Gruzie – Lucembursko 2:0 (kon.) | Bosna – Ukrajina 1:2 (kon.) | Izrael – Island 1:4 (kon.)
Polsko – Estonsko 5:1 (kon.) | Řecko – Kazachstán 5:0 (kon.) | Wales – Finsko 4:1 (kon.)
Polsko
5:1 (1:0)
Estonsko
Čtvrtek 21.03.2024, 20:45 • Národní stadion, Varšava • Kvalifikace ME • Baráž

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (22:44:40)

Bíločervené nyní čeká finále proti Walesu, které se bude hrát příští úterý v Cardiffu. Vítězný tým si získá jednu z posledních tří vstupenek na Mistrovství Evropy.

Inu, co k tomu dodat... Polsko dnes večer ve Varšavě jasně splnilo papírové předpoklady, s výjimkou jednoho defenzivního zaváhání podalo skvělý výkon a jeden z nejslabších celků v Evropě porazilo jasně 5:1. Seveřané se navzdory oslabení aspoň částečně drželi ve hře takřka sedmdesát minut, než jim definitivně došly síly a domácí utekli do výraznějšího vedení. Poslední minuty utkání pak už byly jen pouhopouhou formalitou.

Držení míče: 85 % : 15 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 8:0. Rohy: 17:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:8.

90+1

90+1
    Buksa byl přistižen v ofsajdu, Hein bude za malou chvíli odkopávat míč pryč od své brány.

90
    Stejně jako v úvodní půli se nastavuje jen minuta.

89
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, moc zajímavých věcí už ve Varšavě nejspíš neuvidíme. Nastavení bude nejspíš velmi krátké, možná jen dvě tři minuty.

87
    Rozhodčí zastavuje hru po souboje Bednareka a Klavana, domácí budou rozehrávat na středu hřiště.

86
    Dění se na chvilku přesunulo zpět ke Szczęsnému, první hostující rohový kop ale šanci nepřinesl.

85
    Málem se urodil bíločervený zásah číslo šest! Z bezprostřední blízkosti brány zkusil štěstí Buksa, jehož projektil zamířil těsně vedle bližší tyče!

84
    Zajímavý pohled nabízí statistika zkompletovaných přihrávek, Polsko jich totiž má na kontě skoro desetkrát víc než Estonsko: 631 ku pouhým 71.

83
    Další domácí centr na úrodnou půdu nepadl, míč si ve vápně pohlídal jeden z hostujících borců.

82
    Střídání v týmu Estonsko:
    ze hřiště odchází Markus Soomets, přichází Mihkel Ainsalu.

81
    Dění se po divoké pasáži posledních minut výrazně uklidnilo, Estoncům se nedaří soky oddělit od míče.

80
    Bíločervení raději neponechávají nic náhodě a znovu přesunuli hru k Heinovi, brzy budou kopat roh.
    78. Martin VETKAL - 5:1

78
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Důvod k radosti mají vzápětí také hosté, kteří nachytali domácí obranu na švestkách a z její nepozornosti vytěžili čestný zásah! Soomets ze strany prostrčil míč do šestnáctky na takřka nestřeženého MARTINA VETKALA, který bez váhání zakončil za Szczęsného. Polský gólman se na zadáky před ním pochopitelně zlobí – 5:1!

Vojtěch Martinek

Branky: 22. Frankowski (Piotrowski), 50. Zieliński (Zalewski), 70. Piotrowski (Lewandowski), 74. Mets (vla.), 76. S. Szymański – 78. Vetkal (Soomets)

Karty:   60. Puchacz (POL) – 15. Paskotši (EST)   27. Paskotši (EST)

Polsko: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski (46. Cash, 56. Puchacz), Zieliński (73. S. Szymański), Slisz, Piotrowski (73. Moder), Zalewski – Świderski (73. Buksa), Lewandowski (C).
    Náhradníci: Skorupski, Bułka – Grosicki, Romanczuk, Bochniewicz, Salamon, Piątek.

Trenér: Michał Probierz.

Estonsko: Hein – Klavan, J. Tamm, Mets (C) – Paskotši, Kallaste (67. Pikk), Soomets (82. Ainsalu), Vetkal – A. Tamm (31. Hussar), Palumets (67. Poom) – Jürgens (67. Lepik).
    Náhradníci: Igonen, Vallner – Kuusk, Laur, Anier, Tõugjas, Siňavskij.

Trenér: Thomas Häberli (SUI).

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (SVN).