Gruzie – Lucembursko 2:0 (kon.) | Bosna – Ukrajina 1:2 (kon.) | Izrael – Island 1:4 (kon.)
Polsko – Estonsko 5:1 (kon.) | Řecko – Kazachstán 5:0 (kon.) | Wales – Finsko 4:1 (kon.)
Wales
4:1 (2:1)
Finsko
Čtvrtek 21.03.2024, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff. • Kvalifikace ME • Baráž

Děkuji za pozornost, přeji pěkný zbytek večera a všem Radkům vše nejlepší k svátku! (23:48:04)

Fauly: 16:12

Finské naděje na účast na letošním EURU v Německu se rozplynuly. Wales je v tomto zápase jasně přehrál, k čemuž udělal první krok již ve 3. minutě utkání. Ve 38. minutě zvýšil parádním přímým kopem Neco Williams, na což ještě v první půli zareagoval snížením Teemu Pukki. Druhý poločas ovšem také začal brankou Walesu, která sebrala Finům vítr z plachet, ke konci ještě upravil skóre po samostatném nájezdu Daniel James. Finové tedy na evropském šampionátu působit nebudou, avšak Wales ještě také nemá vyhráno. V úterý bude muset porazit Poláky, kteří dnes v souběžně hraném duelu vyhráli 5:1 nad Estonskem.

90+6

90+6
    Finové se ještě stihli dotlačit do zřejmě poslední šance, na Källmanovu přízemní nabídku ale před bránou těsně nedosáhl Oliver Antman.

90+5
    Žlutou kartu ještě dostává Kieffer Moore, jenž ve výskoku zasáhl rukou do hlavy Tenha. Nejednalo se však o nic úmyslného.

90+4
    Domácí se zase přesouvají na polovinu Finska, už opravdu o nic zásadního nejde.

90+3
    Joe Rodon ani v posledních minutách ve vlastní šestnáctce nepolevuje, nakopnutý balón tělem pokryl, aby se dostal až za koncovou čáru.

90+2
    Díky rychlému Danielu Jamesovi si domácí v nastaveném čase užívají hru s míčem na útočné polovině, kde se ještě snaží vymyslet něco pohledného pro diváky.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu Wales:
    ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Nathan Broadhead.

89
    Utkání se pouze dohrává, Velšané sice nechávají soupeře hrát, ale svou obranu mají zajištěnou.

88
    Hosté se ještě snaží o rychlou kombinaci na útočné polovině, avšak teď už je příliš pozdě.

87
    Střídání v týmu Finsko:
    ze hřiště odchází Nikolai Alho, přichází Ilmari Niskanen.
    86. Daniel JAMES - 4:1

86
    Wales právě vstřelil branku!
    Miro Tenho měl spoustu času na zpracování nepovedeného nákopu od soupeře, jenže mu míč utekl a ukradl ho DANIEL JAMES. Ten si v pohodě doběhl až k bráně, oběhl bezmocného Hrádeckého a definitivně poslal Velšany do posledního kola kvalifikace.

85
    Hosté sice drží balón, ale už je vidět, že nemají dostatečnou motivaci na to, aby se ještě pokusili se zápasem něco udělat.

84
    Namísto jakékoli šance Finska přišel nebezpečný protiútok Walesu zakončený technickou střelou z hranice šestnáctky. Hrádecký ji těsně chytil před dalším nabíhajícím Velšanem.

83
    Hosté kombinují kolem půlící čáry, ale zjevně si nevědí s míčem proti zatažené obraně rady.

Ondřej Mikušek

Branky: 3. Brooks, 38. Williams (Wilson), 47. Johnson (Brooks), 86. D. James – 45. Pukki (Pohjanpalo)

Karty:   54. J. James (WAL), 65. Wilson (WAL), 74. Mepham (WAL), 90+5. Moore (WAL) – 22. Lod (FIN), 50. Tenho (FIN), 69. Haakans (FIN)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:12.
    Wales: Ward – Mepham, Rodon, B. Davies (C) – Roberts, Ampadu, J. James, Williams – Brooks (60. Moore), Wilson (90. Broadhead) – Johnson (73. D. James).
    Náhradníci: Hennessey, King – Fox, Ramsey, Sheehan, Savage, Dasilva, Matondo, Cullen.

Trenér: Robert Page.

Finsko: Hrádecký (C) – Alho (87. Niskanen), Tenho, Ivanov, Peltola – Kamara, Schüller (73. Kairinen), Pohjanpalo (78. Källman) – Lod (73. Antman), Pukki (78. F. Jensen), Haakans.
    Náhradníci: Sinisalo, Joronen – Hoskonen, R. Jensen, Soiri, Uronen, Suhonen.

Trenér: Markku Kanerva.

Rozhodčí: Kovacs (ROM) – Marinescu (ROM), Artene (ROM) – Stieler (GER).