Olomouc – Litvínov 3:4 (0:3 po s.n.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (1:2 po s.n.)
Kometa Brno – Třinec 3:2 (po pr.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 7:2 (kon.)
Plzeň – Liberec 3:6 (kon.)
po prodl.
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 03.03.2024, 16:30 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 52. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Základní část je za námi! Závěrečné kolo vyjasnilo také složení elitní čtveřice pro čtvrtfinále play-off. Kometa doplňuje Oceláře a po náročném maratonu 52. zápasů si bude moct dovolit na chvíli vydechnout. V Brně jsme dnes viděli kvalitní utkání z obou stran a nyní už se můžeme těšit na blížící se start play-off. Z Brna je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek nedělního včera.

  Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

  Steve Moses (KOM)

  Marko Daňo (TRI) (19:05:49)
   
  Konec zápasu.
   
  61:26
  3/3
  Kometa právě vstřelila branku!
  Je rozhodnuto! Brno si k postupu do čtvrtfinále připíše i první vítězství nad Oceláři v letošní sezoně. Potřebný důraz na brankovišti předvedl TOMÁŠ MARCINKO, který se znovu prosazuje proti svému bývalému klubu a symbolicky ukončuje utkání i základní část pro oba týmy. Asistence: Kristián Pospíšil. Asistence: Kristián Pospíšil.
  Marcinko T., Pospíšil K., Kaňák L.
  Adámek M., Cienciala D., Růžička M.
   
  60:53
  Pospíšil nabral rychlost a z vlastního obranného pásma se rozjel vstříc třinecké brance, v útočné třetině společně s Kaňákem zařídil přečíslení, ale k dokonalosti chybělo přesnější zakončení Pospíšila!
   
  60:25
  Kotouč od vhazování drží Třinečtí, ke střele se dostal Nestrašil, ale branku Furcha z hranice levého kruhu minul.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Základní hrací doba je u konce za nerozhodného stavu, ale v Brně už se slaví. Zisk jednoho bodu v souboji s Oceláři znamená přímý postup Komety do čtvrtfinále play-off. Ve třetí třetině nejprve hosté otočili skóre, když se po přihrávce Růžičky prosadil Andrej Nestrašil. Kometa vyrovnání zaznamenala v přesilové hře, radost domácím fanouškům zařídil Steve Moses. Stav utkání po šedesáti minutách je spravedlivý, uvidíme, který z týmů si v závěru víkendu obstará radost z bonusového bodu navíc.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:15
  Vincour už na jistotu, vyvezl puk do středního pásma a nahodil jej za branku Třince.
   
  58:39
  Hrehorčákův postup zastavil v obranném pásmu Pospíšil a Kometa drží puk v bezpečné vzdálenosti od Furcha.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:28
  Brněnská obrana se teď snaží s maximálním úsilím zamezit vstupu Ocelářů na jejich území. Kometa ví, že do čtverky ji dnes postačí i bodový zisk.
   
  56:37
  Smith vypálil od modré čáry, před Furchem se ještě snažil clonit Dravecký, ale brněnský brankář si i tak poradil a drží brněnské naděje na vítězství.
   
  55:49
  Nadále jsme svědky třinecké aktivity v útočném pásmu, obrana Komety je v pohotovosti.
   
  55:14
  Oceláři se teď zdržují v útočném pásmu, ke střele z ostrého úhlu se dostal Růžička, Furch byl připraven jeho pokusu čelit.
   
  54:22
  Dnešní utkání sleduje 7700 diváků, což je v případě Winning Group Areny vyprodaná kapacita.
   
  54:22
  Byla vyhlášena komerční přestávka.
   
  53:09
  Flek posílal slibnou přihrávku na křídlo Zaťovičovi, tomu ale puk přeskočil čepel hole, a tak se ani teď nemusel brankář Kacetl vzrušovat.
   
  52:45
  Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, obě obrany zabezpečily modré čáry.
  Marken.cz

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 21. Cingel (Zaťovič), 51. Moses (Zbořil), 62. Marcinko (Pospíšil) – 26. Daňo (L. Hudáček), 46. Nestrašil (M. Růžička, Voženílek)


  HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Holland, Kaňák, Moro, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Kollár, Moses – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
  Trenér: Modrý

  HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Šenkeřík, Smith, Nedomlel, Kundrátek, Polášek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – Helewka, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský – Sikora.
  Trenér: Moták

  Rozhodčí: Šindel, Květoň – Zíka, Štěpánek

  Diváci: 7700 (vyprodáno)