Ottawa – Arizona 3:5 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:2 (kon.) | Anaheim – New Jersey 4:3 (kon.)
Carolina – Winnipeg 3:5 (kon.) | Detroit – Florida 0:4 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:2 (kon.)
Seattle Kraken
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Edmonton Oilers
Sobota 02.03.2024, 22:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Seattlem a Edmontonem. Úvodní buly utkání padne krátce po 22:00.

Česká a slovenská stopa

Tomáš Tatar (Seattle)

SEATTLE KRAKEN

Seattle by letos rád navázal na loňskou účast mezi nejlepšími osmi týmy, jenže vypadá to, že play-off Krakeny tentokrát mine. Po 59 zápasech má tento celek na kontě 63 bodů a krčí se na jedenácté pozici v Západní konferenci. Na divokou kartu, kterou teď drží Nashville, ztrácí Seattle sedm bodů. Do utkání s Edmontonem jde ale se dvěma výhrami za sebou. Nejprve po nájezdech předčil Boston, následně porazil poměrem 2:0 Pittsburgh. Produktivitu týmu táhne s 46 kanadskými body útočník Jared McCann.

EDMONTON OILERS

Edmonton je po 57 zápasech na šestém místě v Západní konferenci. Olejáři mají na kontě 72 bodů a jejich náskok na pozicích pro play-off činí 9 bodů. Kanadské mužstvo sice nedávno prohrálo třikrát za sebou, jenže pak 4:2 v domácím prostředí přehrálo Los Angeles a následně si 3:2 po prodloužení poradilo se St. Louis. Není velkým překvapením, že produktivitu týmu táhne i letos Connor McDavid, který je s 22 góly a 72 asistencemi třetím nejproduktivnějším hráčem celé NHL.

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Wennberg, Schwartz – Kartye, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Yamamoto, Tatar.
    Trenér: Dave Hakstol

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Janmark, Nugent-Hopkins, E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Holloway.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Sandlak, Hebert – Brisebois, Baker.

00:01

00:40
    Stuart Skinner hned na začátku utkání předvedl výtečný zákrok, když zastavil střelu Yanniho Gourdea z levé strany.

02:04
    Edmonton drží kotouč ve svém pásmu a pokusí se co nejlépe rozehrát.

03:55
    Leon Draisaitl posouval kotouč před bránu, kde bylo rušno, jenže defenzíva Seattlu zareagovala.

04:46
    Kaneova rozehrávka nebyla úplně přesná, kotouč šel od domácích hokejistů na střídačku.

05:37
    Warren Foegele se snažil nahodit kotouč dopředu, ale černou gumu zachytili hokejisté v černých dresech.

06:15
    Nurseho střela zápěstím skončila v moci brankáře Philippa Grubauera, máme přerušeno.

06:48
    Jaden Schwartz se snažil natlačit před bránu, ale Stuart Skinner natáhl svou hokejku a možnému zakončení zamezil.

07:27
    Derek Ryan nahazuje kotouč ze středního pásma do toho útočného, ale jako první byli u puku domácí.

07:55
    Ryan Nugent-Hopkins posílal kotouč před bránu, kde ale v danou chvíli bylo plno.

08:36
    Jared McCann si najel před bránu, ale pak Skinner skvěle zasáhl. Následná střela Justina Schultze z kruhu zamířila do tyče, takže Edmonton měl velké štěstí.

08:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Darnell Nurse – 2 min., sekání.

09:27
    Vincent Desharnais se postaral o vyhození, které ale zapadlo na střídačku. Hra je opět zastavena a bude se vhazovat v pásmu Edmontonu.

09:46
    Edmonton se dostal do přečíslení, ale Ryan McLeod jej nevyřešil dobře. Zvolil ránu, která byla hodně nepřesná.

10:38

11:09
    McDavid šikovně hledal před bránou Draisaitla, ale finální přihrávka přesná nebyla.

11:38
    V útočné snaze pokračoval Connor McDavid, jehož pokus ale srazil do rohu hrací plochy Adam Larsson.

12:08
    Kane vystřelil, následná dorážka přesná nebyla. Dopředu tak vyráží Kraken.

12:58
    Jared McCann hledal Benierse mezi kruhy, avšak druhý jmenovaný promáchl a při tom upadl na led.

13:43
    Leon Draisaitl po přihrávce McDavida přihrával před bránu, kde to ale znovu měli Kraken pokryté.

14:29
    Jaden Schwartz velmi dobře odstavil soupeře za svou klecí, následně domácí mohli vystřídat.

15:09
    Z ostrého úhlu pálil Mattias Janmark, útočník Oilers ale nikterak Philippa Grubauera neprotáhl.

15:50
    Vince Dunn se na chvíli objevil na pravém kruhu. Ofenzivní bek domácích pálil bekhendem, jenže pokus byl zablokován.

16:34
    Dostáváme se do závěru první periody. Kanadský celek rozehrává ve své třetině.

16:53
    Hyman si najel mezi kruhy, odkud zápěstím pálil. Jeho rána byla přizvednuta a Philipp Grubauer zakročil lapačkou.

17:31
    První lajna Edmontonu znovu úřadovala v útočném pásmu. Křížnou přihrávku Leona Draisaitla domácí srazili mezi diváky.

17:46
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Jamie Oleksiak – 2 min., krosček.

18:09
    Evan Bouchard vystřelil z nepřipravené pozice. Kotouč zamířil vedle branky domácího celku.

18:36
    Znovu pálil Evan Bouchard, tentokrát z první. Philipp Grubauer ale na kotouč viděl a ukryl jej v lapačce.

19:04
    Connor McDavid šikovně vybídl na pravém kruhu Leona Draisaitla, který bleskově vystřelil, ale Philipp Grubauer naprosto fantasticky zakročil lapačkou.

19:27
    Alexander Wennberg vyhazuje kotouč alespoň do středního pásma. Vypadá to, že domácí oslabení přečkají.

19:46

20:00

První třetina branku nenabídla. Nejblíže ke gólu měl domácí bek Justin Schultz, který ale z pravého kruhu trefil tyč. Na konci třetiny hráli hosté přesilovku, ve které se vytáhl Philipp Grubauer, který zneškodnil rychlou ránu Leona Draisaitla.

20:01

21:05
    Druhá perioda začala poměrně opatrně. Hosté nahazují do útočného pásma, ale mezitím střídají.

21:37
    Jared McCann se prezentoval chytrou kličkou na útočné modré čáře. Měl smůlu, že kotouč mu utekl, jinak by vybídl Jamieho Oleksiaka v úniku.

22:51
    Connor Brown se na chvíli ocitl volný mezi kruhy, kotouč mu ale přeskočil přes čepel. Na druhou stranu vyrážel Tatar, slovenský útočník ale akci nedotáhl.

23:25
    Oliver Bjorkstrand měl útočné choutky, jenže k přesné střele se nedostal. Ve 24. minutě stále platí stav 0:0.

24:01
    Jared McCann pohotově pálil z mezikruží, Stuart Skinner si ale spodní část klece pokryl a lapačkou zasahoval.

24:45
    Darnell Nurse vystřelil od modré čáry, ale před brankářem stál obránce, který zasáhl.

25:13
    Leon Draisaitl hledal před prázdnou bránou Zacha Hymana, kterému chyběl kousek. Zdálo se, že do puku sáhl bek Adam Larsson.

26:59
    Kailer Yamamoto podržel kotouč v útočném pásmu, ale následně nepřihrál ideálně.

27:30
    Adam Larsson nahodil kotouč směrem na bránu. Hra je přerušena a na řadu přichází komerční pauza.

27:59
    Oliver Bjorkstrand příkladně vybojoval kotouč, ale nakonec byl zablokován jedním z obránců. Náznak to byl každopádně zajímavý.

28:29
    Stuart Skinner vyrazil pro kotouč za svou bránu, následně přesně rozehrál.

29:16
    Matthew Beniers hledal mezi kruhy Eberleho, který ale přenechal kotouč na svého kolegu. Následná rána nebyla přesná.

29:48
    Zhruba v polovině řádné hrací doby kotouč opustil hrací plochu. Na úvodní branku utkání stále čekáme.

30:12
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři se přece jen dostávají do vedení! Connor McDavid nádhernou křížnou přihrávkou našel na pravé straně LEONA DRAISAITLA, jenž pohotově vystřelil. Philipp Grubauer se přemístit nestačil. 0:1. Asistence: Connor McDavid.
    Draisaitl L., McDavid C., Hyman Z., Kulak B., Desharnais V.
    Borgen W., Tolvanen E., Oleksiak J., Gourde Y., Kartye T.
    30:12 Leon DRAISAITL - 0:1

30:56
    Derek Ryan málem vyrazil do přečíslení, avšak přihrávka byla moc prudká, takže se pískal icing.

31:16
    Zakázané uvolnění se tentokrát píská na straně domácího mužstva. Vhazovat se bude před Philippem Grubauerem.

32:46
    Edmonton to nyní dlouho obehrával v útočném pásmu, nakonec se k ráně kanadský tým nedostal.

33:22
    Eeli Tolvanen přitlačil soupeře u mantinelu, obrana Oilers si nakonec poradila.

33:34
    Evander Kane se jako tank natlačil z pravé strany před bránu. Hledal místo mezi betony, ale Philipp Grubauer to měl skvěle pokryté.

34:34
    Foegele přenechal puk na hokejku Perryho, který se taktéž natlačil před bránu. Mnoho nechybělo, navíc se bude vylučovat na straně Kraken.

34:53
    Oliver Bjorkstrand – 2 min., sekání.

35:38
    Adam Larsson už posílá černou gumu přes všechny čáry. Edmonton zatím v této přesilovce nevystřelil.

36:16
    Evan Bouchard po přihrávce McDavida tvrdě střílel, ale Philipp Grubauer touš vyrazil.

36:33
    Yanni Gourde se na konci oslabení natlačil před bránu, málem z toho byla pro hosty pohroma.

36:53

37:19
    Edmonton byl po konci přesilovky aktivní, jenže do střelecké pozice se nedostal.

38:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetiny Dunn krásně našel na pravém kruhu Tatara, jenž měl prostor. Slovenský útočník ale nechal vyniknout Stuarta Skinnera.

38:33
    Adam Larsson si zpracoval puk a tvrdě vystřelil od modré čáry. Jeden z hostů ale projektil zablokoval.

39:01
    Connor McDavid dobře zapracoval na obranné polovině, mezitím začala probíhat poslední minuta druhé části.

39:43
    Jordan Eberle pálil, jenže také jeho rána byla zastavena. Ve druhém dějství se už nic nestane.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se postarala hvězdná dvojice hostujícího celku. Connor McDavid krásně našel Leona Draisaitla, který svým třicátým letošním gólem otevřel skóre. Dovede Edmonton tento zápas k vítězství?

40:01

40:35
    Na začátku třetí části posílají hosté kotouč přes celé kluziště na icing.

41:31
    Jordan Eberle od modré čáry jen nahodil kotouč před bránu, kde holí zapracoval Stuart Skinner.

42:08
    V přečíslení dvou na jednoho Corey Perry bekhendem vybízel kolegu, ale ten touš netrefil. Od zkušeného útočníka to ideální řešení nebylo.

43:02
    Dylan Holloway bojoval před bránou po nahození obránce Ekholma. Philipp Grubauer si s potížemi nakonec poradil.

43:28
    Edmonton nyní nepřesně přihrál, a proto se píská zakázané uvolnění.

44:37
    Ryan Nugent-Hopkins bekhendem poslal kotouč směrem na bránu, ale právě tu netrefil.

45:04
    Jordan Eberle precizní přihrávkou zpoza brány vybídl mezi kruhy Jareda McCanna, který ale napálil hruď brankáře Skinnera. Toto může Krakeny hodně mrzet.

45:40
    Tye Kartye si tentokrát najel na pravý kruh, jeho rychlá střela nebyla přesná.

46:12
    Ve třetí třetině ale sledujeme celkem zajímavý hokej, nyní jsou aktivnější naopak hosté.

47:00
    Dylan Holloway si sice obhodil Larssona, ale následně nepřihrál přesně na svého kolegu. Kotouč vyváží tým v černých dresech.

47:46
    Zach Hyman neměl před sebou varianty k přihrávce, tak kotouč pouze nahodil do útočného pásma.

48:02
    5/5
    Philipp Grubauer si vybral slabší moment a hosté rázem vedou o dvě branky! Ryan Nugent-Hopkins posunul kotouč na modrou čáru, ze které střílel BRETT KULAK. Kotouč se od tyče odrazil do brány, brankář Seattlu si pravděpodobně myslel, že rána půjde vedle. 0:2. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl.
    Kulak B., Nugent-Hopkins R., Janmark M., Draisaitl L., Desharnais V.
    Borgen W., McCann J., Wennberg A., Bjorkstrand O., Oleksiak J.
    48:02 Brett KULAK - 0:2

48:59
    Tye Kartye si nezpracoval přihrávku a následně z toho bylo hostující přečíslení. Kotouč ale netrefil ideálně zakončující Ryan McLeod.

49:39
    Oliver Bjorkstrand se dostává do útočného pásma. Podaří se mu něco vymyslet?

50:43
    Tomáš Tatar si za bránou soupeře pomohl na hranici nedovoleného zákroku, ale pokračuje se ve hře.

51:16
    Třetí třetina zatím ubíhá velmi rychle, což samozřejmě vyhovuje hostujícímu celku, který je ve vedení.

52:00
    Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., držení.

52:12
    Eeli Tolvanen krátce po buly pálil z pravého kruhu těsně vedle edmontonské svatyně.

52:59
    Kailer Yamamoto v mezikruží pálil z ideálního místa, jenže místo u zadní tyče těsně minul.

53:23
    5/4
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí sehráli přesilovku skvěle a zaslouženě skórovali. EELI TOLVANEN z pravého kruhu vypálil z druhého doteku. Puku výrazně do sítě pomohl nešťastným zákrokem obránce Darnell Nurse. 1:2. Asistence: Jared McCann a Vince Dunn.
    McCann J., Tolvanen E., Wennberg A., Dunn V., Yamamoto K.
    Ceci C., Janmark M., Nurse D., Brown C.
    53:23 Eeli TOLVANEN - 1:2

54:36
    Edmonton se z rychlé protiakce dostal do šance! Rána brankáři vypadla a kotouč proskákal těsně vedle klece.

55:43
    Mattias Janmark se rychle otáčel u branky Seattlu, ale kotouč za čáru nezastrčil.

56:11
    Nahození hostů protečováno nebylo, takže je pískáno zakázané uvolnění.

56:44
    Třetí gól Oilers byl blízko! Tvrdá rána Evana Boucharda se odrazila od Grubauera, který pak už ležel, ale přece jen si poradil.

57:44
    Zach Hyman manévruje s pukem v útočném pásmu, obránci k němu rychle přistupují.

58:06
    Hra je z důvodu vysoké hole zastavena, ale hosté jsou v posledních sekundách jasně lepší, takže tlak Seattlu nepřichází.

58:25
    Teď už ale Philipp Grubauer z brány míří a domácí jsou tedy v šesti.

58:52
    Stuart Skinner musel dávat pozor, pořádně jej totiž protáhl útočník Oliver Bjorkstrand.

59:07
    Leon Draisaitl – 2 min., držení.

59:19
    Mattias Janmark dostává puk do středního pásma, což je pro Oilers skvělé.

59:37
    Obrovský závar! Dunnovu střelu vyrazil Skinner před Eberleho, který v jasné šanci branku nedal.

Je za námi utkání mezi Seattlem a Edmontonem. Hosté nakonec vyhráli 2:1, přestože závěr si pořádně zavařili. Dlouho jsme čekali na gól, který ve 31. minutě dal Leon Draisaitl. Ve třetí periodě zvýšil vedení hostů Brett Kulak, avšak záhy snížil v přesilovce Eeli Tolvanen. V závěru Edmonton výhru uhájil.

3. Philipp Grubauer (SEA) – 22 zákroků

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (00:38:16)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 54. Tolvanen (McCann, Dunn) – 31. Draisaitl (McDavid), 49. Kulak (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

Rozhodčí: Sandlak, Hebert – Brisebois, Baker

Diváci: 17 151