Carolina – Winnipeg 3:5 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 5:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 3:1 (kon.) | Buffalo – Vegas 7:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:2 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Boston 5:1 (kon.)
Chicago – Columbus 2:5 (kon.) | Dallas – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (kon.)
Washington – Arizona 2:5 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 5:1 (kon.)

3. Anthony Mantha (WSH) 1+0 (22:25:28)

Máme za sebou zajímavé utkání. Washington dával góly jenom z přesilovek, ale Arizona dokázala Capitals i přes to přehrát. Arizona si z hlavního města Spojených států Amerických odváží dva body za vítězství 5:2. Velký podíl na tom má i český brankář Karel Vejmelka.

59:39 Nick SCHMALTZ - 2:5

59:39
    5/6
    Arizona právě vstřelila branku!
    Crouse vypíchl puk na obranné modré čáře a společně s NICKEM SCHMALZEM spolu ujeli. Právě druhý zmiňovaný vymetl prázdnou branku.
    Asistence: Lawson Crouse
    Schmaltz N., Crouse L., Hayton B., Durzi S., Stecher T.
    Strome D., Mantha A., Wilson T., Ovečkin A., Pacioretty M., Carlson J.

59:32
    Washington si vzal timeout.

59:32
    Arizona teď zkusila trefil prázdnou branku přes celé hřiště, to jim nevyšlo a píská se zakázané uvlonění.

58:56

58:15
    Washington to zkouší ze všech pozic, Vejmelka je ale k nepřekonání.

57:42
    Carlson se dostal ke střele z levého kruhu, jeho jedovku chytil Vejmelka.

57:39
    Arizona si bere oddechový čas.

57:39
    Prázdná branka Washingtonu, domácí to zkouší v šesti.

57:35
    Manthovu střelu od modré má Vejmelka na betonech.

56:57
    Washingtonu se teď nabízí exkluzivní šance na to alespoň snížit, pokud ne vyrovnat. Tři minuty před koncem ztrácí Capitals dvě branky, ale hrajou přesilovku a k tomu se vybízí odvolat brankáře.

56:56
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Barrett Hayton – 2 min., držení.

56:17
    Icing na straně hostů.

54:50
    Valimakiho střela od modré s příklepem ani k brance nedoletěla.

50:38
    Cooleho lehké nahození má Lindgren v lapačce.

49:46
    Hayton se opřel do střely z mezikruží a tato rychlá střela skončila na tyči.

48:50
    Nepřesná přihrávka Washingtonu znamená zakázané uvolnění.

47:52
    Vejmelka si zahrál hokejkou, pomohl s rozehrávkou.

46:58
    Zakázané uvolnění domácích.

46:50
    V útočném pásmu se teď na chvíli ohřála taky Arizona.

44:54
    Zakázané uvolnění Arizony.

44:10
    Arizona je teď pod obrovským tlakem.

42:50
    Durziho střelu od modré dorážel před bránou Crouse, Lindgren ale do prázdné branky natáhl lapačku.

42:40
    Durziho střela od modré zblokována.
    40:10 Anthony MANTHA - 2:4

40:10
    5/4
    Washington právě vstřelil branku!
    ANTHONY MANTHA dramatizuje zápas! Využitá přesilovka z karej třetiny navrací Capitals do zápasu. Mantha se napřáhl na vrcholku pravého kruhu a vyslal ránu jako z kanónu do branky Vejmelky.
    Asistence: Dylan Strome
    Mantha A., Strome D., Lapierre H., Ovečkin A., Carlson J.
    Kerfoot A., Crouse L., Dumba M., Moser J.

40:01

Druhá třetina nabídla celkem 4 góly. Hosté vedou v zápase díky díky dobrým přesilovkám, které vyžili dvě a díky brankáře Karla Vejmelky, který toho v druhé třetině hodně pochytal. Třetí třetinu začnou domácí v přesilovce. První možnost, jak se zpátky dostat do zápasu.

40:00

39:51
    Michael Kesselring – 2 min., držení.
    38:01 Dylan GUENTHER - 1:4

38:01
    5/4
    DYLAN GUETHER přidává svůj třetí dnešní bod a čtvrtý gól Arizony!
    Asistence: Matias Maccelli, Sean Durzi
    Guenther D., Maccelli M., Hayton B., Schmaltz N., Durzi S.
    McMichael C., Malenstyn B., Jensen N., Carlson J.

37:40
    Tom Wilson – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

36:58

36:34

34:59
    Poprvé dneska uvidíme na ledě hru 4 na 4.

34:58
    Dylan Guenther – 2 min., podrážení.

34:32
    John Carlson – 2 min., nesportovní chování.

34:22
    Kesselring se protahoval přes obranu domácích, Jensen ho ale zastavil.

33:36
    Hayton byl napomenut při vhazování. Vyůstilo to až ve změnu, Kerffot nahradil svého spoluhráče.

32:40
    Arizona teď po ubráněném oslabení tlačí na pilu.

32:16

31:55
    Washingtonu se nedaří založit přesilovku, opět začínají od vlastní svatyně.

31:12
    Vhazování po pravici Lindgrena.

30:16
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michael Carcone.

30:15
    Domácí v plném počtu. Milano se vrátil na led.

29:15
    Washingtonu se daří vyhazovat puky ven, jsme v polovině trestu.

28:28
    Vejmelka zastavil puk a pomohl s rozehrávkou.

28:15
    Sonny Milano – 2 min., držení hole.

27:57
    26:45 Michael KESSELRING - 1:3

26:45
    5/5
    MICHAEL KESSELRING dostal výbornou přihrávku od O'Briena na pravý kruh a přesnou střelou na Lindgrenovu lapačku navrátil Arizoně dvoubrankový náskok.
    Asistence: Liam O'Brien, Juuso Valimaki
    Kesselring M., O'Brien L., McBain J., Carcone M., Välimäki J.
    Lapierre H., Aube-Kubel N., Malenstyn B., Alexejev A., van Riemsdyk T.
    26:02 Sonny MILANO - 1:2

26:02
    5/4
    Ovechkin viděl před bránou úplně volného SONNYHO MILANA a jeho precizní teč skončila pod horní tyčkou Vejmelkovi branky. Washington je opět v zápase.
    Asistence: Alexander Ovechkin, Rasmus Sandin
    Milano S., Ovečkin A., McMichael C., Pacioretty M., Sandin R.
    Kerfoot A., Crouse L., Durzi S., Stecher T.

24:32
    Logan Cooley – 2 min., podrážení.
    24:06 Jason ZUCKER - 0:2

24:06
    5/4
    Maccelli vybojoval puk u pravého mantinelu. Schmaltz, kterému přihrál, nahrával na opačnou stranu pásma na Guthera. Ten mohl střílet, našel ale úplně volného JASONA ZUCKERA a ten zametl puk za bezmocného Lindgrena.
    Asistence: Dylan Guether, Nick Schmaltz
    Zucker J., Guenther D., Schmaltz N., Maccelli M., Durzi S.
    Protas A., McMichael C., Jensen N., van Riemsdyk T.

23:21
    Po řadě přihrávek v řadě pálil z mezikruží Schmaltz, trefil tyčku.

22:44
    Guenther pálil z pravého kruhu z jedničky, Lindgren se stihl přemístit a najít puk na hrudi.

22:35
    Lindgren zasahuje lapačkou.

22:24
    Rasmus Sandin – 2 min., podrážení.

20:52
    Ovechkin ujížděl sám na Vejmelku, bekhendový blafák mu bývalý brněnský brankář přečetl.

20:01

Sledovali jsme zajímavou první třetinu. Prvních pět minut byli aktivnější domácí, hosté ale poté převzali iniciativu zápasu a i díky dobře postavenému Loganu Cooleymu vedou po úvodní třetině 1:0.

20:00

19:02
    Střelu Karfoota, která pálil z první, chytil Lindgren.

18:23
    Arizona dostala puk do brány! Rozhodčí ale okamžitě věděl, že gól neuzná. Důvodem byl kontakt mezi Haytonem a Lindgrenem. Hayton znemožnil Lindgrenovi chytat.

17:35

16:54
    Washington se dobře prodral do pásma, to ale neudržel a tak akci zakládá opět zpoza vlastní branky.

16:28
    Střelu domácích zneškodnil Vejmelka lapačkou.

15:35
    I Washington si zahraje početní výhodu. Úspěšnost domácích v přesilovkách je podprůměrná, 18,4%. Arizona bude bránit, jejich oslabení má procento úspěšnosti 77?9%.

15:34
    Nick Bjugstad – 2 min., podrážení.

14:55

12:44

12:10
    Arizona usazena v útočném pásmu, stále kombinuje.

11:05
    Teď dobrá střela Guethera, Lindgren ale ramenem vytěsnil střelu, která šla do růžku.

10:43
    Arizona si zahraje přesilovku potom, co fauloval Carlson. Arizona má lehce nadprůměrné přesilovky s úspěšností 22,3%. Na druhé straně Washington má úspěšnost oslabení "pouze" 79,8%. Uvidíme, jak toto nakonec skončí.

10:43
    John Carlson – 2 min., hákování.

09:32
    Arizona zavřela Washington v pásmu, ten se osvobodil vyhozením puku do středního pásma.
    07:33 Logan COOLEY - 0:1

07:33
    5/5
    LOGAN COOLEY dostal výbornou přihrávku od Guethera na modrou za obranu a svůj samostatný únik přiměnil střelou na lapačku.
    Asistence: Dylan Guether, Jason Zucker
    Cooley L., Guenther D., Zucker J., Kesselring M., Durzi S.
    Protas A., McMichael C., Mantha A., Jensen N., Edmundson J.

06:47
    Buly vyhrál Hayton.

06:46
    Lindgren přerušuje hru, čeká nás komerční přestávka.

06:27
    Maccelli se dostával do dobré pozice, Lindgren bezchybný.

05:45
    Mantha se teď protáhl celou Arizonskou obranou, dostal se až do zakončení, jeho střelu Vejmelka levým betonem vyrazil.

04:58
    Lindgren přerušuje hru, vhazuje se po jeho pravici.

04:36

03:32
    Od modré nahazoval Ovechkin, jeho nahození bylo ztečováno do ochranné sítě. Vhazování popravci Vejmelky.

03:17
    Střela Manthy šla mimo.

02:40
    Alexeyev nahazuje od modré čáry do rohu.

01:25
    Střela Milana z levého kruhu na vyrážečku Vejmelky, ten střelu vyrazil.

00:18
    Brzké zakázané uvolnění Arizony.

00:01

Druhé setkání těchto dvou soupeřů se odehraje v Capital One Arena, kde dneska přijede Arizona. První utkání proběhlo 6. 12. 2023 v Arizoně. Tehdy domácí Coyotes vyhráli drtivým rozdílem 6:0. Třemi asistencemi dopomohli k vítězství Kerfoot a Keller. Dva góly zaznamenal Nick Schmaltz.

Českoslovenští hráči:
    Karel Vejmelka (ARI):
    U Coyotes působí spíše jako dvojka za Connorem Ingramem. I tak si v této sezóně stihl připsat 27 zápasů (7 výher a 1 čisté konto). Úspěšnost zákroků má na 89% a 3,59 GAA. (inkasované góly na zápas)

Martin Fehérváry (WSH):
    V této sezóně má o 20 zápasů více než Vejmelka. Když hrál, působil jako první levý bek vedle Johna Carlsona. Vedle něj stihl získat 12 bodů (2+10). Bohužel má zranění v dolní časti těla a tak se jeho nasazení zdá nereálné.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Farmačka

Branky a nahrávky: 27. Milano (Ovečkin, Sandin), 41. Mantha (D. Strome) – 8. L. Cooley (Guenther, Zucker), 25. Zucker (Guenther, Schmaltz), 27. Kesselring (O'Brien, Välimäki), 39. Guenther (Maccelli, Durzi), 60. Schmaltz (Crouse)

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Sandin, Carlson (A), Edmundson, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin (C), Lapierre, Wilson (A) – Pacioretty, D. Strome, Milano – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Sgarbossa, Aube-Kubel.
    Trenér: Spencer Carbery

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, Stecher – Kerfoot (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Zucker, L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Chmielewski, Brenk – Gawryletz, Nansen

Diváci: 18 573