Liberec – Olomouc 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Tábor 6:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:3 (po pr.)
HC Litvínov – Kladno 7:2 (kon.) | Sparta – Poruba 2:3 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 7:2 (kon.)
Přerov – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Jihlava 5:2 (kon.)
Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 02.03.2024, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné sobotní odpoledne z Plzně!

Dnes budeme společně sledovat utkání Extraligy dorostu, ve kterém domácí Škoda Plzeň přivítá na svém ledě mistrovské Oceláře z Třince.

Obě mužstva hrála i včera, Škoda svedla na svém ledě tuhou bitvu s Vítkovicemi, rozhodnout muselo až prodloužení, kde byli úspěšnější Ostravané. Třinec hrál v nedalekým Karlových Varech, kde se mu vůbec nedařilo, Oceláři prohráli vysoko 0:6.

Obě mužstva se v letošní sezóně již jednou potkala, v třinecké Werk Aréně slavili indiánim, kteří zvítězili 4:2.

Dámy a pánové, dnešní utkání začíná hodinu po pravém poledni, přeji příjemnou zábavu.

HC Škoda Plzeň: Houdek (Poustka) – M. Mašek, Kamas, Šulan, Reisnecker, Kocek (C), M. Černý (A), Hanzlík – Slačík, Bělík, Úbl – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Fehér, Křepel.
    Trenér: Michal Straka.

HC Oceláři Třinec: Skácel (Čelko) – Niemczyk, Holub (A), Byrtus, Kaleta, Richter, J. Marek – Švančara (C), Rybnikár, Hrček – Hladoník, Řípa (A), Řehák – Karas, Morcinek, Makula – Blahuta, Spaskin.
    Trenér: Marek Malík.

Rozhodčí: Hucl – Štofa, Deja.

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, utkání začne každým okamžikem. Nechme se překvapit, který z týmu lépe napraví včerejší porážku.

Vše je připraveno, jdeme na zápas. Pro domácí to je poslední duel na domácím ledě v základní části.

00:01

00:10
    Hned po pár vteřinách se puk po nahození nepříjemně odrazil před branku Houdka, který s tím vůbec nepočítal, těžkou situaci ale domácí zvládli bez úhony.

01:26
    Třinec je v úvodu zápasu aktivnějším celkem, hraje se převážné v útočné třetině hostů, avšak Houdek zatím zasahovat nemusel.

01:40
    Až nyní krátce po vyhraném buly pálil René Řehák, Štěpán Houdek byl na svém místě a kotouč vykopl svým betonem.

02:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Jakub Marek – 2 min., podrážení.

02:26
    Hosté se dokázali osvobodit a hrací předmět poslali až za branku Štěpána Houdka.

02:50
    Znovu se Třinci povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry, Plzeňané již rychle spěchají zpět do pásma.

03:20
    První přesilová hru zatím indiánům vůbec nevychází dle představ, ještě se domácí nedostali k jakékoliv střele.

03:40
    První větší možnost v zápase. Jiří Maxa využil podklouznutí hostujícího obránce, čímž se dostal po levé straně až ke gólmanovi, toho ovšem rychlou střelou neprostřelil.

04:03

05:16
    Šimon Bělík si udělal prostor na pravém kruhu, jeho svižný pokus ale dokázal hostující brankář zkrotit a puk míří pro Oceláře do bezpečí.

06:24
    Další snaha domácího celku je zastavena předčasně, čárový rozhodčí si všiml postavení mimo hru.

07:38
    Hosté podnikli rychlý výpad do třetiny, k lepšímu zakončení ale scházela kvalitnější přihrávka před branku.

07:59
    Štěpán Houdek drží ránu od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

08:11
    Třinci nevyšla rozehrávka z vlastní poloviny hřiště, tentokrát se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před brankou Skácela.

08:40
    Jan Hrček dostal přihrávku od zadního mantinelu na hranu brankoviště, proti jasnému gólu byl beton Houdka.

09:48
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu, sledujeme vyrovnaný hokej bez větších šancí. Věřme, že se to brzy zlepší.

10:21
    A už to mohlo být jinak. Skácel pouze vyrazil ránu z levého kruhu, odražený kotouč si našel Matěj Tománek, avšak ani on neprolomil nerozhodný stav.

11:11
    Další nepovedená přihrávka z vlastního pásma, zakázané uvolnění Škodovky, Štěpán Houdek musí být ve svém brankovišti na pozoru.

12:16
    Matyáš Úbl se krásně prokličkoval do útočné třetiny, tam následně vybídl na levém kruhu Davida Slačíka, ten ovšem trefil jen rameno brankáře Třince.

13:01
    Jiří Maxa byl další střelcem, který chtěl vstřelit první branku v utkání, domácí forvard zkusil své štěstí z hranice slotu a puk jen těsně proletěl kolem pravé tyče.

14:02
    5/5
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak to byla fantazie! Daniel Křepel přihrávkou našel za brankou ADAMA FEHÉRA, který nabral puk na hokejku a vykouzlil kličku "michigan". Skácel se kotouče dotkl, přesto mu puk propadl za jeho záda. Asistence: Daniel Křepel.
    Fehér A., Křepel D., Slováček J., Kocek P., Černý M.
    Niemczyk P., Richter A., Marek J., Morcinek F., Makula W.
    14:02 Adam FEHÉR - 1:0

15:16
    Plzeň se nadále tlačí do zakončení a ráda by svůj náskok bleskově zdvojnásobila.

16:15
    Plzeň se rozjela do rychlého přečíslení, na poslední chvíli se ovšem stačili obránci Třince vrátit.

16:58
    David Lukas Holub – 2 min., nedovolené bránění.

17:15
    I druhé oslabení začal Třinec lépe, bleskově se jim povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

17:40
    Modrobílá družina rozložila svůj čtverec v útočné třetině, ovšem nedlouho poté se hosté dostali k puku a ten okamžitě poslali ven z pásma.

18:07
    Přesilové hry zatím nejsou pro Plzeň dárek, ani tentokrát se jim příliš nedaří.

18:58

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:24
    Matyáš Úbl se snažil překvapit Skácela ranou od zadního mantinelu, ten ovšem dával pozor a puk za svá záda nepropustil.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, která nabídla jednu branku. Díky ní vedou domácí indiáni nad Třincem 1:0. Jedinou trefu zaznamenal v patnácté minutě Adam Fehér, který se prezentoval krásnou kličkou "michigan", kdy za hostující brankou nabral puk na hokejku a ten následně poslal pod horní tyčku Skácela.

20:01

20:20
    Druhá třetina byla zahájena plzeňským ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:50
    Marek Šulan dostal puk ideálně proti hokejce, jeho tvrdá rána ovšem šla jen doprostřed brány, kde byl připraven Skácel.

21:40
    Už mohlo být vyrovnáno. Robin Švančara se dostal po chybě v domácí obraně za záda obránců, tváří v tvář Houdkovi ovšem neuspěl, ten jeho bekhendovou kličku vystihl.

22:10
    Jan Hrček byl v další vyložené šanci, když si nabruslil mezi kruhy, jeho rychlý švih ovšem znovu skvěle zlikvidoval Štěpán Houdek.

23:27
    Škoda zahrozila ranou od modré čáry, i Skácel předvedl skvělý zákrok svou lapačkou.

24:05
    David Holub vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus ale nebyl příliš nebezpečný pro Houdka, ten opět podržel svůj tým.

24:48
    Třinec podnikl rychlý brejk čtyř hráčů na dva obránce, rána z mezikruží ovšem v brance neskončila. Oceláři postupně zvyšují svou aktivitu, Plzeň ovšem drží brankář Houdek.

25:10
    Na druhé straně hledal z kraje před brankou Maxa Jana Fodora, ten se snažil dostal puk přes beton do sítě, to se mu ovšem nepodařilo.

25:43
    Trestné střílení pro Oceláře!

25:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Nařízenému trestnému střílení se rozjel MICHAL RYBNIKÁR, ten mezi kruhy rozpohyboval Štěpána Houdka, kterému záhy poslal kotouč mezi betony.
    25:43 Michal RYBNIKÁR - 1:1

26:40
    Škoda se snažil bleskově odpovědět, domácí jsou již nastěhováni v útočné třetině.

27:48
    I hosté se snaží dostat do vedení, proti velkému obratu byl nicméně čárový rozhodčí, který odhalil postavení mimo hru.

28:23
    Tentokrát se puk ocitl na hostující střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:37
    Michal Rybnikár mohl dokonat velký obrat, z levého kruhu ovšem trefil jen hruď plzeňského brankáře.

30:01
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, zatím jsme viděli pouhé dvě branky.

30:30
    Dominick Radim Byrtus byl chvilku sám mezi kruhy, svůj pokus ovšem poslal vysoko nad branku Houdka.

31:00
    Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, kde rovněž pálil obránce, od modré Martin Černý, i Skácel dával pozor a puk zachytil.

31:56
    David Slačík dostal hezkou přihrávku na útočnou modrou čáru, poté byl ale v obležení dvou protihráčů.

32:16
    Štěpán Houdek znovu našel puk ve své rukavici, následně dal možnost svým spoluhráčům vystřídat.

33:08
    Velká možnost Ocelářů! Ti jeli hned ve třech sami na jediného obránce, rána z levého kruhu ovšem vůbec netrefila plzeňskou branku.

33:48
    Slováček pouze nahodil kotouč do pásma a celá plzeňská pětka poté spěchala na střídačku.

34:25
    Dominick Radim Byrtus si zpracoval kotouč na modré, posléze ránou po ledě ale domácího maskovaného muže nepřekonal.

35:19
    Štěpán Houdek si připisuje na svůj účet další povedený zákrok, ránu od pravého mantinelu si našel ve své lapačce.

36:27
    Jan Fodor si najížděl před branku, těžkou přihrávku ovšem nedokázal zpracoval dle svých představ.

36:39
    Další akce Škody je zastavena ofsajdem.

37:07
    Velká skrumáž v plzeňském brankovišti. Hosté všemi způsoby se snažili doslova dotlačit puk do sítě, Houdek chvilku vůbec nevěděl, kde je kotouč, avšak i bez své masky puk udržel před brankovou čárou.

37:37
    Matyáš Úbl čekal na útočné modré na přihrávku, té se dočkal, ovšem rychlý pas vzduchem nedokázal lépe zpracovat, Skácel mohl zůstat v klidu.

38:16
    Jiří Maxa si na modré čáře obhodil obránce Třince, následně svůj samostatný nájezd ovšem neproměnil.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Matěj Tománek na ose hřiště tečoval pokus od modré čáry, Skácel dával pozor a změny letu puku vykopl svým betonem.

40:00

Čtyřicet minut hry je minulostí, po dvou třetinách platí na západě Čech nerozhodný stav 1:1. O ten se postaral ve druhé části Michal Rybnikár, který zužitkoval nařízené trestné střílení. O všem tak rozhodne třetí třetina.

40:01

40:19
    5/5
    Hosté zkraje třetí části obracejí vývoj utkání na svou stranu. Po devatenácti vteřinách nahazoval kotouč na branku Řípa a těsně před Houdkem puk ideálně tečoval ROBIN ŠVANCARA. Asistence: Dominik Řípa, Michal Rybnikár.
    Švančara R., Řípa D., Rybnikár M., Karas A., Holub D.
    Mašek M., Kamas J., Slačík D., Bělík Š., Úbl M.
    40:19 Robin ŠVANČARA - 1:2

41:05
    Škoda je vývojem mírně zaskočená a Třinec je nadále tlačí v útočné třetině.

42:56
    Další zákrok Štěpána Houdka, tentokrát si poradil s ranou od pravého mantinelu.

43:24
    Dominik Řípa byl chvilku sám u levé tyče, hostující útočník mířil na první tyč, tam ovšem nebylo místo pro mravence, natož puk.

43:59
    Skácel drží ve své výstroji pokus od modré čáry, Škoda se tlačí za vyrovnáním.

44:30
    Škoda postupně zvyšuje svůj tlak, Oceláři nyní pouze vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Skácela.

45:20
    Matyáš Úbl dostal přihrávku za obranu, poté byl ale těsně bráněn a vystřelit již nedokázal.

45:33
    5/5
    Oceláři utíkají domácím na rozdíl dvou branek. Řípa našel na ose hřiště volného DAVIDA LUKASE HOLUBA, který se prezentoval rychlým, avšak hlavně přesným, švihem. Asistence: Dominik Řípa, Robin Švancara.
    Holub D., Řípa D., Švančara R., Karas A., Rybnikár M.
    45:33 David Lukas Holub - 1:3

47:25
    Třinec dobře brání střední pásmo, indiáni se vůbec nemohou usadit v útočné třetině.

48:16
    Marek Šulan se prezentoval tvrdou ránou od modré čáry, Skácela byl ovšem na svém stanovišti připraven zasáhnout.

49:38
    Domácím se vůbec nedaří, ve třetí části je Třinec zatím lepším celkem, což podtrhl i dvěma brankami.

50:02
    Dominik Řípa – 2 min., podrážení.

50:16
    Matyáš Úbl vystřelil od modré čáry, Skácel toho moc neviděl, letící puk jen vyrazil, bohužel nikdo z domácích následně kotouč nezasunul do branky.

50:50
    Oceláři vyhazují kotouč přes všechny čáry. Plzeň s další akcí musí začít až od své branky.

51:30
    5/4
    Indiáni využívají početní výhodu a snižují na rozdíl jediné branky. Jan Fodor si zpracoval kotouč na vrcholu pravého kruhu, jeho následný pokus ideálně tečoval JIŘÍ MAXA, Skácel byl tentokrát zcela bezmocný. Asistence: Jan Fodor, Matěj Tománek.
    Maxa J., Fodor J., Tománek M., Fehér A., Reisnecker B.
    Byrtus D., Marek J., Hrček J., Řehák R.
    51:30 Jiří MAXA - 2:3

53:20
    Velká možnost Škodovky na vyrovnání. Na pravém křídle nabral velkou rychlost Matyáš Úbl, který posléze adresoval přihrávku na Davida Slačíka, ten ovšem svatyni Skácela přestřelil.

53:39
    Wiktor Makula – 2 min., podrážení.

54:23
    Hosté se se štěstím dostali k puku a ten vyhodili rychlým výhozem přes všechny čáry.

54:34
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Slováček.

55:07
    4/4
    Indiáni při hře ve čtyřech srovnávají na 3:3. Matyáš Úbl zavezl kotouč do pásma, David Slačík následně našel na pravém kruhu volného obránce JIŘÍHO KAMASE, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: David Slačík, Matyáš Úbl.
    Kamas J., Slačík D., Úbl M., Mašek M.
    Holub D., Hladoník V., Řehák R., Karas A.
    55:07 Jiří KAMAS - 3:3

55:39

56:16
    Třinec se snaží odpovědět, hosté dohrávají zkrácenou přesilovou hru, zatím se indiáni ale dobře brání.

56:34

57:16
    Sledujeme závěr, kdy se snaží obě mužstva rozhodnout o svém vítězství. Nyní operují s kotoučem na hokejce domácí indiáni.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Akce domácího týmu je zastavena ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:58
    Hostující rána od modré čáry byla domácí obranou sražena až mezi padesátku diváků na tribunu.

59:40
    Plzeň se stále tlačí rozhodnout, Matyáš Úbl měl nyní k puku ovšem dál než obránci Třince.

60:00

Šedesát minut hry nerozhodlo, po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení. Ve třetí části si hosté z Třince vypracovali dvoubrankový náskok, čímž to vypadalo na jejich vítězství, ovšem Škoda se dokázal do utkání vrátit. Stejně jako včera tak na západě Čech uvidíme prodloužení.

60:01

60:21
    Puk rychle získali hosté, kteří se s ním snaží na útočné polovině něco vymyslet.

61:06
    Jiří Maxa to vzal v situaci dvou na jednoho na sebe, Skácel jeho pokus nicméně vyrazil svým ramenem nad branku.

61:58
    Matěj Tománek byl chvilku sám před brankou, puk ovšem mu jen těsně minul hokejku.

62:30
    Na druhé straně je akce Ocelářů zastavena postavením mimo hru. Polovina prodloužení je minulostí.

62:50
    Další velká možnost Škodovky. V situaci dvou na jednoho si indiáni dvakrát vyměnili puk, ve finále byl sám před brankářem Úbl, ten ovšem mezeru mezi betony nenašel.

63:25
    3/3
    Je rozhodnuto, černá série Škodovky končí, dnes proti Ocelářům bere dva body. JAN FODOR na modré čáře vypíchl kotouč, rázem jeli domácí dva sami na bránu, Fodor to vzal na sebe a díky skvěle zvládnuté forhendové kličce mohou indiáni slavit po dlouhé době pocit vítězství. Bez asistence.
    Fodor J., Fehér A., Mašek M.
    Holub D., Rybnikár M., Hrček J.
    63:25 Jan FODOR - 4:3

Je dobojováno, Plzeň nakonec dotáhla velký obrat a po prodloužení bere Škoda dva body. Hrdinou prodloužení se stal Jan Fodor, který skvěle proměnil svůj únik. To je ode mě pro dnešek vše, z LOGSPEED CZ Arény se s vámi loučím, mějte se fajn. (15:17:07)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 15. Fehér (Křepel), 52. Maxa (Fodor, Tománek), 56. Kamas (Slačík, Úbl), 64. Fodor – 26. Rybnikár (TS), 41. Švančara (Řípa, Rybnikár), 46. Holub (Řípa, Švančara)

Rozhodčí: Hucl – Štofa, Deja