Pittsburgh – Philadelphia 7:6 (kon.) | Chicago – Detroit 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (po pr.)
Buffalo – Carolina 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 2:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Jack Roslovic (CBJ) 1+1
    2. Elvis Merzlikins (CBJ) 38 zákroků
    3. Dmitrij Voronkov (CBJ) 1+1 (02:57:35)

Statistika
    Střely na bránu: 41 – 40 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 11

Hokejisté Columbusu ukončili vítěznou šňůru Rangers, která se tedy zastavila na čísle deset! Nejhorší tým Východní konference porazil jejího lídra 4:2.

Vítězství domácích můžeme považovat za zasloužené. V prvních dvou třetinách byly Modré kabáty určitě dravější a lepší. Hosté sice dokázali dvakrát srovnat, podruhé ve 32. minutě zásluhou Adama Edströma, který skóroval s přispěním nešťastného zásahu bránícího Beana, ovšem na gól Jacka Roslovice, který přišel jen o 46 sekund později, již odpověď nenalezli. V závěru druhé části naopak navýšil skóre na 4:2 . Ivan Provorov. Závěrečný nápor Rangers, který byl umocněn přesilovkou a odvoláním brankáře, pak Blue Jackets přestáli i zásluhou výtečného gólmana Elvise Merzlikinse.

59:42
    Neujala se ani střela Artěmije Panarina od modré čáry. Domácí jsou kompletní.

59:30
    Z pravé strany vystřelil Adam Fox. Puk je v Merzlikinsově lapačce.

59:02
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Dobrá práce domácích na buly. Puk opustil jejich obranné pásmo.

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Elvis Merzlikins chytá jednu střelu hostí za druhou a přivádí je k zoufalství! Nyní se stačil přemístit proti ráně Miky Zibanejada z levého kruhu!

58:00
    Tentokrát pálil Adam Fox. Puk se odrazil od zadního mantinelu ke Chrisovi Kreiderovi, kterému ukradl gól špičkou pravého betonu Merzlikins!

57:49
    Od modré střílel Panarin. Pak přišla dorážka Lafrenièra, na kterou výborně zareagoval Merzlikins!

57:41
    Dmitrij Voronkov padl po buly ve středním pásmu na puk a schoval ho pod rukavici. Za to přichází vyloučení! Přesilovka pro Rangers a ještě tedy šance na to, jak duel zdramatizovat!

57:37
    Ofsajd hostí. Následuje ještě poslední reklamní přestávka.

57:36
    Domácí dobře vyhodili. Nebude to zakázané uvolnění.

56:51
    Mika Zibanejad měl napřaženo na levé straně. Mířil vedle.

56:41
    A pozor! Jonathan Quick už zamířil na střídačku. Hosté mají na ledě šest hráčů.

56:41
    Ještě ne. Přišel ale další domácí icing.

56:33
    A tím spíše teď, kdy domácí zahráli na zakázané uvolnění.

56:10
    Necelé čtyři minuty do konce. Pomalu se blíží čas, kdy by mohli hosté odvolat brankáře.

55:18
    Will Cuylle to zkoušel od levého mantinelu. Puk vyl možná i tečován, ovšem Merzlikins měl na ledě položenou svou hůl.

54:44
    Hosté jsou kompletní a nyní už musejí vrhnout všechny síly do ofenzivy.

54:19
    Trocheck vyhazuje.

53:37
    Nyní vyrazil v oslabení dopředu Barclay Goodrow. Z levé strany zamířil vedle vzdálenější tyčky.

53:12
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Zibanejad nabil Chrisovi Kreiderovi, ovšem Merzlikins se v brankovišti roztáhl a zasáhl levým betonem! Výborný zákrok.

52:43
    Ryan Lindgren zasáhl Činachova vysokou holí. Nyní již usedá na trestnou lavici.

52:18
    Jegor Činachov se z pravé strany natlačil až před Quicka. Zamířil těsně vedle vzdálenější tyčky! Byl však faulován a domácí zatím mají výhodu.

51:45
    Střelu Miky Zibanejada dobře tečoval Chris Kreider. Bohužel pro hosty vedle levé tyčky.

51:27
    Merzlikins si pohlídal přihrávku do brankoviště. Puk odrazil hokejkou.

51:01
    Quick musel hrát za brankou proti forčekujícímu Činachovovi. Právě po teči domácího útočníka se puk odrazil do ochranné sítě.

50:40
    Cole Sillinger zamířil s pukem do útočného pásma. Jeho střela byla zablokována. Poté přišel pokus Erika Gudbransona, který skončil v Quickově lapačce. Následuje reklamní pauza.

49:40
    Hosté dlouho drželi Columbus v obranném pásmu. Zpoza branky rozdal několik přihrávek Artěmij Panarin, ale nic se zatím neujalo.

48:09
    Tvrdou ránu Alexise Lafrenièra ukryl ve výstroji Merzlikins. To byl důležitý zákrok, jelikož Panarin nemohl dorážet.

47:56
    Nyní nápor hostí. Po ráně Schneidera byl puk sražen do rohu. Rangers u něho zůstávají.

46:53
    Nyní mohli domácí navýšit skóre! Boone Jenner dostal přihrávku od Gaudreaua, ale Quick proti jeho zakončení vytrčil pravou nohu!

46:40
    Mika Zibanejad to zkoušel po objetí branky. Pomáhal mu i Chris Kreider, puk ale končí pod lapačkou Merzlikinse.

46:08
    Bekhendovou střelu Kirilla Marčenka zachytil Quick. Následuje reklamní pauza.

45:39
    Jevgenij Činachov to zkoušel hned dvakrát. Po zablokované ráně ještě dorážel z levé strany, ale jen vedle branky.

44:58
    Merzlikins se natáhl proti střele Bradena Schneidera od modré čáry a vytěsnil puk vyrážečkou.

44:27
    Justin Danforth dostal přihrávku od Kuralyho a zkoušel to z levé strany. Quick byl na místě.

44:03
    Alexis Lafrenière přizvedl letící kotouč tak, že ho Merzlikins chytil do lapačky.

43:25
    Danforth obkroužil branku a nabídl puk na pravý kruh pro Damona Seversona. Jeho ránu vyrazil Quick pravým ramenem!

42:54
    Jake Bean zablokoval střelu Panarina a u toho ztratil nůž od brusle. Bez něj je opravdu těžké i dojet na střídačku. Svému spoluhráči pomohl postrčením brankář Merzlikins.

42:35
    Zatím se nekoná nějaký větší tlak Rangers. Merzlikins nemusel ve třetí třetině dosud zasahovat.

41:05
    Hosté to dobře sehráli a Alexis Lafrenière mohl střílet z mezikruží. Puk ale vychýlil mimo bránící Werenski.

40:44
    Marčenko se pokusil natlačit před Quicka, v čemž mu zabránil obránce Lindgren.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:04.

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 22 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 9

Po druhé třetině je zaděláno na překvapení. Columbus totiž vede nad lídrem konferenční tabulky 4:2. Domácí do druhé části výborně vstoupili a už po 18 sekundách je poslal do vedení 2:1 Kirill Marčenko. Hosty alespoň na chvíli vysvobodil z tápání ve 32. minutě Adam Edström, jehož nahrávku si srazil do vlastní branky obránce Bean, ovšem pak už opět tahali za delší konec provazu Modrokabátníci. O pouhých 46 sekund později se po pasu Gaudreaua trefil do poloodkryté klece Jack Roslovic. V čase 38:35 pak stejný hráč nabil Ivanovi Provorovovi a ten zamířil přesně. Rangers tak budou mít v závěrečné dvacetiminutovce co dotahovat.

40:00

39:16
    Další dobrou možnost měl Kirill Marčenko. Quick si tentokrát připsal kvalitní zákrok.
    38:35 Ivan PROVOROV - 4:2

38:35
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Johnny Gaudreau vybojoval kotouč v obranném pásmu a poslal dopředu Jacka Roslovice. Ten pak nahrál doprava obránci IVANOVI PROVOROVOVI, který přesnou střelou ke vzdálenější tyčce pokořil Quicka počtvrté – 4:2. Asistence: Jack Roslovic a Johnny Gaudreau.
    Provorov I., Gaudreau J., Jenner B., Gudbranson E., Roslovic J.
    Trouba J., Brodzinski J., Kakko K., Cuylle W., Miller K.

37:38
    Braden Schneider pálil od modré. Jeho rána byla tečována nad branku Columbusu.

37:05
    Od modré čáry střílel Jake Bean. Jeho pokus nedolétl až na Quicka.

36:14

36:04
    Marčenko zavezl puk do pásma. Nahrál doleva Voronkovovi, který namazal před branku Jegorovi Činachovovi. Ten zblízka ve velké šanci přestřelil!

35:37
    Vincent Trocheck na modré vypíchl kotouč Seversonovi, ale neměl tolik štěstí, aby mohl vyrazit do samostatného úniku. K puku měl blíže další hráč domácích.

35:02
    Domácí se zatím marně snaží dostat puk do útočného pásma a tam ho udržet.

34:13
    Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Columbusu. Za držení je dnes podruhé vyloučen Jacob Trouba.

33:46
    Alexander Nylander nahazoval z rohu puk do brankoviště. Quick zasáhl betonem a další z domácích hráčů se marně natahoval po dorážce.

33:23
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v útočném pásmu Columbusu.

33:05
    Blue Jackets dnes zatím hrají opravdu dobré utkání. Lídrovi tabulky Východní konference jsou velmi důstojným soupeřem.
    31:57 Jack ROSLOVIC - 3:2

31:57
    5/5
    Domácí si berou vedení rychle zpět! Johnny Gaudreau zavezl z levé strany puk do pásma. Tam vymyslel křížný pas na JACKA ROSLOVICE, který zprava z první zamířil nad lapačku marně se přesouvajícího Quicka. Asistence: Johnny Gaudreau.
    Roslovic J., Gaudreau J., Boqvist A., Jenner B., Werenski Z.
    Trouba J., Panarin A., Lafrenière A., Miller K., Zibanejad M.

31:16
    Nyní probíhá reklamní přestávka.
    31:11 Adam EDSTRÖM - 2:2

31:11
    5/5
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté srovnávají! ADAM EDSTRÖM získal puk na levém křídle, nabral rychlost a naznačil, že objede branku. Místo toho však nahrál před brankoviště, kam sjížděl Matt Rempe. Kotouč ale trefil do brusle bránícího Jakea Beana, od které se odrazil za záda Merzlikinse. Domácí si tedy dali vlastní gól – 2:2. Asistence: Matt Rempe.
    Edström A., Schneider B., Goodrow B., Rempe M., Miller K.
    Bean J., Jenner B., Gudbranson E., Činachov J., Marčenko K.

30:36

30:31
    Ještě jedno vyhození a oslabení Blue Jackets se chýlí ke konci.

30:15
    Domácí se zatím obětavě brání. Teď navíc i vyhodili.

29:40
    Panarin našel Chrise Kreidera, jehož střelu vykopl Merzlikins levým betonem.

28:49
    Jack Roslovic zablokoval střelu soupeře a spolu s Boonem Jennerem vyrazil do přečíslení 2 na 1. Svému kapitánovi však nedokázal přihrát.

28:34
    Dvě minuty za podrážení dostává Ivan Provorov. Přesilovka pro Rangers. První v zápase.

27:58
    Cole Sillinger zkusil překvapit Quicka zpoza branky. Od zadního mantinelu posílal do brankoviště oblouček, který si mohl hostující gólman klidně srazit do vlastní klece. Kotouč však uvízl na horní straně brankové síťky.

27:49
    Domácí zatím pokračují v aktivní hře. Newyorčané nyní zahráli na icing.

26:58
    Ránu Dmitrije Voronkova od pravého mantinelu Quick pokryl tentokrát jistým zákrokem. Reklamní přestávka.

26:16
    Zach Werenski zavezl puk do pásma z levé strany. Nakonec vystřelil a Quick měl problémy. Kotouč mu propadl výstrojí, ale prošel vedle vzdálenější tyčky!

25:34
    Od modré čáry vystřelil Damon Severson. Quick puk napoprvé vyrazil před sebe, ale dorážejícího Nylandera zablokoval bránící hráč a napodruhé gólman NYR hrací předmět přikryl.

24:45
    Nyní už musel Merzlikins poprvé ve druhé třetině zasahovat. Střílel Jimmy Vesey.

24:20
    Adam Fox to zkoušel z pravé strany. Jeho pokus se ale nevešel mezi Merzlikinsovy tyče.

23:37
    Nyní hosty tlačila zase lajna s centrem Voronkovem. Větší šance z toho nebyla, ale nutno říci, že Rangers zatím nechytili tempo druhé třetiny.

22:28
    Domácí zatím nepouštějí Ranegrs z pásma. Mathieu Olivier se snažil z levé strany dostat puk do ohně. Tam se ale nenašel nikdo, kdo by dorážel.

21:23
    Domácí začali druhou třetinu aktivně. Quick musel reagovat na střelu, kterou před ním tečoval Kent Johnson.
    20:18 Kirill MARČENKO - 2:1

20:18
    5/5
    Lajna Modrých kabátů, která je v zápise psaná jako druhá, dnes zatím hraje výborně! Domácí se hned po úvodním buly druhé části dostali do pásma. Dmitrij Voronkov před brankou uvolnil KIRILLA MARČENKA, který si bekhendovou kličkou roztáhl a objel Jonathana Quicka a kolem jeho pravého betonu snadno zasunul kotouč za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Dmitrij Voronkov a Jegor Činachov.
    Marčenko K., Provorov I., Voronkov D., Činachov J., Severson D.
    Trouba J., Panarin A., Lafrenière A., Trocheck V., Miller K.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:09.

Statistika
    Střely na bránu: 16 – 14 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 5 – 7

Po první třetině hraje Columbus s Rangers nerozhodně 1:1. Domácí poslal v 5. minutě do vedení Dmitrij Voronkov, který těsně po skončení přesilovky využil parádní pas spoluhráče Marčenka. Za hosty srovnal v 15. minutě Artěmij Panarin, který překvapil brankáře Merzlikinse přesně umístěnou střelou z ostrého úhlu. Kromě toho trefili Newyorčané dvakrát brankovou konstrukci.

20:00

19:36
    Střílenou přihrávku spoluhráče tečoval mezi kruhy Mika Zibanejad. Zamířil mimo branku domácích.

19:22
    Od modré čáry vystřelil Jegor Činachov. Ten branku minul, ale puk se odrazil k brankovišti, kde se snažil dorážet Dmitrij Voronkov. Quick se v brankovišti gymnasticky roztáhl a uhájil prostor u své pravé tyčky!

19:02
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:33
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. To bylo signalizováno už dříve, ale Jimmy Vesey se i tak zapojil do hry. Bylo to tedy posouzeno jako úmyslný ofsajd a Rangers jsou odesláni do vlastní obranné třetiny.

18:05
    Po vyhraném buly střílel K'Andre Miller. Kotouč zastavil Merzlikins a tak je tu reklamní přestávka.

18:02
    Zakázané uvolnění Columbusu.

17:24
    Střely na branku – 10:13

16:25
    Hosté s blížícím se závěrem třetiny začínají vystrkovat růžky a ukazují své kvality.

15:30
    Rangers mohli jít dokonce do vedení! Z pravé strany se natlačil za obranu Jimmy Vesey, který orazítkoval vzdálenější tyčku!
    14:22 Artěmij PANARIN - 1:1

14:22
    5/5
    Hosté vyrovnávají! Provorov chtěl po mantinelu odehrát puk z pásma, ale v tom mu zabránil Adam Fox. Ten kotouč předal ARTĚMIJOVI PANARINOVI, který překvapil Merzlikinse z už hodně ostrého úhlu. Švihem zamířil nad levé rameno klekajícího gólmana a vymetl tak bližší horní růžek – 1:1. Asistence: Adam Fox.
    Panarin A., Lafrenière A., Trocheck V., Fox A., Lindgren R.
    Provorov I., Voronkov D., Činachov J., Severson D., Marčenko K.

13:59
    Střela Miky Zibanejada skončila v lapačce Merzlikinse.

13:08
    Kirill Marčenko vystihl hostující rozehrávku a z levé strany se řítil na branku Rangers. Ještě chtěl naslepo předat kotouč Jegorovi Činachovovi, který by z mezikruží střílel do volné klece, na kotouč však o kousek nedosáhl!

12:16
    Quick raději přikryl puk, který domácí dostali k jeho brankovišti. Buly po pravici gólmana Rangers.

11:46
    Gustafsson zavezl puk do pásma. Tam ho přenechal Chrisovi Kreiderovi, jehož střela prosvištěla vedle pravé tyčky.

11:09
    Artěmij Panarin se na druhé straně uvolnil a bylo z toho rovněž bekhendové zakončení. To skončilo na bližší tyčce a následně měl Merzlikins štěstí, že si puk nesrazil za brankovou čáru! Domácí gólman totiž nevěděl, kde gumový předmět je.

10:48
    K bekhendové střele se dostal Demon Severson. Jeho pokus nezamířil mezi hostující tyče.

10:16
    Po ráně Ryana Lindgrena přerušil Merzlikins hru. Reklamní přestávka.

08:45
    Domácí byli kousíček od navýšení náskoku! Po ráně Erika Gudbransona nejprve dorážel Justin Danforth bekhendem do tyčky. Puk se odrazil k Seanovi Kuralymu, jehož dorážku dokázal v poslední chvíli škrtnout levou rukou Quick tak, že kotouč vytěsnil mimo svou svatyni!

08:27
    Sean Kuraly se snažil tečovat puk před hostující brankou, ale nedokázal ho usměrnit za Quicka.

07:37
    Alexis Lafrenière se pokusil prosadit v souboji 1 na 1 s obráncem, který ho ale nepustil ke střele na Merzlikinse.

07:14
    Střely na branku – 5:5

06:58
    Zakázané uvolnění Columbusu. Boone Jenner ukazuje, že obránce přebruslil a nemělo se tedy pískat. Vhazuje se ale před Merzlikinsem.

06:38
    Hosté jsou favority zápasu a budou chtít rychle odpovědět.

06:20
    Cole Sillinger nahodil puk na branku ze středního pásma. Quick ho raději podržel a zavdal tak důvod k reklamní přestávce.

05:54
    Dmitrij Voronkov skóroval v tomto ročníku už pošestnácté a je třetím nejlepším střelcem mezi nováčky.
    04:35 Dmitrij VORONKOV - 1:0

04:35
    5/5
    Domácí jdou do vedení gólem, který už padl při hře 5 na 5! Damon Severson poslal puk na hůl Kirilla Marčenka, který z úrovně brankové čáry okamžitě nalezl křížným pasem DMITRIJE VORONKOVA. Ten na levém kruhu netrefil kotouč čistě, ale zasáhl ho tak, že hrací předmět zamířil nad vyrážečku přesouvajícího se Jonathana Quicka. Asistence: Kirill Marčenko a Damon Severson.
    Voronkov D., Marčenko K., Severson D., Provorov I., Činachov J.
    Trouba J., Kreider C., Fox A., Lindgren R., Zibanejad M.

04:01
    Z pravé strany střílel Damon Severson. Ten mířil vedle vzdálenější tyčky.

03:21
    Tohle domácí hráli dobře. Škoda pro ně, že finální nahrávka Adama Boqvista neprošla před prázdnou branku.

02:34
    Jacob Trouba za brankou přidržel Justina Danfortha a je vyloučen. Blue Jackets si zahrají přesilovku.

02:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Mathieu Olivier – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Matt Rempe – 5 min., bitka.

02:12
    A máme tu bitku! Mathieu Olivier se pustil do hostujícího Matta Rempehoo, který na sebe v úvodu své kariéry v NHL upozornil právě rvačkami. Olivier ho k radosti fanoušků poslal k zemi.

01:22
    Chris Kreider od levého mantinelu nahazoval puk na branku. Elvis Merzļikins krotil skákavé nahození betony a na druhý pokus kotouč přikryl.

00:56
    Hosté zatím na kotouči, ale bez toho, aby ohrozili branku soupeře.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Danforth, Sillinger, K. Johnson – A. Nylander, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Vesey, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Brodzinski, Cuylle – Rempe, Goodrow, Edström.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Schlenker, Lee – Daisy, Baker.

Columbus Blue Jackets:
    Modré kabáty prožívají další utrápenou sezónu. Z 56 utkání nasbíraly 46 bodů a uzavírají tabulku Východní konference. Špatné výsledky už stály místo také generálního manažera Jarma Kekäläinena, který zastával tuto pozici v klubu od roku 2013. V posledních čtyřech utkáních hráči Columbusu pravidelně střídají vítězství s porážkami. Naposledy doma podlehli 1:2 Buffalu. Na marodce momentálně figuruje talentovaný útočník Adam Fantilli. Pro změnu v asistenčním programu NHL se z osobních důvodů nachází Patrik Laine.