Liberec – Olomouc 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Tábor 6:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:3 (po pr.)
HC Litvínov – Kladno 7:2 (kon.) | Sparta – Poruba 2:3 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 7:2 (kon.)
Přerov – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Jihlava 5:2 (kon.)
Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
HC Litvínov
7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Rytíři Kladno
Sobota 02.03.2024, 13:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Hokejisté Litvínova přehráli Kladno jasně 7:2 a nadále se drží ve hře o první dvě místa tabulky nadstavbové skupiny, které znamenají účast v osmifinále play-off.

Domácím zápas ulehčil i brankář soupeře, který inkasoval několik laciných gólů zejména ve druhé třetině. Hostům svitla naděje ve 25. minutě, kdy Tomáš Kozák srovnal na 1:1. Jen o 11 sekund později však vrátil Severočechům vedení Jindřich Koky. Po čtyřiceti minutách pak domácí navýšili na 4:1 a v závěrečné dvacetiminutovce až na 7:1. Hned dvakrát se prosadil Václav Raichl. Rytíři si pak vzali poslední slovo díky využité přesilovce 5 na 3. (15:11:06)

59:56
    Kladenští se osvobozují a skóre se již měnit nebude.

59:06
    Nacházíme se už v poslední minutě duelu.

58:56
    Ve vlastním oslabení se dostal do šance Dominik Pytlík. Jeho únik na levé straně však zpaficikoval brankář Trejbal.

58:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jakub Hájek – 2 min., podrážení, odpyká Ondřej Polášek.

58:17
    Po hattricku sahal Václav Raichl, který svůj blafák nedotáhl i proto, že ho podrazil brankář Hájek. Bude se tedy vylučovat.

57:44

57:32
    Dominik Pytlík to zkoušel po objetí branky, ale brankář Trejbal si to pohlídal.

57:04
    Hostům nevyšla rozehrávka a zahráli tak na icing.

56:40
    Domácí zablokovali střelu Poláška a vyhazují.

55:43
    David Bozseník dostal trest za napadení. Uvidíme další kladenskou přesilovku.

54:21
    Domácí hrají v plném počtu.
    52:36 Dominik PYTLÍK - 7:2

52:36
    5/3
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využili! Přihrávku na osu dostal Matěj Rambousek. Ten vystřelil z jedničky a puk ještě tečoval nejproduktivnější hráč Rytířů DOMINIK PYTLÍK – 7:2. Asistence: Matěj Rambousek a Jakub Borkovec.
    Pytlík D., Rambousek M., Borkovec J., Kozák T., Valuš J.
    Trefný J., Honzík J., Kurnat J.

52:20
    Antonín Vondráček dostal trest za vysokou hůl. Uvidíme přesilovku 5 na 3!

51:57
    Za držení je vyloučen Václav Raichl. Kladno si zahraje přesilovku.
    51:07 Jan TREFNÝ - 7:1

51:07
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Sám JAN TREFNÝ trestné střílení proměnil. Zvolil kličku do bekhendu a zvedl kotouč nad levou ruku Hájka – 7:1.

51:07
    Adam Klempíř fauloval unikajícího Jana Trefného a nařízeno je trestné střílení proti Kladnu!
    49:51 Jindřich KOKY - 6:1

49:51
    5/4
    Skvěle sehraná přesilovka domácích! Jonáš Bednařík přenesl od levého mantinelu hru doprava, kde byl Jindřich Koky. Ten adresoval pas na vzdálenější tyčku na osamoceného VÁCLAVA RAICHLA, jenž napoprvé trefil tyčku prázdné branky, ale ještě měl dost času na to, aby kotouč na druhý pokus posunul za brankovou čáru – 6:1. Asistence: Jindřich Koky a Jonáš Bednařík.
    Raichl V., Koky J., Bednařík J., Vondráček A., Winkelhöfer J.
    Háž R., Beran D. I, Dörfl D., Kulich J.

49:03
    Za sekání je vyloučen Matyáš Pěch. Přesilovka pro domácí.
    47:52 Václav RAICHL - 5:1

47:52
    5/5
    Nyní ale zase hodně lehký gól, který dostává kladenský brankář! Na levém křídle přejel s pukem útočnou modrou VÁCLAV RAICHL. Ten pak švihem vystřelil a špatně postavený Hájek lapačkou nedosáhl. Kotouč tak zapadl do jeho vzdálenějšího horního růžku – 5:1. Asistence: Jindřich Koky.
    Raichl V., Honzík J., Bozseník D., Bednařík J., Koky J.
    Polášek O., Rambousek M., Valuš J., Hausner E., Müller K.

46:16
    Jakub Hájek v kladenské brance ve třetí třetině zatím statečně odolává litvínovským útokům. Trošku si tak spravuje náladu poté, co v prostřední části inkasoval velice lacino.

45:03
    Na vrcholu levého kruhu se dostal k puku Jakub Winkelhöfer. Jeho rána prolétla vedle vzdálenější tyčky.

44:41
    Ke střele z levého kruhu se dostal Jan Kurnat. Puk skončil na Hájkově hrudi.

44:18
    Nyní se domácí sami vyhodili z útočného pásma. V klidu ale kotouč dojíždějí a mohou založit další akci.

43:42
    Domácí snadno přehrávají obranu Kladna. Po hezké kombinaci byl sám před Hájkem Lukáš Dostál, který neuspěl se zakončením mezi betony!

42:50
    Nyní Kladenští namazali kotouč domácímu kapitánovi Winkelhöferovi. Ten našel Václava Raichla, jemuž na pravém kruhu nesedla střela z jedničky.

42:18
    Ve třetí třetině zatím útočí jen Litvínov. Hosté začínají působit mírně rezignovaně.

41:41
    Ránu Antonína Vondráčka z levé strany dokázal vyrazit Hájek.

40:50
    Další velká šance domácích! Po nahrávce Trefného nezasáhl puk před prázdnou brankou Jindřich Koky, který byl blízko hattricku!

40:31
    Krásná kombinace domácích, po níž se ocitl Václav Raichl sám před Hájkem. Svou bekhendovou kličku nedotáhl do gólového konce.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:35.

Po druhé třetině vede Litvínov nad Kladnem už 4:1. Hosté přitom ve 25. minutě vyrovnali na 1:1 trefou Tomáše Kozáka. Pak však Kladenští obdrželi tři velmi laciné góly a to Severočechy posadilo na koně. Hned 11 sekund po Kozákově zásahu skončila v brance spíše propagační střela Jindřicha Kokyho. Poté si kladenský gólman Hájek v oslabení srazil d vlastní sítě střílený pas Marka Peroutky a poslední gól Rytíři inkasovali dokonce při vlastní přesilovce. To se pro změnu Hájek nedohodl za brankou se spoluhráčem a Jindřich Koky tak dostal dárek v podobě střely do volné klece soupeře.

40:00

39:46
    Domácí v postavení mimo hru.

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:56
    Vylučuje se na obou stranách. Krosček Kokyho byl oplácením za předchozí zákrok Kryštofa Krásy, který byl také potrestán dvěma minutami.

38:56
    Nyní máme na ledě veselo! Jindřich Koky po odpískání krosčekoval Krásu a následovala šarvátka.

36:59
    Litvínovu bylo odpískáno postavení mimo hru.

36:37
    Domácí jsou v pohodě, uklidnili se a nyní Rytíře výrazně přehrávají.

36:10
    Domácí předvedli exhibiční souhru do téměř prázdné branky. Skórovat však nedokázal Jindřich Koky, kterému tentokrát Hájek sebral gól téměř zázračným způsobem!

35:19
    Zakázané uvolnění Kladna.

34:58
    Po vyhraném buly vystřelil z levé strany Richard Háž. Trejbal zasáhl lapačkou.
    33:46 Jindřich KOKY - 4:1

33:46
    4/5
    Tak druhá třetina je pro hostujícího brankáře Hájka noční můrou! Tentokrát vyjel Hájek pro puk za branku, kde se ale nedohodl se spoluhráčem a tuhle chybu snadno potrestal střelou do prázdné klece JINDŘICH KOKY. Domácí tak skórují dokonce ve vlastním oslabení. Bez asistence.
    Koky J., Dostál L., Postl Š., Kurnat J.
    Kozák T., Klempíř A., Beran D. I, Müller K., Hausner E.

32:28
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Jan Honzík – 2 min., hákování.
    32:04 Marek PEROUTKA - 3:1

32:04
    5/4
    Domácí přesilovku využívají! Čisté svědomí opět nebude mít brankář Hájek. MAREK PEROUTKA chtěl od pravého mantinelu spíše servírovat kotouč spoluhráči na vzdálenější tyčku, ovšem jeho nástřel si kladenský gólman srazil vyrážečkou do vlastní sítě – 3:1. Asistence: David Bozseník a Jan Trefný.
    Peroutka M., Bozseník D., Trefný J., Postl Š., Dostál L.
    Rambousek M., Trojna V., Hausner E., Müller K.

31:34
    Jakub Kulich – 2 min., hákování.

30:56
    Koky našel od zadního mantinelu na slotu zcela volného Jonáše Bednaříka. Jeho ránu dokázal Hájek vykopnout levým betonem! To byla velká příležitost Chemiků.

30:10
    Střela Jonáše Bednaříka z pravého kruhu skončila na betonech Hájka. Ten pak pokryl také dorážku Jindřicha Kokyho.

29:14
    Rána Marka Peroutky od modré čáry prosvištěla vedle branky. Domácí mají více ze hry.

28:37
    Po další střele z levé strany šla do akce Hájkova lapačka.

28:08
    Hájek se nyní musel přemísťovat proti střele z levého kruhu a svůj zákrok s trochou štěstí zvládl.

27:29
    Od modré čáry nahodil puk na branku Jan Honzík. Hájek dobře viděl a tentokrát nezaváhal. Pro kotouč si sáhl rukavicí.

26:56
    Litvínov soupeře k ničemu nepustil a už je v plném počtu.

26:13
    Domácí se zatím v oslabení dobře brání.

25:00
    Dvě minuty za podrážení pro Václava Raichla. Přesilovka pro hosty.
    24:55 Jindřich KOKY - 2:1

24:55
    5/5
    Kladenská radost z vyrovnání netrvala dlouho! JINDŘICH KOKY se prezentoval spíše propagační střelou z pravé strany. Hájek však kotouč hokejkou minul a ten mu propadl mezi betony za brankovou čáru. Kladenský brankář se musel pod maskou hodně červenat. Asistence: Jonáš Bednařík a Václav Raichl.
    Koky J., Bednařík J., Raichl V., Winkelhöfer J., Břenda D.
    Rambousek M., Pěch M., Dörfl D., Háž R., Trojna V.
    24:44 Tomáš KOZÁK - 1:1

24:44
    5/5
    Je vyrovnáno! Hosté dobře forčekovali rozehrávku soupeře a Denis Beran se dostal ke kotouči na pravé straně útočného pásma. Bekhendem ho poslal před branku na zcela volného TOMÁŠE KOZÁKA, který z první napálil hrací předmět za Trejbala – 1:1. Asistence: Denis Beran.
    Kozák T., Beran D. I, Müller K., Klempíř A., Háž R.
    Bozseník D., Vondráček A., Postl Š., Kurnat J., Danihelka J.

24:12
    Litvínov hraje již v plném počtu.

23:30
    Domácím se opět podařilo poslat puk do bezpečí.

22:59
    Domácí vyhazují.

22:40
    Adam Klempíř zavezl puk do pásma a docela nebezpečně vystřelil. Scházely decimetry.

22:11
    Lukáš Dostál se snažil v pádu vypíchnout puk ujíždějícímu kladenskému hráči, ale místo toho zasáhl jeho brusle. Následuje tedy vyloučení za podrážení.

21:30
    O další možnou příležitost domácí připravila srážka Postla s Peroutkou.

20:57
    Domácí předvedli pohlednou souhru, na jejímž konci minul poloodkrytou branku Marek Peroutka!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 13:46.

Po první třetině vede Litvínov nad Kladnem 1:0. Skóre se zatím jedinkrát měnilo v 16. minutě, kdy se po vyhraném buly v útočném pásmu trefil od modré čáry David Bozseník. Jinak je to zatím relativně vyrovnané utkání s mírnou střeleckou převahou Severočechů.

20:00

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.

18:40
    Marek Peroutka se z pravé strany natlačil až před branku. Hájek dal betony na led včas! Následně Peroutka přepadl přes něčí hůl, ale hraje se dál.

18:08

17:56
    Bozseník to sehrál doleva na Jana Trefného. Ten vystřelil, ale Hájek má puk ve výstroji.

17:30
    Domácí to nyní překombinovali. Už měla přijít střela. Finální přihrávku Bednaříka hosté zachytili a vyhodili.

16:29
    Hosté vyhazují.

16:07
    Richard Háž je potrestán za vražení na hrazení. Přesilovka pro žlutočerné.
    15:01 David BOZSENÍK - 1:0

15:01
    5/5
    Domácí se ujímají vedení! Jindřich Koky vyhrál buly na modrou čáru pro DAVIDA BOZSENÍKA. Ten z levé strany vypálil a jeho rána zapadla až za záda Hájka. Asistence: Jindřich Koky.
    Bozseník D., Koky J., Raichl V., Břenda D., Bednařík J.
    Polášek O., Trojna V., Borkovec J., Krása K., Pěch M.

14:53
    Také Trejbal si sáhl na puk po nahození soupeře z větší vzdálenosti.

14:12
    Šimon Postl nahazoval puk na branku rovněž od levého mantinelu. Hájek ho drží ve výstroji.

13:31
    Nyní už Hájek zasáhl jistě, když podržel v lapačce puk po nahození od levého mantinelu.

12:57
    Trochu problémy hostujícího brankáře Hájka. Ten neudržel v lapačce puk po nahození ze středního pásma. Severočeši toho naštěstí pro něj nevyužili.

11:31
    Kladenští se dopustili zakázaného uvolnění.

10:50

10:32
    Kokymu se podařilo vyhodit.

09:46
    Střela Adama Klempíře z pravého kruhu se nevešla mezi domácí tyče.

09:10
    Trejbal pak přestál ještě závar u svého brankoviště a pak už domácí vyhodili.

08:55
    Hned po buly přišla střela, kterou vyrazil levým betonem Trejbal.

08:48
    Marek Peroutka – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

08:35
    Nyní už jsou Rytíři kompletní.

08:09
    Kladenské oslabení je poměrně dobré. Nyní se hosté dokonce dostali do útočného pásma.

07:42
    Domácím teď vůbec nevyšlo založení útoku. V přesilovce tak zahráli na zakázané uvolnění.

07:21

06:50
    Šimon Postl zahrál kotouč už ve středním pásmu. Pískán ofsajd domácích.

06:32
    Hostující Kryštof Krása vyfasoval dvě minuty za podrážení. Litvínov bude hrát přesilovku.

05:52
    David Bozseník nahazoval puk na branku od modré čáry. Jeho spoluhráči pak zkoušeli i dorážet, ale puk končí pod Hájkem.

05:13
    Střelu z pravé strany na bližší tyčku ukryl Hájek v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

04:31
    Kladenští vyhráli buly a rychle vyrazili ze svého obranného pásma dopředu. Z levé strany se dostal ke střele Dominik Pytlík a kotouč zkrotil na svém těle Trejbal.

04:21
    Hvizd přišel po zakázaném uvolnění Kladna.

04:05
    Zatím se hraje téměř bez přerušování. Domácí si zatím nevypracovali větší šanci.

02:18
    Na ose hřiště převzal puk Václav Trojna. Ten s ním přejel útočnou modrou a donutil k prvnímu zákroku domácího gólmana Tobiase Trejbala.

01:10
    První akci Kladna táhl Matěj Rambousek. Ten se neprokličkoval až do zakončení.

00:24
    První sekundy patřily Litvínovu. Brankář Kladna Jakub Hájek musel za branku, ale kotouč do bezpečí neodehrál. Rytíři nicméně úvodní atak soupeře ubránili a vyhodili na icing.

00:01

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, J. Winkelhöfer (C), Honzík, Š. Postl, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Danihelka – Raichl (A), Koky (A), Trefný – Kurnat, Vesecký, Vondráček – Bednařík.
    Trenér: Robert Kaše

Rytíři Kladno: J. Hájek (Weber) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Müller, Hausner, Háž – Klempíř, V. Trojna, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – D. Beran I (A), Pěch, T. Kozák – Burger, Valuš.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Žižka – Toman, Janíček.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je se 63 body (27+36) Václav Raichl. Na kladenské straně nasbíral 29 bodů (19+10) Dominik Pytlík.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu pokračuje také dorostenecká Extraliga. V nadstavbové skupině o účast v play-off se utkají Litvínov s Kladnem. Domácí jsou v tabulce třetí a stále tak usilují o jedno ze dvou míst, které by znamenalo účast v osmifinále play-off. Hostující Rytíři se nacházejí na předposledním devátém místě, ovšem na poslední Olomouc mají velký náskok. Jsou tedy hodně blízko k definitivní jistotě záchrany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Bozseník (Koky), 25. Koky (Bednařík, Raichl), 33. M. Peroutka (Bozseník, Trefný), 34. Koky, 48. Raichl (Honzík), 50. Koky (Raichl, Bednařík), 52. Trefný (TS) – 25. T. Kozák (D. Beran I), 53. Pytlík (Rambousek, Borkovec)

Rozhodčí: Žižka – Toman, Janíček