Přerov – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Jihlava – Sparta 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:5 (kon.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Berani Zlín 2:3 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
HC Olomouc
Sobota 02.03.2024, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 28 • O účast v play-off

V tuto chvíli je to ode mě již všechno, užijte si první březnový víkend a na shledanou! (15:39:24)

Hradec držel dvougólový náskok až do 52. minuty, kdy se Olomouc dvakrát prosadila a díky tomu dotáhla utkání až do prodloužení. V něm mohla obrat dokonat, ale to se nakonec nestalo, protože přesilovou hru nevyužila. Vyrovnaný duel tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Mountfield. Za domácí se prosadil dvakrát Tomáš Hora, za hosty uspěl pouze Matěj Smýkal. Za výsledek 3:2 brali Lvi dva body, které jim ale na postup do play-off nestačily. To samé platilo pro Kohouty, kteří o vyřazovací boje rovněž přišli. Oba týmy budou tedy hrát ve skupině o u držení v DHL Extralize juniorů.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ HORA.

6. série
    2:1
    Tomáš HORA uspěl stejně jako při prvním nájezdu, tentokrát zamířil do horních pater branky.

6. série
    1:1
    Michal TOMEČEK neproměňuje.

5. série
    1:1
    Matěj SMÝKAL se prosadil kolem levé tyče.

5. série
    1:0
    Štěpán ČERNÝ neproměňuje.

4. série
    1:0
    Ondřej ŠOTKOVSKÝ mířil nad lapačku, tu měl ale Tuček na správném místě.

1:0
    Adam NOVOTNÝ to napálil do betonu Frgála.

2. série
    1:0
    Maxim BURKOV neproměňuje.

2. série
    1:0
    Tomáš HORA překonal Frgála nad jeho beton.

1. série
    0:0
    Michal TOMEČEK také neuspěl, vystřelil těsně vedle pravé tyče.

1. série
    0:0
    Matěj BENEŠ zkusil kličku, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli více šancí Olomoučané, menší trest totiž obdržel Hradec za příliš mnoho hráčů na ledě. Jenže hosté to nepotrestali a obrat prozatím nedokonali. To se ovšem ještě může stát, vše je stále otevřené. Po úpravě ledové plochy budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Puk se nachází především v útočné třetině hostů.

63:52
    Matěj Smýkal si nabruslil na osu hřiště a vypálil, ale trefil jen Tučkovu hruď. Kotouč sice hradeckému strážci svatyně vypadl z výstroje, avšak rychle ho dokázal ukrýt pod lapačku.

63:10
    Adam Novotný se sice prokličkoval mezi trojicí hráčů, ale ke střele se již nedostal.

62:57

62:22
    Hradec vyhazuje puk na druhou stranu kluziště.

62:05
    Mora kombinovala v útočné třetině a celou akci zakončoval Jakub Koudelný. Tuček se však stihl přemístit a připsal si úspěšný zákrok.

61:28
    Maxim Burkov pálil z vrcholku pravého kruhu, ale rána skončila na zadním hrazení.

60:57
    Olomouc má k dispozici přesilovou hru, protože Lvi hráli ve čtyřech.

60:57
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

60:57
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Ondřej Zámečník.

60:34
    Ve středním pásmu se k němu ale dostali Východočeši a pokusí se něco vymyslet.

60:13
    Kotouče se jako první ujali Hanáci, prozatím však kombinují ve vlastní třetině.

60:01

Hradec to měl výborně rozehrané, protože ve třetí třetině navýšil svůj náskok na rozdíl dvou gólů. Ale Olomouc se zvedla a během dvou minut srovnala vývoj utkání. Skóre je tak 2:2 a následovat bude pětiminutové prodloužení stylem tři na tři, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:40
    Nic nebezpečného se ale v jejich obranném pásmu nekonalo.

59:30
    To se Kohoutům moc nepovedlo, protože vyhodili na icing.

59:16
    Na druhé straně to zkusil Matěj Beneš, ale olomoucký gólman byl se svou hrudí připravený.

59:02
    Maxim Burkov obkroužil bránu a chtěl poslat puk kolem pravé tyčky, jenže Filip Tuček utěsnil prostor dostatečně.

58:27
    Na puku se nadále drží více Hradec.

57:48
    Útok domácích zastavuje ofsajd.

57:21
    Mountfield se snažil vymyslet něco v útočném pásmu, ale poté se Olomouc dokázala vysvobodit a vyhodila puk do neutrální zóny.

55:50
    Hradec si mohl vzít vedení zpět, avšak Dominik Frgál se roztáhl jak široký, tak dlouhý. Adam Novotný nezvedl puk přes jeho beton dostatečně.

55:34
    Kohouti vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:41
    Adam Novotný zavezl kotouč do pásma, kde se pokoušel ještě najít Ondřeje Zámečníka před bránou, ale neúspěšně.

53:30
    5/5
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci jsou na koni a během chvilky vyrovnávají stav utkání! Kontaktní branka hosty nakopla, pokračovali ve své aktivitě a nakonec uspěli. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval MICHAL TOMEČEK, který předvedl Michigan a připsal si druhou trefu v utkání. Hradec ještě reklamoval, zda se nejednalo o vysokou hůl, ale po dlouhé diskuzi s rozhodčími byl gól uznán – 2:2. Asistence: Maxim Burkov, Ondřej Šotkovský.
    Tomeček M., Burkov M., Šotkovský O., Panáček A., Drábek Ad.
    Havlíček M., Bezpalec A., Aschenbrenner V., Vencl J., Dobner M.

51:53
    5/5
    Hosté zvládli ubránit oslabení a za okamžik se sami prosadili. Se střelou od Maxima Burkova si ještě Filip Tuček poradil, ale na dorážku se už nestihl přesunout. MICHAL TOMEČEK tak měl už poměrně jednoduchou práci a neměl problém trefit poloprázdnou klec – 2:1. Asistence: Maxim Burkov, Ondřej Šotkovský.
    Tomeček M., Burkov M., Šotkovský O., Šabatka Š., Compel M.
    Pinkas M., Černý Š., Prášek J., Zámečník O., Hrdlička P.

51:10

50:45
    Adam Novotný ihned po vhazování vystřelil, Dominik Frgál ale vytasil svůj levý beton.

50:38
    Podobná souhra přišla i později, tentokrát chtěl ale Matěj Beneš nahození od modré tečovat, což se mu nepodařilo.

50:06
    Tvrdou ránou se od modré prezentoval Matěj Pinkas, poté se ještě o dorážku snažil Matěj Beneš, ale Frgál byl rychlejší a ukryl puk pod lapačku.

49:32

49:10
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Ondřej Šotkovský – 2 min., nesportovní chování.

48:29
    Domácí se podruhé během oslabení osvobozují.

47:32
    Štěpán Černý – 2 min., nedovolené bránění.

46:47
    Valdis Dommers – 5 min. + OK, hrubost,
    Valdis Dommers – 2 min., hrubost.

Stanislav Ruda – 5 min. + OK, napadení,
    Adam Panáček – 2 min., hrubost.

46:47
    Na ledové ploše se po nedovoleném zákroku na Marka Matašovského strhla potyčka, do které se zapojila většina hráčů, která byla tou dobou na ledě. Hradecký Valdis Dommers a olomoucký Stanislav Ruda dneska už dohráli, protože odcházejí do kabin. Uvidíme, kolik trestů udělí rozhodčí.

45:19
    5/4
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield využívá podruhé v zápase přesilovou hru a dostává se do dvougólového vedení! Souhra to byla velmi podobná jako při první brance. Dominik Frgál ještě ze slotu vychytal Štěpána Černého, potom se ale puku ujal ADAM NOVOTNÝ, jenž si počkal na ideální moment. Olomoucký brankář se už nestihl přesunout – 2:0. Asistence: Štěpán Černý, Matěj Beneš.
    Novotný A. II, Černý Š., Beneš Ma., Pinkas M., Hora T.
    Panáček A., Drábek Ad., Ruda S., Drábek K.

44:32
    Kombinaci několika nahrávek zakončil dělovkou z pravého kruhu Štěpán Černý, ale přestřelil.

44:10
    Lukáš Bošek – 2 min., sekání.

43:53
    Chvíli se o hrací předmět bojovalo u mantinelu v obranné třetině domácích.

42:27
    Východočeši se ještě po skončení přesilovky drželi v pásmu, ale nic výrazného už nevyprodukovali.

41:58

41:38
    Velké možnosti pro Mountfield navýšit vedení! Na ránu od modré chtěl navázat Matěj Beneš dorážkou a zkoušel to z podobné pozice jako při prvním gólu, avšak tentokrát Frgála nepřekonal.

40:40
    Tomáš Hora tvrdě vypálil, Frgál vyrazil ránu před sebe.

40:04
    Lvi vybojovali první buly v závěrečném dějství a pokusí se využít situace, že je jich na ledě o jednoho víc.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:02.

Čtyřicet minut je za námi a Mountfield stále drží jednobrankové vedení. Ve druhé třetině byli právě domácí nebezpečnější, ale Dominik Frgál pokaždé podržel svůj celek a nedopustil, aby puk skončil za jeho zády. Olomouc měla k dispozici dvě přesilové hry, avšak žádnou z nich využít nedokázala. Na konci dějství mohli Kohouti srovnat krok, ale jejich přečíslení nebylo úspěšné. Navíc se budou muset bránit, protože Hradec si do třetí periody přenese téměř celou početní výhodu.

40:00

39:58
    Ondřej Šotkovský – 2 min., držení.

39:53
    Tomáš Hora přešel rychle přes útočnou modrou čáru a následně hledal na levé straně najíždějícího spoluhráče, což se nakonec nezdařilo úplně podle představ.

39:13
    Valdis Dommers provedl mezi kruhy kličku, avšak zakončení už nebylo tak přesné.

38:08
    Petr Fiala neudržel puk na modré, a tak vzniklo olomoucké přečíslení dvou na jednoho. To na sebe vzal Michal Tomeček, jenže Tučka nepřekonal.

36:50
    Ondřej Šotkovský vyslal tvrdou ránu z levého kruhu, jenže ta letěla vysoko nad bránu.

36:29
    Ti se sice k zakončení dostali, ale Tuček si připsal další úspěšný zákrok.

36:05
    Miroslav Dobner hledal Marka Macha, ten však poskakující kotouč nezachytil a dopředu míří hokejisté v červených dresech.

35:22
    Lvi této situace nevyužili, zbrzdily je nepřesné nahrávky.

35:02
    Vhazování proběhne po pravé straně Frgála, Kohouti totiž vyhodili na zakázané uvolnění.

34:20
    Hra se nyní odehrává v útočné třetině domácích, kteří si však žádnou střelu nevypracovali.

33:32
    Mora neodehrála početní výhodu špatně, ale v zakončení jí chyběla přesnost.

33:04

32:32
    Od modré čáry střílel Adam Drábek, ale napálil to do Tučkových betonů.

31:50
    Michal Tomeček chtěl překvapit Tučka na pravé tyčce, to se mu však nepodařilo, protože domácí strážce svatyně tento prostor dobře utěsnil.

31:29
    Hradci se podařilo osvobodit.

31:04
    Olomouc má k dispozici druhou přesilovku, Petr Hrdlička vyfasoval trest za podrážení.

30:42
    Rychlá souhra od Mory gólem nekončí. Michal Tomeček z rohu hřiště našel v mezikruží Lukáše Boška, ten chtěl z první trefit mezeru mezi betony, ale Tuček je sklapl včas.

30:05
    Valdis Dommers si ještě na střelu počkal, ale moc se mu to nevyplatilo, protože puk mu sjel a ujal se ho hráč v červeném dresu.

29:01
    Mezitím však už Východočeši hrají v plném počtu.

28:47
    Hanáci se sami dostali z pásma, a tak musí začít znovu.

28:14
    Jakub Koudelný z pravého kruhu přestřelil Tučkovu bránu.

27:01
    Matěj Pinkas – 2 min., krosček + 2 min., hrubost, odpyká Miroslav Dobner.

26:43
    Odražený puk od zadního hrazení dojel Jaroslav Prášek a rozhodl se k zakončení. Dominika Frgála ale kolem bližší tyče nepřekvapil.

25:38
    Mountfield se už radoval z gólu, ale rozhodčí rozpažil. Do přečíslení dvou na jednoho jeli Adam Novotný, který z levého kruhu v ideální moment přenechal puk Matěji Benešovi, který vypálil. Kotouč však zřejmě brankovou čáru nepřešel.

24:56
    Mora přidala ve své aktivitě a Filip Tuček má plno práce. Zatím však drží čisté konto.

23:59
    Dělovka od modré, kterou vyslal Michal Tomeček proletěla jen těsně kolem levé tyčky.

23:31
    Valdis Dommers – 2 min., nesportovní chování.

Jakub Růžička – 2 min., krosček.

23:31
    Nebezpečný závar před olomouckou klecí! Hradečtí se snažili dotlačit kotouč do prostoru mezi třemi tyčemi, ale nikomu se to nepodařilo. Blízko byl i Adam Novotný.

23:09
    Nahození Jana Pavelky od modré čáry před bránou ještě tečoval Petr Hrdlička, leč neúspěšně.

21:59
    Z něj nakonec více vytěžili Hanáci, kteří se vrhli do útoku.

21:38
    Adam Bezpalec nahodil kotouč podél pravého mantinelu do rohu kluziště, kde se o něj bojuje.

20:55
    Od modré pálil Tomáš Hora, Frgál si poradil bez problémů.

20:40
    Michal Tomeček se mohl řítit do samostatného úniku, ale nahrávka na něj byla příliš dlouhá.

20:30
    Další přerušení přichází kvůli zakázanému uvolnění Olomouce.

20:04
    Mountfield vyhrál vhazování, ale v přechodu do útočné třetiny byl moc rychlý, zastavil ho totiž ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 13:16.

Zpočátku hrály oba týmy poměrně opatrně, žádná výraznější příležitost k vidění nebyla. Postupně se však celky osmělily a hradecký i olomoucký gólman si několik zákroků připsali. Skóre utkání nakonec otevřel v 16. minutě Mountfield, jenž po necelé půlminutě využil přesilovku zásluhou Matěje Beneše. Stav se do konce prvního dějství už nezměnil, a tak domácí vedou 1:0.

20:00

19:16
    Prudkou střelu Matěje Pinkase vyrazil olomoucký brankář pryč. K dorážce se nikdo další nedostal.

18:59
    Jakub Belan se snažil prokličkovat mezi domácími hráči v útočné třetině, ale to se mu nepovedlo.

18:08
    Petr Hrdlička to zkusil z rohu kluziště, ale na Frgála si nepřišel.

17:23
    Na druhé straně ale zahrozili i Moravané, Tuček rovněž podržel svůj tým.

16:12
    Hradečtí mohli záhy své vedení navýšit, ale zařízení tentokrát netrefil nikdo z nich.

15:42
    5/4
    Domácí využívají početní výhodu a otevírají skóre zápasu! Tomáš Hora od modré čáry našel křižně Adama Novotného, jenž vypálil z kruhu. Dominik Frgál si s touto střelou ještě poradit dokázal, ale na dorážku MATĚJE BENEŠE z těsné blízkosti už byl krátký. Hradecký útočník totiž zakončoval do odkryté brány – 1:0. Asistence: Adam Novotný, Tomáš Hora.
    Beneš Ma., Novotný A. II, Hora T., Černý Š., Pinkas M.
    Sedláček P., Šabatka Š., Koudelný J., Šotkovský O.

15:18
    Olomouc se velmi rychle po buly osvobozuje.

15:15
    Lukáš Bošek – 2 min., podrážení.

14:53
    Východočeši budou hrát přesilovku, a tak mají signalizovanou výhodu.

14:04
    Pokus Matěje Havlíčka od modré k Frgálovi ani nedoletěl, trefil totiž jednoho ze clonících hráčů.

14:00
    To se ale změnilo, protože Olomoučané vyhodili na icing a hra se přestěhuje na opačnou stranu hřiště.

13:27
    Dominik Frgál v posledních minutách téměř žádnou práci neměl, spíše se hraje v obranném pásmu Mountfieldu.

12:53
    Rozhodčí přerušují hru, protože došlo k přihrávce rukou.

11:49
    Kohouti pokračují ve své aktivitě. Adam Panáček obdržel nahrávku podél modré a vybruslil si do kruhu. Tuček jeho skrytou střelu viděl a i když mu puk vypadl z lapačky, ihned zareagoval a hru přerušil.

11:26
    Píská se zakázané uvolnění Mountfieldu.

10:58
    Podobná situace nastala o chvíli později, ale i tentokrát se Tuček blýskl výborným zákrokem.

10:16
    Nebezpečná příležitost pro Hanáky! Michal Tomeček vypálil z mezikruží, o dorážku se snažili další hráči, ale Filip Tuček se roztáhl přes celé brankoviště a nedopustil, aby kotouč přešel brankovou čáru.

08:50
    Slibná šance domácích. Ondřej Zámečník hledal na druhé straně Hrdličku, kotouč však poskakoval, což hradeckému útočníkovi znemožnilo zakončit.

08:19
    Michal Tomeček z téměř nulového úhlu rozvlnil boční síťku.

07:42
    Adam Novotný se prokličkoval až před olomouckého gólmana, ale byl tísněn obráncem, který mu nedovolil zakončit.

07:26
    Miroslav Dobner nahodil vzduchem hrací předmět směrem na bránu, kde si s ním Frgál poradil do lapačky a poté raději přerušil hru.

06:46
    Matěj Pinkas vyhodil v neutrální zóně puk až na střídačku Olomouce.

06:36
    Rychlý protiútok zakončoval Vojtěch Aschenbrenner, jehož pokus z levého kruhu skončil v lapačce Dominika Frgála.

05:42
    První nebezpečnější šance pro Lvy! Jaroslav Prášek zkusil zpoza brány překvapit Frgála, to se mu však nepovedlo. Z následného menšího závaru neuspěli ani jeho spoluhráči.

04:47
    Adam Havel se prosmýkl skrze několik hráčů, ale k zakončení se nedostal, protože domácí ho puku zbavili.

03:57
    Zatím se hraje poměrně opatrný hokej, žádný z celků se moc do ničeho nežene.

03:32
    Nepřesná přihrávka Východočechů způsobila, že se píská zakázané uvolnění. Vhazuje se tak po pravici Tučka.

02:48
    Hradec sice kotouč zavezl do útočné třetiny, ale nic dalšího v něm nevymyslel.

02:28
    Filip Tuček si připsal další zákrok, když pokus jednoho z hostů z levého kruhu ukryl ve své náruči.

01:16
    Jakub Koudelný našel svého spoluhráče u modré čáry, ten však střílel nepřesně. Kotouč zaduněl až o zadní mantinel.

00:20
    Zde jako první vystřelil Adam Panáček, jehož přízemní rána mířila kolem pravé tyče.

00:04
    Úvodní buly putovalo na hokejky hostů, kteří ihned nahodili puk do pásma.

00:01

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Pinkas, Š. Černý, Havlíček, Bezpalec, J. Aschenbrenner, Pavelka, P. Fiala – Prášek (A), Zámečník, Hrdlička – A. Novotný II, T. Hora, Ma. Beneš – V. Aschenbrenner, Matašovský (C), Dommers – Mach, Vencl (A), Dobner.
    Trenér: Martin Vágner

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Panáček (C), Ad. Drábek (A), P. Sedláček (A), Šabatka, Compel, Růžička, Stratil – Bošek, Tomeček, Burkov – Belan, Koudelný, Smýkal – Šotkovský, Turek, Ruda – K. Drábek, Havel.
    Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Veselý, Valda – Hájková, Landsmann.

Vzájemné zápasy

Hradec a Olomouc se v sezoně utkaly třikrát, z toho dva duely ovládli Hanáci. Zajímavostí je, že pokaždé ale zvítězil domácí celek. Bude tomu i tentokrát?

7. kolo, 21. 12. 2023 – HC Olomouc vs. Mountfield HK 3:2
    14. kolo, 13. 1. 2024 – Mountfield HK vs. HC Olomouc 2:1
    21. kolo, 19. 2. 2024 – HC Olomouc vs. Mountfield HK 6:2

Mountfield HK – 6. místo, 37 bodů, skóre 82:88

O všech týmech, které postoupí z nižší nadstavby do play-off, ještě není definitivně jasno. Drama to tak bude až do samotného konce, rozhodne totiž poslední kolo. Hradečtí sice po třech prohrách za sebou zabrali a poté se dvakrát po sobě radovali, když si doma poradili s Přerovem 3:2 a Českými Budějovicemi 4:2. Ale v důležitém duelu ve Zlíně, ve kterém dvakrát vedli, padli 2:3, což jim zkomplikovalo situaci. Východočeši musí vyhrát za tři body a zároveň doufat, že Litvínov získá maximálně jeden bod.

HC Olomouc – 4. místo, 39 bodů, skóre 80:89

Olomouc je na tom lépe, protože se drží na poslední postupové pozici a má o dva body víc než jeho dnešní soupeř. Když z tohoto mače vytěží dva body, bude mít (bez ohledu na další výsledky) jistý postup. Kohoutům se poměrně daří, z posledních pěti zápasů si připsal pouze jeden neúspěch, a to proti zlínským Beranům 1:4. V pondělí přetlačili Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech a pak si vyšlápli na Přerov 3:0.

Pěkný den z Hradce Králové! V ČPP Aréně jsou dnes na programu zápasy dvou nejstarších mládežnických kategorií domácího Mountfieldu HK. Jako první je na řadě střetnutí juniorů, kteří své síly v rámci posledního kola nižší nadstavby poměří s HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 16. Ma. Beneš (A. Novotný II, T. Hora), 46. A. Novotný II (Š. Černý, Ma. Beneš), rozh. náj. T. Hora – 52. Tomeček (Burkov, Šotkovský), 54. Tomeček (Burkov, Šotkovský)