Nominační tisková konference reprezentace U21 | (kon.) | | | Nominační TK fotbalové reprezentace | (kon.) |
Los čtvrtfinále a semifinále Ligy mistrů | (kon.) | | | Los čtvrtfinále a semifinále Evropské ligy | (kon.) |
Los čtvrtfinále a semifinále Konferenční ligy | (kon.) |
Sprint mužů 10 km, Canmore | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) |
Kvalifikace lety HS240, Vikersund | Vítěz: P. Prevc (SLO) (kon.) |
konec
SP - Sprint mužů 10 km, Canmore
Vítěz: J. T. Bø (NOR)
Karel Jedlička
Konečné výsledky
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:37,0
- 2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:02,7 (1)
- 3. Tarjei Bø (NOR) +1:04,2 (1)
- 4. Emilien Jacquelin (FRA) +1:12,2 (1)
- 5. Johan-Olav Botn (NOR) +1:13,2
- 6. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:16,3 (1)
- 7. Eric Perrot (FRA) +1:20,4
- 8. Johannes Kühn (GER) +1:20,4 (1)
- 9. Danilo Riethmüller (GER) +1:22,4 (1)
- 10. Dmytro Pidručnyj (UKR) +1:28,5
- 11. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) +1:35,2 (2)
- 12. Philipp Nawrath (GER) +1:49,1 (3)
- 13. Lukas Hofer (ITA) +1:51,5 (3)
- 14. Jesper Nelin (SWE) +1:52,0 (1)
- 15. Tero Seppälä (FIN) +1:52,6 (1)
- 16. Justus Strelow (GER) +1:53,1 (1)
- 17. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:00,7 (2)
- 18. Roman Rees (GER) +2:01,5 (1)
- 19. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) +2:03,7 (1)
- 20. Philipp Horn (GER) +2:07,8 (3)
- 21. Jakov Fak (SLO) +2:17,0 (2)
- 22. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:24,4 (1)
- 23. Benedikt Doll (GER) +2:25,6 (4)
- 24. Elia Zeni (ITA) +2:31,0
- 25. Jeremy Finello (SUI) +2:31,2 (2)
- 26. Lovro Planko (SLO) +2:35,2 (1)
- 27. Vebjørn Sørum (NOR) +2:38,1 (2)
- 28. Campbell Wright (USA) +2:38,2 (3)
- 29. Simon Eder (AUT) +2:38,2 (1)
- 30. Otto Invenius (FIN) +2:38,3 (2)
- 31. Endre Strømsheim (NOR) +2:42,7 (1)
- 32. Vladislav Kirejev (KAZ) +2:44,4 (2)
- 33. Michal Krčmář (CZE) +2:48,1 (2)
- 34. Alexandr Muchin (KAZ) +2:49,7 (1)
- 35. Fabien Claude (FRA) +2:50,5 (1)
- 36. Jake Brown (USA) +2:52,5 (1)
- 37. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:53,6 (2)
- 38. Viktor Brandt (SWE) +2:53,6 (2)
- 39. Jonáš Mareček (CZE) +2:54,5
- 40. David Komatz (AUT) +2:56,3
- 56. Vítězslav Hornig (CZE) +3:19,3
- 61. Mikuláš Karlík (CZE) +3:28,1 (2)
- 80. Tomáš Sklenárik (SVK) +4:44,8 (4)
- 94. Damián Cesnek (SVK) +5:49,1 (4)
Pořadí SP
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 1082 b
- 2. Tarjei Bø (NOR) 990 b
- 3. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 851 b
- 4. Sturla Holm Lægreid (NOR) 828 b
- 5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 756 b
- 6. Endre Strømsheim (NOR) 677 b
- 7. Emilien Jacquelin (FRA) 602 b
- 8. Tommaso Giacomel (ITA) 598 b
- 9. Sebastian Samuelsson (SWE) 592 b
- 10. Johannes Kühn (GER) 590 b
- 28. Michal Krčmář (CZE) 235 b
- 54. Jakub Štvrtecký (CZE) 44 b
- 64. Jonáš Mareček (CZE) 30 b
- 74. Adam Václavík (CZE) 15 b
- 85. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
- 91. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
- 93. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
Pořadí disciplíny
- 1. Tarjei Bø (NOR) 384 b
- 2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 324 b
- 3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 302 b
- 4. Benedikt Doll (GER) 301 b
- 5. Tommaso Giacomel (ITA) 282 b
- 6. Philipp Nawrath (GER) 259 b
- 7. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 245 b
- 8. Johannes Kühn (GER) 244 b
- 9. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 241 b
- 10. Sebastian Samuelsson (SWE) 241 b
- 30. Michal Krčmář (CZE) 81 b
- 48. Jakub Štvrtecký (CZE) 29 b
- 63. Adam Václavík (CZE) 8 b
- 72. Jonáš Mareček (CZE) 2 b
- 78. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 992 b
2. Tarjei Bø (NOR) 930 b
3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 828 b
4. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 821 b
5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 734 b
6. Endre Strømsheim (NOR) 667 b
7. Martin Ponsiluoma (SWE) 584 b
8. Benedikt Doll (GER) 570 b
9. Johannes Kühn (GER) 554 b
10. Sebastian Samuelsson (SWE) 552 b
27. Michal Krčmář (CZE) 227 b
56. Jakub Štvrtecký (CZE) 40 b
61. Jonáš Mareček (CZE) 28 b
73. Adam Václavík (CZE) 15 b
84. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
90. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
92. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
1. Tarjei Bø (NOR) 324 b
2. Sturla Holm Lægreid (NOR) 302 b
3. Benedikt Doll (GER) 283 b
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) 234 b
5. Philipp Nawrath (GER) 230 b
6. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 219 b
7. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 215 b
8. Endre Strømsheim (NOR) 214 b
9. Johannes Kühn (GER) 208 b
10. Tommaso Giacomel (ITA) 207 b
29. Michal Krčmář (CZE) 73 b
47. Jakub Štvrtecký (CZE) 25 b
62. Adam Václavík (CZE) 8 b
75. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
Biatlonový král posledních let Johannes Thingnes Bø už je i bez teoretické šance na obhajobu. Může se ovšem může především s ohledem na zítřejší stíhačku výrazně přiblížit cennějšímu a již pátému velkému glóbu za celkové vítězství.
1. Quentin Fillon Maillet (FRA)
2. Adam Runnalls (CAN)
3. Florent Claude (BEL)
4. Jakub Štvrtecký (CZE)
5. Eric Perrot (FRA)
6. Alexandr Muchin (KAZ)
7. Justus Strelow (GER)
8. Lukas Hofer (ITA)
9. Johannes Kühn (GER)
10. David Komatz (AUT)
11. Timofej Lapšin (KOR)
12. Campbell Wright (USA)
13. Artěm Pryma (UKR)
14. Martin Ponsiluoma (SWE)
15. Niklas Hartweg (SUI)
16. Tarjei Bø (NOR)
17. Vladimir Iliev (BUL)
18. Tommaso Giacomel (ITA)
19. Dmytro Pidručnyj (UKR)
20. Benedikt Doll (GER)
21. Jakov Fak (SLO)
22. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
23. Vytautas Strolia (LTU)
24. Sturla Holm Lægreid (NOR)
25. Simon Eder (AUT)
26. George Marian Coltea (ROU)
27. Sebastian Samuelsson (SWE)
28. Rene Zahkna (EST)
29. Emilien Jacquelin (FRA)
30. Otto Invenius (FIN)
31. Johannes Thingnes Bø (NOR)
32. Jesper Nelin (SWE)
33. Michal Krčmář (CZE)
34. Sebastian Stalder (SUI)
35. Magnus Oberhauser (AUT)
36. Johannes Dale-Skjevdal (NOR)
37. Sean Doherty (USA)
38. Jonáš Mareček (CZE)
39. Fabien Claude (FRA)
40. Dmitrij Šamajev (ROU)
41. Anton Ivarsson (SWE)
42. Endre Strømsheim (NOR)
43. Vladislav Kirejev (KAZ)
44. Renars Birkentals (LAT)
45. Didier Bionaz (ITA)
46. Anton Dudčenko (UKR)
47. Kristo Siimer (EST)
48. Philipp Nawrath (GER)
49. Tero Seppälä (FIN)
50. Philipp Horn (GER)
51. Thierry Langer (BEL)
52. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)
53. Joscha Burkhalter (SUI)
54. Lovro Planko (SLO)
55. George Buta (ROU)
56. Maksim Fomin (LTU)
57. Vebjørn Sørum (NOR)
58. Tomas Kaukenas (LTU)
59. Jeremy Finello (SUI)
60. Christian Gow (CAN)
61. Heikki Laitinen (FIN)
62. Asset Djussenov (KAZ)
63. Elia Zeni (ITA)
64. Zachary Connelly (CAN)
65. Jan Guńka (POL)
66. Vitalij Mandzyn (UKR)
67. Dominik Unterweger (AUT)
68. Antonin Guigonnat (FRA)
69. Jake Brown (USA)
70. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
71. Roman Rees (GER)
72. Jakob Kulbin (EST)
73. Miha Dovžan (SLO)
74. Marek Mackels (BEL)
75. Alexander Starodubec (KOR)
76. Konrad Badacz (POL)
77. Mikuláš Karlík (CZE)
78. Viktor Brandt (SWE)
79. Marcus Bolin Webb (GBR)
80. Tomáš Sklenárik (SVK)
81. Blagoj Todev (BUL)
82. Peppe Femling (SWE)
83. Vítězslav Hornig (CZE)
84. Oscar Lombardot (FRA)
85. Raido Ränkel (EST)
86. Gion Stalder (SUI)
87. Anton Vidmar (SLO)
88. Kacper Guńka (POL)
89. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
90. Logan Pletz (CAN)
91. Patrick Braunhofer (ITA)
92. Cornel Puchianu (ROU)
93. Vincent Bonacci (USA)
94. Patrick Jakob (AUT)
95. Taras Lesjuk (UKR)
96. Anton Sinapov (BUL)
97. Danilo Riethmüller (GER)
98. Marcin Zawól (POL)
99. Damián Cesnek (SVK)
100. Johan-Olav Botn (NOR)
101. Jokubas Mackine (LTU)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 8:18,9
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +7,1
3. Emilien Jacquelin (FRA) +10,1
4. Tommaso Giacomel (ITA) +16,0
5. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +21,2
6. Johannes Kühn (GER) +21,5
7. Tarjei Bø (NOR) +22,3
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:37,0
2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:02,7 (1)
3. Tarjei Bø (NOR) +1:04,2 (1)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +1:12,2 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:16,3 (1)
6. Eric Perrot (FRA) +1:20,4
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:37,0
2. Tommaso Giacomel (ITA) +1:02,7 (1)
3. Tarjei Bø (NOR) +1:04,2 (1)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +1:12,2 (1)
5. Johan-Olav Botn (NOR) +1:13,2
6. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:16,3 (1)
7. Eric Perrot (FRA) +1:20,4
7. Johannes Kühn (GER) +1:20,4 (1)
9. Danilo Riethmüller (GER) +1:22,4 (1)
10. Dmytro Pidručnyj (UKR) +1:28,5
11. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) +1:35,2 (2)
12. Philipp Nawrath (GER) +1:49,1 (3)
13. Lukas Hofer (ITA) +1:51,5 (3)
14. Jesper Nelin (SWE) +1:52,0 (1)
15. Tero Seppälä (FIN) +1:52,6 (1)
16. Justus Strelow (GER) +1:53,1 (1)
17. Quentin Fillon Maillet (FRA) +2:00,7 (2)
18. Roman Rees (GER) +2:01,5 (1)
19. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) +2:03,7 (1)
20. Philipp Horn (GER) +2:07,8 (3)
21. Jakov Fak (SLO) +2:17,0 (2)
22. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:24,4 (1)
23. Benedikt Doll (GER) +2:25,6 (4)
24. Elia Zeni (ITA) +2:31,0
25. Jeremy Finello (SUI) +2:31,2 (2)
26. Lovro Planko (SLO) +2:35,2 (1)
27. Vebjørn Sørum (NOR) +2:38,1 (2)
28. Campbell Wright (USA) +2:38,2 (3)
28. Simon Eder (AUT) +2:38,2 (1)
30. Otto Invenius (FIN) +2:38,3 (2)
31. Endre Strømsheim (NOR) +2:42,7 (1)
32. Vladislav Kirejev (KAZ) +2:44,4 (2)
33. Michal Krčmář (CZE) +2:48,1 (2)
34. Alexandr Muchin (KAZ) +2:49,7 (1)
35. Fabien Claude (FRA) +2:50,5 (1)
36. Jake Brown (USA) +2:52,5 (1)
37. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:53,6 (2)
37. Viktor Brandt (SWE) +2:53,6 (2)
39. Jonáš Mareček (CZE) +2:54,5
40. David Komatz (AUT) +2:56,3
...
56. Vítězslav Hornig (CZE) +3:19,3
61. Mikuláš Karlík (CZE) +3:28,1 (2)
80. Tomáš Sklenárik (SVK) +4:44,8 (4)
94. Damián Cesnek (SVK) +5:49,1 (4)
Zisk malého křišťálového glóbu slaví jeho starší bratr a druhý nejrychlejší běžec (+33,9) Tarjei, který se skvělým závěrečným kolem posunul z osmého místa na bronzový stupínek.
Mezi oba bratry se zařadil Ital Giacomel. Jeho krajan Hofer byl mimo sourozence Bøovy nejrychlejší běžecky, ale tři trestná kola ho srazila na 13. místo.
Závod měl krásnou zápletku, kromě suverénního vítěze dělilo dalších osm biatlonistů po poslední střelbě jen 14 vteřin a rozhodovaly až opravdu poslední stovky metrů, v nichž se ukázalo, kdo si schoval jaký rezervoár sil. Stříbro mohl vybojovat mladý Nor Botn, ale v posledním kole se propadl až na páté místo za Francouze Jacquelina.
Naopak zbylí dva adepti na malý glóbus dnešní závod pokazili, loučící se Němec Doll skončil po čtyřech chybách třiadvacátý a Nor Lægreid dokonce se stejným střeleckým skóre ani nebodoval.
1. Tarjei Bø (NOR) 384 b
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 324 b
3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 302 b
4. Benedikt Doll (GER) 301 b
5. Tommaso Giacomel (ITA) 282 b
6. Philipp Nawrath (GER) 259 b
7. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 245 b
8. Johannes Kühn (GER) 244 b
9. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 241 b
10. Sebastian Samuelsson (SWE) 241 b
...
30. Michal Krčmář (CZE) 81 b
48. Jakub Štvrtecký (CZE) 29 b
63. Adam Václavík (CZE) 8 b
72. Jonáš Mareček (CZE) 2 b
78. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 1082 b
2. Tarjei Bø (NOR) 990 b
3. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 851 b
4. Sturla Holm Lægreid (NOR) 828 b
5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 756 b
6. Endre Strømsheim (NOR) 677 b
7. Emilien Jacquelin (FRA) 602 b
8. Tommaso Giacomel (ITA) 598 b
9. Sebastian Samuelsson (SWE) 592 b
10. Johannes Kühn (GER) 590 b
...
28. Michal Krčmář (CZE) 235 b
54. Jakub Štvrtecký (CZE) 44 b
64. Jonáš Mareček (CZE) 30 b
74. Adam Václavík (CZE) 15 b
85. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
91. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
93. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b (19:21:10)