé hřiště za branku, ale kotouč se nešikovně odrazil před brankoviště, kde k němu dojel VILAM ČACHO. Ten se nemýlil. Asistence: Jakub Jeřábek, Vladimír Dravecký.
    Čacho V., Jeřábek J., Dravecký V., Adámek M.
    Frolík M., Tralmaks E., Klepiš J., Smoleňák R., Ticháček J.

19:44
    Hejda zachytil třineckou přihrávku ve středním pásmu a Kladenští pouze nahodili kotouč do útočného pásma.

19:57
    Hudáček dostal pukem po kladenském nahození, hra je tedy přerušena.

20:00

Máme za sebou neobvyklou třetinu na kladenském ledě. Hned ve 2. minutě šli do vedení Kladenští, kteří se v této třetině prosadili ještě třikrát. Mitens kapituloval jen jednou, když smolně jel za branku rozehrát, kotouč se ale odrazil před brankoviště, kam dojel Vilam Čacho. Do konce utkání byl po faulu do oblasti hlavy a krku vyloučen Daniel Voženílek, který trefil Jakuba Klepiše do hlavy. Kladenskými střelci byli Tadeáš Hejda, Jiří Ticháček, Jakub Klepiš a Martin Procházka.

Další třetina začne přibližně v 17:02.

20:01

20:58
    Začátkem druhé třetiny má zatím více práce Mitens, navíc se Kladno dopustilo jen zakázaného uvolnění. Kladenští se ale poté vydávají dopředu.

21:55
    Trojnovi ale ujel kotouč na modré čáře . Mitens musí zasahovat po střele Adámka.

22:43
    Zaseknutý kotouč u mantinelu v pásmu Kladna vydolovali hosté, ale Kundrátkovu střelu Mitens vyrazil vysoko.

23:17
    Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.

23:22
    Třinečtí zůstávají v pásmu a Mitens vyrazil střelu do ochranné sítě.

23:32
    Po dalším vhazování se Kladenští osvobozují.

23:56
    Frolík navíc ze svého pásma posílá kotouč pryč přes všechny pásma.

24:18
    Strnad mohl ujíždět sám na gólmana, počkal si však na spoluhráče a tím ztratil rychlost a náskok. Střela jen proletěla brankovištěm.

25:30
    Pytlíkovu střelu zpoza bránícího hráče Mazanec vyrazil betonem.

25:50
    Klepišův samostatný únik skončil jen v lapačce Mazance.

26:41
    Veber špatně přihrál ve svém pásmu na hůl třineckého hráče, ale Růžička se rozhodl mezi kruhy nestřílet a přihrávat. O kotouč byl ale obrán.

27:58
    Spoluhráči obou týmů si teď nerozuměli, Kladenští nedokázali kotouč dostat pryč z pásma, Oceláři zase si nedokázali přihrát tak, aby vystřelili na Mitense.

29:05
    Veber střelou od modré trefil jen Daňa, který kotouč sebral a mohl ujíždět na Mitense. Ticháček se ale však vrátil a kotouč mu sebral.

31:04
    Nemčíkovu střelu z vrcholu levého kruhu Mazanec zneškodnil. Kladenský obránce se následně dopustil faulu.

31:04
    Martin Nemčík – 2 min., sekání.

31:21
    Třinečtí vyhráli vhazování a Mitens musel hned zasahovat. Navíc i další vhazování patřilo hostům a Mitens si připsal další zákrok.

31:40
    Kladno se osvobozuje.

31:49
    Přechod do útočného pásma ale nebyl pro Třinecké žádný problém.

32:14
    Roman se dostal k dorážce po Mitensově zákroku, ale kladenský brankář dobře zareagoval.

32:44
    Růžička při střele od modré zlomil hokejku a Pytlík mohl osvobodit svůj tým.

33:52
    Sideroffova střela z levého kruhu skončila na Mazancově tyčce.

34:12
    Kotouč je na třinecké střídačce.

34:36
    Po zakázaném uvolnění Třince se bude vhazovat před Mazancem.

34:38
    Kladenští vhazování vyhráli, ale kotouč si vykopl do střední třetiny.

35:00
    Melkovu střelu z první, která Melkovi příliš nesedla, vyrazil Mazanec betonem.

36:10
    Kusý projel mezi všemi hráči a zakončil z mezikruží. Jeho střelu mezi betony ale Mazanec chytá.

36:45
    Václav Veber – 2 min., nedovolené bránění.

36:53
    Romanova dorážka z bezprostřední blízkosti za Mitensem neskončila. Třinec dál drží pásmo.

37:25
    Kladenští se osvobozují, ale Třinec se hned vrací zpět.

37:40
    Nerozuměli si v přihrávce a Kladenští jsou opět pryč z pásma.

38:31
    Zaseknutý kotouč u mantinelu získali hosté, kterým končí přesilová hra.

39:15
    Ticháček skvěle zablokoval střelu před Mitensem a přihrál Tralmaksovi do úniku. Jeho střela ale skončila na tyčce.

40:00

Druhá třetina naopak byla úplně bez branek. Marek Mazanec dál drží čisté konto poté, co v brance vystřídal Ondřeje Kacetla. Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří si také zahráli přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. Ani další přesilové hry Třince k brance nevedly a do poslední třetiny jdou Kladenští s tříbrankovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

40:01

40:25
    Daňova střela letěla jen mimo klec.

41:37
    Čacho si nabruslil až před Mitense, ale nezakončil. Třinec ještě následně Kladenské na chvíli zavřel v třetině.

43:30
    Velký tlak Třince zastavil betonem Mitens, puku se ujal Frolík, který ale zavezl kotouč jen těsně za modrou třineckou čáru, kde o kotouč zase přišel.

44:29
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Třinecký tlak končí gólem. MARIAN ADÁMEK z pravého kruhu propálil Mitense ke vzdálenější tyčce. Asistence: Martin Růžička, Andrej Nestrašil.
    Adámek M., Růžička M., Nestrašil A., Daňo M., Jeřábek J.
    Trojna J., Strnad J., Procházka M., Ticháček J., Klepiš J.

45:45
    Kusého střela se ani nedostala k Mazancovi.

46:06
    Střela Bláhy letěla přímo doprostřed gólmana, který přerušuje hru.

46:43
    Teď musel zasahovat Mazanec po střele Ticháčka od modré čáry. Třineckému gólmanovi kotouč vypadl, ale hned po něj zase skočil a přerušil hru.

47:18
    Procházka dostal tvrdý zásah, který ustál a kotouč končí na kladenské střídačce.

49:44
    Třinecký ofsajd vyžene vhazování do středního pásma. I když Oceláři byli aktivnější, více střel má v této třetině Kladno.

50:00
    Vhazování vyhráli domácí, kteří poslali kotouč jen do středního pásma.

50:32
    Daňo dostal kotoučem do obličeje, ale nepřestal hrát a hnal se pomoct v útoku spoluhráči. Po přerušení odjel na střídačku se zakrytou pusou.

51:11
    Kundrátkovu střelu zablokoval před brankou Veber.

52:52
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští jdou do vedení o tři branky. Strnad ze středního pásma ujel do úniku, počkal si na MARTINA PROCHÁZKU, kterému přihrál. Procházka z levého kruhu vypálil na Mazance, ten kotouč vyrazil, ale jen do vzduchu. Puk se následně dokutálel až do branky. Asistence: Jakub Strnad, Antonín Melka.
    Procházka M., Strnad J., Melka A., Frolík M., Slováček O.
    Hrehorčák P., Mrtka R., Čacho V., Roman M., Smith A.

Dnešní utkání sleduje 1047 diváků.

54:26
    Sideroff se do pásma dostal dřív než Kusý s pukem.

55:11
    Polášek jen nahodil kotouč ze středního pásma na Mitense, ten rozehrál hru, ale Kladenští se dopustili zakázaného uvolnění.

56:27
    Tralmaks si na levé straně se střelou počkal, ale následně stejně vypálil mimo. Na druhé straně byli hosté v přečíslení, ale hru překombinovali.

58:33
    Na puku jsou domácí, Strnad zpoza branky přihrál Veberovi na modrou. Mazanec měl ale s jeho střelou lehkou práci.

59:00
    Poslední minuta začíná vhazováním v útočném pásmu Kladna, které vhazování vyhrálo, o kotouč ale přichází.

59:54
    Kladenští vyhráli, ale k ničemu jim výhra již není.

Poslední třetinu začali opět lépe hosté, kteří byli ale ve střelách nepřesní. Nicméně z tlaku vytěžili gól Mariana Adámka a snížili na 2:4. V 53. minutě si však pojistili vítězství Kladenští, když Martin Procházka zpečetil konečné skóre 5:2.
    Třinečtí ztrácejí na druhou Spartu 9 bodů, které ještě mohou do konce základní části získat.

Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka (KLA) a Viliam Čacho (TRI). (18:32:02)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 2. Hejda (Strnad, M. Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. M. Procházka (Slováček, Hejda), 53. M. Procházka (Strnad, Melka) – 18. Čacho (J. Jeřábek, Dravecký), 45. Adámek (M. Růžička, Nestrašil)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (17. Mazanec) – Smith, Nedomlel, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Spěváček.

Rozhodčí: Šír, Cabák – Svoboda, Dědek