Pittsburgh – Philadelphia 7:6 (kon.) | Chicago – Detroit 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (po pr.)
Buffalo – Carolina 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 2:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Jack Roslovic (CBJ) 1+1
    2. Elvis Merzlikins (CBJ) 38 zákroků
    3. Dmitrij Voronkov (CBJ) 1+1 (02:57:35)

Statistika
    Střely na bránu: 41 – 40 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 11

Hokejisté Columbusu ukončili vítěznou šňůru Rangers, která se tedy zastavila na čísle deset! Nejhorší tým Východní konference porazil jejího lídra 4:2.

Vítězství domácích můžeme považovat za zasloužené. V prvních dvou třetinách byly Modré kabáty určitě dravější a lepší. Hosté sice dokázali dvakrát srovnat, podruhé ve 32. minutě zásluhou Adama Edströma, který skóroval s přispěním nešťastného zásahu bránícího Beana, ovšem na gól Jacka Roslovice, který přišel jen o 46 sekund později, již odpověď nenalezli. V závěru druhé části naopak navýšil skóre na 4:2 . Ivan Provorov. Závěrečný nápor Rangers, který byl umocněn přesilovkou a odvoláním brankáře, pak Blue Jackets přestáli i zásluhou výtečného gólmana Elvise Merzlikinse.

59:42
    Neujala se ani střela Artěmije Panarina od modré čáry. Domácí jsou kompletní.

59:30
    Z pravé strany vystřelil Adam Fox. Puk je v Merzlikinsově lapačce.

59:02
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Dobrá práce domácích na buly. Puk opustil jejich obranné pásmo.

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Elvis Merzlikins chytá jednu střelu hostí za druhou a přivádí je k zoufalství! Nyní se stačil přemístit proti ráně Miky Zibanejada z levého kruhu!

58:00
    Tentokrát pálil Adam Fox. Puk se odrazil od zadního mantinelu ke Chrisovi Kreiderovi, kterému ukradl gól špičkou pravého betonu Merzlikins!

57:49
    Od modré střílel Panarin. Pak přišla dorážka Lafrenièra, na kterou výborně zareagoval Merzlikins!

57:41
    Dmitrij Voronkov padl po buly ve středním pásmu na puk a schoval ho pod rukavici. Za to přichází vyloučení! Přesilovka pro Rangers a ještě tedy šance na to, jak duel zdramatizovat!

57:37
    Ofsajd hostí. Následuje ještě poslední reklamní přestávka.

57:36
    Domácí dobře vyhodili. Nebude to zakázané uvolnění.

56:51
    Mika Zibanejad měl napřaženo na levé straně. Mířil vedle.

56:41
    A pozor! Jonathan Quick už zamířil na střídačku. Hosté mají na ledě šest hráčů.

56:41
    Ještě ne. Přišel ale další domácí icing.

56:33
    A tím spíše teď, kdy domácí zahráli na zakázané uvolnění.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Voronkov (Marčenko, Severson), 21. Marčenko (Voronkov, Činachov), 32. Roslovic (J. Gaudreau), 39. Provorov (Roslovic, J. Gaudreau) – 15. Panarin (Fox), 32. Edström (Rempe)

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Danforth, Sillinger, K. Johnson – A. Nylander, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Vesey, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Brodzinski, Cuylle – Rempe, Goodrow, Edström.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Schlenker, Lee – Daisy, Baker

Diváci: 18 293