Pardubice – Zlín 7:1 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (1:2 po s.n.)
Liberec – Mladá Boleslav 3:4 (2:3 po s.n.) | K. Vary – Sparta 3:2 (po pr.) | Přerov – Plzeň 2:1 (kon.)
po s.n. (2:3)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Pondělí 26.02.2024, 17:30 • Zimní stadion Lomnice nad Popelkou • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

V nájezdech byl úspěšnější tým Boleslavi, který tak dokonal obrat zásluhou Adama Vlasáka 4:3. To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou! (20:12:26)

Adam VLASÁK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je ADAM VLASÁK.
    Jakub EHRENBERGER

9. série
    2:3
    Ehrenberger zamířil na vyrážečku, ale tam nebylo kudy.
    Adam VLASÁK

9. série
    2:3
    Znovu se rozjel Vlasák a znovu dal, tentokrát mířil na teploměr.
    Jaromír PÉREZ

8. série
    2:2
    Pérez nikam nespěchal a ranou lehce nad ledem kotouč poslal až do sítě!
    Adam VLASÁK

8. série
    1:2
    Vlasák zakončil nekompromisně bekhendem do horního rohu a Liberec musí dát.
    Radek JANATA

7. série
    1:1
    Janata naznačil střelu a potáhl si touš doprava, přes beton ale puk následně nepřekulil.
    Jan PŮČEK

7. série
    1:1
    Janu Půčkovi touš ujel, a tak nezakončil.
    Vojtěch HOIS

6. série
    1:1
    Napodruhé Hois úspěšný nebyl a bekhendem orazítkoval zadní prkna.
    Jakub KRISTEK

6. série
    1:1
    Kristek si najel z pravé strany, Hambálek jej ale vybruslil a znemožnil gól.
    Josef TEPLÝ

5. série
    1:1
    Teplý to myslel fikaně a chtěl zakončit bekhendem jednou rukou, Hambálek se ale nenechal opít rohlíkem.
    Mikuláš JENČOVSKÝ

5. série
    1:1
    Jenčovský to zkusil na vyrážečku, Forst ale vyhrál.
    Jan HURT

4. série
    1:1
    Hurt mířil na lapačku, tu měl ale Hambálek pohotovou.

4. série
    1:1
    Vojtěch Hois již byl úspěšný a náramně hrací předmět zasunul podél Forstova betonu až do branky!
    Adam VLASÁK

3. série
    0:1
    Vlasákův pokus si lahůdkově našel Hambálek lapačkou.

3. série
    0:1
    Jaromír Pérez to zkusil také položením Forsta, kotouč ale přes něj nepřevalil.
    Kristers ZVAGULIS

2. série
    0:1
    Kristers Zvagulis mířil taky mezi betony, tentokrát ale zvítězil Hambálek.

2. série
    0:1
    Radek Janata to nemyslel zle, ale ukličkoval sám sebe a Forst mu touš vypíchl holí.
    Jan PŮČEK

1. série
    0:1
    Jan Půček nekompromisně mezi betony proměnil.
    Patrik KŘÍŽEK

1. série
    0:0
    Patrik Křížek na Forsta nevyzrál, ačkoliv jej již měl položeného.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nenašlo úspěšného střelce, a tak následují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Střela Jenčovského prolétla jen do protějšího rohu.

63:43
    Kličkujícího Péreze o touš obral Jan Kučera, toho ale dokázal včas od puku odstavit Král.

62:20
    Mikuláš Jenčovský to chtěl vzít jako kapitán na sebe a ukončit utkání, jeho rána z pravého ostrého úhlu ale našla jen připravené Forstovo rameno.

61:36
    Pekařova přenechávka na Ehrenbergera byla úspěšná, střela libereckého beka ze slotu ale skončila po boku v ochranné síti.

61:10
    Ránu Tomáše Moravce skrytou za Adama Krále lapil Hambálek pohotově.

60:30
    Adam Vlasák se projel do pásma Liberce po pravé straně, úspěšně jej ale obtěžoval Radim Handl.

60:14
    Půček prohrál souboj s Ehrenbergerem, a tak se píská icing Boleslavi.

60:10
    Úvodní buly získali hosté, kteří zajeli do své třetiny.

60:01

Po třetím dějství máme v Lomnici srovnáno, a to zásluhou gólů Jana Půčka a Adama Vlasáka. Po krátké pauze tak následuje pětiminutové prodloužení.

60:00
    59:36 Adam VLASÁK - 3:3

59:36
    6/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A Bruslařům se vabank vyplácí, čtyřiadvacet sekund před koncem srovnávají! Úspěšným střelcem je Adam Vlasák, jehož střela proplula až za bezmocného Hambálka. Asistence: Kristers Zvagulis.
    Vlasák A., Hruška J., Půček J., Hurt J., Zvagulis K., Kučera J.
    Ehrenberger J., Macháček M., Handl R., Janata R., Pekař D.

59:30
    Janatovo vyhození vrtícího kotouče minulo odkrytou branku, a tak se píská další icing šelem.

59:14
    Zakázané uvolnění Liberce hru vrací na jejich území.

59:05
    Boleslavští jsou znovu vyhnáni ze své třetiny.

58:44
    Tygři buly ve svém pásmu vyhráli a posílají hrací předmět do střední třetiny.

58:39
    Icing libereckého celku. Ihned po něm si kouč Valdemar Jiruš vybírá také svůj timeout. Boleslavští to již zkusí s odkrytými zády!

58:20
    Nahození Zvagulise neměl Hambálek dlouho pod kontrolou, nakonec ale puk sebral Marek Macháček a nebezpečí zažehnal.

58:12
    BK Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas. Dá se předpokládat, že jakmile to bude možné, odvolají Daniela Forsta z branky.

58:12
    Střela Jaromíra Péreze byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje buly v pásmu Mladé Boleslavi.

57:10
    Handl zakončoval svůj útok zprava a mnoho nechybělo tomu, aby dorážel úspěšně dojíždějící Pavel Průšek.

56:20
    Rána Jana Kučery z podobné pozice jako Půčka prolétla nad pravým horním rohem Hambálkovy svatyně. Liberecký gólman vůbec nevěděl, kudy touš proletěl!
    55:58 Jan PŮČEK - 3:2

55:58
    5/5
    A máme tu zápletku, Bruslaři snižují! Rána JANA PŮČKA od modré čáry zaplula o tyčku až za záda Vojtěcha Hambálka, a tak se nám v Lomnici schyluje k zajímavé koncovce. Asistence: Tomáš Moravec.
    Půček J., Moravec T., Kubíček Ri., Kučera J., Zvagulis K.
    Ehrenberger J., Macháček M., Pekař D., Pérez J., Liška M.

55:37
    Nebezpečný pokus Martina Lišky z pravé strany prosvištěl nad břevnem Forstovy branky!

55:20
    Za stříleným nahozením Tomáše Moravce se mohl Hambálek jen ohlédnout, protože doletělo do rohu.

54:49
    Pokus Jana Hurta z pravé strany lízl Hambálek hřbetem své lapačky.

54:32
    Rvačku o kotouč v podání čtvrtých formací obou týmů u boleslavské branky ukončil Daniel Forst přerušením hry.

54:00
    Střela Jakuba Ehrenbergera Forstovi sice vypadla, i tak ale touš udržel dostatečně daleko od brankové čáry.

53:44
    Samuel Jansa zakončil svůj průjezd po levé straně střelou z úhlu, kterou Forst spolehlivě lapil.

53:02
    Tvrdou ránu od Šimona Němce schytal blokující Martin Rudolf Liška!

52:20
    Pavel Průšek vyhrál stíhací souboj s Jakubem Hruškou, a tak se píská icing Mladé Boleslavi.

51:56
    Zakázané uvolnění boleslavských barev.

51:30
    Střelu z rohiu od Jakuba Hrušky Hambálek jen tak tak udržel ve své moci.

51:03
    Jarabko zastavil nájezd Kristerse Zvagulise, který by jinak uháněl téměř sám na Hambálka.

50:48
    Vojtěch Hambálek zachytil dalekonosnou střelu a raději přerušil hru.

50:23
    Radim Handl mohl vystartovat dopředu, zastavil jej ale dobře se vrátivší Jan Kučera.

49:56
    Rána Jana Kučery z levé strany skončila na zadních prknech.

49:36
    Po ráně Jenčovského se touš dostal k Marku Macháčkovi, který se rozhodl puk nejprve zpracovat a vypálit až poté. Jeho střelu zápěstím kryl Daniel Forst lapačkou.

49:30
    Nahození Radka Janaty po přejetí modré čáry Daniel Forst raději schoval ve své náruči.

48:53
    Adam Vlasák se prokličkoval až do šance do slotu, zde jej ale nekompromisně složil na led Vojtěch Pilíšek a rázem bylo po šanci.

48:10
    O hrací předmět se hraje v pásmu Boleslavi, kde mají blíže k jeho držení domácí.

47:34
    Tomáš Prokůpek se vrátil z trestné lavice a ihned úspěšně zahodil kotouč přes svou obrannou modrou čáru.

47:00
    Dnešní utkání sleduje 313 diváků!

46:50
    Rána Tomáše Moravce od modré doputovala až k Hambálkovi, který měl co dělat, aby v pořádku zasáhl.

46:00
    Domácí započali oslabení dobrým pohybem a Janata z rohu hostující třetiny puk vracel až do nitra té své, čímž nashromáždil cenné sekundy.

45:34
    Hosté si zahrají početní výhodu po sekání Martina Lišky, který už sedí na trestné lavici. Doplní jej zde ale Tomáš Prokůpek se dvěmi minutami za nesportovní chování a na druhé straně poté zároveň Jakub Hruška.

45:15
    Domácí třetí lajna se dostala s obtížemi do pásma Boleslavi, zároveň se zde ale nepouštěla do žádných riskantních podniků.

44:48
    Kotouč opustil hrací plochu po souboji v rohu liberecké třetiny, tudíž následuje buly v pásmu Tygrů.

44:13
    Jan Hurt si nabruslil do dobré palební pozice ve slotu, zamířil ale pouze doprostřed tygřího loga, jenž má Hambálek na hrudi.

44:07
    Tečovaná střela Miroslava Křivánka si našla cestu až na tyčku Vojtěcha Hambálka!

43:47
    Jiří Sypecký jen tak tak nezachytil touš v útočné třetině, a tak se píská ofsajd.

43:17
    Kubíčkovu ránu si našel dobrým postavením ve své třetině Vojtěch Pilíšek.

42:44
    Macháčkova rána zápěstím byla vyblokována ze slotu pryč.

42:35
    Hosté jsou opět kompletní.

42:17
    Boleslavští se po několika náznacích nakonec přece jen osvobozují.

41:36
    Pérez si troufl na střelu z pravé strany bez koukání, zamířil ale jen na zadní mantinel.

40:45
    Rána Adama Krále z levé strany jen těsně minula horní roh Forstovy klece!

40:35
    Radim Handl schytal ránu vysokou holí od Jana Kučery, a tak si Liberec okoření úvod dějství další přesilovkou.

40:09
    Rychlá snaha o brejk Mikuláše Jenčovského byla včas zmařena, následně se píská liberecký ofsajd.

40:01

Prostřední dějství nabídlo pouze jednu branku, která padla krátce po jeho začátku do sítě Liberce z hole Petra Šachla. Obraz hry se jednoznačně vyrovnal, i tak ale Tygři stále třímají ještě dvoubrankový náskok.

Další třetina začne zhruba v 19:07.

40:00

39:59
    Druhá třetina končí souběžně se střelou Jana Půčka z otočky.

39:40
    Boleslav má puk na holích v pásmu Vojtěcha Hambálka, ke střele se ale nemá.

39:05
    Marek Macháček sice napotřetí ale přesto poslal touš pryč ze svého území.

38:46
    Tomuto oslabení se Tygři ubránili, Bruslaři se ale stále nachází v pásmu svých rivalů.

37:52
    Protečování Vojtěch Hoise znamená další vyhození libereckých barev.

37:20
    Skrytou ránu Jana Půčka od modré Hambálek sice neviděl, své betony měl ale včas sklapnuté.

36:46
    Martin Rudolf Liška právě dosedl na trestnou lavici poté, co se provinil nedovoleným bráněním. Další početní výhoda pro Mladou Boleslav.

36:22
    Ostrá střela Daniela Pekaře rovnou po buly řádně prověřila funkčnost lapačky boleslavského maskovaného juniora! Ten i přesto zasáhl skvělým reflexivním zákrokem.

36:21
    Zakázané uvolnění na straně Boleslavi, následuje buly po pravici Daniela Forsta.

35:53
    Marek Macháček puk nahodil do pásma po prknech a jal se se svou pětkou střídat.

35:16
    Střílené nahození Miroslava Křivánka Vojtěch Hambálek i přes počáteční obtíže spolehlivě zneškodnil.

34:20
    Tento kontr skončil dříve, nicméně hned v tom následujícím se puk povalovalo ve vzduchu nebezpečně blízko boleslavské klece.

33:50
    Jan Kučera se dlouho rozmýšlel jak s kotoučem naložit za tygří brankou, až o něj vyjetím na pravý kruh přišel a Liberec vystartoval dopředu.

33:23
    Macháčkovi se teď na protější straně ledu nelíbilo počínání Jana Půčka po zákroku Vojtěcha Hambálka, a tak jej skolil na led.

33:04
    Rána příklepem od Marka Macháčka končí na betonech Daniela Forsta.

32:30
    Liberecký přechod ale končí ofsajdem.

32:18
    Jan Jarabko raději uklidní hru a svou rozehrávku pozdrží zajetím za svou klec.

31:22
    Počínající brejk Martina Lišky po jeho návratu na led končí předčasně dobrou obrannou prací boleslavské defenzívy.

31:06
    Tygři jsou opět kompletní.

30:43
    Hosté sice mají puk na holi v liberecké třetině, posílají si jej ale pouze mezi sebou a neodhodlávají se ke střele.

29:51
    Šelmám se oslabení prozatím daří a touš posílají opatrně pryč ze svého území.

29:22
    Souběžně s dopadem nahození Tomáše Moravce na beton Vojtěcha Hambálka se píská postavení útočícího hráče v brankovišti, a tak je Boleslav vykázána do střední třetiny.

29:06
    Početní výhodu si naopak zahrají zase hosté, a to po podrážení od Martina Lišky.

28:43
    Hosté v plném počtu, ani tato přesilovka Tygrů nekončí dříve.

28:31
    Těsný ofsajd Radka Janaty znamená další přerušení hry a buly ve střední třetině.

27:55
    Tenhle nápor Libereckých hosté přežili a vyhazují touš přes všechny čáry.

27:29
    Pekař hledal před Forstovou klecí ne'ěkterou z holí svých kolegů, touš ale skončil jen v rohu.

26:56
    Bruslaři se osvobodili vyhozením a při následné snaze Liberce o návrat do pásma se píská ofsajd.

26:43
    Radek Janata na sebe vykoledoval od Miroslava Křivánka podrážení, a tak boleslavský bek míří pykat na dvě minuty.

26:00
    Průšek mohl dorážet do odkryté liberecké branky po nabídce od Matěje Vojáčka, v rozhodující chvíli ale střelu promáchl!

25:20
    Boleslavští se nahrnuli do dalšího tlaku, nicméně Tygři se dokázali osvobodit.
    24:35 David ŠINDELÁŘ - 3:1

24:35
    5/5
    Hostům se aktivní přístup vyplácí a svůj tlak přetavují ve svou první trefu! DAVID ŚINDELÁŘ byl nejrychleji u kotouče po Hambálkově zákroku proti střele Jiřího Sypeckého a uklidil hrací předmět pod horní tyč. Asistence: Jiří Sypecký, Adam Vlasák.
    Šindelář D., Sypecký J., Vlasák A., Hurt J., Zvagulis K.
    Ehrenberger J., Macháček M., Hois V., Křížek P., Jansa S.

23:48
    Další ofsajd z pera hráčů v zelených boleslavských dresech.

23:23
    Půček hledal před brankou Kučeru, do jeho pobídky ale dobře holí sáhl Vojtěch Hambálek.

23:10
    Přerušení a vhazování přichází po postavení mimo hru z holí hostů.

23:00
    Až po bezmála minutě se Tygři konečně osvobozují z boleslavského tlaku.

22:23
    Po návratu do pěti hráčů v poli Boleslavští nenechávají nic náhodě a jsou velmi důrazní v soubojích.

21:54
    Nahození Kristerse Zvagulise od modré schoval Hambálek takzvaně do čepice a ukázal jistotu své lapačky.

21:32

21:14
    Bruslaři se osvobodili a tohle již pro ně vypadá solidně.

20:55
    Domácí se ale nakonec přece jen dostali na území hostů, kde se s pukem pohybují u mantinelů.

20:20
    Třetinu zahájili Tygři vyhraným buly, snaha o přechod do pásma Boleslavi ale ztroskotala na špatné přihrávce.

20:01

Do utkání vkročili aktivněji hosté, nicméně s rychlou trefou přispěchali Tygři. Po úvodní brance Vojtěcha Hoise z dorážky se již jednalo o třetinu v režii Liberce, kdy navíc náskok šelem postupně navýšili Radim Handl a Adam Král. Do druhého dějství vbruslí domácí ještě s minutou a dvaatřiceti sekundami přesilovky.

Další třetina začne zhruba v 18:20.

20:00

19:55
    Tygři sice buly vyhráli a drželi se v třetině hostů, následně ale z pásma vyjeli a provinili se ofsajdem.

19:32
    Z rovnovážného stavu se ale znovu posouváme do přesilovky domácích, kteří jdou do čtyř po krosčeku Petra Šachla.

19:25
    Situace se ale neobešla bez vyloučení, kdy na trestnou míří za Liberec a hrubost Jaromír Pérez a za Mladou Boleslav Jan Kučera, který se provinil sekáním.

19:25
    Hambálek neměl touš pokrytý po střele Matěje Vojáčka, a tak byl s dorážkou velmi neoblomný Jan Kučera. Oba hráče liberecká obrana nakonec usměrnila.

19:05
    Ofsajdové postavení libereckých hráčů.

18:00
    Důležitý zákrok pro Hambálka proti ráně Moravce! Ten se k puku dostal po neúspěšné dorážce Davida šindeláře, liberecký gólman ale tasil svou vyrážečku.

17:31
    Mladá Boleslav se osvobozuje, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění, a tak se vhazuje po pravici Daniela Forsta.
    16:24 Adam KRÁL - 3:0

16:24
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři sice nevyužili ani druhou přesilovku, i tak ale navyšují svůj náskok již na tři góly! Na levý kruh dostal nabito ADAM KRÁL, jehož raketa skončila po možné teči jednoho z Bruslařů až v síti Daniela Forsta. Asistence: Tomáš Prokůpek, Pavel Průšek.
    Král A., Prokůpek T., Průšek P., Pekař D., Hois V.
    Šachl P., Zvagulis K., Vojáček M., Průšek J., Vlasák A.

15:40
    Králova pumelice z levého kruhu doputovala jen na brusli jednoho z boleslavských obránců.

15:29
    Tvrdý projektil od Vojtěcha Hoise schytal Šimon Němec do těla a jelikož z něj puk dlouho nevypadával, tak sudí hru přerušili.

15:06
    Hosté znovu vyhazují touš přes všechny čáry.

14:30
    I tentokrát se ale v začátku oslabení Boleslavští osvobozují.

14:21
    Další početní výhoda pro šelmy, tentokrát zamířil pykat na trestnou lavici boleslavský Matěj Vojáček za podrážení.

13:49
    Hroudův průnik byl zastaven čistým libereckým hitem, a tak nebylo z boleslavské šance nic.

13:37
    Icing hostujících barev vrací hru před Daniela Forsta.

13:15
    Kotouč opustil hrací plochu po zásahu hostujícího hráče a dolétl na střídačku Tygrů.

12:13
    Radek Janata skvěle vybojoval kotouč pro Jenčovského a liberecký kapitán vracel puk svému centrovi před branku. Tygří forvard s číslem 21 ale napálil pouze břevno odkryté Forstovy klece!

11:32
    Rozjetý Liberec svou pouť musel zastavit poté, co by se špatným přejezdem útočné modré čáry vystavil ofsajdu.

10:26
    Pekař chtěl svůj průnik završit střelou, tu ale překazil vracející se Richard Kubíček.

10:05

09:40
    Král dlouho rozmýšlel, kudy puk poslat na některého ze svých spoluhráčů, nakonec ale vypálil a trefil bránícího borce.

08:48
    Bruslařům se to stejné podařilo i nyní, a tak musí šelmy znovu dobývat soupeřovo pásmo.

08:10
    Hosté se ale osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

08:05
    První přesilovka pro Tygry po faulu Jáchyma Průška, který jde pykat za hákování.

08:04
    Ofsajd libereckého mužstva znamená buly ve střední třetině.

07:50
    Vološín schytal tvrdou ránu Richarda Kubíčka a sklidil ovace lomnického stadionu.

07:28
    Lajna Patrika Křížka puk pouze nahodila do pásma a jala se střídat.

07:02
    Jansa nezpracoval kotouč na útočné modré, a tak se jeho možný brejk nekonal.

06:41
    Hosté mají puk za svou klecí a rozmýšlí, kudy dál.
    05:35 Radim HANDL - 2:0

05:35
    5/5
    A Liberečtí se opět radují, tentokrát je jejich střelcem RADIM HANDL, jenž byl v prostoru před Forstem nejdůraznější a dokázal navýšit vedení svého celku. Asistence: Mikuláš Jenčovský, Radek Janata.
    Handl R., Janata R., Jenčovský M., Průšek P., Pilíšek V.
    Němec Š., Průšek J., Vojáček M., Půček J., Hrouda J.

05:25
    Handlovu ránu z mezikruží Forst pokryl spolehlivě.

05:00
    Šelmám branka viditelně pomohla a nyní zatápí svým soupeřům v jejich třetině.

04:28
    Rána Marka Macháčka jen těsně minula Forstovu klec!
    03:23 Vojtěch HOIS - 1:0

03:23
    5/5
    Hosté sice měli aktivnější začátek, do vedení ale utíkají Tygři! Nahození Vojtěcha Pilíška Forst jen tak tak zachytil, nicméně s dorážkou VOJTĚCHA HOISE si již poradit nedokázal. Asistence: Daniel Pekař, Vojtěch Pilíšek.
    Hois V., Pekař D., Pilíšek V., Pérez J., Průšek P.
    Křivánek M., Němec Š., Zvagulis K., Šachl P., Hurt J.

02:52
    Ani druhý výjezd Tygrů neměl dlouhého trvání, naopak do kontru vystartoval lotyšský Kristers Zvagulis.

02:17
    Tomáš Moravec posílal puk před branku, zde jej ale zachytily liberecké hole.

01:47
    Tygrům se podařilo osvobodit se z boleslavského náporu, hosté se ale záhy poté navrátili do třetiny šelem.

01:16
    A po vyhraném vhazování se teď odvážil vypálit Imrich Maxin, jeho střela ale byla vyblokována mimo hrací plochu.

01:13
    Lukáš Meisel zůstal ležet na ledě po tvrdém hitu u mantinelu, nakonec se ale zvedl. Tato situace se nicméně obejde bez vyloučení.

00:59
    Josef Teplý to zkusil hned po vyhraném buly a Hambálek měl co dělat, aby střelu vytěsnil do ochranné sítě!

00:55
    Nahození Kristerse Zvagulise schoval Hambálek pevně ve své moci.

00:39
    Petr Šachl to zkusil ve slotu z otočky, nebyl ale úspěšný.

00:22
    Daniel Forst raději podržel touš poté, co k němu připlul z náznaku liberecké akce.

00:10
    Domácí sbírají prostřednictvím Marka Macháčka kotouč za svou brankou a posílají jej kupředu.

00:01

Mladoboleslavští borci se již také šikují před vstupem na led, kam se již za malou chvíli vydají na své rozbruslení.

Tygří mužstvo, které je ale na lomnické půdě domácí, právě vbruslilo na hrací plochu.

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Macourek) – J. Ehrenberger (A), Macháček, P. Průšek, A. Král, Meisel, Pilíšek, Jarabko – Jenčovský (C), Janata, Handl – Pekař, J. Pérez, Liška – S. Jansa, Křížek, Hois (A) – Prokůpek, Kofroň, Vološín.
    Trenér: Valdemar Jiruš

BK Mladá Boleslav: Forst (D. Hora) – Hrouda, Sypecký, A. Vlasák, Ri. Kubíček, Křivánek, J. Průšek, Š. Němec, T. Moravec (A) – M. Vojáček, Teplý, Šindelář – Šachl, Hruška (A), Zvagulis – Kristek, Maxin, Kučera – Půček, Hurt.
    Trenér: Marek Melenovský

Rozhodčí: Barek, Bernat – Hradil, Juránek.

Hrací plocha v Lomnici nad Popelkou bude hostit klání pod hlavičkou Bílých Tygrů podruhé v historii. Derby mezi Libercem a Mladou Boleslaví má tradičně grády, a to i v mládežnických kategoriích. Jak moc právě do tohoto klání promluví také přímý souboj o páté místo uvidíme v 17:30, kdy na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou padne úvodní vhazování!

Juniorka týmu města automobilů se prezentuje o něco horší formou, stejně jako šelmy ale Boleslavští vyhráli z posledních pěti střetnutí tři a získali osm bodů. Mezi tímto pětizápasovým vzorkem vyčnívá vysoká domácí výhra 8:1 nad Karlovými Vary, stejně tak ale prohra na ledě brněnské Komety výsledkem 6:9. Mladá Boleslav ovládla poslední hrací víkend, kdy nejprve přetlačila Spartu 3:2 a následující den si poradila se západočeskou Energií 2:1 po nájezdech. V tabulce náleží mužstvu Marka Melenovského pátá příčka, kterou hájí se 34 body, mají tedy na svého dnešního soupeře náskok pouhý jeden bod.

Nejproduktivnější hráči Mladé Boleslavi:
    Matěj Gardoň (6+14)
    Jakub Hruška (8+11)
    Jan Hurt (9+5)

Zatímco start nadstavbové části se svěřencům Valdemara Jiruše příliš nedařil, tak nedávnými výkony ukazují, že není všem dnům konec. Z posledních pěti utkání odcházeli se všemi body třikrát a prezentují se bilancí jedenácti vsítěných a třinácti obdržených branek. Ve čtvrtečním kole Tygři nestačili na Karlovy Vary 0:3 a výčet zápasů uzavřeli v sobotu na ledě Sparty, kde vyhráli stíhací desetigólový závod a klání ovládli poměrem 6:4. Aktuálně se tak i díky tomuto triumfu nachází na na šestém místě tabulky se ziskem 33 bodů ve 25 soubojích.

Nejproduktivnější hráči Liberce:
    Mikuláš Jenčovský (10+16)
    Radek Janata (10+11)
    Radim Handl (5+16)

Zdravím všechny fanoušky hokeje a toho mládežnického především! Pondělní podvečer bude speciální na Zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou, jelikož se zde odehraje duel juniorské extraligy mezi "domácími" Bílými Tygry Liberec a BK Mladou Boleslaví. Úvodní buly derby se speciálním místem konání padne v 17:30!

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 4. Hois (Pekař, Pilíšek), 6. Handl (Janata, Jenčovský), 17. A. Král (Prokůpek, P. Průšek) – 25. Šindelář (Sypecký, A. Vlasák), 56. Půček (T. Moravec), 60. A. Vlasák (Hruška, Půček), rozh. náj. A. Vlasák