K. Vary – Motor ČB 0:3 (kon.) | Kladno – Třinec 5:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:8 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 25.02.2024, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 49. kolo

První polovinu závěrečné dvacetiminutovky měli Karlovarští energii a příležitost snížit gólové manko, ale přes veškerou snahu se nikomu z hráčů Karlových Varů nepodařilo najít recept na bezchybného Jana Strmeně, který se tak ze západu Čech vrací s vychytaným čistým kontem. Dvě minuty před koncem byl odvolán Dominik Frodl a domácí se pokoušeli prosadit se šesti hráči v poli, ale chybující Mikyska pustil do úniku Martina Beránka, který tak uzemnil naděje energetiků na bodový zisk – 0:3.

Loučí se s vámi Kamila Stříteská Ströer. (17:55:09)

59:26
    5/6
    České Budějovice právě vstřelily branku! Dalimil Mikyska chyboval na modré čáre a do úniku se tak hrnul MARTIN BERÁNEK, před kterým na konci cesty stál jednoduchý úkol. Naděje na energetiků jsou na dně. Asistence: Brant Harris.
    Beránek M., Harris B., Gulaši M., Hovorka M., Přikryl F.
    Černoch J., Stříteský M., Procházka O., Beránek O., Mikyska D., Jiskra V.

58:59
    Dvě po sobě jdoucí chyby Tomáše Rachůnka Energii mohly připravit o špetku naděje na body.

58:34
    Bombu od modré vyslal Rachůnek, ale na gólmana Motoru si nepřišel.

58:17
    Frodl míří na střídačku a Karlovarští to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:04
    Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty.

57:50
    Energie hraje v plném počtu a Plutnar posílá kotouč po mantinelu do bezpečné vzdálenosti.

57:21
    Tvrdou ránu Branta Harrise zblokoval Havlín.

57:08
    Kubíkovu ránu od modré čáry čapl Frodl do své lapačky.

56:39
    Matěj Stříteský vyhazuje puk až za Strmeňovo brankoviště.

56:06
    V oslabení se chystal do úniku Filip Koffer, ale nezastihl kotouč letící do obranného pásma hostů.

55:46
    Ondřej Beránek (KVA) si přímo před sudím počínal nedovoleně, a tak oslabí svůj tým na dvě minuty.

55:32
    Situaci si Karlovarští zkomplikovali dalším vyloučením.

55:21
    Ač první polovinu závěrečné dvacetiminutovky byly domácí jasně aktivnější, nyní se už o slovo více hlásí Motor.

Dnešní utkání sleduje 3237 diváků.

54:14
    Po odpískaném ofsajdu přichází závěrečná komerční pauza.

53:34
    Energie protečovala kotouč až do útočného pásma.

53:19
    Hladonik surově nabídl kotouč Tomáši Havlínovi, jenž těžký puk nedokázal ideálně zpracovat.

52:54
    České Budějovice hrají v plném počtu a přečkaly oslabení.

52:24
    Frodl zastavil kotouč a přihrál jej Michalu Plutnarovi, který toto zřejmě nečekal. Nakonec se puku ujali hosté a vznikla tak šance pro Motor.

51:49
    Na čáře se ještě pokusil kotouč zastavit Matěj Stříteský, ale puk mu přeskočil hokejku a Energie tak musí spěchat pro kotouč.

51:32
    Střela Tomáše Bartejse z pravého kruhu šla mimo hostující klec.

51:05
    Stříteský se z branky pokoušel propasírovat kotouč až za Strmeně.

50:45
    Vrátka se otevírají na českobudějovické trestné lavici, kam usedl Jakub Valský (CEB), kterému sudí inkasovali trest za faul loktem.

50:38
    Karlovy Vary budou hrát další přesilovou hru.

50:04
    Nyní jsou to hosté, kteří se usadili v útočném pásmu, ale spíše se bojuje o kotouč a Frodl nemá příliš práce.

49:30
    Mikyska narazil hlavou o mantinel, a však rychle se zvedl a pokračoval ve hře. Posléze mu nevyšla nahrávka na kolegu na modré čáře.

49:22
    Stříteský zbrzdil Kachyňu, který se řítil do přečíslení s Milanem Gulašem. Po této situaci přichází čas na předposlední komerční brejk dnešního zápasu.

49:00
    Energie opět operuje s pukem okolo Strmeňovy svatyně.

48:13
    Bojovnost se domácím hráčům upřít rozhodně nedá, ale chybí jim pomyslné štěstí.

48:00
    Ondřej Dlapa poslal puk až do obranného pásma hostů.

47:00
    Ke Grígerově se odrazil puk, a však zblízka se trefit nedokázal.

46:00
    Kapitán Karlovarských sice zavezl puk do pásma, a však energetikům se nepodařilo třetinu udržet.

45:22
    Iikka Kangasniemi mohl z osy snížit manko, když Strmeň ležel na ledě, místo do víka však touš zavítal na plexisklo.

44:41
    Na trestnou lavici míří Ondřej Procházka (KVA) za hrubost a stejný trest inkasoval Martin Beránek (CEB).

44:27
    Takhle přesilová hra není v podání energetiků dobře sehraná. Nakonec první střelu zaznamenal Dalimil Mikyska.

44:05
    Motor se znovu osvobozuje, téměř polovina přesilovky Energie je za námi.

43:45
    Ladislav Čihák poslal na led čerstvé síly a domácí se pokouší získat a udržet pásmo.

43:32
    Hostům se podařilo rychle zmocnit kotouče a poslat jej do bezpečí.

43:25
    Dvě minuty za držení Ondřeje Beránka si vyloužil Ondřej Kachyňa (CEB) a Karlovy Vary před sebou mají přesilovou hru.

42:30
    Redlich aktivně napadá rozehrávku Motoru.

41:50
    Adam Kubík koketoval s pukem přímo před Frodlem, který pokus z těsné blízkosti zneškodnil.

40:38
    McFadden vypálil od modré čáry, jeho střelu Strmeň vyrazil a kotouče se ujal Dávid Gríger, který zpoza brány ještě našel před gólmanem Kangasniemiho, jenž z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za záda českobudějovického brankáře.

40:30
    Icing hostů.

40:10
    Kotouč brzy po vhazování vyletěl z hrací plochy a tak se bude buly opakovat ve středovém kruhu.

40:01

Střely na branku v první třetině – 11:12

Střely na branku ve druhé třetině – 5:11

Ve druhé třetině padaly branky jen za Frodlova záda. Přesilovou hru ve 26. minutě využil Jan Ordoš, který zůstal při chuti a ve 37. minutě se znovu prosadil v přesilovce. Karlovarští se pokoušeli odpovědět, ale recept na Strmeně hledali marně. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 17:14.

40:00

39:35
    Energetiky zastavil při přechodu do útočné třetiny ofsajd.

39:22
    Střela Lukáše Pecha byla McFaddenem sražena do ochranné sítě.

38:20
    Mezi kruhy si znovu udělal prostor Milan Gulaš, ale ani na třetí pokus nepropálil svého exkolegu Frodla.

37:54
    Adam Kubík vybojoval kotouč pro Lukáše Pecha, který střelou z první minul karlovarskou svatyni.

37:10
    Hosté okupují útočnou třetinu. O střelu si řekl Jakub Valský.

36:13
    5/4
    České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají druhou přesilovku. Kondelík přes osu na brankovišti nabil na JANA ORDOŠE, který doklepl kotouč za bezmocného gólmana Energie. Asistence: Jáchym Kondelík.
    Pech L., Ordoš J., Kondelík J., Štencel J., Gulaš M.
    Jiskra V., Redlich T., Stříteský M., Bartejs T.

35:40
    Z pravého kruhu pálil Lukáš Pech.

35:16
    Nepovedené střídání zapříčinilo hru Karlových Varů se šesti hráči v poli, a tak čeká na domácí dvouminutový trest. Ten odpyká po komerční přestávce Jan Hladonik.

34:10
    Motor se opět tlačí do útoku. Milan Gulaš se napřáhl ke střele na modré čáře a do rány ochotně padl Filip Koffer, který ihned odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

33:20
    Oslabení Budějovice přečkaly bez gólové újmy. Pavel Pýcha se po svém návratu chtěl vydat na Frodla, ale Bartejs mu cestu znemožnil.

32:50
    Zpoza brány se Motor dokázal osvobodit a domácím zbývá zhruba 30 vteřin.

32:30
    Karlovarští získali třetinu a nyní hledají pozici ke střele.

32:00
    Po vhazování však Energie přišla o útočnou třetinu a musí si své místo v hostující třetině pracně získat.

31:28
    Na dvě minuty odchází Pavel Pýcha (CEB), jenž si vysloužil trest za podrážení.

31:20
    Tomáš Havlín prověřil pozornost hostujícího brankáře, ale ten si opět připisuje zákrok a také Energie si zahraje početní převahu.

30:40
    Icing Motoru.

Yzomandias – český raper je právě v kotli Energie a v dresu podporuje domácí hráče.

30:13
    Přichází první komerční přestávka druhé třetiny.

29:35
    Znovu blesková akce Černocha s Beránkem. Kapitán Energie vypíchl kotouč obránci Motoru a vydal se na bránu. Z druhé strany najížděl Ondřej Beránek, který svou pohotovou střelou ale nedokázal srovnat gólové manko.

29:18
    Zakázané uvolnění Motoru, hra se přesouvá před branku hostí.

28:33
    Milan Gulaš získal kotouč ve středním pásmu. Nikým nehlídaný se vydal sám na Frodla, ale v koncovce zamířil vysoko nad bránu Energie.

28:22
    Lehké nahození Milana Doudery Frodl nezastavil a od skórování tak dělily Douderu jen centimetry.

27:46
    Z předbrankového prostoru se pokoušel prosadit Ondřej Dlapa, který se před chvilkou vrátil z trestné lavice.

27:32
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

27:00
    Energie byla znovu v problémech, když se Dominik Frodl pokoušel zastavit kotouč, který ležel přímo před ním. Zachránit situaci se vydali další Karlovarští a nakonec se jednomu z domácích hráčů podařilo vyhodit.

26:40
    Pokračuje se při hře 4 na 5.

25:47
    5/3
    České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté využívají dvojitou přesilovou hru. JAN ORDOŠ si počkal před Frodlem na Pechovu nahrávku a nasměroval kotouč mezi tři tyče. Asistence: Lukáš Pech a Adam Kubík.
    Ordoš J., Pech L., Harris B., Gulaš M., Kubík A.
    Havlín T., Černoch J., Beránek O.

25:41
    Bombu z vrcholu kruhu vyslal Adam Kubík.

25:22
    A Energie je v problémech. Ihned po vhazování se nedovoleným zákrokem provinil Ondřej Dlapa (KVA), který za velkého nesouhlasu diváků míří na lavici hříchů a Karlovarští budou téměř celé dvě minuty ve třech.

25:18
    A je tu první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici zamířil Dávid Gríger (KVA), který byl přistižen při hákování.

24:45
    Ondřej Beránek z mezikruží pokoušel propálit hostujícího brankáře z otočky. Do odraženého puku ne zrovna ideálně poté plácl ještě Černoch.

24:23
    Štencův pokus od modré čáry opět zneškodnil Frodl.

24:06
    A znovu to byl Gulaš, který vytvořil šanci Branta Harrise, jenž číhal před Frodlem.

23:35
    Milan Gulaš se ujal puku ve středním pásmu a z těžkého kruhu pak pálil na gólmana Energie, který byl i tentokrát úspěšný.

23:20
    Ondřej Dlapa před sebou měl dálnici od modré čáry, ale Strmeň jeho střelu dobře viděl a s klidem lapil puk do své lapačky.

22:40
    Také Karlovarští se podívali do útočného pásma, a však Motor domácí k ničemu nepustil.

21:50
    Adam Kubík nedokázal do rozjetého kotouče dobře píchnout a poslat jej nad beton Frodla.

21:30
    Nakonec se Karlovarským podařilo získat puk a posílá jej až za Strmeně.

21:20
    Černocha u hrazení masíruje Šír a většina hráčů bojuje o puk v rohu.

20:54
    Karlovarští posílají kotouč až na zakázané uvolnění.

20:10
    Od modré čáry pálil Hovorka, ale Frodl si v úvodu druhé třetiny připisuje úspěšný zákrok. Poté na druhé straně vystřelil Gulaši, ale gólman Energie opět úspěšný.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Byly k vidění šance na obou stranách, ale oba brankáři předvádí dobrý výkon. Blízko vstřelení branky byl v závěrečných vteřinách Jiskra s Kružíkem. Na druhé straně zahrozil Milan Gulaš či Jan Štencl. Na úvodní góly si ale budeme muset počkat nejméně do druhé třetiny, která začne přibližně v 16:21.

20:00

19:15
    Souhra Kružíka s Jiskrou mohla skončit gólově, když Jiskrova střela vypadla hostujícímu brankáři a kotouče se ujal ještě Daniel Kružík, ale ani jeden nedokázal otevřít skóre zápasu v závěru první třetiny.

18:40
    Tomáš Rachůnek zůstal volný přímo před Strmeněm, a však nepodařilo se mu zakončit ideálně.

18:10
    Při přechodu do útočné třetiny se energetici dopustili ofsajdu a hra se přerušuje.

17:35
    A další pokus tentokrát Dalimil Mikyska pokoušel uspět střelou od modré čáry, ale minul hostující klec.

17:30
    Jiří Černoch modré čáry posílá kotouč do ochranné sítě.

16:20
    Jan Štencel prověřil Frodlovu pozornost a karlovarský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

16:00
    Před Martinem Beránkem se otevřel prostor, ale ke štěstí energetiků kotouč náhle změnil směr.

15:08
    Následně se napřáhl až ke stropu Ondřej Dlapa, ale rána byla sražena do ochranné sítě. Nyní přichází druhá reklamní přestávka.

15:00
    Plutnar našel za brankou Grígera, který ještě před bránou zbystřil Tomáše Rachůnka, o jeho střelu se postaral Strmeň.

13:50
    Jáchym Kondelík se uvolnil na kruhu a mohl otevřít gólový účet zápasu, jenže jeho pokus šel vedle domácí branky.

13:09
    Energie však zachytila rozehrávku hostů a ještě na okamžik se udržela ve třetině.

11:50
    Koffer nahazuje do útočného pásma, kde se kotouče ujímají Budějovice.

11:30
    Z pravého kruhu Iikka Kangasniemi, který nenašel recept na gólmana Motoru.

11:00
    Nahození energetiků skryl Strmeň pod svou lapačku.

10:30
    Milan Gulaš z mezikruží orazítkoval pouze plexisklo za Frodlovými zády.

10:01
    Po vhazování se napřáhl Ondřej Beránek, jehož pokus nezavítal mezi tři tyče.

10:00
    Redlich srazil nahrávajícího Valského k zemi, a ten tak poslal puk jen na zakázané uvolnění.

09:16
    Mikysk nepřesnou nahrávkou posílá puk až na icing.

08:20
    Mikuláš Hovorka pálil od modré čáry, ale sražená střela mířila nad branku Energie.

07:34
    Dominik Frodl však podržel při střele Motoru, a tak zůstává skóre dosud neměnné.

07:10
    Dalimil Mikyska mohl střílet z vrcholu kruhu, ale střela mu nesedla a vzápětí se do útoku hrnul Motor.

06:47
    Krásná akce Energie. Iikka Kangasniemi projel s kotoučem mezi dvěma hráči a nabil lépe postavenému Danielu Kružíkovi, jehož střelu z mezikruží však zastavil pohotový zákrok Jana Strmeně. Následuje komerční přestávka.

06:21
    Karlovarští se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:32
    Ondřej Kachyňa byl blízko vstřelení úvodní branky, když operoval s kotoučem přímo před Frodlem, před kterým stál hlouček hráčů, a tak měl znemožněný pohyb. Kachyňa ale nedokázal přemoct bezmocného Frodla.

04:36
    Matěj Toman spolu se svým kolegou jeli dva na dva. Toman vzal zodpovědnost na sebe, ale karlovarský gólman proti jeho střele vytáhl rameno.

04:22
    Nyní se pokoušel uspět Daniel Kružík, ale i s jeho střelou si gólman Českých Budějovic poradil.

04:04
    Plutnar dostal nahrávku na vrchol kruhu, ale mířil mimo hostující svatyni.

03:40
    A také Dominik Frodl si sáhl na kotouč po střele Filipa Přikryla.

02:47
    I tentokrát se hostujícím podařilo vyhodit Karlovarské z vlastní třetiny, ti se ale okamžitě vrátili a pozornost Strmeně prověřil Tomáš Bartejs z kruhů.

02:25
    Motor se osvobozuje a Energie vzápětí opět bojuje o útočnou třetinu.

02:00
    Havlínovo nahození se ještě pokoušel usměrnit Kofroň.

01:34
    Havlínova rozehrávka v obranném pásmu energetiků byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude tedy před Frodlovou svatyní.

00:30
    Gríger našel u mantinelu zcela volného Matěje Stříteského, který od modré čáry jen nahodil za Strmeňovu klec.

00:10
    Úvodní vhazování vyhrály Budějovice, které se sice v mžiku přesunuly před Frodla, ale ke střele nebyly puštěny.

00:01

Mikuláš Hovorka na druhé straně vyvedl z kabiny své spoluhráče. Po tradiční státní hymně bude vše připraveno ke startu dnešního klání.

V čele s Dominikem Frodlem nastupuje na led jako první domácí Energie.

Na ledovou plochu vyjela čtveřice dnešních dozorců.

Soupiska Motoru již byla představena a českobudějovičtí fanoušci slušně zaplňují sektor hostů. Nyní je na řadě soupiska HC Energie.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Mikyska, McFadden, Stříteský, Havlín, Plutnar, Dlapa – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Kangasniemi, Jiskra, Kružík – Redlich, Kofroň, Koffer.
    Trenér: Václav Eismann

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír.

Energetici bojují o lepší postavení v play-off jsou jistě motivovaní, a však to samé se dá říci o Motoru, který na čtvrtfinálové pozice potřebuje ztrácí čtyři body. Poslední zápas sehrály Budějovice s Litvínovem. V první třetině Čihákova družina nabrala dvoubrankové manko, ve 35. minutě pak hostující Sukel' zvyšoval na hrůzostrašných 0:6. Budějovičtí sice zbraně nesložili a deset minut před koncem snižoval na 4:6 Gulaš, nicméně Litvínov si závěr divokého duelu pohlídal a nakonec ještě sám jeden gól přidal.

Lídrem produktivity je Milan Gulaš a v brankovišti pak dostává více prostoru Dominik Hrachovina.

V nedělním klání bude Energie pokračovat na domácím ledě, kde tentokrát přivítá Motor České Budějovice. V pátečním klání energetici inkasovali čtyři branky a Dominik Frodl byl vyhnán z branky ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky. Karlovarským se ve druhé části podařilo srovnat a o vítězi tak rozhodla třetí třetina. V ní se Pardubicím 3 minuty před koncem povedlo poprvé v zápase překonat Vladislava Habala a odvezli si tříbodový zisk.

Na listinu střelců se zapsat například Stříteský, který svou ranou v přesilové hře oživil naděje Energie na bodový zisk. O pár minut později srovnal Jiří Černoch.

Po 29 zápasech se prosadil také finský útočník Iikka Kangasniemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek (Harris)

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Kubík, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.

Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír